• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید

۴-آذر-۱۳۹۲, ۰۵:۲۰ عصر
ارسال: #1

معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید
تو این تاپیک کسانی که برنامه های خوب و جالبی میشناسن برای اندروید رو همراه با توضیح کامل و آموزش معرفی کنن تا بقیه بتونن استفاده کنن

لطفا دقت کنید :

بعد از معرفی هر برنامه پرسش و پاسخ در مورد اون شروع میشه.

لطفا اسپم نذارید

این تاپیک رو میخوایم به صورت جلسه وار پیش ببریم

Heart

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
 سپاس شده توسط yalda2013 ، yarauf ، HiddenBride ، Moonlight ، قاصدک .. ، ImWish ، پرنسس عشق ، tarlan 66 ، kentia
۴-آذر-۱۳۹۲, ۰۹:۲۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ صبح توسط Moonlight.)
ارسال: #2
RE: معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید
ممنون از دوست خوبم RL92

خب امشب می خوام آموزش یه نرم افزار خیلی خیلی کاربردی رو برای دوستانیکه مثل من هی پشت سر هم توی شهر گم می شن رو بذارم.

[تصویر: معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید]

Sygic
اینم لینک دانلود

بهترین نرم افزار مسیریابی و جی پی اس کاملا آفلاین و نقشه کامل ایران برای آندروید
این نرم افزار گوشیتونو به یه جی پی اس خیلی قوی تبدیل می کنه.

خوبی این نرم افزار اینه که اولی که نصبش می کنین تمامی نقشه مورد نیازش رو که حجمی برابر با 500 مگ داره رو دانلود می کنه و مثل google maps هر بار موقع استفاده نیاز به آنلاین بودن نداره.
کاملا آفلاین می تونید ازش استفاده کنید.
نقشه هاش سه بعدی و کار باهاش بسیار ساده.
منوی فارسی و صدای گویای فارسی توی مسیر داره.

یکی از مزیتهاش که خیلی خیلی کاربردیه اینه که وقتی مسیر مقصد رو واستون نشون میده اگه وسط راه یهو اشتباه برین برنامه سریعا مسیر دیگه ای رو بهتون نشون میده. باز اگه دوباره اشتباه کنین دوباره یه مسیر دیگه.
خلاصه که خیلی کاربردیه.

توضیحات سایت:
از قابلیت های اصلی این نرم افزار که کار کردن و مسیریابی با آن را شدیدا لذت بخش می کند نمایش اماکن منوهای کاملا فارسی نرم افزار است که در کمترین نرم افزار Gps آندرویدی موجود می باشد . نکته قابل توجه در مسیریابی این برنامه این است که اگر شما در طول مسیر به اشتباه از مسیر دیگری عبور کنید برنامه سریعا مسیر بهتری برای رسیدن شما به مقصد را برایتان نمایان می کند. اما نقشه سه بعدی فارسی همراه با راهنمای گویای فارسی تنها مزیت این نرم افزار نیست. شما با داشتن این برنامه می توانید از جهت قبله ، زمان اوقات شرعی، اطلاع از آب و هوا، سرعت و مسیر وزش باد، اطلاع از خرابی جاده ها و اعلام وجود دوربین کنترل سرعت در مسیر خود، اطلاع از نزدیکترین مراکز پلیس، بیمارستان، آتش نشانی، داروخانه، پمپ بنزین و بسیاری موارد دیگر مطلع شوید.از قابلیت های فوق العاده دیگر این برنامه می توان به راهنمای صوتی با زبان شیرین فارسی اشاره کرد .
این برنامه نزدیک به 500 مگ دیتا دارد

شب نحوه کار باهاش رو کاملا تصویری آموزش خواهم داد.
گو اینکه یک ساعت پاش بشینین خیلی خوب یاد میگیرین. چون خیلی خیلی ساده اس

بچه ها تا 3 روز مهلت دارین سوالاتونو توی تاپیک بپرسین. بعد از 3 روز یه نرم افزار دیگه معرفی می کنم.

بعدش اگه سوالی در مورد نرم افزار قبلی داشتین می تونین خصوصی بپرسین. من واسه کمک به بقیه سوالات خصوصی رو توی پستهای قبلیم جا می دم که به مابقی دوستان هم کمکی بشه.

ایشالله که تاپیک خوبی در پیش داریم

خب اینم آموزش تصویریش

وقتی خود نرم افزار رو دانلود کردین و نصبش کردین برای اولین بار که میخواین واردش بشین پیغام نصب نقشه ها رو میده و اونو هم که دانلود کردین نرم افزار آماده اس.
جی پی اس گوشیتونو فعال کنین و وارد نرم افزار بشین.
تنظیمات اولیه من جمله زبان و صدای نرم افزار رو انجام که بدین میرسین به کار باهاش

واسه اینکه بتونین مسیرتونو مشخص کنین اول ردی اون علامت ذره بین پایین صفحه کلیک کنین و اسم خیابونتونو بنویسین.
مثلا من نوشتم شیخ بهایی
پ.ن. نوشتن اسامی دقت میخواد چون ممکنه غلط املایی داشته باشین و پیدا نکنه

بعد همونطور که توی عکس بالا میبینین مسیرتونو مشخص کرده.
به همین راحتی!

یکی دو تا نکته دیگه رو هم بگم.

یه امکان دیگه این نرم افزار اینه که میتونین قبل از حرکت توی خونه مسیرتونو بررسی کنین. واسه این کار توی عکس بالا روی سه تا خط پایین سنت راست صفحتون کلیک کنین و وارد منوی زیر بشین

گزینه route رو بزنید و گزینه demonstrationرو که بزنید برمیگرده صفحه قبل و شروع به حرکت توی مسیر میکنه و شما میبینید که چه مسیری رو انتخاب کرده.
نقل قول
 سپاس شده توسط قاصدک .. ، RL92 ، مهگل ، shk ، HiddenBride ، samira mz ، masoumeh.p ، ayeneh22 ، پرنسس عشق ، mar-mar ، pikard ، tarlan 66 ، آیتا ، kentia
۵-آذر-۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #3
(۵-آذر-۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ صبح)shk نوشته است:  این نرم افزار خریدنی هست؟
اخه من از بازار دانلودش کردم و گفت ک نسخه ازمایشی 7 روزه هستش

بله عزیزم. اما من نسخه کرک شده اش رو گذاشتم که مجانی به همه امکاناتش دسترسی دارین.
از همین لینکی که گذاشتم دانلودش کن خانومی

پ.ن. اون نسخه بازار ورژن 13 هست و این که من گذاشتم 11 هست. ورژن جدیدش هنوز کرک نشده. کرک بشه می ذارمشWink
نقل قول
 سپاس شده توسط shk ، Faara ، kentia
۵-آذر-۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-آذر-۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ صبح توسط Moonlight.)
ارسال: #4
(۵-آذر-۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ صبح)ninochka نوشته است:  کسی واسه سیمبیان برنامه browser فیل. شکن نداره دوست جونا؟؟

سلام عزیزم.
تا جاییکه من می دونم سیمبین سیستم عامل محدودیه و برنامه های خیلی کمی رو ساپورت میکنه.
بازم واست سرچ می کنم و خبرشو میدم

----بیا این سایتو ببین.
http://en.softonic.com/s/symbian-proxy:symbian
http://en.softonic.com/s/proxy-browser:symbian

ببین کار می کنه یا نه.

نسخه سیمبینت رو هم بگی بهتر میشه سرچ کرد عزیزم.
نقل قول
 سپاس شده توسط ninochka
۵-آذر-۱۳۹۲, ۱۱:۲۵ صبح
ارسال: #5
من از یه نرم افزاری که دو ماهه نصب کردم خیلی راضی ام
برای آموزش زبانه.
هر دفعه بخوای برنامه رو اجرا کنی باید به اینترنت کانکت باشی البته حجم زیادی استفاده نمی کنه ولی خیلی خوبه.
چندین زبان مختلف رو داره که همون اول باید انتخاب کنی که می خوای چه زبونی رو یاد بگیری. فرانسه انگلیسی و .....
مرحله به مرحله پیش میره و از کلمات و گرامر ساده شروع میکنه. برای هر مرحله مثلا 20 تا سوال داره که شامل گرامر و جاخالی و تلفظ و ایناس. رو دکمه کناری که کلیک کنی برات تلفظ میکنه و رو کلمه هم که کلیک کنی معنیشو زیرش می نویسه. تو هر مرحله مثلا بیشتر از 4 بار نمی تونی خطا جواب بدی و اگه خطاهات زیاد بشه باید از اول اون درس رو یاد بگیری. انقد تکرار و تمرین میشه که کلمات و تلفظشون رو خوب یاد میگیرید. هر روز هم بهت نوتیفیکیشن میده که بیا یاد بگیر و وقفه ننداز (اینش خووووووبه برا ماها که یادمون میره Big Grin)

اسم برنامه : Doulingo

لینک دانلود : ایــــــــــــــــــــــــــــنجا

خداجون من خونه حیاط دار میخوام. بزررررگ. ممنونمتصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Moonlight ، HiddenBride ، samira mz ، yarauf ، mahsa and saeed ، پرنسس عشق
۵-آذر-۱۳۹۲, ۱۱:۳۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-آذر-۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ صبح توسط Moonlight.)
ارسال: #6
(۵-آذر-۱۳۹۲ ۱۱:۲۵ صبح)arezoo.migo نوشته است:  من از یه نرم افزاری که دو ماهه نصب کردم خیلی راضی ام
برای آموزش زبانه.
هر دفعه بخوای برنامه رو اجرا کنی باید به اینترنت کانکت باشی البته حجم زیادی استفاده نمی کنه ولی خیلی خوبه.
چندین زبان مختلف رو داره که همون اول باید انتخاب کنی که می خوای چه زبونی رو یاد بگیری. فرانسه انگلیسی و .....
مرحله به مرحله پیش میره و از کلمات و گرامر ساده شروع میکنه. برای هر مرحله مثلا 20 تا سوال داره که شامل گرامر و جاخالی و تلفظ و ایناس. رو دکمه کناری که کلیک کنی برات تلفظ میکنه و رو کلمه هم که کلیک کنی معنیشو زیرش می نویسه. تو هر مرحله مثلا بیشتر از 4 بار نمی تونی خطا جواب بدی و اگه خطاهات زیاد بشه باید از اول اون درس رو یاد بگیری. انقد تکرار و تمرین میشه که کلمات و تلفظشون رو خوب یاد میگیرید. هر روز هم بهت نوتیفیکیشن میده که بیا یاد بگیر و وقفه ننداز (اینش خووووووبه برا ماها که یادمون میره Big Grin)

ممنون.
واقعا نرم افزار خوبیه.
فقط تنها اشکالش اینه که فقط واسه دوستانی خوبه که به زبان انگلیسی کم و بیش تسلط دارن.
چون زبانهایی که آموزش می ده ایتالیایی و فرانسه و آلمانی و پرتقالی و اسپانیایی همه رو بر پایه انگلیسی آموزش میده.
یعنی انگلیسی به ایتالیایی
من خودم ایتالیایی رو از طریق همین نرم افزار یاد گرفتم.New1
نقل قول
 سپاس شده توسط ImWish ، نادیای سعید
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آذر-۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ صبح توسط Moonlight.)
ارسال: #7
Re: معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید
میبینم که تاپیک خوابیده...
خب امروز یه نرم افزار خیلی خوب واسه خانوما رو معرفی میکنم.
Period calendar

این برنامه بهتون اینوامکان رو نیده که پریود بعدی رو پیش بینی کنین. یعنی تاریخ دقیق بهتون میده.
از طرفی بهترین زمان باردارب و تخمک گذاری رو نشون میده.
خلاصه که خیلی کاربردیه.
هر چی گشتم پیدا نکردم.
واستون آپلودش کردم

لینک دانلود

از اینجا هم می تونید ورزن جدیدترش که زبان فارسی هم داره رو دانلود کنین. منتهی باید اکانت بسازین
http://www.androidpit.com/en/android/mar...ar-Tracker

این عکس صفحه اصلیشه. برای وارد کردن تاریخ پریود شما روز اول پریودتون روی اون گربه کلیک میکنین. و روز آخر هم بهوهمین صورت.
اینطوریه که وارد جدول زمان بندی میشین.

توی منوی پایین وقتی گزینه calendar که به معنای تقویمه رو میزنین روزهای تخمک گذاری رو واستون علامت گذاشته. مثل عکس زیر

توی این عکس هم تاریخ پریودهای قدیمیتون هست که توی منو log میتونین ببینین.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، yarauf ، باران68 ، RL92 ، samira mz ، pikard ، mahnaz110 ، a_1371
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۸:۱۳ عصر توسط Moonlight.)
ارسال: #8
Re: RE: معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید
(۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ عصر)parisan نوشته است:  ببخشید اگه اسپمه لطفا قبل از معرفی نرم افزارها یه توضیح کلی هم برا نصبش برای سیستم های مختلف بدید ..مثلا من اندوید 4 دارم خوب چه جوری نصب کنم؟

عزیزم برنامه هایی که من میذارم کلا واسه تمامی نسخه های آندروید کار می کنن.
با خیال راحت نصبشون کن

(۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ عصر)مهگل نوشته است:  من لایت
من نصب کردم

ممنونم واقعا عالیه
فقط یک سوال تاریخ اتمام پر یود و کجا بنویسم؟؟ تاریخ شروع ش و فهمیدم اتمام و ولی نع؟؟!!!

پیدا کردم تو قسمت log بود مرسی

فدات بشم مهگل خانوم.
ببین تاریخ شروع رو روی همون گربه که می زنی وارد میشه. تاریخ اتمامش رو هم که معمولا 4 5 روز بعد هست رو دوباره روی همون گربه بزن و وارد کن.
خود نرم افزار می دونه کدوم شروعه و کدوم اتمام.

(۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ عصر)sefid barfy نوشته است:  بچه ها ی برنامه میخوام که وقتی عکس میگیرم بتونم تاریخ شمسی رو ثبت کنم رو عکسم

اگه فقط با تنطیمات میشه بهم میگید چه جوری؟؟؟

من تا حالا چنین کاریو با گوشی نکردم عزیزم اما واست سرچ می کنم.
یادمه قبلا یه نرم افزاری بود به اسم retro camera که خیلی قابلیتهای زیادی داشت. خیلی تعربفشو شنیده بودم.
حالا بازم واست می گردم

نقل قول
 سپاس شده توسط sefid barfy ، مهگل
۱۳-آذر-۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۸:۴۰ عصر توسط Moonlight.)
ارسال: #9
Re: RE: معرفی و آموزش برنامه های مفید برای اندروید
(۱۳-آذر-۱۳۹۲ ۰۸:۲۹ عصر)jigili نوشته است:  منم نصب کردم اما تاریخ تخمک گذاری و اینا رو هیچی نزده تو قسمت چارت هم هیچ منحنی نیست

خب عزیزم چون هنوز هیچی واردش نکردی.
باید بذاری دو ماه بگذره و هر بار کامل اطلاعاتت رو وارد کنی بعد چارت رو نگاه کنی.
فقط با وارد کردن تاریخ شروع و اتمام پری چارت پر نمیشه گلم

نقل قول
 سپاس شده توسط jigili
۱۶-آذر-۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آذر-۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ صبح توسط Moonlight.)
ارسال: #10
امروز یه نرم افزار فوق العاده کاربردی رو معرفی می کنم. قطعا همتون واسه انتقال فایل یا عکس با مشکل مواجه شدید.
این نرم افزار کارتونو به راحتی راه می ندازه.
شما می تونید هر جایی که بودید به هر کامپیوتری وصل بشین و تبادل اطلاعات انجام بدین.
اونم بدون کابل!

Airdroid یه نرم افزار کاربردیه که بدون داشتن کابل می تونید به گوشیتونو به کامپیوتر نصب کنین و تبادل اطلاعات انجام بدین.

لینک دانلود

لینک برای توضیحات بیشتر

خوبی این نرم افزار در اینه که اینطوری انتقال ویروس انجام نمیشه
البته یه مزیت دیگه هم داره و اون اینه که شما حتی می تونید به گوشی دوستان نصب بشین و تبادل اطلاعات انجام بدین. فقط کافیه که توی این نرم افزار یه یوزنیم و پسورد درست کنین و از هر جای دنیا به گوشی مورد نظر وصل بشین.
الان توضیح می دم به چه صورت.
اما اول نحوه کار با خود نرم افزار زمانی که دارین از یه خط اینترنت استفاده می کنین.

نحوه کار:
اول از همه نرم افزار رو از لینک بالایی میگیرین و روی گوشیتون نصب میکنین.
بعد میرین پای کامپیوتر میشینین.
وقتی نرم افزار رو روی گوشیتون باز کردین یه صفحه اینچنینی میبینین:

لینک دوم که یه آی پی هست رو توی بروزر کامپیوترتون تایپ میکنین و اینتر رو میزنین. بعد این صفحه رو روی موبایلتون میبینین:

گزینه accept رو که بزنین به تمامی اطلاعات روی گوشی از طریق کامپیوتر دسترسی پیدا میکنین.
روی صفحه بروزرتون اینو خواهید دید:
) فلش قرمز نشون دهنده مکانیه که برای کپی اون فایلها در نظر گرفته شدهوکهوبعدا توضیح میدم)

خب حالا که به گوشیتون وصل شدین دیگه با گوشی کاری ندارین. بذارینش کنار!
واسه دستیابی به فایلهای گوشی برین روی گزینه files که کنار صفحه سمت چپه. وقتی بازش کنین با چنین صفحه ای مواجه میشین:

خب الان مبینین که پوشه های توی موبایلتون جلوتونه و می تونین چیزی رو از جایی به جای دیگه منتقل کنین. با کلیک راست و کپی و پیست. دیگه قطعا اینو بلدین. اما اگه بلد نبودین بگین تا توضیح بدم.

حالا واسه اینکه بخواین یه فایلی رو از توی کامپیوترتون بریزین روی گوشی خیلی راحت فایلتونو از روی صفحه کامپیوتر میگیرین و می کشین و روی قسمتی که فلش قرمز داره ول می کنین. خیلی راحت خواهید دید که فایلها روی گوشی ریخته میشن.
مثلا من اینجا دو تا عکس رو با هم گرفتم و انداختم روی اون قسمت

پ.ن. فایلها روی گوشی توی پوشه ای به اسم upload که توی پوشه airdriod هست ذخیره می شن. می تونید برید اونجا و فایلها رو به مکان دلخواهتون انتقال بدین.

و اما طریقه کپی فایلها از گوشی به کامپیوتر
فایل مورد نظر از روی گوشی رو می تونید انتخاب و بعد گزینه دانلود رو که بالای صفحه سمت راست هست بزنید. فایل مورد نظر از روی گوشی روی کامپیوتر ریخته میشه. مکانش هم موقع دانلود می تونید مشخص کنید که کجا بریزه.

و حالا طریفه وصل شدن به گوشی که نزدیک شما نیست.
خیلی راحته!
وقتی که یوزر نیم و پسورد ساختین وارد سایت http://www.web.airdroid.com میشین و ازتون یوزر نیم و پسورد می خواد. وارد که کردین صفحه فایلها رو خواهید دید.

نکته: اول اینو بگم که اگه از یه خط اینترنت استفاده کنین سرعت کپی اطلاعات به 3 مگ هم میرسه و حجمی از اینترنت شما نخواهد گرفت اما اگه از چند خط اینترنت استفاده کنین سرعت کپی اندازه سرعت دانلود شما خواهد بود و اینو در نظر بگیرین که حجم اطلاعات کپی شده برابره با حجم اینترنتی که استفاده کردین. انگار چیزی دانلود کردین. اینو خبلی در نظر بگیرین چون سر ماه نگین چرا حجمم تموم شد و منو فحش بدین!:دی

نکته بعدی: یوزرنیم و پسوردتونو به کسی ندین. چون حکم در اختیار قرار دادن اطلاعاتتونو داره. البته که نرم افزار همیشه موقع اتصال ازتون تایید می خواد اما باز هم احتیاط شرط عقله.

یه مزیت هم بگم اینکه این نرم افزار قابلیت ارسال اس ام اس رو هم داره. یعنی شما وقتی از طریق این نرم افزار به کامپیوترنون وصل هستید اگه اس ام اس واستتون بیاد هم می تونین بخونین و هم جواب بدین. اونم از طریق کامپیوتر. فقط مواظب کاراکتر های وارد شده باشین. چون با کیبورد میشه داستان نوشته اما تعداد اس ام اسهاتون بالا می ره و از شارژتون کم می کنه:دی

اگه سوالی بود بپرسین دوستان.
امیدوارم نرم افزارهایی که میذارم مورد استفادتون قرار بگیره
نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، قاصدک .. ، shk ، parisan ، yarauf ، باران68 ، ImWish ، پرنسس عشق ، سعیده خانومی ، pikard ، mahnaz110 ، melody68
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام