• علیوثوق
  • دکتر فاطمه خانی زاده

مشکل دکوراسیون و چیدمان منزل

۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۳:۳۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۳:۴۲ عصر توسط 136383.)
ارسال: #4491
RE: مشکل دکوراسیون و چیدمان منزل
(۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۳:۳۱ عصر)'ariaki' نوشته است:  سلام دوستان.پذیرایی خونه که میخوام بگیرم کوچوله..اندازه قالی ۱۲ متری یه کوچولو بیشتر
بنظرتون مبل بگیرم؟چه مدلی

دوستم مبل ال بگیرینتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
با همون توصیه ای که بالا به دوستمون کردم
پیشنهادمم اینکه شما هم میزهاتونو روشن بگیرین

صـــــــــدای خنده های خدا را میشنوی؟؟؟؟دعاهایت را میشنود و به آنچه محـــــــــــال میپنداری میخندد.
نقل قول
 سپاس شده توسط *ناهید*
۲-خرداد-۱۳۹۶, ۱۱:۱۵ عصر
ارسال: #4492
دوستان من یه سوال عجله ای دارم یه مبل کلاسیک گرفتم که منبت کاری نداره و سادس و چوبشم گفتم سفیده ساده برام بزنن ، منتها در مورد رنگ پارچه و همینطور طرح دار بودنش شک دارم . فضای خونم جوری نیست که بتونم مبل راحتی هم استفاده کنم و دوست ندارم خونه خیلی مدل سلطنتی بگیره ،
خود پارچه ای که توی مغازه روی مبل کار شده بود تکیه گاهش مخمل ترک و نشیمن گاهش ساتن طرح دار با گل درشت بود که من اصلا این سبکی دوست ندارم ،اولا به نظرتون چه رنگی مناسبه من مد نظرم صورتی هست ، و ثانیا به نظرتون اگه بخوام کلشو مخمل ساده بدون طرح بگیرم و کوسنارو طرح دار خوب میشه؟!

هیچ رویایی به پای بیداریم با تو نمیرسد..
خواب ها فقط خودشان را اذیت می کنند !
نقل قول
 سپاس شده توسط *ناهید*
۶-خرداد-۱۳۹۶, ۰۸:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-خرداد-۱۳۹۶ ۰۸:۵۴ صبح توسط *ناهید*.)
ارسال: #4493

(۲-خرداد-۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ عصر)'shaghayeghe282' نوشته است:  دوستان من یه سوال عجله ای دارم یه مبل کلاسیک گرفتم که منبت کاری نداره و سادس و چوبشم گفتم سفیده ساده برام بزنن ، منتها در مورد رنگ پارچه و همینطور طرح دار بودنش شک دارم . فضای خونم جوری نیست که بتونم مبل راحتی هم استفاده کنم و دوست ندارم خونه خیلی مدل سلطنتی بگیره ،
خود پارچه ای که توی مغازه روی مبل کار شده بود تکیه گاهش مخمل ترک و نشیمن گاهش ساتن طرح دار با گل درشت بود که من اصلا این سبکی دوست ندارم ،اولا به نظرتون چه رنگی مناسبه من مد نظرم صورتی هست ، و ثانیا به نظرتون اگه بخوام کلشو مخمل ساده بدون طرح بگیرم و کوسنارو طرح دار خوب میشه؟!

عزیزم نمیدونم طرحتون رو انتخاب کردین یا نه،رنگش در درجه اول بستگی به سلیقه شما داره واینکه وسایل دیگه چه رنگی دارن که باهاشون هماهنگی داشته باشه...همون صورتی خودتون هم قشنگه...آبی /گلبهی /نسکافه ای هم قشنگه...البته که میشه اتفاقا سرویس مبل خونه ما همینطور ساده است طرح مبلش و کوسن ها گل دار هستند....شما خودتون خوش سلیقه هستین و بهترین انتخابو میکنینتصویر: /images/smilies/new/wink.png

تصویر: http://avazak.ir/Java/smili/Avazak.ir-smili16.gif
ღ❤N & R❤ღ
نقل قول
 سپاس شده توسط MINAI ، saye goli ، sheyda_sh
۷-خرداد-۱۳۹۶, ۰۶:۵۱ صبح
ارسال: #4494
منکه دارم خل میشم انقد به رنگ خونه فکر کردم همشم برمیگرده به اینکه همسرم یه فرش قبلا خریدن براش دوستان لطفا کمک کنین
پذیرایی تقریبا بزرگه اندازه دقیق ندارم بالای پذیرایی بخاطر اتاق کوچکتره که خب اون فضا رو تصمیم گرفتیم تی وی روم کنیم و یه دست ال بگیریم برای پایین پذیرایی هم یه دست راحتی بخریم فرش همسرم 12 متری رنگ کرم زمینه همرا با کناره های گلبهی و گردویی یه کم هم آبی / بنظر شما من این دو دست مبل و چه رنگ بخرم همچنین پرده و فرش تی وی روم . در مورد سلیقه ام باید بگم از تمام طیف قهوه ای و لاکی خیلی بدم میاد /رنگ طوسی و آبی و دوست دارم

در مقابل عشقمون همه سر تعظیم فرود اوردن
ما بهم رسیدیم ....تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
۸-خرداد-۱۳۹۶, ۰۳:۰۸ عصر
ارسال: #4495

(۷-خرداد-۱۳۹۶ ۰۶:۵۱ صبح)'parienaz' نوشته است:  منکه دارم خل میشم انقد به رنگ خونه فکر کردم همشم برمیگرده به اینکه همسرم یه فرش قبلا خریدن براش دوستان لطفا کمک کنین
پذیرایی تقریبا بزرگه اندازه دقیق ندارم بالای پذیرایی بخاطر اتاق کوچکتره که خب اون فضا رو تصمیم گرفتیم تی وی روم کنیم و یه دست ال بگیریم برای پایین پذیرایی هم یه دست راحتی بخریم فرش همسرم 12 متری رنگ کرم زمینه همرا با کناره های گلبهی و گردویی یه کم هم آبی / بنظر شما من این دو دست مبل و چه رنگ بخرم همچنین پرده و فرش تی وی روم . در مورد سلیقه ام باید بگم از تمام طیف قهوه ای و لاکی خیلی بدم میاد /رنگ طوسی و آبی و دوست دارم

سلام 
بنظرم رنگ فرش خیلی هم تعیین کننده نیست تو رنگ مبلمان یا رنگ کلی خونه . چون قرار نیست همه چیز یک رنگ باشه ! قراره یه تعادل رنگی داشته باشین . کما اینکه رنگ فرش شما اکثرا با هر نوع رنگی ست میشه . خصوصا با طیف رنگ های تیره تر .

یکم نمونه فضا رو ببنین و همینطور مبلهای توی بازار رو . دستتون میاد چه رنگی باشه . 

منتها تو انتخاب رنگ به چند نکته باید توجه داشت :
1- اول اینکه سلیقه تو اینجور موارد حرف اول رو می زنه . ممکنه یکی دوست داشته باشه همه جای خونه ش آبی باشه یکی دیگه برعکس شما عاشق طیف کرم و قهوه ای !
2- همیشه نور فضا و بزرگی و کوچیکی فضا رو تو انتخاب رنگ در نظر بگیرین . رنگی که نور فضا رو بیشتر کنه معمولا دلنشین تره . چون فضا بزرگتر نشون داده میشه .
3- هماهنگی رنگها و گرم یا سرد بودنشون . اگه یه فضایی زیاد از حد آبی یا رنگهای سرد داره ، فضا رو سرد نشون میده . 
4- در مجموع تعادل رنگی خوبه . که از کنار هم گذاشتن رنگهای مختلف به وجود میاد . زیادم حساسیت بخرج ندین. از رنگهای مکمل استفاده کنین. گاهی بعضی رنگها نیازه در حد یه چاشنی ازشون استفاده بشه. مثل رنگهای تند و تیز . ولی رنگهای ملایم در کنار بعضی طیف های تیره تر شون خوب خودشو نشون میده . 

به عنوان مثال این نمونه ها بد نیست دیدنشون :

cream and Peach living room​

blue and pink living room​

red and white living room

green and white living room

yellow and gray living room

فروش محصولات مرتبط با بنفشه آفریقایی ( خاک ، کود ، گلدان و ...) . golbahare.ir
مامان دوقلو ها - سپهر و سهند
نقل قول
 سپاس شده توسط parienaz
۱۱-خرداد-۱۳۹۶, ۱۱:۲۱ صبح
ارسال: #4496
بچه ها من مشکل ال سی دی رو دارم جای خوب براش پیدا نمیکنم دو تا جا براش دارم یکی دیواره بغل آشپزخونه یکی هم جلو پنجره.
من خونم دو خوابه هست(70 متری) میگم بنظرتون اگه یکی از اتاق خواب ها رو تی وی روم کنم بد میشه؟ اینجوری میتونم یه مبل ال برای اتاق بگیرم و سالنم فقط میشه برای مهمان.

نقل قول
۱۱-خرداد-۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ عصر
ارسال: #4497
وااای چه ایده خوبی!
من انقدر لجم میگیره وقتی مهمون میاد همه میرن تو تلوزیون! به جای اینکه باهم حرف بزنن و بگن بخندن همش کانال چرت و پرت ماهواره رو نگاه میکنن.
تو ذهن منم این کار جرقه زد ایده خوبیه گلرخ جان
نقل قول
۱۱-خرداد-۱۳۹۶, ۱۲:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ عصر توسط hajargh63.)
ارسال: #4498
نقل قول:بچه ها سلام.میشه منو راهنمایی کنید
ما تازه اومدیم خونه خودمون 90 متره.من تو چیدمان منزل کمی مشکل دارم.وسالاو به این طریقی که عکسشو گذاشتیم چیدیم ولی خوب نیست ب نظرم.میشه ایده هاتونو بدین
احساس ميكنم جاي مبلا خوب نيست.جاي تي وي خوب نيست.خلاصه كلن گيرم اينه كه بهتر شه

تصویر: ./uploads/201706/post_58044_1496309017_0fbb9e0b12793bda80a264a26b709c7d.attach

يهويي يهويي يهويي ، همه چي درست ميشه...
نقل قول
 سپاس شده توسط *ناهید*
۱۱-خرداد-۱۳۹۶, ۰۴:۲۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۰۴:۵۶ عصر توسط lady_atieh.)
ارسال: #4499

(۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۱۱:۲۱ صبح)'golrokh96' نوشته است:  بچه ها من مشکل ال سی دی رو دارم جای خوب براش پیدا نمیکنم دو تا جا براش دارم یکی دیواره بغل آشپزخونه یکی هم جلو پنجره.
من خونم دو خوابه هست(70 متری) میگم بنظرتون اگه یکی از اتاق خواب ها رو تی وی روم کنم بد میشه؟ اینجوری میتونم یه مبل ال برای اتاق بگیرم و سالنم فقط میشه برای مهمان.

ایده خوبیه به شرطی که بعدا نخواین از اتاق دوم استفاده دیگه ای داشته باشین . 

(۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۱۲:۵۱ عصر)'hajargh63' نوشته است:  
نقل قول:بچه ها سلام.میشه منو راهنمایی کنید
ما تازه اومدیم خونه خودمون 90 متره.من تو چیدمان منزل کمی مشکل دارم.وسالاو به این طریقی که عکسشو گذاشتیم چیدیم ولی خوب نیست ب نظرم.میشه ایده هاتونو بدین
احساس میکنم جای مبلا خوب نیست.جای تی وی خوب نیست.خلاصه کلن گیرم اینه که بهتر شه

من از عکسی که گذاشتی اینطور برداشت می کنم که بخش بزرگی از پذیرایی خالی مونده درسته ؟ 
اگه تناسبات فضا درست باشه چرا این مدلی چیدمان شده ؟ 
بعد واقعا میز کنسول اون همه فضا رو اشغال می کنه ؟ بهتر نیست جاش با تی وی عوض بشه ؟
با توجه به تناسبات فضا که من نمی دونم چقدر درسته توی این پذیرایی امکان چیدن دو دست مبل هست آیا ؟ یه مبلمان ال شکل برای فضایی که بشه تی وی رو براش قرار داد ؟
یا حتی اگه تی وی بیاد جلوی پنجره اول دست چپ ( یعنی جای مبل سه نفره ) قرار بگیره اونوقت چیدمان چطور میشه ؟
اون مبل هایی که پشت به پنجره دوم هست هم عمود مبل سه نفره قرار بگیرن . بهتره فکر کنم 
کلا اینقدر جابه جا شون کن تا به شکل دلخواهت برسی 

نقل قول:'هخامنش' pid='7364289' dateline='1496303976'

دوستان میشه به منم کمک کنین
مبلام مدل مصری با رنگ چوب استخونی با گلهای طلایی هست
پارچه اش هم تکیه گاهش صورتی خیلی کمرنگ و کف مبل گلهای قهوه ای رنگ تیره داره(نگین رنگش بده که وقتی توی نمایشگاه دیدمش چشمو بدجور گرفت )
فرش هنوز انتخاب نکردم ولی احتمالا با درصد 50-50 دستباف با زمینه کرم بگیرم
حالا با این اوصاف پرده چه رنگی و چه طرحی بگیرم؟؟؟
منم آشپزخانهدر امتداد پذیرایی هست رنگ کابینتها یکدست کرم هست و رنگ برقی هام نقره ای مشکی(میخوایم کاشی بین کابینتها رو برچسب یا چیزی توی همین مایه ها به رنگ قهوه ای و مشکی بزنیم) و بقیه وسایل زرشکی رنگه
پیشاپیش از کمکتون ممنونم

در مورد پرده طرحش به سلیقه ای شما بستگی داره . اما در مورد رنگش از طیف رنگ مبل تون می تونین کمک بگیرین . صورتی ، استخونی و طلایی

در مورد آشپرخانه بنظرم ترکیب رنگی که در نظر گرفتین خیلی همخونی باهم ندارن . در این مورد بنظرم بیشتر نمونه ببنین. 

فروش محصولات مرتبط با بنفشه آفریقایی ( خاک ، کود ، گلدان و ...) . golbahare.ir
مامان دوقلو ها - سپهر و سهند
نقل قول
 سپاس شده توسط *ناهید*
۱۱-خرداد-۱۳۹۶, ۱۰:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۱۰:۱۶ عصر توسط *ناهید*.)
ارسال: #4500

(۱۱-خرداد-۱۳۹۶ ۱۲:۵۱ عصر)'hajargh63' نوشته است:  بچه ها سلام.میشه منو راهنمایی کنید
احساس میکنم جای مبلا خوب نیست.جای تی وی خوب نیست.خلاصه کلن گیرم اینه که بهتر شه

عزیزم اون وسط بک فضای خالی زیادی ایجاد شده فضای حرکت خوبه اما میشه مفیدتر استفادش کرد شاید بشه با تغییر جای مبلمان فضارو جمع تر کرد و جای غذاخوری تون هم ایجاد میشه مثلا:

[تصویر: مشکل دکوراسیون و چیدمان منزل]

تصویر: http://avazak.ir/Java/smili/Avazak.ir-smili16.gif
ღ❤N & R❤ღ
نقل قول
 سپاس شده توسط MINAI ، saye goli ، sheyda_sh
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام