• باغ vp
  • تقی زاده

ما چگونه خانه خریدیم؟

۱۱-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۵۴ عصر توسط admin3.)
ارسال: #1
ما چگونه خانه خریدیم؟
کسایی که خونه خریدن بگن برنامه ریزی مالیشون چطور بوده و یا از چه روش هایی پولشو جور کردن. انقدر راه حل زیاده که به نظرم تو این زمینه میشه از تجربیات دیگران استفاده کرد. مثلا اینکه وام بگیریم، یا خونه تو منطقه پایین تر بخریم خودمون بریم یه جای دیگه رهن بشینیم و یا ... 

نقل قول
 سپاس شده توسط baharenazz ، Mahi. and Meh:D ، باران 94 ، hi life ، ملورا ، *niloo* ، sama_m ، B and I ، white lily ، *آرتیستون*
۱۲-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #2
RE: ما چگونه خانه خریدیم؟
چه تاپیک قشنگ و جالبی. ممنون ادمین تصویر: images/smilies/shy.gif
ما سال 95 بود که متوجه شدیم دقیقا 1 سال بعد از عروسیمون چقدر مستاجر بودن سخته.... اولین خونه ای که به عنوان مستاجر رفتیم توش 61متر بود و 1 خواب و البته نوساز که 65 میلیون پول رهن کاملش شد. هرچی که کار میکردیم با همسرم عیدی  و حقوق و پاداش جمع کردیم که بتونیم بریم خونه دو خواب بگیریم چون مادرشوهرم پدرشوهرم از شهرستان سالی چندبار میان تهران و اونجوری واقعا دوست نداشتم تو پذیرایی جا بندازم بخوابن....
خلاصه با قرض 20 تومنی از مادرشوهرم رفتیم یه جا 100 رهن کردیم 80 متر دو خوابهتصویر: images/smilies/biggrin.gif خیلی خوب بود تا اینکه فهمیدیم واقعا مستاجری هر سال استرس کرایه و زیاد شدن پول رهن رو داریم ، اگه صاحب خونه بگه پاشید چی؟ اگه بگه رهن نمیخوام اجاره بدید چی ؟ ...خلاصه اونموقع بود که شوهرم در افسردگی شدیدی فرو رفت ... فکر کردیم چاره چیه ؟ اولا که سریع پول قرض مادر شوهرمو دادیم و 100 تومن رهن خونه رو مال خودمون کردیم باز بعد چند ماه دوباره ازش گرفتیم و با 20 تومن دیگه ایی که خودمون جمع کرده بودیم گذاشتیم بانک مسکن .. همسرم وام کارمندی بانک خودشونم داشت برای خرید خونه که باهاش 1 خونه شهرستان خریده بود اونو گذاشتیم برای فروش و مبلغ واممون شد 180 تومن از دوتا بانک... منم از محل کارم وام ضروری گرفتم و با پس انداز هایی که داشتیم افتادیم دنبال خونه ... پدر شوهرمم دید تهران خونه گرون شده 100 تومن بهمون کمک بلاعوض کرد تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
امروز میریم قولنامه کنیم برامون دعا کنید  ... هنوز پولمون خرده خرده مونده که جمع بشه و صاحب خونه باید بهمون مهلت بده چونکه پول طلاها ی من و فروش ماشین و یه مبلغی از رهن خونه ایی که هستیم تا آخر ماه حاضر میشه. امیدوارم همه بتونن با پس اندازشون یه خونه بگیرن تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
راستی ما چون مبلغ زیادی وام داشتیم نتوستیم اونکارو بکنیم اما اگه پول خونه کم داشتید میتونید رو مبلغ رهن کامل خونه هم حساب کنید تا کم کم پول رهن رو بدید و خودتون برید توی خونتونتصویر: images/smilies/heart.gif

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط beniz ، آرامشه خیال ، پروانه ابریشم ، Rosee ، sama_m ، *niloo* ، TiTi 92 ، marjantt ، hi life ، النازی ی ی ، yegane222 ، باران 94 ، فالاچی ، B and I ، Leyenda ، Nafas_HM
۱۲-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۰۶ عصر توسط sama_m.)
ارسال: #3
اا چه تاپیک خوبیتصویر: /images/smilies/new/lub.png
ما هم از همون اول فرایند عقد و ازدواج قرار بر این داشتیم که خونه بخریم
چون پدر همسرم کلا تاکید داشتن که حتما اول خونه بعد ازدواج، همینطور پدر خودم.تصویر: /images/smilies/new/wink.png
150 تومن پدرشوهر جان کمک کردن بهمون. حدود 30 تومن خودمون پول داشتم. یه وام 8 تومنی از بانک مهر گرفتیم(6 ماه سپرده گذاشته بودیم)
20 تومن وام ازدواج داشتیم. حدود 57 هم وام مسکن شد. البته اینو مطمعن نیستم که کار درستی کردیم یا نهتصویر: /images/smilies/new/huh.png. چون ما تو بانک مسکن سپرده نزاشتیم. و اوراق خریدیم . وخب سود پولی که گرفتیم خیلی زیاد شد.تصویر: /images/smilies/new/sad.png

یه خونه 55 متری خریدیم. متری 4600.تصویر: /images/smilies/new/angel.png که البته الان حدود متری 5 شده.(1.5 سال پیش خونه خریدیم)
الانم ماهی  2600 قسط میدیم. که البته یکی از واما 2 ماه دیگه تموم میشه که ماهی 500 قسطش بودتصویر: /images/smilies/new/embarrased.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.png( مهر  18 ماهه )
که خب خودش خیلی خوبه.
حدود 5 تومن هم درآمد ماهیانه مون هست.که عملا نصفش میره قسط.تصویر: /images/smilies/new/wink.png
البته درآمدمون در حال افزایش هست. و با این ذهنیت که وام ثابت هست به نظرم خوبه شرایط

دوست ترت دارم از هرچه دوست
ای تو به من از خود من خویش تر
دوست تر از آنکه بگویم چقدر
بیشتر از بیشتر از بیشتر

لباس عروس،الیس100%
گل فروشی،100%

نقل قول
 سپاس شده توسط ملورا ، آرامشه خیال ، TiTi 92 ، marjantt ، hi life ، النازی ی ی ، باران 94 ، فالاچی ، B and I ، niloofar_s ، Nafas_HM
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۲-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۱۲ عصر توسط *niloo*.)
ارسال: #4
سلام من هم پدر شوهرم یک خونه داشتن ولی خیلی کوچیک بود 55 متر اینا بود
من حرفی نداشتم برم توش بشینم
ولی چون دست مستاجر بود خیلی توش خراب کاری شده بود و باید تعمیرات اساسی میشد
به خاطر همین کلا ترجیح دادن اونو بفروشن یکی جدید بخرن برای ما
الان یک 80 متری سمت صادقیه خریدن ولی اونم توش احتیاج به تعمیرات داره
ولی فعلا گفتن برای شما است حالا نمی دونممم !!!
والا ما به همین 80 متری داغون هم راضیم فوقش خودمون درستش میکنیمممممم

عروسی : به اميد خدا همه چي خوب پيش ميره 
اتليه: آرته
آرایشگاه: ؟
تشریفات : آدم و حوا
لباس عروس : از ترکیه برام اوردن 
جهیزیه :70 درصد
خونه : در حال نقاشی 
نقل قول
 سپاس شده توسط ملورا ، marjantt ، باران 94 ، B and I ، کلوپاترا ، Nafas_HM
۱۲-دي-۱۳۹۶, ۰۴:۱۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۲۲ عصر توسط فرگلی.)
ارسال: #5

تاپیک خوب و مفیدی میتونه باشه
همسرخان بنده یه خونه داره اما اوایل ازدواجمون کلی بابتش بدهی داشتیم الانم چیزی حدود 50 تومن هنوز بدهکاریم ، که البته پول رهن مستاجری هست که الان تو خونه نشسته
ما تصمیم گرفتیم پول بذاریم بانک مسکن تا وام مسکن برا خونه همسری بگیریم و کمی دست و بالمون باز بشه اما با گذشت یه سال از تحویل خونه هنوز سند ما آماده نشده بود. وقتی پول تو حساب همسرم بود نزدیکای موعد امتیاز وام ،ما همه پول به جز 10 تومن اولیه رو از حساب همسرم برداشتیم و ریختیم به حساب من و سکه هایی که سر عقد هدیه گرفته بودیم با توجه به نرخ بازار فروختیم و تبدیل به شمش طلا کردیم و بعدا بازم وقتی طلا گرون شد فروختیم و گذاشتیم رو پولمون ( این روش میتونه کمکتون کنه مثلا ما تو 2 ماه از 10 میلیون 800 1تومن سود کردیم ) و هر ماه بیشتر و بیشتر حسابمون تقویتش کردیم تا اینکه یه سالم گذشت و هنوز از سند خونه همسرخان خبری نشدتصویر: images/smilies/dodgy.gif
برا همین ما تصمیم گرفتیم که خونه نقلی بخریم و واممون رو اونجا استفاده کنیم، تقریبا 60 تومن خودمون نقد داشتیم و 120 تومن هم وام های هر دومون برای مسکن میشد که تقریا 1/5 اقساط بازپرداختشه ، رفتیم دنبال خونه و دیدیم با 180 تومن خونه دلخواهمون گیرمون نمیاد ، خونه های گرونتر رو نگا کردیم تا اینکه یه خونه 220 تومنی چشممون رو گرفت و شرط صاحبخونه این بود که حداقل 6 ماه خودش تو خونه بشینه و ما هم از خدا خواستهتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif
خلاصه که الان این خونه ای هم که قرارداد کردیم در واقع 40 تومنش پول رهنه که اگه فروشنده بخواد بره باید فعلا براش مستأجر گیر بیاریم و بعد این پولامون رو جمع کنیم تا پول رهن رو آماده کنیم.
خدا کنه همه چی خوب پیش بره و مطابق برنامه بتونیم بدهیامون رو صاف کنیم تصویر: images/smilies/blush.gifتصویر: images/smilies/blush.gifتصویر: images/smilies/blush.gif
امیدوارم همه اونایی که خونه ندارن به زودی صاحبخونه بشن
الهی آمینتصویر: /images/smilies/new/angel.pngتصویر: /images/smilies/new/angel.pngتصویر: /images/smilies/new/angel.png

هیییییییسسسسس !
پدر آهسته خوابیده است !  Crying
gheshmmarket@
نقل قول
 سپاس شده توسط ملورا ، آرامشه خیال ، ویدا بهار ، marjantt ، hi life ، TiTi 92 ، Rosee ، yegane222 ، باران 94 ، فالاچی ، banoojoon ، B and I ، 136383 ، کلوپاترا ، mahdisss ، Nafas_HM
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۱:۳۹ عصر
ارسال: #6

(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۱۱:۲۰ صبح)'فاطمه fatemeh' نوشته است:  سلام وام ازدواج خیلی سودش بالاس من دارم تازه ازدواج میکنم راه دیگه ایی و بهتری وجود نداره؟؟؟

سلام ... وام مسکن یکم جوانان اتفاقا سودش خیلی کمه حدود ۸-۹ درصده . الان هیچ وامی با این مبلغ و با این سود پیدا نمی شه .
برای کسایی که تازه دارن ازدواج می کنن و می خوان یه مدت عقد باشن بهترین گزینه است .
دو تا ۴۰ تومن یک سال می خوابونی و بعدش ۱۶۰ میلیون وام می گیری . 

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط کلوپاترا ، Nafas_HM
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۱:۵۷ عصر
ارسال: #7
فاطمه جون وام ازدواج سودی نداره، سودش 4 درصده همش
نکنه منظورت وام مسکنه؟

نقل قول
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۲:۲۲ عصر
ارسال: #8

واقعا خوش به حال همه اونایی که پدرشوهرشون بهشون کمک کرده
الان اوضاع خیلی بد شده.قدیما پدر دختر جهاز میداد پدر پسر خونه.الان پدر دختر جهاز را باید تمام و کمال بده اما پدر پسر راحت خودشو میکشه کنار!
ما الان توی یکی از خونه های بابام زندگی میکنیم و فعلا وام گرفتیم و تا سه سال نمیتونیم به پولش دست بزنیم چون با سودش اقساطشو پرداخت میکنیم.بعد از سه سال هم بازم پولمون واسه خرید خونه کمهSad
ببخشید میدونم اسپمه اما اینجا دیدم ۱۰۰ ملیون و ۲۰۰ ملیون پدرشوهرا کمک میکنن واقعا دلم واسه همسرم و خودم سوخت!

گر مرا هیچ نباشد نه به دنیا نه به عقبا
چون تو دارم همه دارم دگرم هیچ نباید
***شدم خانوم خونه ی خودم***
نقل قول
 سپاس شده توسط باران 94 ، TiTi 92 ، زهرا1367 ، Mah23 ، NILOUFAR70 ، nedaa71 ، پری سیما 89 ، white lily ، sarakoorani ، mahdisss ، Nafas_HM ، رهگذر@
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۲:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۰۶ عصر توسط *رها*.)
ارسال: #9
واقعا تاپیک خوبیه
ما هم اون زمان که با هم به توافق رسیدیم برای ازدواج و مطمئن شدیم میخوایم باهم ازدواج کنیم، تصمیم گرفتیم تا وقتی که موقعیت عقدمون فراهم بشه پایه های مالی رو بذاریم. حدود 20 تومن هرکدوممون پس انداز داشتیم رفتیم دوتا حساب جداگانه به اسم خودمون توی بانک مهراقتصاد باز کردیم برای وام میثاق که بعد 4 ماه به اندازه پول خودمون بهمون وام میدادن
بعد 4 ماه با هزار بدبختی ضامن جور کردیم و وام گرفتیم پولمون شد دوتا 40 تومن بردیم گذاشتیم بانک مسکن برای وام مسکن یکم. 
توی این یک سال 1300 مجموعا قسط وام مهراقتصادو دادیم تا نوبت وام مسکنمون شد. حدود 40 تومن هم پس انداز کردیم.
اونوقت اقدام کردیم برای عقد تا بتونیم وام مسکنمونو هم بگیریم. بعد عقد هم سریع افتادیم دنبال خونه. تو این فاصله هم پولمونو از مسکن گرفتیم گذاشتیم قوامین 20 درصد سود گرفتیم تا زمانی که خونه بخریم حدود 5 میلیون سود گرفتیم. در این زمان 160 وام مسکن یکم بود با 80 سپردمون با 40 تومن پس اندازمون و 5 تومن سود قوامین مجموعا 285 تومن داشتیم
هرچی گشتیم خونه خوب توی این رنج پیدا نکردیم مامان بابام 75 تومن بهمون قرض دادن پولمون شد 360 تومن
خونه ای که پسندیدیم 415 آخرش قبول کرد بهمون بده بخاطر همین 50 تومن هم دادیمش رهن 5 تومن هم همسرم از دوستش قرض گرفت تا 415 جور شد
حالا تا سال آینده که عروسی میخوایم بگیریم باید این 55 تومن رو جور کنیم بعلاوه 1300 قسط مهراقتصاد و 1900 قسط مسکن تصویر: images/smilies/confused.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif
20 تومن ایشالا وام ازدواجمونو به زودی میگیریم میذاریم بانک از سودش قسطش رو میدیم اصلش هم نگه داریم برای اون 55 تومن 
کلا هم همه جور تفریح خرج دار رو کنسل کردیم و فقط باهم میریم پیاده روی تصویر: images/smilies/biggrin.gif
ولی خوشحالیم که تونستیم خونه بخریم و ایشالا خدا کمکمون کنه بتونیم از پس قسطا و قرضا بربیایم بریم سر زندگیمون
بچه ها جون دعا کنید برامونتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

BI جون دقیقا همین جوره که میگی. دوره زمونه انگار عوض شده. ما هم نه تنها خونواده شوهرم هیچ کمکی بهمون نکردن بلکه کلی هم باهامون دعوا کردن که خونه نخرید. هنوزم نفهمیدم دلیل مخالفتشون دقیقا چیه!!! خدا مادر پدرایی که به فکر کمک به بچه هاشون هستن رو حفظ کنه و یه عقلی به اینایی بده که کمک که نمیکنن سنگ هم میندازن. من که خیلی شاکی ام ازشون. خداروشکر همسرم آدم مستقلیه و نمیذاره کسی توی تصمیماتش دخالت کنه

نقل قول
 سپاس شده توسط باران 94 ، jo0jo0 ، TiTi 92 ، B and I ، Dokhtar aftab ، nazanin_banoo ، white lily ، mahdisss ، Nafas_HM ، rahabaran ، marjantt ، رهگذر@
۱۴-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۱۲ عصر
ارسال: #10
(۱۴-دي-۱۳۹۶ ۰۲:۵۳ عصر)'*رها*' نوشته است:  واقعا تاپیک خوبیه
ما هم اون زمان که با هم به توافق رسیدیم برای ازدواج و مطمئن شدیم میخوایم باهم ازدواج کنیم، تصمیم گرفتیم تا وقتی که موقعیت عقدمون فراهم بشه پایه های مالی رو بذاریم. حدود 20 تومن هرکدوممون پس انداز داشتیم رفتیم دوتا حساب جداگانه به اسم خودمون توی بانک مهراقتصاد باز کردیم برای وام میثاق که بعد 4 ماه به اندازه پول خودمون بهمون وام میدادن
بعد 4 ماه با هزار بدبختی ضامن جور کردیم و وام گرفتیم پولمون شد دوتا 40 تومن بردیم گذاشتیم بانک مسکن برای وام مسکن یکم. 
توی این یک سال 1300 مجموعا قسط وام مهراقتصادو دادیم تا نوبت وام مسکنمون شد. حدود 40 تومن هم پس انداز کردیم.
اونوقت اقدام کردیم برای عقد تا بتونیم وام مسکنمونو هم بگیریم. بعد عقد هم سریع افتادیم دنبال خونه. تو این فاصله هم پولمونو از مسکن گرفتیم گذاشتیم قوامین 20 درصد سود گرفتیم تا زمانی که خونه بخریم حدود 5 میلیون سود گرفتیم. در این زمان 160 وام مسکن یکم بود با 80 سپردمون با 40 تومن پس اندازمون و 5 تومن سود قوامین مجموعا 285 تومن داشتیم
هرچی گشتیم خونه خوب توی این رنج پیدا نکردیم مامان بابام 75 تومن بهمون قرض دادن پولمون شد 360 تومن
خونه ای که پسندیدیم 415 آخرش قبول کرد بهمون بده بخاطر همین 50 تومن هم دادیمش رهن 5 تومن هم همسرم از دوستش قرض گرفت تا 415 جور شد
حالا تا سال آینده که عروسی میخوایم بگیریم باید این 55 تومن رو جور کنیم بعلاوه 1300 قسط مهراقتصاد و 1900 قسط مسکن تصویر: images/smilies/confused.gifتصویر: images/smilies/biggrin.gif
20 تومن ایشالا وام ازدواجمونو به زودی میگیریم میذاریم بانک از سودش قسطش رو میدیم اصلش هم نگه داریم برای اون 55 تومن 
کلا هم همه جور تفریح خرج دار رو کنسل کردیم و فقط باهم میریم پیاده روی تصویر: images/smilies/biggrin.gif
ولی خوشحالیم که تونستیم خونه بخریم و ایشالا خدا کمکمون کنه بتونیم از پس قسطا و قرضا بربیایم بریم سر زندگیمون
بچه ها جون دعا کنید برامونتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

BI جون دقیقا همین جوره که میگی. دوره زمونه انگار عوض شده. ما هم نه تنها خونواده شوهرم هیچ کمکی بهمون نکردن بلکه کلی هم باهامون دعوا کردن که خونه نخرید. هنوزم نفهمیدم دلیل مخالفتشون دقیقا چیه!!! خدا مادر پدرایی که به فکر کمک به بچه هاشون هستن رو حفظ کنه و یه عقلی به اینایی بده که کمک که نمیکنن سنگ هم میندازن. من که خیلی شاکی ام ازشون. خداروشکر همسرم آدم مستقلیه و نمیذاره کسی توی تصمیماتش دخالت کنه

شما یبار تو دوران مجردی از بانک مسکن وام گرفتین دوباره بعد عقدم بهتون وام مسکن یکم رو دادن؟آخه میگن یکی از شرایط وام مسکن یکم اینه که باید قبلا از بانک مسکن وام نگرفته باشی

خدای مهربونم امسال منتظر بهترین و عالییییییییییترین روزها هستم 
روزهای پراز سلامتی
روزهای پراز شادی و حس خوشبختی
روزهای پر از آرامش و موفقیت های فراوووووون

نقل قول
 سپاس شده توسط *رها*
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام