• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

مربای هویج

۲۹-مرداد-۱۳۹۳, ۰۵:۴۳ عصر
ارسال: #11
RE: مربای هویج
مامان من همیشه خلال بادومم میریزه انقد خوب میشهههههه

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً

ببین دوبار گفته ک خیالت و راحت راحت کنه...
نقل قول
 سپاس شده توسط Khanom Tala ، mehranna
۲۴-شهريور-۱۳۹۳, ۰۷:۱۵ عصر
ارسال: #12

سلام
من امروز با دستور هیلدا جون مربای هویج درست کردم...ولی در آخر یه کم خشک شد...بنظرم باید یه کم بیشتر شیرابه میداشت...چرا اینطور شد؟

نورای عزیزم روز چهارم آذر اومد پیشمون... خدایا شکرت.
نقل قول
۱۷-مهر-۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ عصر
ارسال: #13
بچه ها به نظرتون چه فرقس داره که بعضی جاها تو دستور مربا هویج نوشته اول شربتش رو بذارین جوش که اومد هویج رو بریزین یا اینکه با هم همه رو بریزیممم؟
نقل قول
 سپاس شده توسط shabnamjon
۱۷-مهر-۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ عصر
ارسال: #14
من همیشه هنه رو با هم میریزم. خیلی هم عالی میشه. هم قوتمش خوبه هم طعمش.

الهی شکر
نقل قول
 سپاس شده توسط 136383
۱۷-مهر-۱۳۹۳, ۱۲:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-مهر-۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ صبح توسط My dear 90.)
ارسال: #15
من همیشه چندتا شیشه مرباهویج تو یخچال دارم همسری خیلی دوست داره.هفته قبل برای زمستون درست کردم.آخه هویج تا وقتی هوا سرد نشده خیلی خوش رنگه نیازی به زعفرون نیست.من هر لیوان هویج 1 لیوان شکر میریزم.آب هم 5سانت بالاتر از موادش توی قابلمه میریزم.راستی نمیذارم آب زیاد تموم بشه چون ممکنه شکرک بزنه.Wink
.................................

بچه ها راستی شربت آماده برای اینکه میوه مرباتون له نشه مثل توت فرنگی یا شاتوت ولی برای هویج چون خامه باید همه مواد(جز گلاب) با هم توی قابلمه بریزید یا اگر اول شکر و آب میذارید.شکر تا آب شد هویج بریزید تا موقعی که شربت کاملا آماده میشه هویج هم بپزه.New2

کاش میتونستم مثل Celine Dion برات آهنگ [Because You Loved Me] بخونم و به تو تقدیمش کنمAngel
I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط yektaa ، Black Velvet ، 136383
۲۸-مهر-۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-آبان-۱۳۹۳ ۰۳:۴۳ عصر توسط A.Bidel.)
ارسال: #16

این هم از مربای هویج من که چند روز پیش ها پختم
بسی خوشمزه شده

[تصویر: مربای هویج]
این ها و هم گذاشتم تو شیشه

(خدا برای من کافیست)
خدایا جونم ممنون به خاطر اینکه هوام رو داری .
من دارم مامان می شم
نقل قول
 سپاس شده توسط (عروس پاییزی) ، yektaa ، پريسان ، shabnamjon ، Black Velvet ، *ناهید*
۳۱-خرداد-۱۳۹۴, ۰۲:۳۳ عصر
ارسال: #17
اینم مربای هویج من
چندتا شیشه بود همسری خورده اینم آخریشه.عاشق محصولات هویج

خدایا ممنوننتم به خاطر صادق ......
نقل قول
 سپاس شده توسط Black Velvet
۳۱-خرداد-۱۳۹۴, ۰۳:۲۰ عصر
ارسال: #18
با سلام آهک برای مربای کدو حلوایی است مربای هویج همان دستور پختی که دوستان داده اند

دلم گرفته خدایا تو دل گشایی کن
من آمدم به امیدت تو هم خدایی کن
نقل قول
 سپاس شده توسط Black Velvet ، محی123
۲۹-دي-۱۳۹۴, ۱۰:۳۱ صبح
ارسال: #19
سلام.کمککککک
من مربا هویج درست کردم 2 ساعت گذشت ابش قوام نیومد منم مجبدر شدم اینقدر بجوشونمش تا بدون اب بشه ک یکم خشک شد و همسر گفت چرا شیره نداره.میشه دستور و اندازه دقیقتو بگی.چرا اب و دون مربای من جدا شد و شیرش قوام نیومد؟من نیم کیلو هویج رو با 410 گرم شکر و 5 لیوان اب گذاشتم 2ساعتو ربع پخت با 1 ق غ ابلیمو و یک سوم پ گلاب.گلابو ابلیموشم زیاد بود

خدایا سپاسسس
نقل قول
 سپاس شده توسط Black Velvet ، *ناهید*
۳-بهمن-۱۳۹۴, ۰۷:۴۸ عصر
ارسال: #20

(۲۹-دي-۱۳۹۴ ۱۰:۳۱ صبح)shabnamjon نوشته است:  سلام.کمککککک
من مربا هویج درست کردم 2 ساعت گذشت ابش قوام نیومد منم مجبدر شدم اینقدر بجوشونمش تا بدون اب بشه ک یکم خشک شد و همسر گفت چرا شیره نداره.میشه دستور و اندازه دقیقتو بگی.چرا اب و دون مربای من جدا شد و شیرش قوام نیومد؟من نیم کیلو هویج رو با 410 گرم شکر و 5 لیوان اب گذاشتم 2ساعتو ربع پخت با 1 ق غ ابلیمو و یک سوم پ گلاب.گلابو ابلیموشم زیاد بود

سلام عزیزم..Heart
اصلا نیازی نیست که تو مربا آب بریزین،هویج رو وقتی رنده کردین تو قابلمه ای که قراره بپزه بریزین و شکر بریزین درشو ببندین بگذارین 2 ساعت 1 گوشه بمونه تا اب بیاندازه بعد با همین مقدار آب(دیگه نهایشت نصف لیوان اب) بگدارید با شعله کم بپزه و غلیظ شه..من خودم نصف نصف هویج و شکر اضافه میکنم و گلا و کمی پودر هل و آبلیمو نمیریزم...Wink

تصویر: http://avazak.ir/Java/smili/Avazak.ir-smili16.gif
ღ❤N & R❤ღ
نقل قول
 سپاس شده توسط shabnamjon ، saye goli ، sheyda_sh ، 136383
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام