• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

مربای بٍه

۲۴-آذر-۱۳۹۵, ۰۳:۵۳ عصر
ارسال: #31
RE: مربای بٍه
به پوست خیلی ظریفی داره, نیازی به پوست گرفتن نداره
به ازای یک کیلو به یک ونیم کیلو شکر و به ازای هر به نصف لیوان اب
رمز خوش رنگ شدن مربای به اینکه درش بسته باشه ( یعنی هی ذوق نداشته باشیو بری درشو باز کنی ببنی چه خبره ؛ اب داره یا نه یا الان چجوری شده ...)و یا حداقل یک ساعت دمکنی بذاری . و البته استفاده از دیگ مسی هم موثره و زیر دیگ کم باشه ( به دل بجوشه ، قل قل ریز بزنه)
کل پخت مرباتون نزدیک به سه الی 4 ساعت زمان میبره
برای اینکه بوی خوبی هم داشته باشه چندتا دونه هلو پوست بگیرید بندازید توی دیگ
در انتها هم چند قاشق ( مثلا برای یک کیلو 6 ق.غ ) ابلیمو بریزید بگذارید چند قل بخوره و بعد شعله رو خاموش کنید.
حالا باید صبر کنید تا مواد کاملا خنک بشن . ( مثلا یک شبانه روز ) بعد از سرد شدن مربا اونهارو توی ظرفهای مد نظرتون بریزد.
نوش جانHeart

عاآآآشقمههAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط sanazjoonn
۱۴-خرداد-۱۳۹۶, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #32
خوردن مربای به با گردو خیلی پیشناد می شه .

نقل قول
۴-اسفند-۱۳۹۷, ۰۸:۲۵ عصر
ارسال: #33

مربای به،دستپخت خودمتصویر: images/smilies/sleepy.gif
[تصویر: مربای بٍه]

لیلیِ شیرینِ علی
۹۰/۵/۷
۹۱/۱۲/۱۶
۴-اسفند-۱۳۹۷, ۰۸:۳۰ عصر
ارسال: #34

جودی جون چه رنگ و لعابی من عاشق مربای به هستم نوش جونتون
مامانم توش تیکه های گردو و چند تا هل میریزه عالی میشه به به

دوش دیدم درِ میخانه صف است از عاشقان
ای خدا ناخورده مِی من به شما رسیده ام تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sedigheh 69
۴-اسفند-۱۳۹۷, ۰۸:۳۸ عصر
ارسال: #35

(۴-اسفند-۱۳۹۷ ۰۸:۳۰ عصر)'(صبا)' نوشته است:  جودی جون چه رنگ و لعابی من عاشق مربای به هستم نوش جونتون
مامانم توش تیکه های گردو و چند تا هل میریزه عالی میشه به به

مررررسی دوست جونتصویر: images/smilies/heart.gif

لیلیِ شیرینِ علی
۹۰/۵/۷
۹۱/۱۲/۱۶
۳-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۲:۲۱ عصر
ارسال: #36

به ۱ کیلو
شکر ۱کیلو
آب حدودا ۶لیوان(در حدی که روی به ها رو بگیره)

به رو در ابعاد دلخواه خورد کنید هم با پوست میشه هم بدون پوست.حالا به رو به همراه آب داخل قابلمه ریخته روی حرارت میزاریم تا نیم ساعتی با در بسته بجوشه(مواظب باشین له و خیلی نرم نشن) حالا درش رو بردارین شکر رو خالی کنید داخل قابلمه.و حرارت رو کم کنید(مهمه خیلی مهم)و اجازه بدین یکساعتی همینجوری ریز بجوشه درش رو بردارین میبینید رنگش گلبهی یا صورتی شده.خب حالا باید در قابلمه رو با دمکنی بزاریم و اجازه بدیم مربا حدودا ۲تا ۲ونیم ساعت(شایدم بیشتر) با حرارت خیلیییی کم برای خودش بجوشه تا هم شربتش قوام بیاد هم رنگش سرخ بشه.راستی یه نکته مربای به مثل بقیه مرباها نیازی نیست شربتش خیلی غلیظ باشه چون خودبخود بعد از رفتن داخل یخچال سفتتر میشه.وقتی مربا اماده شد بزارین همینجوری داخل قابلمه و با دمکنی بمونه تا خنک بشه بعدم داخل شیشه ریخته و بزارین یخچال.مربای به معمولا شکرک نمیزنه ولی اگر خواستین میتونید در ۵دقیقه آخر ۲ق غ ابلیمو داخل مربا ریخته چندجوش که زد خاموشش کنید.به رو با هر قابلمه ای میشه پخت ولی از قدیم میگن داخل قابلمه مسی بهتره اگر نبود قابلمه روحی ولی با چدن و تفلون خیلی خوشرنگ نمیشه.هیچ اسانسی به مربا اضافه نمیکنم 

تصویر: ./uploads/201904/post_91469_1556009468_bebf9fd3e66bea3882584343ca4daa68.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۲۴-مهر-۱۳۹۸, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #37

برای مربای به میگن به ازای یک کیلو به، یک کیلو شکر لازمه ولی من برای هر کیلو به، هشتصد گرم شکر استفاده میکنم.
به ها رو چهار قسمت کنید و هسته و قسمت سفت وسطشو جدا کنید.حالا به هر شکلی که دوست دارید برش بزنید.
یک لیوان آب روی به بریزید و بذارید یک ساعت با آب خالی بپزه و نرم بشه بعد شکر رو اضافه کنید و یکساعت دیگه که پخت ، دمکنی بزارید و شعله رو کاملا کم کنید.اینکار به بهتر شدن رنگ مربا کمک میکنه.از این مرحله حدودا چهار ساعت زمان لازمه تا مربا خوشرنگ بشه.بعد از سه ساعت میتونید دو سه تا هل درسته داخل مربا بندازید که خوش عطرش میکنه.بعد از اینکه رنگ دلخواهو پیدا کرد، شربتشو چک کنید که قوام اومده باشه.برای امتحانش، یک قطره از شربت رو توی یک لیوان آب سرد بریزید اگه تا ته لیوان آب، بصورت قطره ای رفت و حل نشد یعنی قوام اومده.در غیر این صورت شعله رو زیاد کنید تا قوام بیاد.مربای به توی قابلمه مسی خوشرنگتر میشه.
بعد هم کمی که خنک شد در شیشه بریزید و در یخچال نگه دارید.

تصویر: ./uploads/201910/post_91469_1571224477_958b9e4c9e17b8fa8e43d2f1ee91ea7b.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط **ماهور**
۲۴-مهر-۱۳۹۸, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #38

عزیزم حرارت چطور باید باشه؟ متوسط یا کم؟

....و عشق در راه است و عاشقی فضیلت انسان تصویر: images/smilies/heart.gif
نامزدی و عقد : تیر ۹۶
عروسی: شهریور ۹۷
نقل قول
۲۵-مهر-۱۳۹۸, ۰۴:۳۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-مهر-۱۳۹۸ ۰۴:۴۲ صبح توسط maraal.)
ارسال: #39

'**ماهور** dateline='' نوشته است:  عزیزم حرارت چطور باید باشه؟ متوسط یا کم؟

خیلی کم 
من صبح تا عصر گذاشتم 
تو قابلمه مسی 
دم کنی یادم نیست گذاشتم یا نه 

یک کیلو شکر هم خیلی شیرین میشه من کمتر ریختم 

من پوستشم نگرفتم و آبلیمو هم نزدم پررنگ و خوشمزه شد 

کلا طول داره یعنی تا چند ساعت اول انگار نه انگار بود و بعد خودش شروع کرد پررنگ شدن خاموش می‌کنی پررنگ تر هم میشه تو شربت خودش میمونه

آب که سر بالا میره قورباغه ابوعطا میخونه ! 
نقل قول
 سپاس شده توسط **ماهور**
۲۵-مهر-۱۳۹۸, ۰۳:۱۹ عصر
ارسال: #40

مرسی مارال جون

....و عشق در راه است و عاشقی فضیلت انسان تصویر: images/smilies/heart.gif
نامزدی و عقد : تیر ۹۶
عروسی: شهریور ۹۷
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام