ماهی شکم پر

۲۰-اسفند-۱۳۹۷, ۰۲:۰۲ عصر
ارسال: #41

RE: ماهی شکم پر
من از ماهی قزل آلا استفاده کردم. اول فلس ماهی رو میگیریم و داخلش رو کاملا تمیز میکنیم و میشوریم.
بعد داخل و روی ماهی، نمک و زردچوبه و ابلیمو زدم. یک پیاز خرد کردم و ماهی رو داخل ظرف گذاشتم و روی ظرف سلفون کشیدم و برای حدود یک ساعت گذاشتم توی یخچال تا کمی مزه دار بشه

بعد مواد داخلی رو درست کردم.

یک پیاز متوسط رو نگینی خرد کردم و تفت دادم. دو حبه سیر رو رنده کردم اونم اضافه کردم و تفت دادم. نصف لیوان گردوی آسیاب شده و یک و نیم لیوان سبزی معطر شکم پری خرد شده هم اضافه کردم. ( اگر به سبزیهای محلی شمال دسترسی ندارید از گشنیز و شوید و کمی نعنا استفاده کنید.)
کمی که مواد تفت گرفتن، دو قاشق رب انار(ملس) اضافه کردم. نمک و کمی فلفل هم زدم و کمی تفت دادم و خاموش کردم.

بعد شکم ماهی رو باز کردم و از این مواد داخلش ریختم و با نخ و سوزن تمیز دوختم تا بیرون نریزه. بقیه مواد شکم پری رو جداگونه دوباره موقع سرو گرم کردم و کنار ماهی گذاشتم.

میتونید ماهی رو توی فر هم بگذارید اما من سرخ کردم که خوشمزه تر هم میشه.

توی تابه بزرگ روغن ریختم و ماهی رو داخلش گذاشتم. اولش شعله رو یکمی متوسط گذاشتم تا اولش یکمی سرخ بشه خودشو بگیره بعد خیلی کم کردم تا یک طرف ماهی کاملا سرخ بشه و تقریبا بپزه. 
نکته: درب تابه رو نذارید چون پوست ماهی شل میشه و ممکنه جدا بشه و اون حالت ترد رو پیدا نمیکنه

بعد ماهی رو برگردوندم تا اون طرفش هم با شعله کم اروم اروم سرخ بشه.

اواخر پخت هم یک نارنج تازه رو آب گرفتم و کم کم روی ماهی میریختم تا خوشمزه تر بشه.

اینطوری که با شعله کم سرخ میشه کاملا میپزه.

بعد از پخت هم نخ شکمش رو باز میکنیم و ماهی رو سرو میکنیم.

تصویر: ./uploads/201903/post_91469_1552300189_5b19111f125dcc5d533481ad89f85507.attach

منبع : mah_food  

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام