• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

مربای بٍه

۱-اسفند-۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ عصر توسط mehranna.)
ارسال: #11
RE: مربای بٍه
سلام شادن جان من همیشه به رو که میگیرم اول نگینی خوردش میکنم یا به قول شما رنده اش میشه کرد بعد اونو اندازه میگیریم اگه ترازو نداشته باشیم یا دم دستمون نباشه مثلا اگه میوه ی ما مثل به یا هویج 3تا لیوان دسته دار بشه من اول 3تا لیوان بهش شکر میزنم بد تو پخت وقتی داره غلیظ میشه نگاه میکنم ببینم ابش داره به غلظت میرسه یا نه اگه ببینم به ها کاملا پخته ولی هنوز اب مربام غلیظ نشده کم کم بهش شکر میزنم صبر میکنم یه کم بجوشه بعدش یکم بر میدارم میزارم بیرون سرد بشه چون وقتی سرد میشه تازه اون موقع میتونی کامل درجه غلضتشو تشخیص بدی بعد تا جایی که مثله مربا های بیرون بشه نه خیلی سفت نه خیلی شل اما حواست باشه کم کم شکر اضافه کن تا اندازه ی شکرت زیاد نشه همین کاری نداره که قدیمی ها که ترازو نداشتن اینطوری خودشون یه پیمانه تعین میکردن موادشونو با اون برابر میریختن حالا ممکنه یه کم بیشتر لازم داشته باشه اون میوه. همیشه نسبت شکر صد درصد نیست. یه وقت میبینی مثلا مربای هویج داری درست میکنی اما هویجات شیرین نیستن بیشتر شکر میبره یا یه میوه ای ترش در میاد اونم همین طوریه.

مامان عزیزم از دنیا رفتCrying.
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، yasna22 ، *آرتیستون*
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ صبح
ارسال: #12
(۱۱-آبان-۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ عصر)جیران خانم نوشته است:  مگه گردو هم توش میریزن؟

سلیقه ایه ولی من یبار دیدم یکی گردو هم زده بود عاااااااااااااالی میشه.یعنی فوق العاده خوشمزه میشه.اگه توش هم نریختی همراه مربا گردو هم بزار و باهم بخور متوجه میشی چقد خوشمزه تز میشه

زندگي را نفسي ارزش غم خوردن نيست،و دلم بس تنگ است
بيخيالي سپر هر درد است
باز هم مي خنديم،آنقدر مي خنديم،كه غم از رو برود.....Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط yektaa ، mehranna ، 136383
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ عصر
ارسال: #13
یعنی به رو پوست نکنم؟

هر چی خدا بخادHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط yasna22
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۱۲:۲۳ عصر
ارسال: #14
نه اصلا پوستشو نگیر
با پوست خوردش کن

زندگي را نفسي ارزش غم خوردن نيست،و دلم بس تنگ است
بيخيالي سپر هر درد است
باز هم مي خنديم،آنقدر مي خنديم،كه غم از رو برود.....Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، mehranna
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ عصر توسط شادن.)
ارسال: #15
خوب شد گفتید وگرنه میخاستم پوستشو بگیرمBig Grinمرسی ازینکه کمک کردید
اول به رو خرد میکنم بعد با کاسه اندازه میگیرم
اول باید به رو با اب بزارم یکم بپزه بعد که رنگش قرمز شد شکر رو بهش اضافه میکنم و در اخر هل کوبیده و گلاب و قوام که اومد دمش میکنم و خاموش تا کاملا سرد شود
خیلی اعتماد بنفس گرفتم امروز یه مربای به خوشمزه درست میکنم با کمک شما دوستان و یکی از همسای های قدیمی عزیزمHeartHeartHeart

خانم ها ی عزی اگه بخام به رو قالب بزنم چه قالبی باید بخرم ؟

هر چی خدا بخادHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط mehranna
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۰۲:۰۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ عصر توسط mah92.)
ارسال: #16
شادن جون میتونی شکر و اب روباهم بریزی .به میپزه

نمیخواد قالب بزنی. اخه به یکم سفته ودستت اذیت میشه . خلال کن
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، mehranna
۱-اسفند-۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-اسفند-۱۳۹۲ ۰۲:۵۷ عصر توسط شادن.)
ارسال: #17
من الان مربای خودم رو رو گاز گذاشتم واسه خرد کردنش خیلی خسته شدم بیچاره مامانم همش ازش شیشه شیشه اماده میگیرم

من الان به خرد شدم 15 لیوان شد ،15 لیوان هم باید کر بریزم دیگه

هر چی خدا بخادHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط mehranna
۲-اسفند-۱۳۹۲, ۰۲:۳۱ عصر
ارسال: #18
من مربای خودمو درست کردم با کمک شما دوستان عزیز خیلی خوشمزه شد
[تصویر: مربای بٍه]
[تصویر: مربای بٍه]

هر چی خدا بخادHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط yasna22 ، خانوم گل ، پاریس ، آیسان96 ، mehranna ، پريسان ، Naceem ، *آرتیستون*
۱-آذر-۱۳۹۳, ۰۵:۴۴ عصر
ارسال: #19
بچه ها من 4 تا به متوسط دارم چقدر اب و شکر بریزمم

قناعت جلوه آرزوهای کوچک و گاه تجلی روحی بزرگ است .
اما ما باید بلند پرواز کنیم .
نقل قول
۱-آذر-۱۳۹۳, ۰۵:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آذر-۱۳۹۳ ۰۵:۵۰ عصر توسط banoo.)
ارسال: #20
ما برای هم نیم کیلو ٤ تا لیوان اب ً ٤ تا لیوان شکر و هل اسیاب شده میریزیم. بعد هم دم میکنیم ... اخر هم یک لیمو ترش کامل و ابش و میریزیم
دم کنی رو هم هی و هی بردارید تا بخارش بره... سرخ سرخ میشه

6 مهر
تموم شد.
نقل قول
 سپاس شده توسط mehranna ، 136383
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام