• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر

۱۰-بهمن-۱۳۹۹, ۰۹:۴۹ عصر
ارسال: #41
RE: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر
 اموزش ساخت تیزر تبلیغاتی[تصویر: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر]پروژه آماده افتر افکت چیست؟پروژه آماده افتر افکت فایل های لایه باز ویدئویی هستند که توسط انیماتور های حرفه ای ایجاد شده اند و می توانند متناسب با نیاز های شما ویرایش شوند. استفاده از آن ها در واقع یکی از بهترین منابع برای ایجاد ظاهر حرفه‌ای و با کیفیت در ویدیو است. پروژه های آماده افتر افکت معمولاً به صورت فایل ZIP  بارگیری می شوند و می توانند درست مانند سایر پرونده های پروژه افتر افکت باز و ویرایش شوند. این پروژه های آماده غالباً با مناطق لایه ای ساخته می شوند که به شما امکان می دهد بدون نیاز به تغییر در بقیه پروژه ، محتوای خود را اضافه کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که عناصر داخل آن را تغییر دهید - مانند عکس ، متن ، آرم و غیره و در آخر به صورت فایل ویدئویی ذخیره کنید.پروژه آماده پریمیر چیست؟تا چند سال پیش کار تدوین و میکس فیلم نیاز افرادی بود که به طور حرفه ای مشغول به کار در این زمینه بودند، اما امروزه با توجه به اینکه دوربین های خانگی در اختیار بیشتر افراد قرار دارد نیاز به تدوین فیلم برای همه احساس می شود. از طرفی همه این افراد حرفه ای نیستند. برای حل این قضیه تدوین گران تصمیم گرفتند پروژه های آماده پریمیر را برای افراد کم تجربه طراحی کنند. عکس ها و ویدیو های یک پروژه اماده پریمیر قابلیت تغییر آسان را دارند. به عبارت دیگر افراد می توانند متناسب با نیاز خود، فیلم و عکس های خود را با فیلم و عکس های اصلی پروژه جایگزین کنند. در واقع کاربران با استفاده از این پروژه ها و شخصی سازی آن ها ضمن رسیدن به هدف خود در زمان و هزینه های خود به شدت صرفه جویی می کنند.افکت صوتی از قدیم تا حالاتاریخچه ی استفاده از صدا به سال های دور بر میگردد. در زمان های قدیم برای ساخت افکت های صوتی مجبور بودند از ابزار و وسایل طبیعی موجود در صحنه استفاده کنند یا در استودیو با وسایل واقعی صدا و افکتی که لازم بود را شبیه سازی کنند تا در ویدیو  مورد نظر از آن استفاده کنند و کاملا مشخص است که این کار خیلی پرهزینه بود و ممکن بود ساعت ها طول بکشد. با پیشرفت تکنولوژی و آمدن نرم افزار های مختلف، همچنین با توجه به تنوع افکت ها و سختی موضوع، افکت های صوتی به صورت دیجیتال و آماده استفاده می شود. کافی است موضوع و نوع افکت مورد نظر خود را بدانید و انتخاب کنید در سریع ترین و با صرف هزینه معقول می توانید از طریق اینترنت افکت مورد نظر را تهیه و استفاده کنید. برای تهیه این افکت های از پیش آماده از گیرنده های ضبط حرفه ای توسط میکروفن و بوم های صدابرداری بر روی دستگاه یا دوربین استفاده می شود که معمولاً با فرمت های FLAC یا WAV ضبط و ذخیره می شود.منبع : https://digiato.com/promoted/1368760/
نقل قول
۱۲-ارديبهشت-۱۴۰۰, ۰۳:۰۴ عصر
ارسال: #42
RE: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر
میشا و کوشاتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gifتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif برای بچه هام گرفتم.تصویر: /images/smilies/new/angel.png 
نقل قول
۱۹-ارديبهشت-۱۴۰۰, ۱۲:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-ارديبهشت-۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ عصر توسط anita29.)
ارسال: #43
RE: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر
مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان(بخش اول)[تصویر: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر]


مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان
مراحلی که برای تهیه صورت سود و زیان نیاز است انجام شود به قرار زیر است:

انتخاب دوره مالی برای گزارش دهی : قبل از هر چیز باید تعیین کنید که این صورت مالی برای چه دوره ای باید تهیه شود. اغلب شرکت ها صورت های مالی خود را برای دوره های سه ماهه، شش ماهه و یا یک ساله (بسته به نیاز شرکت) تهیه می کنند. ناگفته نماند که برای تهیه صورت مالی به یک نمونه قالب استاندارد برای گزارش نیاز دارید، اکثراً نرم افزار حسابداری این فرم گزارش را دارند.

محاسبه درآمد حاصل از فروش : در ادامه باید درآمد کل از فروش کالا یا ارائه خدمات توسط شرکت را محاسبه کنید. همان طور که گفته شد، درآمد همان عایدی شما از فروش محصولات در طول دوره مد نظر است.

تعیین قیمت تمام شده کالای فروخته شده : بهای یک کالا شامل تمام هزینه های مواد اولیه و دستمزد و هزینه های پرداخت شده جهت تولید آن می شود. در تهیه صورت مالی باید بهای تمام شده کالا را تعیین و در آن ثبت کنید.

محاسبه و ثبت سود ناخالص : برای مشخص کردن سود ناخالص باید بهای تمام شده کالا را از درآمد آن دوره کسر کنید.

محاسبه و ثبت هزینه های عملیاتی : این هزینه ها که شامل هزینه های عمومی و توزیع و فروش می شود را در صورت مالی ثبت کنید.
محاسبه سود عملیاتی : در این مرحله باید هزینه های فروش و اداری را از سود ناخالص کسر نمود. آنچه حاصل می شود درآمد قبل از مالیات است.

اعمال مالیات بر درآمد : مالیات بر درآمد شرکت باید در صورت مالی به منظور محاسبه سود خالص ثبت شود.
محاسبه درآمد خالص : برای محاسبه درآمد خالص باید مقدار مالیات را از درآمد محاسبه شده در مرحله پیش کسر نمود.
تایید و نهایی کردن صورت مالی : در انتها باید اطلاعات مربوط به صورت مالی را در بالای برگه در نرم افزار حسابداری مالی گزارش یادداشت نمود. این اطلاعات شامل نام شرکت، عنوان گزارش که همان صورت سود و زیان است و تعیین سال مالی مد نظر می شود.


چه تفاوتی بین صورت سود و زیان و ترازنامه وجود دارد؟
همان طور که گفتیم صورت های مالی شامل سه نوع ترازنامه، سود و زیان و جریان وجوه نقد می شود. در اینجا به چند تفاوت اساسی بین ترازنامه و صورت سود و زیان اشاره می کنیم.

زمان مد نظر برای تهیه گزارش : ترازنامه وضعیت مالی شرکت را در نرم افزار حسابداری برای یک لحظه مشخص از عمر شرکت نشان میدهد، در حالیکه در صورت سود و زیان عملکرد مالی شرکت برای یک بازه زمانی ارزیابی می شود.

اطلاعات ثبت شده در گزارش : همان طور که در بالا به صورت کامل توضیح داده شد، در صورت سود و زیان تمام اطلاعات مرتبط با هزینه ها و درآمدهای شرکت و در نهایت سود خالص تعیین می شود. ولی در ترازنامه اطلاعات مرتبط با دارایی ها، بدهی ها وحقوق صاحبان سهام گزارش می شود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار حسابداری، به بخش ارتباط با ما در سایت پارمیس مراجه کنید.

اهمیت : اطلاعات موجود در صورت سود و زیان به عنوان گزارشی برای چگونگی عملکرد مالی شرکت ثبت می شود ولی اطلاعات موجود در ترازنامه برای تعیین نقدینگی کافی شرکت با هدف پوشش تعهدات مالی آن است.


گزارش صورت سود و زیان در نرم افزار حسابداری پارمیس
یکی از مزیت های نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار ارائه انواع گزارش های مالی براساس داده های ثبت شده در نرم افزار است. در نرم افزار حسابداری پارمیس شما می توانید با مراجعه به قسمت حسابداری، از بخش گزارش و انتخاب گزینه سود و زیان، گزارش سود و زیان برای دوره مالی مد نظر خود را ایجاد نمایید.بهتر است مطلب مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان (بخش دوم) را هم مطالعه کنید.

البته لازم به یادآوری است که قبل از ایجاد گزارش صورت سود و زیان باید تمامی حساب های دوره مد نظر را در نرم افزار حسابداری تراز کرده باشید.


مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان (بخش دوم)[تصویر: معرفی نرم افزار های مفید برای کامپیوتر]


عناصر صورت سود و زیان
از آنجا که در صورت سود و زیان و ارائه گزارش مالی مربوطه باید هزینه ها و درآمدهای شرکت در نرم افزار حسابداری پارمیس را بررسی کرد، می توان گفت صورت مالی حاصل برای هر شرکت متفاوت است. زیرا نوع هزینه ها و درآمد شرکت بسته به نوع فعالیت شرکت تعیین می شود. با این وجود برخی موارد هستند که در صورت های سود و زیان شرکت ها ثابت بوده و لازم است با آنها آشنا باشید. در زیر به طور کامل اجزاء صورت سود و زیان شرح داده شده است.

  • درآمد یا میزان فروش محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شرکت
درآمد همان عایدی حاصل از فروش محصولات یا ارائه خدمات به مشتریان است. یک شرکت می تواند از طریق فعالیت های مختلف درآمدهای چندگانه ای داشته باشد که در صورت مالی نرم افزار حسابداری پارمیس باید مجموع درآمدها به درآمد کل اضافه شود.
نکته : درآمدی که در بالای صورت سود و زیان نوشته می شود، درآمد حاصل از مبلغ فروش کالا یا ارائه خدمات است.

  • بهای تمام شده کالای فروش رفته یا هزینه فروش/ خدمت ارائه شده
در حسابداری بین هزینه فروش و بهای تمام شده کالا تفاوت وجود دارد.
بهای تمام شده کالا شامل تمام هزینه های مستقیم مربوط به تولید تا زمان فروش آن کالا است.
درحالیکه هزینه فروش را برای تمام هزینه هایی که برای یک کالا بعد از تولید و در مسیر فروش انجام می شود، در نظر می گیرند.
با درنظر داشتن اینکه می توان شرکت ها و موسسات را به سه دسته کلی بازرگانی، تولیدی و خدماتی تقسیم نمود؛ بهای تمام شده برای شرکت های بازرگانی یا خرده فروشی ها را به قرار زیر می توان محاسبه نمود:

بهای تمام شده کالا = مجموع موجودی در آغاز دوره + خریدهای انجام شده در طول دوره – موجودی انتهای دوره
در شرکت های خدماتی نیز برای خدمات ارائه شده هزینه هایی مانند نیروی انسانی، مواد اولیه، سربار تولید و هزینه استهلاک در نظر گرفته می شود.
اما برای شرکت های تولیدی، بهای تمام شده نرم افزار حسابداری پارمیس کالا تحت تاثیر هزینه های بیشتری است. علاوه بر هزینه های گفته شده در بالا هزینه های محتمل دستمزد مستقیم یا کار مستقیم، هزینه استهلاک تجهیزات و کارخانه، هزینه مصرف مواد مستقیم و حتی هزینه سربار را نیز باید در نظر داشت.

  • سایر درآمدها
یک شرکت می تواند چندین منبع درآمدی داشته باشد. درآمدی که از فعالیت های اصلی آن حاصل می شود را به عنوان درآمد شرکت در نظر می گیرند و دیگر منابع را به عنوان درآمدهای دیگر قرار می دهند.
به عنوان مثال اگر یک شرکت تولیدی، درکنار تولید محصولات خود بخشی از تجهیزات خود را اجاره داده و از آن درآمدی نصیب شرکت شود، در دسته درآمدهای دیگر قرار می گیرد.
علاوه براین، سود حاصل از سپرده بانکی یا فروش ارز به عنوان درآمدهای غیرعملیاتی در نرم افزار حسابداری پارمیس ثبت می شود.

  • هزینه های توزیع و فروش
هزینه توزیع و فروش شامل تمام هزینه هایی است که برای انتقال محصول از انبار و تحویل به مصرف کننده انجام می شود. هزینه های حمل و نقل و هزینه بازاریابی و تبلیغات را می توان در این دسته قرار داد.

  • هزینه های اداری
هزینه هایی که به صورت مستقیم در تولید و عرضه کالا یا خدمات مصرف نمی شوند را به عنوان هزینه های اداری درنظر می گیرند. هزینه های اداری شامل هزینه های پشتیبانی، هزینه های بخش فروش و بخش اداری شرکت می شود.
به عبارت دیگر تمام هزینه های غیرمستقیم را در گروه هزینه های اداری قرار می دهند. هزینه های حقوق و دستمزد کارکنان که در بخش تولید فعالیت ندارند، هزینه های جاری مانند بیمه و حق ماموریت، هزینه استهلاک ساختمان و اجاره بهای دفاتر نمونه هایی از این نوع هزینه ها هستند. بهتر است مطلب فاکتور رسمی چیست را هم مطالعه کنید

  • سایر هزینه ها
اغلب کسب وکارها علاوه بر هزینه های گفته شده در بالا با هزینه های دیگری که مختص به صنعت آنها می شود، رو به رو هستند.
هزینه هایی مانند سود و زیان ناشی از فروش سرمایه گذاری ها، هزینه تحقیق و توسعه، توسعه فناوری و غرامت مبتنی برسهام نمونه هایی از این نوع هزینه ها در نرم افزار حسابداری پارمیس هستند. بهتر است مطلب مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان (بخش اول) را هم مطالعه کنید.

  • هزینه های مالی
اغلب بهره وام های دریافتی و بهره اوراق قرضه را در هزینه های مالی قرار می دهند.
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام