• چم
  • آتلیه اساطیر

مشکلات نو عروسان شاغل 2

۶-آذر-۱۳۹۸, ۰۸:۳۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۸ ۰۸:۴۲ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #241

RE: مشکلات نو عروسان شاغل 2
عزیزم زیاد کمال گرا نباش
اگه یه شب نتونستی جمع کنی وخسته بودی یا مثلا پریود بدی داشتی و سردرد داشتی بذار برای فردا به خودت سخت نگیر
بعد اصلا خسته نشو به شوهرت چندبار بگو عادتش میمونه
همه کارها خودت نکن مثلا خرید و انجام قسط و غیره دگه انجام نده بذار اون انجام بده
خوابت درست کن زمان خواب ب7-8 ساعت تو روز کن مخصوصا خواب شب کمکت میکنه کمترخسته بشی
قرص ویتامین دی یادت نره
اه کم خونی قرص اهن فراموش نکن
از ماشین ظرفشویی استفاده کن نگو ظرفها کمه قابلمه بذار یه روز در میون روشن کن ظرفها بازم خوب میشوره
شوهرت کاراها یادش میمونه برای یادادشت کن رو در یخچال بذار که بخونه یادش نره بعد مدتی براش عادت میشه

کار هر کاری کنی زیاد فقط نباید سخت بگیری و هر کاری کردی همون موقع جمعش کن ذار کارها روهم تلنبار بشه اینجوری خیلی سریعتر به کارات میرسی
ورزشت به هچ وجه ترک نکن
ماهی یا دوهفته یبار یه نفر بگیر برای تمیز کاری کلی کمکت کنه خیلی خوب بارت سبکتر میکنه

پلوپز زودپز استفاده کن راحتر میشه
غذاها سختر بذار روزهای تعطیل روزهای کاری غذاها ساده تر درست کن

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط نورا بانو
۶-آذر-۱۳۹۸, ۰۸:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ صبح توسط نورا بانو.)
ارسال: #242

نازگل مینویسم میزنم رو در
اون روز دیدم تیک زده موقع برگشتن از سرکار بعد رفتم دیدم هیچکار نکردهتصویر: /images/smilies/new/huh.pngتصویر: /images/smilies/new/huh.png
میگم چرا تیک زدی میگه زدم که انجام میدم بعد یادم رفت رفتم سرکارتصویر: images/smilies/dodgy.gifتصویر: images/smilies/dodgy.gif
قرصها رو میخورم از زمان مجردی میخوردم
نازگل این کمبود خواب پدرمو دراورده سرکار همیشه خواب الودم
اره خیلی کمال گرا هستم در مورد خونه
فعلا جارو و شستن سرویس رو دادم به شوهرم
خرید باهم میریم یا من از سرکار اومدنی میخرم
چون دیرتر میاد خونه وسایل نداریم من شام اینا حاضر کنم یا ناهار 
میوه هم که شب خوبش تموم میشه
این هفته که داریم از هفته بعد گفتم باباش 5شنبه ها میره شهرستان که اونجا 5شنبه بازار داره و هم کیفیت خوبه هم قیمت بگه بهشون برا ما هم چیزایی که لازم داریم بخرن پولش رو میدیم
البته هر از گاهی ظرف هم میشوره الان دو شبه دیگه دادم بشوره 
دیشب هم واقعا گریه م گرفته بود نشستکم زار زار گریه کردم بعد گفت بیا حرف بزنیم بیشتر چیزایی که تو. دلم در مورد خونه و خستگیم بود گفتم معذرت خواست گفت من فکر میکردم انجام میدم و حله
گفتم خانه دار بودم بازم بهتر بود ولی منم دارم پا به پای تو کار میکنم چندساعت قبل تو بیدار میشم میرم سرکار بدنم نمیکشه درسته بخاطر خودمه و زندگیم با عشق انجام میدم ولی خوب یه کمکی بکن
همش سرت تو گوشیه و فلان
خلاصه معذرت خواست و گفت بیشتر دقت میکنه ولی میدونم یادش میرهتصویر: images/smilies/dodgy.gifتصویر: images/smilies/cool.gif
اصلا مدل خونه شونه پسرعموهاشم اینجورین خانم یکیشون میگفت هم مینویسم براش هم وسط روز زنگ میزنم هم از واتس اپ عکس میفرستمتصویر: images/smilies/dodgy.gifتصویر: images/smilies/dodgy.gif
ضریب هوشی شوهرم بالاستا ولی در مورد اینجور مسایل هی باید بگی
اون روز میگم جارو نکشیدی میگه تو لیست کارا ننوشته بودی که میگم خوب نمیبینی خونه داغونه میگه اخه برا من مهم نیست که من اقام، خانوما حساس میشن
البته با اوردن کارگر مشکلی نداره ها
خداییش هر روز میگه بگو کارگر مامانت بیاد ولی مامانم میگه هنوز یه ماه نشده رفتی سرخونه و زندگیت مگه چقدر کار داری که

من نمیدونم چرا از استفاده از این وسایل هول برمیدارم
زودپز و پلوپز و ارام پز و سرخ کن و اینا
همشونو دارم ولی تا الانشم یه دست نزدم غذاساز هم دارم
دیشب میگفتم باز کنم حداقل ببینم چی داره توش

عقد : 98/02/07
شروع زندگی عاشقانه مون : 1398/08/08

ممنون میشم دعا کنید ما هم بتونیم خونه بخریمتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89
۶-آذر-۱۳۹۸, ۱۲:۱۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ عصر توسط پری سیما 89.)
ارسال: #243

نورا انقدر سحت نگیر به خودت. با همین فرمون پیش بری چیزی ازت نمی مونه.
نازگل توصیه های خوبی کرد. من فقط اومدم بگم انقدر سخت نگیر به خودت.
کارگر هم حتما بگو بیاد هر دو هفته.
برا غذا درست کردن به خودت سخت نگیر. پیاز داغ آماده و نخود و لوبیای نیمه پز یا خیس خورده همیشه تو فریزر داشته باش. سریع یه خورش بذار. حتما هم تو زودپز بپز از الان که دستت بیاد چطوری بهتره. بعدشم زود پز ۴۰ دقیقه ای گوشت میپزه ، نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه هم با شعله کم و دره نیمه باز من میذارم بپزه که آبش جمع شه و جا بیفته. بعضی وقتا کمتر حتی.
برنج هم تو پلوپز یا حتی آبکش کردن خیلی طول نمیکشه.
خیلی دقت نکن. مهم اینه غذای سالم میخورین. کم کم دستت میاد که چطوری بپزی بهتره.
بعد اینکه زیاد بپز برا روزای بعد. یه روز در میون غذا درست کن. یا به شوهرت بگو یه چیزی درست کنه. کوکو درست کردن و املت و گریل و ... بسپار به همسرت. حتی برنج کاری نداره یه بار بهش یاد بدی دفعات بعد راحتی. خورش رو درست میکنی تا وقتی تو دوش میگیری یا به بقیه کارای شخصیت میرسی همسرت برنج رو درست میکنه.
بعد اینکه عیبی نداره که بهش کارا رو بگی. فقط عصبی طور نگو که دلخوری پیش نیاد.
تمیز کردن نهایی آشپزخونه، مثلا گاز تمیز کردن و کانتر و سینک تمیز کردن رو بسپار به همسر. وقت زیادی نمیگیره ازش. بعد چون قوی ترن بهتر تمیز میشه.Big Grin
جارو هم مگه چقدر میزنی نورا جان؟
هفته ای یه بار یا نهایتا دوبار.
بیار جارو برقی رو صداش بزن خودش جارو می زنه دیگه.

با فرمون من پیش بری همه کارا رو همسرت انجام میده تو فقط مدیریت میکنیBig Grin
البته شوخی بود. تو خونه هر چی کار کنی بازم یه کار دیگه هست.
برنامه داشته باش. یه روز شستن لباسا. یه روز مرتب کردن اتاق ها. یه روز شستن سرویس ها و ...
اینطوری آخر هفته میبینی همه کارات انجام شده.
بعد اینکه سعی کن هر چی برمیدارین سرجاش بذارین. همین خیلی کمک میکنه به مرتب موندن خونه.
بعدشم اینکه خونه که قرار نیست همیشه برق بزنه که.
باید احساس آرامش داشته باشی. حالا اگه تمیز موندن خونه آرامش رو داره ازت میگیره پس روشت اشتباهه.

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط نورا بانو
  • ارشادی
  • خرید اقساطی
۶-آذر-۱۳۹۸, ۰۲:۳۳ عصر
ارسال: #244

جارو هفته ای یه بار هر از گاهی هم جارو شارژی
خونمون سرامیکه زود کثیف میشه و به چشم میاد
باید ببینم روشهایی که تو گفتی چه جوریه غذا پختن با گاز هم زیاد وقت نمیگیره میزارم روش بپزه میرم دنبال کارام
ولی خونمون انگاری همیشه یه بمب منفجر شده نمیدونم چرا

نقل قول
 سپاس شده توسط mobina-hgh
۶-آذر-۱۳۹۸, ۰۵:۵۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ عصر توسط Sepid72.)
ارسال: #245
نورا جان اوایلش طبیعیه که یکم خونه دستت نباشه
منم اوایل عروسی خیلی بیشتر وقتم صرف خونه میشد.یکم که بگذره قلقش میاد دستت نگرانش نباش.
من خودم از شیش صبح میرم از خونه بیرون و تا دو سرکارم.باشگاه و کلاس موسیقی و اینام میرم
مدیتیشن و زبان و اینارم خودم کارمیکنم.
یعنی نگران نباش میتونی مدیریت کنی به همه چی برسی.
اول از همه اینکه اگر میتونی وقتی میرسی خونه یه چرت کوچیک بزن‌.تا اخر شب سرحالی.من از قهوه م خیلی راضیم واقعا ادمو شارژ میکنه.عصای دست منه هرروزتصویر: /images/smilies/new/new2.gif

یه سری کارارو کلا تو روزای عادی انجام نده.واسش روز مخصوص بذار.مثل شستن سرویس و جاروبرقی و طی کشیدن و...
من تمیزکردم یخچالمم همیشه روزای تعطیل میذارم.

توی غذا پختن از وسایل راحت کننده(تصویر: images/smilies/biggrin.gif) استفاده کن
من خودم پیاز رو اول هفته که میخوام غذا بپزم مقدار بیشتر سرخ میکنم میذارم یخچال دو سه روز دارم
درنتیجه در عرض نیم ساعت با کمک زودپز عزیزم تصویر: images/smilies/wink.gifیه خورشت یا ابگوشت یا چیزی میپزم.برنجم زحمتشو پلوپز میکشه راحت و خوب.
از فرمم زیاد استفاده میکنم.خیلی وقتا واسه شام سبزیجات میذارم بپزه چندتا فیله مرغم طعم دار میکنم سریع میذارم تو فر واقعا راحته و سالم‌
شوهرمو عادت دادم هرچی میخوره ظرفشو تمیزمیکنه صاف میذاره تو ماشین خودمم میذارم اخر شب روشن میکنم و اینکار به شدت کمک کنندس.

تازه میوه و سبزیجاتم همه رو باهم میذارم تو ظرفشویی با آبکشی میشورم هم خیلییی تمیز میشن هم تا اخر هفته همه چی شسته و اماده س.
گازمم شیشه ایه هفته ای یه بار اون میله هاشو میذارم تو ظرفشویی جای اینکه هی با سیم بسابم و چون زود زود میشورم هم همیشه تمیزه هم روغن روش نمیسوزه و طرفشویی راحت تمیزشون میکنه.شیشه ی گازم سریع یه اسکاچ میکشم و شیشه شوی و دستمال.

محیط خود خونه رو پخش نمیدیم هرچی ام حال نداریم بذاریم سرجاش میره تو اتاق خواب.اینجوری نمای کلی خونه مرتبه فوقش اتاق خوابو بعدا مرتب میکنیم

و اینکه من شوهرم دوشیفت سرکاره و اون اوایل یه سری کارارو گذاشتم به عهده اون.هی پشت گوش مینداخت و خب بهشم حق میدادم خیلی خسته میشه در طول روز و اخر شب میاد خونه.
منم دیدم اینجوری نمیشه دوهفته یه بار یه تمیزکار گرفتم میاد که کار شستن سرویسا و تمیزکردن کف خونه و گردگیری کلی و اینارو انجام میده خودمم کنار دستش خورده کاریای خونه مثل اتو و اینارو انجام میدم اونموقع.واقعا خیلی راحتترم تا هی بخوام به شوهرم بگم کمکم کن.اونم خوشحالترهتصویر: images/smilies/biggrin.gif
و تاثیر خیلی خوبشم اینه که وقتی پیش همیم باهم فیلم میبینیم بیرون میریم جای اینکه هی بخوام کارای خونه رو انجام بدیم دوتایی.
در طول دوهفته م خودم میزای دم دستی رو گردگیری میکنم و یه جارویی میکشم.

تازه ما رفت و امدم زیاد داریم مخصوصا دوستامون زیاد میان و میرن‌.

و اینکه واقعا هم سخت نگیر حالا یه روز خونه نامرتبه چی میشه.
بخوای اینجوری پیش بری زندگیت میشه سرکار و خونه داری
سعی کن از حساسیتت کم کنی و یکم مدیریت کنی تا راحتتر باشیتصویر: /images/smilies/new/new2.gifتصویر: /images/smilies/new/new2.gif

دوستی:92
عقد:95
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif
پاسخگوی سوالات دندانپزشکی شما هستم
پیج کاری ما:smiledocs
نقل قول
 سپاس شده توسط نورا بانو ، mina.mim
۷-آذر-۱۳۹۸, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #246

مرسی سپیده جون
باید از وسایل پخت و پز بیشتر کمک بگیرم هنوز هیچکدومو حتی باز نکردم یه نگاه بکنم
منم میوه و سبزی ها رو همون موقع که خریدیم میشورم میزارم یخچال مامانم اینکار رو میکرد میدیدم راحته خب
بااین حساب باید یه برنامه بنویسم به قول شما یه روز برای شستشوی سرویس و جارو ئکشیدن در هفته
و گردگیری و اینا
ممنون از همتون بخاطر راهنمایی های به دردبخور و قشنگتون
ممنون وقت گذاشتین

نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام