• آرایشگاه مدیس
  • آذینرو

مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون

۱۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #31
RE: مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون
بچه ها کلم زود تلخ میشه
شما چطوری از شب قبل سالادتون رو پس درست میکنید؟؟تلخ نمیشه کلم توش؟؟

((اللهم عجل لولیک الفرج))
نقل قول
 سپاس شده توسط mmot ، Maryam290
۲۷-آذر-۱۳۹۳, ۰۲:۵۸ عصر
ارسال: #32
بچه ها جون چند تا سوال
دسر ژله رو میشه از شب قبل درست‌کرد ‌و مشکلی نیست اما سالاد ماکارانی اگه بیش از حد تو یخچال بمونه خمیر میشه، مهمونای من قراره واسه شام بیان پس سالاد ماکارانی هم میتونم از صبح درست کنم . در مورد سالاد توپی اگه از صبح درست کنم هویج تغییر رنگ نمیده؟ یا ‌کلم ها تلخ نمیشن لطفا راهنمایی کنید ضروریه. همین طور واسه سالاد گل کلم و انار آیا مزه ی گل کلم تلخ نمیشه اگه از صبح تا شب تو یخچال بمونه؟

هیچ رویایی به پای بیداریم با تو نمیرسد..
خواب ها فقط خودشان را اذیت می کنند !
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۲۸-آذر-۱۳۹۳, ۰۱:۴۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۹۳ ۱۲:۲۸ صبح توسط زن باران (مهتاب65).)
ارسال: #33

مهمونی خفن که تعداد بالا باشه فک کنم 17 18 نفر بودیم داغونم کرد
با 6 7 مدل غذا
برنج رو که اصلا برا این جمعیت نمیشه گذاشت
مادرم خونه خودشون زحمتشو کشید
پخت و با خودش اورد

غذاهام سوپ جو سفید و کباب شامی و گراتن پیش غذا بودن
زرشک پلو با مرغ و پلو تن ( سبزی پلو با ماهی که از تن ماهی استفاده کردیم که خونه بو نگیره!!!) و قورمه سبزی غذاهای اصلی بودن
کیک کاپوچینوی خودم پز و ژله رنگین کمان و لبو و میوه و شیرینی دانمارکی و شکلات تلخ و چایی و نسکافه و ......

اقا خرجش به کنار که خیللللللللللللی شد
من 5 شنبه شب وعده گرفته بودم از یکشنبه ش داشتم اماده سازی میکردم
مثلا مواد شامی رو من با مولینکس123 اماده میکنم همیشه البته ما تخم مرغ نمیزنیم گوشت و سیب زمینی و پیاز و ادویه جات رو ریختم توش و مواد اماده شده رو گذاشتم ظرف دربسته تو فریز
برا گراتن بادنجونها رو سرخ کردم اماده گذاشتم فریز
خلاصه هر کاری رو اروم اروم دوشنبه و سه شنبه انجام دادم
قورمه سبزیم رو چهارشنبه گذاشتم
که باعث شد حسابی جا بیوفته و عالی بود
و پلو تن ماهی رو تو پلوپز گذاشتیم و 3 4 ساعت قبل پخت
سوپ جو رو هم همون ظهرش پختم البته مرغ پخته ریش ریش کرده رو شب قبلش اماده کردم
هویچ و ... هم تو غذاساز ریخته بودم روز قبلش
چیزی که موند مرغها بود
جالبه میدونستم مهمونا ساعت 8 تا 8 و نیم میان
ساعت 7 و نیم که مادرم اومد خونه هنوز مرغها رو نزاشته بودم
بنده خدا شوکه شد
دست و پاشو گم کرد
اما همون موقع گذاشتمشون
برا خودشون تا 9.5 با حرارت کم حسابی جا افتادن

کلا خیلی خفن برگزار کردم اون مهمونی رو

اولین و اخرین مهمونی بود که اینجوری شد تا حالا

من مهتابم
دختری از سرزمین ماه تابان

خدایا دختر کوچولوی من یه فرشته س مراقب سلامتیش باش
نقل قول
 سپاس شده توسط nonoo ، مهتاب69 ، farnaaz ، ida ، nafis ، L naz ، گندم باران ، Riraa ، رویا منوچهری ، mmot ، Maryam290 ، بانویی
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۸-آذر-۱۳۹۳, ۰۶:۱۴ عصر
ارسال: #34
من یه بار مهمونی گرفتم و همهخ انواده خودم و شوهرم رو دعوت کردم وقتی همه داشتن شام می خوردن من اینقدر خوشحال بودم که خودم نمی تونستم غذا بخورم همه چی عالی بود
نقل قول
 سپاس شده توسط ida ، mmot ، shiva.29 ، Maryam290 ، بانویی
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ صبح
ارسال: #35
منم به برکت اینکهBig Grin با خانواده بسیارپرجمعیت وصلت کردم سالی دوسه بار باید به بیست و خورده ای نفر مهمونی بدم جالبه که یا جایی نمیرن یا اگه برن همه با همن، انقدر که این خانواده اتحاد دارن3 (12)
درحالیکه که خانواده خودمون اصلا اینطوری نیستن حتی تو دوران عقد که مامانم میخواست بهشون مهمونی بده خودشم سردرگم شده بود بنده خدا اصلا عادت نداریم با این جمعیت.
خلاصه تا کمتر ازیه ماه دیگه هم من باید اولین مهمونیمو بعد عروسیم بدم و به شدت نگران. هی تو ذهنم منوهای مختلف میاد هی ازلیست خارج میشه به خاطر سخت بودن اصلا هم نمیخوام شلوغش کنم من و شوهرم هرجامهمونی بخوایم بریم کلی از صاحبخونه خواهش می کنیم خودشو تو زحمت نندازه و ساده بگیره تا راحت تر بتونیم رفت و آمد کنیم خلاصه شعارمون سادگیه حالا خودمم نمیخوام زیاد خفن بگیرم که بگن فقط بلده حرف بزنهTongue (یه پیش غذا یه غذای اصلی یه سالاد و یه دسر، ماست و سبزی و ترشی هم که هست)
یه خونه تکانی اساسی که باید بکنم چندروز قبلش. میخوام سوپ درست کنم میتونم از روز قبل بذارم؟
و مرغارو هم از بعدازظهر سرخ می کنم و میذارم با شعله ملایم بپزن. سالادم سالاد فصل(چون یه نوعه سالادم میخوام پرمخلفات و خوشگل تزیینش کنم دوستان اگه ایده دارین کمک لطفا) اونم از صبح آمادش میکنم(شب قبل نمیشه نه؟؟)
دسرهم دارم به پان اسپانیا فکر میکنم تاحالا خانواده همسری ندیدم درست کنن. احتمالا براشون جالب باشه البته خودمم تا حالا درست نکردم باید قبلش یکی دوباری خودم درست کنم دستم بیاد. خوبیش اینه که بچه ها تو تاپیکش میگن یکی دو روز تو یخچال بمونه بهتر میشه اینم میتونم روز قبل درست کنم. من آدمیم که واسه مهمونی خیییییییلی استرسی ام به همین دلیل میخوام روز مهمونی کار زیادی نداشته باشم تا قیافم تابلو نباشهConfused

نقل قول
 سپاس شده توسط nazanin banoo ، عسل جان ، Sweet92 ، mmot ، Maryam290
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۲۲ عصر
ارسال: #36
نفیس جان منم همین مشکل شمارو دارم خانواده شوهرم 22 نفرن.خونه تکونیتو حتما چند روز قبل انجام بده که خستگیش تو تنت نمونه.واسه اون روز نهایت یه جارو برقی یا گردگیری معمولی کن.
غذا هم خیلی خوبه همین دو مدل چون واسه تعداد زیاد آدم نباید الکی خودشو خسته کنه و چند مدل غذا درست کنه که اونم خیلی زیاد میخواد تازه.
سالاد رو از شب قبل درست کن و سلفون بکش و بزار یخچال چیزیش نمیشه ولی سوپ رو حتما از صبح بزار آروم آروم بپزه شب قبل درست نکن.
پان اسپانیا هم که روز قبل میتونی درست ککنی.
میمونه مرغ و برنج که همون روز از ظهر شروع کن و درستش کن. دیگه کاری برای استرس گرفتن نمیمونهSmile

من و پسملی 38 هفتست که با همیم
دوست دارم عزیز دلم
نقل قول
 سپاس شده توسط nafis ، mmot
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۳۲ عصر
ارسال: #37

اقاااااااااااااااا ما دیروز ی مهمون داشتیم که نمیخاست ناهار بمونه اما تا ساعت 1و نیم ظهر دیدیم هنوز نرفته و مجبور شدم غذا بپزم ساعت 2.5 هم غذا حاضر شد و خوردیم کلا یک ساعت
غذاهام شامل برنج از نوع کته ی بند انگشتی که عالی نشد ولی بدم نشد فیله مرغ سوخای و کباب تابه ای و پیاز سوخاری که همراه سالاد گوجه سروش کردم ی دونه لیمو هم روی فیله های سوخاری چلوندم که عالی شده بود
دسر هم هیچی نذاشتم فقط چایی بود به من چه اونا قرار بود برن خونشون منم وقت نداشتم
اینم از برنامه ریزی منSmile

اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای،
به یادبیاور زیباترین صبحی که تجربه کرده ای را
مدیون صبرت در برابر سیاه ترین شبی هستی
 که هیچ دلیلی برای تمام شدن آن نمی دیدی 
نقل قول
 سپاس شده توسط maryva ، nafis ، زن باران (مهتاب65) ، mmot ، Maryam290
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۴۴ عصر
ارسال: #38
خواهرای من شهرستان هستن این هفته اومده بودن اینجا و خونه ما اومدن. همسرم پیشناد داد که برا ناهار بمونن!! منم زنگ زدم و مامانم و اون یکی خواهرمو دعوت کردم. در مجموع 14 نفر شدیم.
منم گوشت رو از فریزر در آوردم و گذاشتم تو بخارپز تا یخ زدایی بشه. تو اون مدت آب رو گذاشتم جوشید و ژله رولتی آماده کردم/.بعد گوشت رو تفت دادمو قیمه امم رو بار گذاشتم
بعد همسرم که رفته بود خرید برگشت و سالاد فصل رو آماده کردم. خیار رو با نایسر دایسر خرد کردم و گوجه رو مامانم خرد کرد(چون دستای من حساسیت داره) بعد برنج رو آبکش کردم و حدود1-2 ساعت دیگه سفره رو انداختم. تو فاصله ای که گوشت رو تفت میدادم یا برنج داشت میجوشید وسایل ناهار رو آماده کردم. برای پذیرایی هم فقط چایی دادم. چون بلافاصله بعد ناهار میخواستن برن نشد برا بعد ناهار چیزی آماده کنم.
قبل از ناهار هم میوه و شیرینی خورده بودن

باورم نمیشد بتونم به این خوبی مدیریت کنم. فقط یه ذره خورشتم کم اومد و برنجم اضافی اومد!!!!

دلم گرفته از خیلیاا.....Confused
----------
تو انجمن نوزاد.... تو تاپیک مسابقه... امیر محمد یه تشکر میخواد!
نقل قول
 سپاس شده توسط زیبای خیلی خفته ، nafis ، زن باران (مهتاب65) ، Sweet92 ، mmot ، Maryam290
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ عصر توسط nafis.)
ارسال: #39
آفرین نغمه تو یه ساعت خیلی خوب از پس ناهار براومدی. من اینجور مواقع سروته کارو با یه لوبیاپلو از نوع دمی هم میارمTongue
نازنین جان سالاد از شب قبل درست کنم کاهوهاش پلاسیده نمیشه تا فرداشب؟
بچه ها خیلی خوب ومفیده که مرحله به مرحله کارای مهمونی و غذاپختن رو می نویسید ممنون

خیلی خوبه من متاسفانه خونه مامان جونم که بودم ماشالله دست به سیاه و سفید نمی زدم کارم فقط دانشگاه رفتن و درس خوندن بود حالا دارم چوبشو می خورم خیلی بی تجربه امHuh خصوصا در امر مهمون

نقل قول
 سپاس شده توسط زیبای خیلی خفته ، زن باران (مهتاب65) ، Sweet92 ، mmot ، Maryam290
۲۹-آذر-۱۳۹۳, ۰۱:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۹۳ ۰۱:۱۸ عصر توسط Hasti joon.)
ارسال: #40
سلام دوستان.. بچه ها این اولین پست من تو این تاپیکه...
من دیشب مهمون داشتم.. غذاهام کیک مرغ، کشک بادمجان و خوراک مرغ و پلو زعفرانی و سوپ جو با شیر...دسر هم چیز کیک انار و چای دارچین بود.. کشک بادمجان و کیک مرغمو از شب قبل درست کردم و فرداش تزیین کردم.. صبح مهمونی چیز کیکمو درست کردم..وسایل سالادمو شستم و خورد کردم و تو ظرفای جداگونه برداشتم..بعد خونه رو جار زدم و گردگیری حسابی کردم..ساعت 3 تا 4 بعدظهرم سوژمو گذاشتم تا با شعله کم سه ساعتی بپزه..همون موقع مرغمو گذاشتم بپزه .میوه هامو شستم و ظرفهارو ااماده کردم بعد مرغمو که پخته بود سرخ کردم و واسش سس درستیدم و گذاشتم با شعله کم جابیفته.. بعد برنجمو آبکش کردم و رفتم یه دوش گرفتم و خوشکل کردم.. بعدم اومدم برنجمو دم دادم و تا موقع اومدن مهمونا دم کشید... موقع شام فقط سوپ و کشک بادمجونمو گرم کردم... همه چیز عالی بود واقعا خسته نباشمممم

بعد از اینکه خوشکل کردم سالادمو درست کردم و تزیینش کردم..میوه هامو چیدم..

خدایا به خاطر این همه خوشبختی ازت ممنونم...
نقل قول
 سپاس شده توسط yek doost ، nafis ، زیبای خیلی خفته ، Paramour ، delaram22 ، زن باران (مهتاب65) ، ida ، lavagirl ، مامان ماهان92 ، نسیم عشق ، mahya .kh ، rkhazaei ، L naz ، فرشته ی نجات ، shiva.29 ، Maryam290
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام