• آتلیه اساطیر
  • چم

مشاوره حقوقی آنلاین در زمینه ازدواج

۵-اسفند-۱۳۹۶, ۰۱:۱۲ عصر
ارسال: #11
RE: مشاوره حقوقی آنلاین در زمینه ازدواج
سلام و وقت بخیر
میخواسم یه اطلاعات کلی در مورد حقوق زن و مرد داشته باشو اینکه مهریه تو چه نرخی تعیین بشه بهتره و چه حقوقی رو میشه ضمن عقد گرفت؟
نقل قول
۵-فروردين-۱۳۹۷, ۰۵:۰۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-فروردين-۱۳۹۷ ۰۵:۱۰ عصر توسط مشاور حقوقی.)
ارسال: #12
با عرض تبریک سال نو.
امیدوارم که همیشه در پناه خداوند به دور از حوادث باشین.
با توجه به نرخ جدید دیه که از سوی رئیس قوه قضاییه اعلام شد و با توجه به قرار داشتن در ماه رجب که ماه حرام است و باعث تغلیظ دیه می شود حتما به مبلغ مندرج در بیمه نامه خود توجه کنید که مساوی با نرخ دیه باشد.
نرخ ديه در ماه غير حرام ٢٣١ميليون تومان مي باشد كه در ماه حرام ١/٣به آن اضافه مي شود.
حتما به تاريخ اعتبار بيمه نامه هم توجه فرماييد.

نقل قول
۱۴-فروردين-۱۳۹۷, ۰۴:۱۹ عصر
ارسال: #13
(۵-اسفند-۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ عصر)'S.vahidyi' نوشته است:  سلام و وقت بخیر
میخواسم یه اطلاعات کلی در مورد حقوق زن و مرد داشته باشو اینکه مهریه تو چه نرخی تعیین بشه بهتره و چه حقوقی رو میشه ضمن عقد گرفت؟

با سلام و درود و تبریک سال نو
در ابتدا لطفا منظورتان از حقوق زن و مرد را واضح بفرمایید چون سوالتان گنگ است
و اما در مورد مهریه اینکه مهریه یک توافق بین زوجین است و ما تنها میتوانیم در زمینه حقوقی مشاوره بدهیم
مهریه اگر به صورت سکه باشد که تقریبا عرف جامعه است 110 عدد آن عندالمطالبه و الباقی به صورت عند الاستطاعت احتساب میگردد و البته در مورد ملک و یا موارد دیگر توضیحات مفصل تری دارد که در صورت تمایل سوال بفرمایید
حقوقی که زوجه میتواند علاوه بر شروط پایه ضمن عقد نکاح بیان نماید شامل حق تحصیل و اشتغال به کار و تعیین محل سکونت زوجین و خروج از کشور و وکالت در طلاق و.... است که هر یک از این شروط از نظر ضمانت اجرا و درجه اعتبار با یکدیگر متفاوت است که در صورت نیاز پاسخگوی سوالاتتان هستیم
با آرزوی عشق

نقل قول
 سپاس شده توسط shiningdiamond
  • ارشادی
  • خرید اقساطی
۲۲-فروردين-۱۳۹۷, ۰۲:۴۸ عصر
ارسال: #14
با سلام و درود فراوان،
ممنون از تاپیک خوبی که راه انداختین.

من چند تا سوال داشتم. اول با یه شرح کوتاهی از وضعیت شروع میکنم.
من در شرف ازدواج هستم و به همراه نامزدم هر دو در اروپا دانشجو هستیم. بسیار معتقد به برابر حقوق زن و مرد هستم و نامزدم هم همینطور. میخواستیم قبل از ازدواج یک مشاوره حقوقی بگیریم. به این دلیل که میدونیم طبق قوانین اسلامی و ایرانی حقوق زن و مرد برابر نیست، اما میشه با یک سری توافقات و ثبت رسمی اونها کمی این نابرابری رو تعدیل کرد. مثالی که من میدونم، گرفتن حق طلاق به صورت وکالت بلاعزل. اما اینکه چه موارد دیگه ای رو باید در نظر گرفت...احتیاج به راهنمایی داریم. به نکته دیگه اینکه ما باید یکسال بعد از تحصیلمون اینجا کار کنیم و بعد از اون میتونیم اقامت این کشور رو بگیریم.

اگه اجازه بدین سوالهامو مطرح میکنم:
‍۱- امکان داره از مواردی که دختر پیش از ازدواج باید شرط کنه تا حقوق برابر پیدا کنه با مرد در ازدواج، تهیه کنید و اینجا بذارید؟ میدونم که برای خیلیها مفید خواهد بود.
۲- طبق تایپک فرمودین امکان مشاوره انلاین هم دارید. به چه صورت میشه انجامش داد؟ اسکایپ یا ایمو دارین یا منظورتون از طریق ایمیل هست؟ چون ما ایران نیستیم متاسفانه! و میدونم که حتی با داشتن یه لیست مختصر احتیاج به کمک شما خواهیم داشت.
۳-به نظر شما منطقی هست که به جای ثبت ازدواج در ایران، ازدواجمون رو در کشور فعلی که هستیم ثبت کنیم؟البته میدونم که برای بررسی باید جنبه های مختلف رو در نظر گرفت. مواردی که به ذهن من میرسه اینها هست:آ) در صورتی که پیش از گرفتن اقامت این کشور بچه دار بشیم، برای بچه میتونیم شناسنامه ایرانی بگیریم؟!میدونم که اگر این اتفاق بعد از گرفتن اقامت بیفته، بچه میتونه شناسنامه اروپایی داشته باشه و بعد از ۱۵ سالگی در صورت تمایل برای گرفتن شناسنامه ایرانی اقدام کنه. ب)اگر ازدواج ما در ایران ثبت نشده باشه، آیا برای رفت و امد در ایران مشکلی پیش خواهد امد؟ مثلا برای سفر رفتن با همدیگه در داخل ایران و ...

با سپاس فراوان از راهنمایی شما.
شاد و پیروز باشید
نقل قول
۲۲-فروردين-۱۳۹۷, ۰۳:۱۹ عصر
ارسال: #15
سلام ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون. من چند روز پیش عقد کردم و توی محضر یادمون رفت که یک قسمتهایی از مهریه که خیلی بار مالی نداره و بیشتر جهت تلطیف بود رو اضافه کنیم،فقط سکه ها رو گفتیم و از بس که دیر شده بود و دفتردار داشت می رفت جالبه که هیچ کدوممون یادمون نبود (می گم ارزش مالی زیادی نداره مثلا گل و ابریشم و آینه شمعدونه) مامان خودمم فکر کرده بود که ما قبلا اینا رو گفتیم بهشون و اون بنده خدا هم یادشون نبود اونجا.بعدش که یادمون اومد از محضر پرسیدیم گفتن که نمی شه اضافه کرد و باید برین دفتر اسناد رسمی و کلی هزینه کنین.می خواستم بدونم که به نظر شما من چیکار کنم؟؟ و اینکه من چند تا از این حقوق ها رو هم گرفتم که دفتر دار گفت من می نویسم اما بعضی جاها قبول نمی کنن و باید برین دفتر اسناد رسمی.اگر ممکنه در این موارد منو راهنمایی کنین.به نظرتون بریم دفتر اسناد رسمی واسه اضافه کردن بقیه چیزها یا بیخیالش بشم؟؟؟

نقل قول
۲۳-فروردين-۱۳۹۷, ۰۳:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-فروردين-۱۳۹۷ ۰۳:۴۱ عصر توسط مشاور حقوقی ازدواج.)
ارسال: #16
(۲۲-فروردين-۱۳۹۷ ۰۲:۴۸ عصر)'mona94' نوشته است:  با سلام و درود فراوان،
ممنون از تاپیک خوبی که راه انداختین.

من چند تا سوال داشتم. اول با یه شرح کوتاهی از وضعیت شروع میکنم.
من در شرف ازدواج هستم و به همراه نامزدم هر دو در اروپا دانشجو هستیم. بسیار معتقد به برابر حقوق زن و مرد هستم و نامزدم هم همینطور. میخواستیم قبل از ازدواج یک مشاوره حقوقی بگیریم. به این دلیل که میدونیم طبق قوانین اسلامی و ایرانی حقوق زن و مرد برابر نیست، اما میشه با یک سری توافقات و ثبت رسمی اونها کمی این نابرابری رو تعدیل کرد. مثالی که من میدونم، گرفتن حق طلاق به صورت وکالت بلاعزل. اما اینکه چه موارد دیگه ای رو باید در نظر گرفت...احتیاج به راهنمایی داریم. به نکته دیگه اینکه ما باید یکسال بعد از تحصیلمون اینجا کار کنیم و بعد از اون میتونیم اقامت این کشور رو بگیریم.

اگه اجازه بدین سوالهامو مطرح میکنم:
‍۱- امکان داره از مواردی که دختر پیش از ازدواج باید شرط کنه تا حقوق برابر پیدا کنه با مرد در ازدواج، تهیه کنید و اینجا بذارید؟ میدونم که برای خیلیها مفید خواهد بود.
۲- طبق تایپک فرمودین امکان مشاوره انلاین هم دارید. به چه صورت میشه انجامش داد؟ اسکایپ یا ایمو دارین یا منظورتون از طریق ایمیل هست؟ چون ما ایران نیستیم متاسفانه! و میدونم که حتی با داشتن یه لیست مختصر احتیاج به کمک شما خواهیم داشت.
۳-به نظر شما منطقی هست که به جای ثبت ازدواج در ایران، ازدواجمون رو در کشور فعلی که هستیم ثبت کنیم؟البته میدونم که برای بررسی باید جنبه های مختلف رو در نظر گرفت. مواردی که به ذهن من میرسه اینها هست:آ) در صورتی که پیش از گرفتن اقامت این کشور بچه دار بشیم، برای بچه میتونیم شناسنامه ایرانی بگیریم؟!میدونم که اگر این اتفاق بعد از گرفتن اقامت بیفته، بچه میتونه شناسنامه اروپایی داشته باشه و بعد از ۱۵ سالگی در صورت تمایل برای گرفتن شناسنامه ایرانی اقدام کنه. ب)اگر ازدواج ما در ایران ثبت نشده باشه، آیا برای رفت و امد در ایران مشکلی پیش خواهد امد؟ مثلا برای سفر رفتن با همدیگه در داخل ایران و ...

با سپاس فراوان از راهنمایی شما.
شاد و پیروز باشید

با سلام و درود در پاسخ به سوال اولتان عرض کنم که شما هر شرطی را میتوانید در لحظه عقد یا بعد از آن بیان کنید نه قبل از آن و اینکه شروط زیاد هستند مانند وکالت در طلاق وخروج از کشور که حتما باید از دفتر اسناد رسمی بیان گردد حق ادامه تحصیل و کار و  تعیین محل سکونت زوجین  توسط زوجه و تقسیم دارایی زوجیین بالمناصفه ودر پاسخ به سوال بعدتان شما میتوانید درهر کشوری که ایران سفارت داشته باشد عقد رسمی و قانونی انجام دهید که مورد تایید شرعی وقانونی است اما ازدواج به سبک کشور خودتان با وجود عدم اقامت رسمی شما وجاهت قانونی ذر ایران ندارد اگر سوالتان هنوز باقی است میتوانید از طریق تلگرام و ایمو با شماره  09128989819 تماس بگیرید                              با ارزوی عشق

(۲۲-فروردين-۱۳۹۷ ۰۳:۱۹ عصر)'shiningdiamond' نوشته است:  سلام ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون. من چند روز پیش عقد کردم و توی محضر یادمون رفت که یک قسمتهایی از مهریه که خیلی بار مالی نداره و بیشتر جهت تلطیف بود رو اضافه کنیم،فقط سکه ها رو گفتیم و از بس که دیر شده بود و دفتردار داشت می رفت جالبه که هیچ کدوممون یادمون نبود (می گم ارزش مالی زیادی نداره مثلا گل و ابریشم و آینه شمعدونه) مامان خودمم فکر کرده بود که ما قبلا اینا رو گفتیم بهشون و اون بنده خدا هم یادشون نبود اونجا.بعدش که یادمون اومد از محضر پرسیدیم گفتن که نمی شه اضافه کرد و باید برین دفتر اسناد رسمی و کلی هزینه کنین.می خواستم بدونم که به نظر شما من چیکار کنم؟؟ و اینکه من چند تا از این حقوق ها رو هم گرفتم که دفتر دار گفت من می نویسم اما بعضی جاها قبول نمی کنن و باید برین دفتر اسناد رسمی.اگر ممکنه در این موارد منو راهنمایی کنین.به نظرتون بریم دفتر اسناد رسمی واسه اضافه کردن بقیه چیزها یا بیخیالش بشم؟؟؟

با سلام و درود   اگر مهریه ای ذکر شده بار مالی ندارد بهتر است به صورت تعهد اخلاقی بین خودتان بیان نمایید زیرا بیشتر جهت بار مالی به اسناد مراجعه میکنند و اینکه شروطی که در عقد نامه بیان میگردد بستگی به آن حق دارد که ضمانت اجرا دارد یا خیر میتوانید از طریق تلگرام یا ایمو با شماره 09128989819 تماس بگیرید و یا در همین تاپیک بیان فرمایید که چه حقوقی را در عقد نامه اضافه کرده اید تا بتوانیم پاسخ صحیح خدمتتان ارائه دهیم         با ارزوی عشق

نقل قول
۲۶-فروردين-۱۳۹۷, ۰۹:۴۱ صبح
ارسال: #17
ممنون از پاسختون.من شرط خروج از کشور رو اضافه کردم فقط.اون بخش از مهریه هم اصلا بار مالی نداره اگر بخواهیم معادلش رو بگیم شاید بشه 10،12 تومن در بیشترین حالتتصویر: /images/smilies/new/wink.png

نقل قول
۲۶-فروردين-۱۳۹۷, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #18
(۲۶-فروردين-۱۳۹۷ ۰۹:۴۱ صبح)'shiningdiamond' نوشته است:  ممنون از پاسختون.من شرط خروج از کشور رو اضافه کردم فقط.اون بخش از مهریه هم اصلا بار مالی نداره اگر بخواهیم معادلش رو بگیم شاید بشه 10،12 تومن در بیشترین حالتتصویر: /images/smilies/new/wink.png

با سلام و درود
اگر مهریه بار مالی ندارد به نظره بنده نیازی به اسناد رسمی نیست وبه صورت شفاهی الزام اخلاقی می اورد و همان جنبه معنوی مهریه و اینکه شرط خروج از کشور به هیچ عنوان در عقدنامه ضمانت اجرا ندارد و حتما باید در دفتر اسناد رسمی به صورت گواهی امضا و یا رضایت بی قیدو شرط ذکر گردد . باز هم سوالی بود در خدمتتان هستیم.                          با ارزوی عشق

نقل قول
۲۶-فروردين-۱۳۹۷, ۰۲:۲۹ عصر
ارسال: #19
سلام.
گواهی وکالت خروج از کشور اگه توی اسناد رسمی ثبت شده باشه؛ باز هم میتونه با خواست شوهر لغو بشه؟
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۷, ۰۴:۳۷ عصر
ارسال: #20
(۲۶-فروردين-۱۳۹۷ ۰۲:۲۹ عصر)'patrisa' نوشته است:  سلام.
گواهی وکالت خروج از کشور اگه توی اسناد رسمی ثبت شده باشه؛ باز هم میتونه با خواست شوهر لغو بشه؟

با سلام ودرود                   اگر وکالتی به صورت بلاعزل درباره هر موضوعی ذکر شود تا زمان حیات موکل قابلیت عزل نداردمگر اینکه وکیل بخواهد.                  با آرزوی عشق

نقل قول
 سپاس شده توسط patrisa ، خانم فسقلی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام