• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

معرفی کتاب داستان خارجی + نام نویسنده + خلاصه

۶-اسفند-۱۳۹۰, ۰۴:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-اسفند-۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ عصر توسط pikard.)
ارسال: #1

معرفی کتاب داستان خارجی + نام نویسنده + خلاصه
بچه ها یه قانونی برای این تایپیک گذاشته شده و این اونه که هر کتابی که معرفی میکنید نام نویسنده + خلاصه +ژانرش +اگه شد عکس روی جلد کتاب هم باشه عالیه(از نت بردارین)
اینجوری خیلی عالی میشه هر کس هر کتابی تو اون زمینه که دوست داره میتونه اینجا ببینه اگه خوشش اومد بره بخره یا دانلود کنه...

راستی یه تذکر پست هایی که شامل نویسنده و خلاصه نباشن حذف میشوند ....
نقل قول
 سپاس شده توسط عروووس ، elirad
۱۴-اسفند-۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-اسفند-۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ عصر توسط بهاردخت.)
ارسال: #2

RE: معرفی کتاب داستان خارجی
کتاب سلطانه

اگر به کتابهای تاریخی همراه با داستان علاقه دارید این کتاب رو بهتون پینهاد میکنم ... یه چیزی مثل سینوهه ولی خیلی بهتر!
و نثر روانتر

[تصویر: معرفی کتاب داستان خارجی + نام نویسنده + خلاصه]

در قرن شانزدهم هنگامی که امپراتوری عثمانی در اوج قدرت است و سلطان سلیمان خان قانونی بر سه قاره و هفت اقلیم حکمرانی می کند، در پشت درهای بسته و دیوارهای بلند "توپقاپو" سرای 300 کنیز در بزرگترین حرمسرای امپراتوری، جدا از دنیای بیرون روزگار می گذرانند...

مشخصات کتاب:

نام کتاب: سلطانه

نویسنده: کالین فالکنر

مترجم: جواد سید اشرف

ناشر: زرین

تعداد صفحه: 700

قطع کتاب: وزیری

سال انتشار: 1387

دوره چاپ: نهم

کتاب استخوانهای دوست داشتنی

من این کتاب را چندسال پیش خوندم هیچ کدوم این جلد رو نداشت نمیتونم در مورد مترجم راهنمایی تون کنم چون یادم نمیاد اون که خوندم و عالی بود کی بودBig Grin

فکر کنید جمله اول کتاب با این جمله شروع میشه که من هنوز یادمه :
چهارده ساله بودم که در ششم دسامبر 1973 به قتل رسیدم.

از این کتاب بی نهایت مهیج یک فیلم هم ساخته شده که من هنوز گیر نیاوردم ببینمAngry

تنها کتابی که از کتابهای کوئیلو خوندم و خوشم اومد

نام کتاب: ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد
نویسنده: پائولو کوئلیو
مترجم:آرش حجازی

تصویر: ورونیکا، دختر جوانی که به دنبال مرگ رفته، زندگی را می یابد. او نزدیک یک هفته بین زندگی و مرگ سرگردان است، ولی آگاهی اش از مرگ باعث می شود شدیدتر زندگی کند و کارهایی را انجام دهد که پیش از آن هرگز نکرده بود. ورونیکا به آن چه ندارد می اندیشد و زندگی خود را دوباره ارزیابی می کند. به نظر می رسد که ورونیکا هرچه می خواهد دارد. شب ها برای تفریح بیرون می رود اما شاد نیست. در زندگی اش چیزی کم است. برای همین است که صبح روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۹۷، تصمیم می گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می زند و هرچند خودکشی اش موفق نیست، دکتر به او می گوید که تا چند روز دیگر می میرد. این داستان، ورونیکا را در این روزهای حساس تعقیب می کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب پی می برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط کشف چیزهایی را کشف می کند که پیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود: نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق… تجربه اش او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می کند که هر ثانیه از زندگی اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است. این کتاب پائولو کوئلیو درباره ی کسانی است در قالب های معمول اجتماعی نمی گنجند. درباره جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیشداوری های دیگران آزار می بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی کنند. کمتر کتابی است که شما چندین بار آن را بخوانید. اما این کتاب ارزش چندین بار خواندن را دارد
نقل قول
 سپاس شده توسط mattina ، مهربانو ، حانیه ، ferenzy ، Khanom Tala ، *آوا* ، najmesn ، nazgol22 ، shooka ، استارته ، مهتاب69 ، versteckt ، simin.62 ، nasibe_603 ، banoo narges ، ماهتــــــــاب ، elirad ، استرنج
۲۳-مرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۰۶ عصر توسط khoodka.)
ارسال: #3

کتاب فوق العاده ی فریاد مرا بشنو

از داستانهای امریکاییه ترجمه شدس.. این کتاب مال مادرم بوده . داستان زندگی سیاهپوستاییه تو زمان برده داری.. مثل کتاب خدمتکار و یا حتی ملموسترم هست.نویسنده:میلدرد تیلور..مترجم:ثریا قزل‌ایاغ از انتشارات امیرکبیر
نقل قول
 سپاس شده توسط aqua ، versteckt ، nasibe_603
  • گروه ژ
۲۴-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-شهريور-۱۳۹۱ ۱۲:۰۳ عصر توسط atefeh.sh.)
ارسال: #4
پسر ایرانی: سرگذشت واقعی داریوش سوم و اسکندر
مری رنولت، ابوالقاسم حالت (مترجم)

آرش اما همچنان خاموش،
از شکاف دامن البرز بالا رفت.
وز پی او، پرده های اشک پی درپی فرود آمد.Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط *آوا* ، pari.z ، nasibe_603
۲۶-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-مرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ عصر توسط khoodka.)
ارسال: #5

Rainbow RE: معرفی کتاب داستان خارجی
سه گانه ی شهریار آینده, شمشیرارواح و آن سوی سرزمین های شعله ور از جان کریستوفر.. هم مستقلن هم به هم پیوسته
من وقتی خوندم اول فکر کردم زمانش قدیمه مثلا اما بد دیدم زمان آیندس..همه چی نابود شده و شده عین قبلا ها!.. در مورد پسریه که به پادشاهی میرسه با زحمت فراوون و تخیلیم هست.
نقل قول
 سپاس شده توسط aqua ، *آوا* ، mah.sa
۲۶-مرداد-۱۳۹۱, ۰۶:۲۹ عصر
ارسال: #6

فریادی در شب (تازه تمومش کردم.من چون کلا از داستانهایی معمایی خوشم میاد به نظرم خیلی جالب بود)
مری هیگینز کلارک
سیما فلاح
صفحه 464
جینی مک پارتلند که از کوین، طلاق گرفته و دو دختر به نامهای بت، و تینا دارد در گالری با اریک که نقاشی معروف است ملاقات می‌کند و پس از یک ماه آشنایی‌شان منجر به ازدواج می‌شود. اریک سرپرستی دو فررزند ازدواج قبلی جینی را قبول می‌کند و آنها به مینی سوتا می‌روند
اریک به‌خاطر مرگ مادرش، کارولین، که خیلی شبیه جینی بود عقده‌های عجیبی دارد او جینی را مجبور می‌کند پیراهن خواب مادرش را بپوشد و... همچنین عادت دارد به یک کابین چوبی برود و اجازه نمی‌دهد کسی وارد آن شود. با مرگ، کوین، شوهر قبلی جینی او مشکوک می‌شود. شخصیت‌های داستان بسیار محدودند و درست ساخته و پرداخته شده‌اند.
جینی مادری بیوه که راوی نیز می‌باشد.
اریک نقاشی معروف که با جینی ازدواج می‌کند.
کوین مک پورتلند شوهر سابق جینی
بت دختر بزرگ او
تینا دختر کوچکتر او
روایت داستان توسط جینی به گونه‌ای است که از بعد عاطفی تحت تأثیر قرار می‌دهد و با یک سری فلاش بک گره داستان باز می‌شود.
این کتاب در سال 1982 منتشر شده است و از آن در سال 1992، یک فیلم سینمایی ساخته شده است.

پیج فروش لوازم دکوری chicco.gallery
.................................................
ارایشگاه:لی لی سعادت اباد بینظیر
اتلیه:آویسا فوق العاده
گلفروشی:گل باختر سعادت اباد عالی
ارایشگاه داماد:نیوفیس سعادت اباد احمدپور عالی
نقل قول
 سپاس شده توسط khoodka ، aqua ، *آوا* ، پاستل ، nasibe_603 ، ماهتــــــــاب
۲۸-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-مرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ عصر توسط aqua.)
ارسال: #7

نگار چه جالب منم دقیقا این کتاب فریاد مرا بشنو از مامانم بهم ارث رسیده Big GrinBig GrinBig Grin خیلی میدوستمش

بیگانه از آلبرت کامو

من ترجمه جلال آل احمد پیشنهاد میدم اما ترجمه لیلی گلستان هم خوبه.

گتسبی بزرگ از اسکات فیتس جرالد
( من خیلی دوسش دارم خوب هم ترجمه شده )

داستانش خیلی جالبه، اگه وقت کردین حتما بخونیدش...

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط بهاردخت ، Khanom Tala ، *آوا* ، saraaa72 ، patalport ، پاستل ، nasibe_603 ، ماهتــــــــاب
۲۸-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-شهريور-۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ عصر توسط atefeh.sh.)
ارسال: #8
«شب‏های سرای» سرگذشت امه دوبوک دوریوری دخترخاله‌ی ژوزفین همسر ناپلئون، امپراتور فرانسه، است که در سال1773 در خانواده‏ای فرانسوی و مقیم جزیره‌ی مارتینیک واقع در دریای کارائیب به دنیا آمد و در دوازده‌سالگی برای ادامه‌ی تحصیل در صومعه‏ای نزد خواهران تارکِ دنیا به فرانسه اعزام شد. سه سال بعد که نزد خانواده‏اش برمی‌گشت، گرفتار دزدان‌دریایی بَربَر شد و او را به الجزایر بردند. بیگ ‏الجزایر به‏دلیل زیبایی فوق‏العاده‏اش او را به سلطان عثمانی پیشکش کرد.

آرش اما همچنان خاموش،
نقل قول
 سپاس شده توسط *آوا* ، patalport ، پاستل ، nasibe_603
۲۸-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-مرداد-۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ عصر توسط aqua.)
ارسال: #9

(۲۸-مرداد-۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ عصر)بهاردخت نوشته است:  گتسبی بزرگ چند صفحه است؟

226 صفخهNew1

این کتاب رو دیروز از شهر کتاب خریدم من دنبال کتاب دیگه ای از گی دوموپاسان بودم اما بجاش اینو خریدم تا شب تموم شد Big Grin
کتابی که من میخواستم دیگه چاپ نمیشهCryingCrying

اولین برف و داستانهای دیگر

نوشته : گی دو موپاسان
ترجمه : مهدی سحابی

12 تا داستان کوتاه است .یکی از داستانها به نام اولین برف: در مورد یه زن جوونه و از جایی شروع می شود که از خانه خود که مشرف به گردشگاهی بزرگ است بیرون میاد روی نیمکتی خالی که رو به دریا است میشنه و ...

و این هم قسمت کوتاهی از متن:
یک روز عصر که زن مثل همیشه به دسته کلاغها که در اطراف درخت ها چرخ میزدند نگاه می کرد نا خواسته شروع به گریه کرد . شوهرش از راه رسید . کاملا متعجب پرسید : چت شده ؟
او خوشبخت بود . او کاملا خوشبخت بود . هرگز به زندگی دیگر یا سرگرمی دیگری فکر نمی کرد . او در این سرزمین شوم به دنیا آمده بود . در آنجا بزرگ شده بود . جسم و روحش در آنجا در خانه خودش در آسایش بود . او نمی فهمید که آدم ها می توانند در زندگی جویای حوادث یا تشنه شادی های متفاوت باشند . او اصلا نمی فهمید که برای بعضی از آدم ها باقی ماندن در یک مکان در چهار فصل سال طبیعی نیست . به نظر می رسید که نمی داند برای عده زیادی از مردم بهار، تابستان ، پائیز و زمستان لذت های تازه در سرزمین های تازه به همراه دارد .
زن نمی توانست چیزی در پاسخ بگوید و تند تند اشک هایش را پاک می کرد . سر انجام با حالتی متاثر با لکنت گفت :من ...من ...من کمی افسرده ام ... کمی کسل می شوم .
اما از گفتن این حرف ترسی او را فرا گرفت و فورا گفت : و خب ... من ... من کمی سردم شده .
نقل قول
 سپاس شده توسط بهاردخت ، *آوا* ، nasibe_603
۲۸-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ عصر
ارسال: #10
خاطرات یک گِیشا رمانی نوشته آرتور گلدن است که در سال ۱۹۹۷ برای نخستین بار به چاپ رسید.

رمان بر پایه خاطرات راستین یک زن ژاپنی که چندین سال گیشا بوده، نوشته شده‌است.

آرتور گلدن در خاطرات یک گیشا، دیدگاه نیتا سایوری در برابر زندگی و آدم‌ها را بازگو کرده‌است.
در آغاز این داستان، نیتا سایوری به توصیف رویاگونه خانه و محل زندگی‌شان می‌پردازد. خانه‌ای که او بر آن نام شنگولی را گذاشته است. در خلال توضیحات او خواننده متوجه سختی‌ها و دشواری‌های ویژه زندگی سایوری می‌شود. در حالی که وی تنها به جنبه‌های رویایی و گیرای آن دوره از زندگیش توجه دارد و آنسان که پیداست از سختی‌های آن غافل است. قطب منفی داستان، بیش از همه در منش «هاتسومومو» بازتاب یافته است. دشمنی کینه توزانه او در برابر سایوری حسی از انزجار را در خواننده ایجاد می‌کند و از همین نقطه بار دراماتیک داستان شکل می‌گیرد.

آرش اما همچنان خاموش،
نقل قول
 سپاس شده توسط بهاردخت ، khoodka ، shania ، Khanom Tala ، *آوا* ، green ، patalport ، ماهتــــــــاب ، elirad ، mah.sa
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام