• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون

۹-شهريور-۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-شهريور-۱۳۹۳ ۰۱:۵۳ عصر توسط miss69.)
ارسال: #21
RE: مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون
مامان یگانه برو تاپیک منو غذا برای مهمونی ها
بچه ها بیاین اینجا بگین وقتی مهمون دارین از صبحش یا روز قبلش چ کارایی میکننین الی اخر مهمونی

من بگم:
البته بستگی داره مهمونام چندنفر باشن کیا باشن چند نوع غذا باشه
برای مثال:
مهمونی پاگشای برادرم هفته پیش که البته جمعا 6نفر بودیم
منوی غذام: زرشک پلو با مرغ..خورش قرمه سبزی...سالاد کلم.ماستو خیار..سالاد توپی...کشک بادمجون..دلمه...مافین پیتزاووودسر هم پیک موزاییکی بود که بعد ناهار سرو شد
من جمعه ناهار مهمون داشتم
روز قبلش: گردگیری خفن به همراه جاروبرقی خفن..رومبلی هارو برداشتم....هی یخ میذاشتم توی فریز ببنده...بشقابها و قاشق چنگللو ظروفو اماده کردم...قندون نمکدونارو چک کردم پر باشن...عصر با همسری رفتیم خرید میوه...
اومدم خونه مواد سالاد کلمو خورد کردم یعنی کالباسو هویجو کلم ذرتم ریختم توش روی ظرفو سلفون کشیدم گذاشتم یخچال ..سس نزدم
مواد دلمه رو صبحش اماده کرده بودم که شب دلمه هارو پیچیدم توی تابه چیدم گذاشتم یخچال..بادمجونارو سرخ کردم واسه کشک بادمجون گذاشتم یخچال...سپس خورش خوشمزه رو بار گذاشتم تا به حال خودش تا فردا ظهر میجوشید عجب قرمنه سبزی ای شده بودBig Grin
سالاد توپی رو سریع درست کردم و تزیین کردمو سلفون کشیدم رفت یخچال...
برنج خیس کردم......و شیک موزاییکیمو درست کردم توی ظرفای تک نفره ..ماستو خیار درست کردم
صبح تقریبا ساعت 8پاشدم تا خسته نباشم...مهمونا میدونستم 12.30 اینا میرسن
اول صبح سریع سس سالاد کلمو زدم بعد کشک بادمجونو بار گذاشتم...
بعد رفتم سراغ صبحانه همسری اماده کردم براش
بعد مرغامو سرخ کردم و گذاشتم توی سس بپزه
سیب زمینی خلالی کردم سرخ کردم گذاشتم توی فر تا ظهر دوباره گرمشون کنم با گریل فر که برشته شن
بعد زرشکمو شستمو توی کره فراووون سرخ کدم زعفرونم دم دادم ریختم توی ظرف زرشکم
اب طالبی گرفتم گذاشتم یخچال که مهمونا اومدن دوباره یه مخلوطی کنمو براشون ببرم
بعد میوه هارو شستم گذاشتم ابشون بره
بعد دلمه رو گذاشتم روی گاز سسشم سریع درستیدم روش دادم تا بپزه
مافین پیتزا ررو درست کردم گذاشتم توی فر تا 4دقیقه قبل ناهار فرو روشن کنم بپزن
بعد رفتم سراغ ظرفای نشسته شستمشون
بعد پریدم حموم دوش گرفتم اومدم فقط ی سشوار کشیدم لباسامو عوض کردمو ارایش کردم
اب برنجو گذاشتم
بعد اهنگ گذاشتم واسه خودم Big Grin
بعد برنجمو ابکش کردم با سلامو صلواتDodgyاخه همیشه از ابکش برنج مهمونی میترسمConfused
ساعت 12.20 دقیقه بود که ولو شدم روی مبل..میوه ها مونده بود...بلند شدم میوها رو چیدم گذاشتم رو میز...
مهمونا که رسیدن اول با اب پالبی پدیز=رایی کردم بعد با میوه و لواشک خخخ لواشک دست ساز خودم بودBig Grin
در این حین فرو روشن کردم مافینا بپزن...قرمه روی بار بود...یه ربع بعد قرمه رو برداشتم بعد کشک بادمجونو داغ کردم ..دلمه هم روی شعله پخش کن ود در نتیجه داغ بود داشت ریز میجوشید...
حدودا ساعت 2 بود که شوشو سفره انداختو خودش چید...منم نظارت داشتم با کمک مامانم غذاهارو کشیدیم..اول مرغا..بعد خورش بعد برنجو زرشک روش...بعد کشک بادمجون...
بعد ناهار هم که طرفا ب زوره مامانم خودش همرو شست هرچی گفتم نه قبول نکردDodgy
بعد چایی ریختمو ...یه ساعت بعد دسر اوردم میوه هم گذاتشتمNew2
بچه ها تعریف از خود نباشه من با اینکه یه ساله عروسی نمودم و در خانه دری به سیاه سفید دست نزده بودمBig Grin اما بعد عروسی بع علت استقلال و دادن مهمونیای زیاد از دوماه بعد عروسی حسابی ترو فرز شدم...طوری که هرکی میاد خونمون باورش نمیشه من این همه غذا و مخلفاتو به تنهایی درست کرده باشم..در ضمن شوشو هم کاری نمیکنهWink دیگه الان حسابی دستم اومده چه وقت چیکار کنم...

من باید مثل قبل مانکن شم Cool

وزن اولیه:72.200

وزن فعلی: 63

هدف اولیه:68
هدف دوم:63
هدف سوم:57

تاریخ شروع30 خرداد 94
نقل قول
 سپاس شده توسط masi62 ، FAIRY ، lilimashi ، ** قاصدک ** ، aristos ، n8465 ، صبا65 ، mehrij ، عروس ملوس ، MaloooS ، shirin93 ، nargessss ، شادن ، Paramour ، z.s ، Tati Beauty ، nasnasi ، delaram8 ، mahya .kh ، Samiraeii.soltani ، ida ، زن باران (مهتاب65) ، مهری67 ، مامان ماهان92 ، نسیم عشق ، ندای آسمانی ، رویا منوچهری ، veronika 2 ، mmot ، saba7360 ، gole sorkh ، shiva.29 ، Maryam290
۹-شهريور-۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ عصر
ارسال: #22
سلام به همه خانومای گل و زرنگ
منم دو هفته است اومدم خونه خودم همیشه مهمانی های خونه بابا رو با ابجی جونم ردیف می کردیم و بسیار مفصل و کامل اخه 4 ساله مامانم فوت کرده Sad
ولی دو شب پیش دوستای شوهرمو دعوت کردیم جمعا 4 نفر با خودمون 6 تا شدند ولی حسابی کلافه شدم خورشت الو قیسی و برنج و کباب هم از بیرون Sleepy
با سلاد و ماست و سبزی تازه و ترشی های خودم پز ولی چون گازمون وصل نشده با پلو پز و ارام پز پختم
چای و میوه و دسر هم از قبل اماده کردم با شربت البالو و پرتقال
خسته شدم با اینکه ظرفها رو هم گذاشتم ماشین ولی همش اشپزخونه بودم
اصلا دوست نداشتم
به شوهرم هم حسابی غر زدم اخه سفرم اصلا توسط مهمانها خوب چیده نشده بود
یعنی می خواستن کمک بدن Wink
البته قصدشون خیر بود دستشون ندرده ولی من قصه خوردم Sad
نقل قول
 سپاس شده توسط ~*tiyam*~ ، عروس ملوس ، Sweet92 ، شادن ، z.s ، کیتی ، ida ، *shirin banoo* ، نسیم عشق ، mmot ، Maryam290
۳۰-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ صبح توسط niiina.)
ارسال: #23
سلام Big Grin
منم یه چُلمنگ! به تمام معنی بودم خونه بابامینا 3 (12)
نزدیک 1سالو نیم هست خونه خودمم

تجربیات من:
بیشتر کارام رو روز قبل انجام میدم فقط غذای اصلی رو میزارم واسه همون روز + میوه + شیرینی
غذای فریم هم مثلا لازانیا رو از شب قبل میچنم و فرداش 3 یا 4 ساعت مونده مهمونا بیان می پزم و وقتی اومدن گرم میکنم
یه چیز مهم دیگه که حتما امتحان کنید این هست که من برنج رو 2 یا3 ساعت مونده به اومدن مهمون آبکش میکنم ته دیگ و همه چیز رو میریزم توی قابلمه دقیقا آماده روشن شدن ولی روشن نمیکنم زیرش رو وقتی خواستم شام بکشم 45 دقیقه قبل زیرش و روشن میکنم دم بکشه اصلا فرقی نمیکنه با زمانی که سریع آبکش میکنی و دم میزاری
خوبیش هم اینه که کسایی که مثل من آشپزخونش از حال معلومه جلوی مهمون حرکات ژانگولری نمی زنن واسه برنج دم کردن و همچنین گاز روشن و جوش اومدن آب مخصوصا توی تابستون خونه رو گرم میکنه... فقط خیلی شیک بلند میشی آب روغن میدی زیرش و روشن میکنی
خلاصه مهمون میاد دیگه منم مثل مهمون میشیم تا موقع شاااااااااام Big GrinBig Grin
بعد از شام هم همه میدونن نه من جایی میرم مهمونی ظرف میشورم نه کسی میاد خونم میزارم ظرف بشوره، خییییییلی جدی Cool چیه بابا ملت میریزن توی آشپزخونه، اول مهمونی که در حال تدارک هستی بعدشم در حال ظرف شستن!! این چه مهمونی میشه آخه!!! Dodgy
همه ظرف هارو جمع میکنم یه چیزی میکشم روش تا مهمونا برن بعد با همسر جان میشوریم و غیبت میکنییییییییم! 3 (12)3 (12)

عاشق زندگيمم..... 12بهمن 91 عالي بووووود Embarrased
تاریخ تولد خودم 64/8/6
تاریخ تولد خودش 64/8/6
تاریخ عقدمون 90/8/6
نقل قول
 سپاس شده توسط ندا10020 ، shirin93 ، nargessss ، Paramour ، آینه ، z.s ، کیتی ، Tati Beauty ، n8465 ، MaloooS ، یاسی جون ، baharak7 ، nasnasi ، baran.bahar ، ida ، mahnaznanaz ، نسیم عشق ، aros tak ، ندای آسمانی ، رویا منوچهری ، golnooshi ، mmot ، mordadi ، Maryam290
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۴-مهر-۱۳۹۳, ۰۷:۴۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-مهر-۱۳۹۳ ۰۷:۵۱ عصر توسط Sweet92.)
ارسال: #24
دوست جونا من یکی از دوستای دوران خوابگاهمو دعوت کردم بیاد خونهمون (اون از یه شهر دیگه داره میاد) و برای وعده ناهار می مونه پیشم. تصمیم گرفتم غذاهای اصلیم قرمه سبزی و مرغ باشه. سالاد کاهو و ماست خیار هم درست کنم کنارش. نوشیدنی پیشوازم شربت نعنا سبز باشه. پوره سیب زمینی هم غذای جانبی. ژله هم درست میکنم (ساده چون تا حالا مدل دار درست نکردم). برای بعد از غذا هم میوه دیگه.
این منو خوبه؟
آیا پیشنهاد دیگری دارید؟؟؟ هم برای نوع غذاها هم اگر پیشنهاد جدیدی دارید که اضافه کنم به لیست
بعدش بهم بگید دقیقا به چه ترتیبی کارامو انجام بدم؟راستی برنجم رو چه موقع آماده کنم و کی دم بذارم؟

آها راستی نمیخوامم برنجم آبکش باشه. همیشه کته میذارم

21 اردیبهشت: یک شب زیبای بهاری...
سرباز کوچولوی من تو راهه! ٢٢هفته... ❤
نقل قول
 سپاس شده توسط mmot ، Maryam290
۵-مهر-۱۳۹۳, ۰۵:۱۵ عصر
ارسال: #25
ینی هیشکی نمیتونه کمکم کنه؟؟؟

21 اردیبهشت: یک شب زیبای بهاری...
سرباز کوچولوی من تو راهه! ٢٢هفته... ❤
نقل قول
 سپاس شده توسط z.s
۵-مهر-۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-مهر-۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ عصر توسط yek doost.)
ارسال: #26
آنه شرلی جان مرغ و قورمه سبزی زیاد نیست؟ دوستیت دیگه سخت نگیر تا بتونید با هم رفت و آمد کنید خوش بگذره
منوی خیلیییییییییییی خوبیه برای مهمون بهش خوش میگذره حسابی میخوره ولی به خودت فشار میاری

آخه من یه بار رفتم خونه ی دوستم یه شهر دیگه اون مثل شما چند مدل غذا گذاشته بود میخواست احترام بذاره مثل شما
ولی من بهم سخت گذشت دیدم خیلی خسته است راضی نبودم اینقدر زحمت بکشه و دیگه سعی کردم نرم خونه اش بمونم (تجربه ی شخصی من)
نقل قول
 سپاس شده توسط z.s ، mmot ، shiva.29 ، Maryam290
۸-مهر-۱۳۹۳, ۰۴:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-مهر-۱۳۹۳ ۰۴:۵۵ عصر توسط aroose91.)
ارسال: #27
منم هرموقع مهمان دارم بعضی چیزها رو روز قبلش آماده میکنم . مث دلمه . دلمه رو آماده میکنم فقط پختشو واسه فردا میزارم . مث کیک مرغ مواد رو درست میکنم و فرداش کیکش میکنم . مث مرغ شکم پر از شب قبل پرش میکنم .
سرویس بهداشتی و جاروبرقی و گردگیری واسه شب قبل مهمونی هست و همسرجان انجام میده .
صبح که بلند میشم اول کاهو رو میشورم و میرم حمام . همسری میوه ها رو میشوره و دستمال میکنه .
بعد غذاها رو میزارم و یا اونایی که نصفه نیمس درستشون میکنم .
بشقاب میوه و چنگال و چاقو رو سر میز میزارم . میوه رو هم همینطور . البته موقع اومدنشون .
همیشه آب میوه پاکتی میخرم که سخت نباشه واسه پذیرایی .
منم خیلی بدم میاد کسی خونم ظرف بشوره و حرص میخورم . بعضی ها جرات ندارن تو خونم ظرف بشورن و بعضی ها هم میشورن . چی میشه گفت .
فقط موندم روزی که یکی از ظرفای سرویس چینیم بشکنه چه واکنشی نشون میدم Angry

خاص ترينم . . .انگشتان دستت زيباترين تسبيح براي نيايش هاي عاشقانه من است . . .
نقل قول
 سپاس شده توسط ندا10020 ، کیتی ، z.s ، MaloooS ، ida ، مامان ماهان92 ، ندای آسمانی ، mmot ، niiina
۸-مهر-۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ عصر
ارسال: #28
سلام به همگی
اول تشکر می کنم از همگی خانمهای کدبانو بابت راهنمایی ها که به درد من یکی خیلی خورده تا حالا چون تازه کارم.
حالا از تجربه ی تازه ی خودم بگم. منم این هفته شام سی نفر مهمون داشتم. جمعه برای شام. سه شنبه چهارشنبه نظافت کردم چون خونه ی ما یکم زیادی کار داره. پنج شنبه صبح رفتیم خرید. عصر تا شب هم تیرامیسو و سالاد ماکارونی و ژله شکم پر رو آماده کردم. کاهو رو هم خرد کردم ولی نشستم. پیچیدم گذاشتم توی یخچال. تزئینات سالاد کلم سفید و بنفش و هویچ و اینا رو با غذاساز خرد کردم گذاشتم توی ظرف در بسته یخچال.آهان خورش فسنجانم ظهر گذاشتم بار تا عصر بعد گذاشتم یخچال تا فردا البته بدون گوشت. کشک بادمجان.سس سالاد. همه آماده.
فرداش که جمعه باشه. صبح باز یکم جمع و جور کردم به خاطر زحمات پسرک که بی وقفه اسباب بازیهاش رو همه جا ولو می کنه.
بعد گوشت قلقلی ها رو آماده کردم که خداییش کار میبره. بعد اونا رو هم گذاشتم کنار.آلو بخارا رو با آب مرغی که فریز داشتم گذاشتم پخت. ساعت دو کاهو ها رو شستم و ریختم تو آبکش. ناهار خوردیم. ساعت چهار و نیم مرغم رو شستم و بار گذاشتم. سالاد رو آماده کردم و سلفون کشیدم. سالاد میوه رو آماده کردیم. برنج رو هم آبکش کردیم.
دیگه نزدیک اومدن مهمونا شیرموزبستنی رو آماده کردم و شاعت هشت مهمونا اومدن.
کلا از خودم خیلی راضی بودم چون به همه کارام رسیدم.
آهان بعد از شام هم همه ی ظرفا رو جمع و جور کردم و فقط غذاها رو سرو سامان دادیم نذاشتم کسی بشوره. شب که همه رفتن بشقابا رو چیدم تو ماشین و خوابیدم. کلا چند باری ماشینو پر کردم تا تموم شد. کریستالا و قابلمه ها و قاشق چنگالا رو هم خودم شستم.
تا یکشنبه البته جمع و جور اساسیم طول کشید چون همسر من اصولا خسته هست. و خودم هستم و خودم و البته اضافه کاری های پسرکو

باید زار بزنیم تمام فرهنگ های بی بوسه و بغل را...
نقل قول
 سپاس شده توسط مینو ، ندا10020 ، کیتی ، lilimashi ، MaloooS ، Narciso ، aroose91 ، سمیرا 68 ، nasnasi ، delaram8 ، ida ، مامان ماهان92 ، نسیم عشق ، mmot
۲۳-مهر-۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-مهر-۱۳۹۳ ۰۸:۴۷ صبح توسط raha201229.)
ارسال: #29
Shocked RE: مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون
من یه ماه هست که زندگی مشترک رو شروع کردم ولی تو این یه ماه سه بار مهمونی دادم ، که فقط یه بارش رو همسرم کمکم کرد ، انصافا هم خوب از اب درو امد ، یه بار دییگه اش رو من ساعت 2 ظهر فهمیدم نزدیک 13 نفر مهمون دارم اونم از طرف خانواده همسر ، و همسرم جو گیر و احساساتی شده بود بدون هماهنگی با من دعوت کرده بود چون شاغلم و خسته بودم یکم بهم فشار اومد ولی از اونجایی که خدا همراه همیشگی ام هست خودش کمکم کرد و بهترین نحو انجام شد. یکم استرس گرفته بودم ولی به توانایی های خودم ایمان داشتم و نذاشتم افکار منفی به سراغم بیاد ، اینم بگم چون از دست همسرم به شدت دلخور بودم نذاشتم کمکی بهم بکنه ، چون بیشتر عصبانی ام می کرد.

خداجون خودت هوامونو داشته باش
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، مهتاب69 ، z.s ، یاسی جون ، سنجاب ، nasnasi ، darvag ، ida ، fati69 ، mmot ، Maryam290
۱۹-آذر-۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ عصر
ارسال: #30
من جمعه مهمون دارم حدود 15 نفر یا بیشترن
از اول هفته دارم فکر میکنم چی درست کنم و امروز که چهارشنبه هست هنوز منو قطعی نشده است
من کلا توی این قضیه ها خیلی سردر گمم ........
اما تصمیم دارم از فردا صبح شروع کنم به تمیز کردن خونه از جمله شستشوی سرویس بهداشتی جارو کردن منزل و اتاقها، ملحفه ها رو اوایل هفته شستم اخه بچه ها شون از بالشت های من استفاده میکنن احیانا ممکنه بخوابن دم دستی ها شسته شده اما روکش نشده این کار هم باید بکنم گردگیری و ....
ظرفها را آماده کنم یعنی بشورم یا توشونو دستمال بکشم و روی میز آماده بذارم
ژله هایم را درست کنم توی منوهای مورد نظر (قطعی نشده ) چندتا پیش غذاهست که میشه روز قبل درست بشه
به همراه همسرم خرید میوه و سبزیجات و تنقلات بعد ازظهر 5 شنبه صورت میگیره ....
سالاد هم میذارم آخر شب درست میکنم روش سلفون میکشم سس هم آماده میکنم
صبح زود اگه خورش یا مرغی قراره پزیده بشه انجام میشود برنج هم خیس مکنم یه دوش هم میگیرم و خوشگل میکنم یه ساعت قبل از اومدن مهمونا برنج رو آبکش میکنم
آهان راستی میوه ها رو قبل از دوش گرفتن شسته میکنممممممم خخخخخ بعد از خوشگل شدن توی ظرف میزارم و بقیه کارا
در ضمن من ماشین ظرفشویی دارم بحمدلله
بچه ها خیلی خوبه که مهمونا خودشون ظرفهارو بشورن کهههههههههههههههههههه فقط برای شما جابجایی میمونه که بعدااااااااااااااااااااااً انجام میدید
مهمونی برای نهار خیلی سختههههههههههههههههههه برای باقیمانده غذا هم اگه دوست ندارید اقدامی کنید توی همون ظرفها و قابلمه های خودش بذارید بعدااااااً انجام بدید
راستی من خیلی راضیم از کسی که سفره را جمع و تمیز میکنه خیلی دوستششششششششششششششش دارمممممممممم
اما این شتریه که در خونه هرکسی میخوابه خخخخخخخخخخخخخ

به یاد داشته باش که خدا با این که میتواند در هرجایی از دنیا باشد قلب تورا انتخاب کرده، تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگویی گوش میکند.
خدایا دوست دارم New1
نقل قول
 سپاس شده توسط Samiraeii.soltani ، ida ، مهتاب69 ، بهاربهاري ، عسل جان ، mmot
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام