• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون

۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۳۳ عصر
ارسال: #11
RE: مدیریت(زمان و نحوه سرو و ...)در آشپزی برای مهمونی هامون
خانومای عزیز اگه بورک، سمبوسه یا سیگارت رو تو فر درست کنیم و موقع سرو بذاریم ماکرو که گرم شه، بد میشه؟ یعنی تردیش رو از دست میده؟
قارچ و پیاز سوخاری چطور؟

آخه معمولا قبل از سرو غذا یکی از غذاهای اصلی به فر نیاز داره و نمیشه از فر واسه اینا استفاده کرد، یا نمیشه ایستاد پای گاز واسه سرخ کردن.

میشه نظرتون رو بگید
نقل قول
 سپاس شده توسط ida
۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۳۸ عصر
ارسال: #12
شادن جون
من به همه یاد دادم کهظرفهارو همون سر سفره مرتب کنن
بشقابهای پلو تمیز و بدونه باقی انده ی غذا روی هم
بشقابهای خورش و پیش دستیها همینطور
برای لیوانها سینی میبرم و همه رو توی سینی جع میکنم
یکی از دیسهارو همونجا سر سفره خالی میکنم و قاشق و چنگالهارو توش جمع میکنم
اول باقی مانده یغذاهارو میبریم آشپزخونه و یکی رو میذارم تا خالی کنه
بعد بقیه ی ظرفهارو میارم

اگه اولش به فکر آخرش نباشی آخرش به فکر اولش میفتی!!!
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل جان ، شادن ، z.s ، MaloooS ، nargessss ، مهتاب69 ، masi62 ، ** قاصدک ** ، Tati Beauty ، nasnasi ، delaram8 ، baran.bahar ، mahya .kh ، ida ، *نجمه ، رویا منوچهری ، mmot ، 136383 ، بانویی
۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۴۲ عصر
ارسال: #13
شادن جان ما هم این مشکل داریم ولی یه چند بار گفتیم سینک خرابه یا کلی خواهش و تمنا که لباساتون خراب میشه و از این حرفا زدیم
البته الانم خیلی اصرار میکنن ولی دیگه ما نمیذاریم

مگه میشه زندگی منو به هم ریخته افریده باشه
خدای دانه های انار.....
Angel
من به دستای خدا خیره شدم معجزه کرد.....
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، ida
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-مرداد-۱۳۹۳ ۰۲:۴۸ عصر توسط Aramiss.)
ارسال: #14
ما معمولا زیاد مهمون داریم
اکثرا دوستامون میان به نیت دورهمی عصرونه و بعدش شام میمونن
واسه همین من همیشه 1ژله ای ، کاراملی چیزی دارم تو یخچال! فوقش اینه که خودمون میخوریم دیگه خخخخ
غذا هم فقط 1مدل میپزم اینجور مواقع با کشک بادمجون یا سوسیس بندری یا اسنک
یکی از این 3تا پای ثابت میز شاممونه و 1غذایی هم مثل کباب تابه ای یا کتلت یا زرشک پلو مرغ میذارم
هرچی که موادش آماده تر باشه و زمانشو داشته باشم
سالاد هم که خودمون همیشه داریم دیگه..
اینجوری هیچ وقت لنگ نموندم تا حالا

اما خب اگه بخوام مهمون دعوت کنم معمولا از روز قبلش همه کارارو میکنم و فوقش تا ظهر کارام تموم شدست

شادن جون منم ماشین ظرفشوئی ندارم و وقتی مهمونا بخوان اینکارو کنن و به حرف منم گوش نکنن من همیشه از آشپزخونه میرم بیرون و وقتی 1کم کار میکنن و هی میپرسن اینو کجا بذاریم، فلان چیز کجاست و.. میگم الان اصلا دلم نمیخواد بیام تو اشپزخونه، بعدا سر حوصله خودم همه چیو ردیف میکنم، بیاین بشینین
اینجوری معمولا ول میکنن میان میشینن و بعد حدود نیم ساعت هم من میرم چای و میوه و... میارم
معمولا هم اخر شب غذاهای مونده رو جابجا میکنم و فرداش تمیزکاری

(۲۱-مرداد-۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ عصر)sanaz i نوشته است:  خانومای عزیز اگه بورک، سمبوسه یا سیگارت رو تو فر درست کنیم و موقع سرو بذاریم ماکرو که گرم شه، بد میشه؟ یعنی تردیش رو از دست میده؟
قارچ و پیاز سوخاری چطور؟

آخه معمولا قبل از سرو غذا یکی از غذاهای اصلی به فر نیاز داره و نمیشه از فر واسه اینا استفاده کرد، یا نمیشه ایستاد پای گاز واسه سرخ کردن.

میشه نظرتون رو بگید

خراب نمیشه عزیزم، من که همیشه همینکارو میکنم
تازه خیلی مواقع از دیشبش درست میکنم و فردا شب موقع سرو میذارم تو ماکرو گرم شه
اونجوری که تا دقیقه 90 باید وایستاد تو آشپزخونه!!!

Die Handtasche muss lebendig sein!

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
 سپاس شده توسط sanaz i ، شادن ، z.s ، MaloooS ، nargessss ، مهتاب69 ، ** قاصدک ** ، Tati Beauty ، nasibe_603 ، ida ، mmot ، بانویی
۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۵۵ عصر
ارسال: #15
شادن جان یه لگن بزرگ داشته باش همه ی غذاها رو بعد از اینکه تمیز کردی بزار داخل اون و بزار تو بالکن ..به مهمونات هم بگو من اینجوری راحت نیستم

بچه ها داشتن لپه و لوبیای پخته برای درست کردنه خورش ها خیلی خوبه مثلا اخره شب قورمه سبزی رو بار میزارید تا صبح کاملا جا می افته فقط لوبیاها رو بهش اضافه میکنید میزارید برای شام ..سیب زمینی هم اگه نیمه اماده دارید که خوبه وگرنه اا رو هم میشه خلال کرد تویه اب سرد گذاشت تو یخچال تا فردا سرخ بشه ..سوپ رو هم میشه از روزهایه قبل جو روبهمراهه هویج کامل بپزید بره تو فریزر (اگر که چند روز قبل درست میشه)
خورش فسنجون رمزه خوشمزه گیش همون روغن افتادنه گردوئه که لازمه ای پخته زیاده اینم از قبل میتونید اماده کنید روزه مهمونی فقط مرغ رو بپزید اضافه کنید
نقل قول
 سپاس شده توسط شادن ، z.s ، MaloooS ، خگوشی ، مهتاب69 ، ** قاصدک ** ، Tati Beauty ، ندای آسمانی ، mmot ، بانویی
۲۱-مرداد-۱۳۹۳, ۰۸:۴۳ عصر
ارسال: #16
مرسی از راهنمایی همه دوستان
من اصلا دوست ندارم مهمون میاد خونم ظرف بشوره بخدا اون لحظه خیلی گیج میشم هر کسی یه چیزی ازت میخاد
یه بار که مهمون داشتم یه لگن اودرم و همه ظرف ها ریختم تو لگن و هر چی اصرار کردن نذاشتم بشونر فردا صبح خودم شستم اینجوری میدونم چی به چیه
یه چیزی بعد شام میون اون همه کار و بریزو بپاش باید چای تازه و میوه هم بدی
البته من میوه رو از قبل اماده میکنم
قبل اینکه مهمون بیاد همه چی رو اماده میکنم اما از موقعی که شام سرو میشه و ظرف ها میاد دیگه مدیریتم ضعیف میشه و خیلی بهم فشار میاد و کلی خسته میشم

هر چی خدا بخادHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط z.s ، یاسی جون ، MaloooS ، مهتاب69 ، ** قاصدک ** ، mahya .kh ، ida ، 2015 ، mmot ، بانویی
۲۳-مرداد-۱۳۹۳, ۰۳:۴۳ عصر
ارسال: #17
شادن جون اگه برنامه و قانون خاصی داشته باشی بقیه هم یواش یواش باهات کنار میان و اونا هم تبعیت میکنند از میزبان .
پس قانون خونت رو مشخص کن چون اگه کلافه باشی بقیه میگذارن به حساب ناواردیت و میخوان که خودشون مدیریت کنن .
و تو حرص خواهی خورد .
پس کار خودت رو انجام بده .
اول قانون بعد از شامت رو آماده کن و بعد طبق اون عمل کن .
شیرینی یا دسر یا میوه رو توی ظرف آماده داشته باش .یه سلفون هم روش بکش . چای تازه دم هم در خلال شام کشیدنت داشته باش . سینی و فنجون و مخلفات هم آماده . فقط میمونه زحمت ریختن چای بعد از چام و پذیرایی توسط همسر .
نقل قول
 سپاس شده توسط مهتاب69 ، شادن ، Tati Beauty ، karhe ، ida ، mmot ، ferferehh ، بانویی
۲۳-مرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۴۷ عصر
ارسال: #18
وای چه جالب منم از شستن ظرف توسط دیگرون خوشم نمیاد نه اینکه بگم کثیف میشورن یا وسواس باشم منم عین شما دوستان آشپزخونم منفجر میخواد بشه بعد از شام قبل از شام نمیذارم کسی کمکم کنه ولی بعد از شام از پسشون بر نمیام میترسم ظرفام بشکنن دقت نکنن خخخخخخخ
ولی واقعا میگم دوست دارم روی در و دیوارم بنویسم لطفا ظرفام نشورین حتی شما دوست عزیز
دوستمون ایده ی خوبی داد که ظرفام تو ی لگن جمع کنم بذارم برای بعد اگر گیر ندن باز بهم حرصم درمیاد از مهمونی چیزی آدم نمیفهمه همش باید توی آشپزخونه باشه آدم من دوست دارم بیام بشینم پیش مهمون

خدایا من بکوب دوباره از نو بساز تصویر: images/smilies/undecided.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط z.s ، ida ، 2015 ، mmot
۸-شهريور-۱۳۹۳, ۰۹:۲۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-شهريور-۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ صبح توسط فروغ بنی.)
ارسال: #19
منم بعد ازشام دو تا تشت میگذارم همه ظرفا رو میارم تو آشپزخونه میذارم داخلش و میگذارم جایی که مهمون دسترسی نداشته باشه بشوره بدم میاد مهمون بشوره

غذاهام رو از قبل آماده میکنم و بعد تو ماکروفر داغ میکنم
سالاد و ماست نوشیدنیو و سایر رو آماده میکنم موقع چیدن با همسرم دوتایی میچینم
اصلا بدم میاد مهمون بیاد داخل آشپزخونه

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط zahrali ، zibaye ziba ، سارگل7310 ، zahra_bannooo ، MaloooS ، baran93 ، darvag ، mmot ، بانویی
۸-شهريور-۱۳۹۳, ۰۷:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-شهريور-۱۳۹۳ ۰۷:۴۰ عصر توسط عروسکی.)
ارسال: #20
من روز قبلش خونمونو تمیز میکنم و بعد میرم حمام خودم-تا فردا فقط به اشپزی برسم-
همسری هم روز قبلش میره خرید تا صبح بتونه بهم کمک کنه-
صبحه روزیکه مهمون میخاد بیاد اول سبزیجاته شستنیو میشورم و میذارم تا خشک بشه-
ساعت دو میرم تو اشپزخونه تا همه چیو اماده کنم-
اول خورشتمو بار میذارم و زیرشو کمه کم میکنم تا مهمون بیاد جا بیفته و استرس نداشته باشم-
بعد اینکه از خورشت خاطرم جمع شد میرم سراغ دسر و فست فود اونارم اماده میکنم -دسرو میذارم تو یخچال و غذاهای فست فودیرو هم تو فر-
بعد میرم سراغ مخلفات=هر چی که قراره سر سفره بذارم مثلا بورانی و سالاد و زیتون و دوغ و سبزی و... هر چیزیکه تو منو باشه برای مخلفاتو اماده میکنم-روشونو سلفون میکشم تا پلاسیده نشن سبزیجاتم-
بعد برنجمو خیس میکنم
بعد هم ظرفارو میچینم رو میز البته کلی -سینی چایی و شربت و خلاصه جزییاتو همرو اماده میکنم-
ی ساعت مونده مهمونا بیان برنجمو دم میکنم
نزدیک اومدن مهمونا تو کتری اب میریزم و اب جوش اماده میذارم و چک میکنم ببینم یخ تو فریزر داریم یا نه و
بعد میرم ی دوش میگیرم دوباره و خودمو خشگل میکنم تا مهمونای عزیزم بیان
بعد میام فرو روشن میکنم تا فست فودم اماده بشه

بعد شام هم مهمونا همیشه میز یا سفره رو جمع میکنن-
خودم میرم تو اشپزخونه و ظرفارو خیلی مرتب میچینم تو سینک تا خیلی اشپزخونه بهم ریخته نباشه بعد که مهمونا میرن ظرفارو با همسری میشوریم

یک شب دلم خواهد که مهمانت کنم
از دیده ی بیگانه پنهانت کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط پاستل ، FAIRY ، masi62 ، ** قاصدک ** ، مهتاب69 ، tala680067 ، سمیرا 68 ، a_1371 ، MaloooS ، gissu kamand ، shirin93 ، شادن ، Paramour ، aroose91 ، z.s ، کیتی ، Tati Beauty ، nasnasi ، darvag ، baran.bahar ، ida ، ندای آسمانی ، mmot ، بانویی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام