• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

ما چگونه خانه خریدیم؟

۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۵۲ عصر
ارسال: #11
RE: ما چگونه خانه خریدیم؟
نه عزیزم. ما قبل عقد فقط وام مهر اقتصاد گرفتیم و برای وام مسکن سپرده گذاشتیم.
بعد عقد وام مسکنو گرفتیم. چون برای سپرده گذاری وام مسکن نیاز به سند عقد نیست ولی برای گرفتن وام بعد از یک سال لازمه عقد کرده باشید

نقل قول
 سپاس شده توسط باران 94 ، Nafas_HM
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۰۶ عصر
ارسال: #12
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۵۲ عصر)'*رها*' نوشته است:  نه عزیزم. ما قبل عقد فقط وام مهر اقتصاد گرفتیم و برای وام مسکن سپرده گذاشتیم.
بعد عقد وام مسکنو گرفتیم. چون برای سپرده گذاری وام مسکن نیاز به سند عقد نیست ولی برای گرفتن وام بعد از یک سال لازمه عقد کرده باشید

ممنون عزیزم آهان متوجه شدم.اون 80تومن سپرده رو گذاشتین بانک و 5تومن سودش شد فکر کردم وام رو گفتی.تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

خدای مهربونم امسال منتظر بهترین و عالییییییییییترین روزها هستم 
روزهای پراز سلامتی
روزهای پراز شادی و حس خوشبختی
روزهای پر از آرامش و موفقیت های فراوووووون

نقل قول
 سپاس شده توسط *رها*
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۰۶ عصر
ارسال: #13
رها جون واسه وام مسکن یکم باید یعنی ۸۰ تومن یه سال بخوابونیم تو حساب؟ یا دو تا حساب جدا باید باز کنیم نفری ۴۰ تومن؟
منظور از وام مسکن یکم یعنی اولین خونه ای که به ناممون میشه وام بهش متعلق میگیره یا اولین باری که از بانک مسکن وام میگیریمه؟
ما خونه خریدیم با کمک هم ولی خونمون کوچیکه باید تا یکی دو سال آینده بزرگترش کنیم برای اون وام لازم داریم

دوستی ۸۹/۱۲/۲۷
خواستگاری و بله برون ۹۵/۹/۵
عقد ۹۵/۹/۱۲
عروسی۹۶/۵/۵
نقل قول
 سپاس شده توسط *رها*
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۲۹ عصر
ارسال: #14
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۱:۳۹ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  دو تا ۴۰ تومن یک سال می خوابونی و بعدش ۱۶۰ میلیون وام می گیری . 

تو کدوم بانکه این روش دوستم؟ یه 40 تومن بخوابونی 80 تومن وام میگیری؟با چند درصد سود؟ چند ساله؟تصویر: /images/smilies/new/new1.gif

سلامتی روزی که تو 6 کلمه خلاصه شم» عروس»چقد»قشنگه»ایشالا»مبارکش»باد..1394
...
هنوز خلاصه نشدم...Sad 95
نقل قول
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۳۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۳۹ عصر توسط TiTi 92.)
ارسال: #15

رها جون آفرین کیف کردم چقدر خوب برنامه ریزی کردید . ایشالا تو همه مراحل زندگی انقدر خوب برید جلو .
.
بچه ها در اینکه اگه پدرشوهرا کمک کنن خیلی همه چیز ایده آل میشه که شکی نیست .
ولی گاهی اوقات خود پسرها قبل ازدواج می تونن خیلی آینده نگری داشته باشن .
اگه اسپمه پاکش می کنم ...
ولی من خودم اگه پسر بودم اینجوری برنامه ریزی می کردم :
بعد سربازی از ۲۴-۲۵ سالگی میرفتم سرکار . خیلی قشنگ و رک می پرسیدم بعد ازدواج چه کمکی می تونید به من بکنید ؟ Smile اگه میدیدم بابام چند تا خونه داره و میگه یکیشو بهم می ده که هیچی وگرنه دست به کار می شدم . یک سالی کل پولامو جمع می کردم بعد یه وام مسکن می گرفتم و یه خونه نقلی ۴۰-۵۰ متری می خریدم . ۵۰-۶۰ میلیون هم می دادمش رهن کامل . احتمالا این وسط یه مقداری هم پدر و مادر کمک می کنن چون هنوز صحبت عروس و خرج های عروسی و اینا نیست Smile همه چیز در صلح و آرامشه .
بعدم که هنوز دارم خونه بابام زندگی می کنم و خرجی ندارم قشنگ قسطاشو می دادم . زیر ۳۰ که کمتر پسری ازدواج می کنه . بعد عروسی هم با پول کادوها و بالاخره حقوقی که خیلی بالاتر رفته و به کمک همسر میرفتم خونه رو بزرگتر می کردم .

(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۲۹ عصر)'missL' نوشته است:  
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۱:۳۹ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  دو تا ۴۰ تومن یک سال می خوابونی و بعدش ۱۶۰ میلیون وام می گیری . 

تو کدوم بانکه این روش دوستم؟ یه 40 تومن بخوابونی 80 تومن وام میگیری؟با چند درصد سود؟ چند ساله؟تصویر: /images/smilies/new/new1.gif

آره عزیزم وام مسکن یکم  زوجین بانک مسکنه دیگه . خیلی شرایطش خوبه سودش هم ۸-۹ درصده . تو سایت بانک مسکن بری توضیح داده . 

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط missL ، *رها*
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۵۱ عصر
ارسال: #16
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۰۶ عصر)'jo0jo0' نوشته است:  رها جون واسه وام مسکن یکم باید یعنی ۸۰ تومن یه سال بخوابونیم تو حساب؟ یا دو تا حساب جدا باید باز کنیم نفری ۴۰ تومن؟
منظور از وام مسکن یکم یعنی اولین خونه ای که به ناممون میشه وام بهش متعلق میگیره یا اولین باری که از بانک مسکن وام میگیریمه؟
ما خونه خریدیم با کمک هم ولی خونمون کوچیکه باید تا یکی دو سال آینده بزرگترش کنیم برای اون وام لازم داریم

باید از وام بانک مسکن استفاده نکرده باشین.خونه به نامتون باشه موردی نداره میتونین بگیرین

خدای مهربونم امسال منتظر بهترین و عالییییییییییترین روزها هستم 
روزهای پراز سلامتی
روزهای پراز شادی و حس خوشبختی
روزهای پر از آرامش و موفقیت های فراوووووون

نقل قول
 سپاس شده توسط jo0jo0
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۵۹ عصر
ارسال: #17
الان دیگه اکثریت با وام خونه میخرن
وام مسکن یکم خوبه یعنی معمولیه بانکهایی هم هستن که وام خوبی میدن مثلا رسالت و اقتصادنوین و سینا اونا رو هم سر بزنید

من 100 تومن داشتیم پارسال! وام مسکن یکم بهم تعلق نمی گرفت چون خودم قبلا استفاده کرده بودم و یک خونه یه اسمم بود (خونه مال پدرمه و فقط وام رو به اسم ما گرفته ولی سندها به ناممونه) همسرمم به خاطر اعتماد بی جا به کسی و چک برگشتی نمیتونست وام بگیره

ما اوراق خریدیم یادمه 12 تومن پول اوراق تازه سودشم از وام مسکن یکم بیشتره ولی چاره ایی نداشتیم حدود 60 تومن وام شد که 50 تومن هم پدر شوهرم کمک کرد (البته من هنوز مطمن نیستم که ایشون کمک کرده یا همسرم خودش جور کرد)
خلاصه خونه ایی ک دیده بودم 235 بود که دیگه 220 راضی شد ولی خیلی اذیت شدم چون پولمون کم بود جای خوب خیلی کم بود از طرفی خانواده همسرم نظرشون خرید تو پردیس بود! فکر کنید وام بگیری بری پردیس خونه بخری بعدش دوباره خودت بیای تهران رهن و اجاره
پدر خودمم اصلا کمک نکرد و فقط گیر داده بود که حتما خونه باید داشته باشه که البته الان میفهمم حق داشته حتی همسرمم میگفت الان خونه نخریم شاید هیچ وقت دیگه نتونیم ولی خوب اگر پدرم کمک میکرد خیلی بهتر بود خونه هم بنام منه فکر نمی کنم جای دوری میرفت
تمام خونه هم تغییرات و نوسازی کردیم که اونم حدود 20 الی 25 تومن شد
ولی امسال همین خونه حدود 70 تومن شایدم بیشتر گرون شده

حالا می خوام خونه رو بزرگتر کنیم ولی یکم سختمونه چون عادت به کم خرج کردن نداریم Sad
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92 ، white lily ، مرجان جووون ، Nafas_HM
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۸:۳۹ عصر
ارسال: #18
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۳۶ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۲۹ عصر)'missL' نوشته است:  

آره عزیزم وام مسکن یکم  زوجین بانک مسکنه دیگه . خیلی شرایطش خوبه سودش هم ۸-۹ درصده . تو سایت بانک مسکن بری توضیح داده . 

گلم من خوندم سایتشو ممنونم. یه سوال حتما باید هر فرد 40 تومن باشه؟ مثلا نمیشه هر فرد 30 یا 20 باشه؟ و اینکه وقتی وام رو گرفتیم سپرده ی خودمون رو هم میتونیم برداریم؟

سلامتی روزی که تو 6 کلمه خلاصه شم» عروس»چقد»قشنگه»ایشالا»مبارکش»باد..1394
...
هنوز خلاصه نشدم...Sad 95
نقل قول
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۹:۰۰ عصر
ارسال: #19
سلام.خونه خریدن ما حکایتا داشت.سال۹۲ نامزد کردیم قرارشد تابستون۹۳عروسی بگیریم چند ماهی از نامزدی گذشت آقای شوهر اومد بی مقدمه ب بابام گفت یه مقدارپول پس انداز داره عروسی بگیریم یا خونه بخریم ۱سالی عروسی رو بندازیم عقب باباهم گفت امسال یعنی همون سال۹۳خونه بخری بهتره تا برید مستاجری بعدبفکر خرید خونه بیفتین خلاصه۴۰میلیون از بانک مهر اقتصادوام گرفتیم که ماهی۱میلیون۲۰۰قسطشه۲۶تومنم همسری پس انداز داشت دنبال خونه تو همین رنج۶۰ یا ۷۰بودیم خیلی هم دنبال خونه گشتیم یعنی ۳ماه کامل کل کرمان گشتیم آپارتمان گیر میومد شهرکای حاشیه ویلایی که کلا تو حاشیه یا مشاء مثلا یه ویلایی گیرمون اومد ۸۰میگفت۱۰تومنش رهن مستاجر بود چند ماهی مونده بود تا قراردادشون تموم بشه ماهم از خدا خواسته گفتیم خونه وقتی کارشناس آشنا بردیم تو خونه گفت وسط ای خونه با کناری تیغه س یعنی یه خونه۱۳قصبی نصف کردن بود پول۶دانگ میگرفت صاحبخونه ولی۳دانگ بیشتر سند بنام نمیزد خلاصه یکی از همکارای بابام اتفاقی گفته بود خاله ش میخواد واحد۸۰متری داره بفروشه ۱۴۰قیمت خورده بهترین منطقه شهر بلوارجمهوری بابام شماره خاله رو گرفته بود و گفته بود برا دخترم میخوام قبول کرده بود بریم ببینیم وقتی دیدیمش چشممون گرفت فول امکانات شخصی ساز همه چی تمام با کلی چونه رسوندیمش ب۱۲۰ حالا۵۰تومن تقریبا کم داشتیم ۳۰تومن بابام‌ بهمون کمک بلاعوض کرد۱۶تومن ماشین همسری فروخته شدحالا۱۱۲تومن داشتیم بازم۸تومن کم بود۴تومن مستاجر تو‌خونه بود ماهی۳۰۰ میداد که قبول کردیم۱سال تو خونه بشینه یعنی تا۱ماه قبل از عروسیمون پول رهنشو خودمون بدیم ۴تومن کم داشتیم حالا ک صاحبخونه گفتیم باهامون راه بیا۱۱۲نقد دادیم قرارشد مستاجرپول اجاره رو این ۱سال همون ماهی۳۰۰بریزه حساب صاحبخونه ک سر سالش شد۳۶۰۰ خودمونم۴۰۰قبل از عروسیمون ریختیم حساب صاحبخونه و ۴میلیون مستاجرم دقیقا۱ماه بعد از تخلیه خونه که شد بعد عروسیمون و از پول هایی ک جمع شد شب عروسی دادیم.

خدایا به امید خودت ٫نه بنده های بی خودت.
نقل قول
 سپاس شده توسط hi life ، lia.raad ، marjantt ، *رها* ، yegane222 ، B and I ، TiTi 92 ، کلوپاترا ، zori ، باران 94 ، النازی ی ی ، taraneh hemati ، *آرتیستون* ، razak70 ، Nafas_HM
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۱۰:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-دي-۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ عصر توسط *رها*.)
ارسال: #20
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۰۶ عصر)'jo0jo0' نوشته است:  رها جون واسه وام مسکن یکم باید یعنی ۸۰ تومن یه سال بخوابونیم تو حساب؟ یا دو تا حساب جدا باید باز کنیم نفری ۴۰ تومن؟

عزیزم دو تا 40 تومن تو دوتا حساب میخوابونین که هر حساب به اسم یکیتونه.
فقط لازمه قبلا وام مسکن نگرفته باشید.

(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۸:۳۹ عصر)'missL' نوشته است:  گلم من خوندم سایتشو ممنونم. یه سوال حتما باید هر فرد 40 تومن باشه؟ مثلا نمیشه هر فرد 30 یا 20 باشه؟ و اینکه وقتی وام رو گرفتیم سپرده ی خودمون رو هم میتونیم برداریم؟

نه عزیزم لازم نیست. میتونید مبلغ کمتر بذارید زمان سپرده گذاری طولانی تر از 1سال میشه
حداقلی که باید بذارید 13میلیونو 300 هزار تومنه. با انقدر باید 3 سال پولتون بمونه
با 20 تومن 2 سال باید بمونه
هرچقدر بذارید خود بانک براتون زمانشو حساب میکنه
بله وقتی وام رو گرفتید سپرده خودتونم میدن 

نقل قول
 سپاس شده توسط missL ، jo0jo0 ، TiTi 92 ، مرجان جووون
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام