• تقی زاده
  • باغ vp

ماشین ظرف شویی ( 3)

۱۲-مهر-۱۳۹۸, ۰۸:۰۹ عصر
ارسال: #821
RE: ماشین ظرف شویی ( 3)
نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

آنچه برای تمیز کردن ظرفشویی لازم دارید:

• سرکه

• یک حوله اسفنجی یا دستمال کاغذی

• مواد تمیزکننده و خمیردندان

• یک فنجان مایع ظرفشویی

• کتابچه راهنما

دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید
قبل از هر کاری دفترچه راهنمای ظرفشویی را مطالعه کنید. در این کتاب دستورالعمل های لازم برای تمیز کردن و همچنین نحوه نگهداری ماشین به طور کامل ذکر شده است. اگر هم نمی دانید که دفترچه را کجا گذاشته اید و یا آن را گم کرده اید، با یک سرچ ساده در گوگل نحوه مراقبت از دستگاه را با توجه به ساخت و مدل ظرفشویی خواهید فهمید.

نازل های اسپری را باز کنید
ابتدا قفسه ها را جدا کنید تا بتوانید به راحتی به بازوی سمپاش برسید. نازل های موجود در بازوی سمپاش را برای هرگونه گرفتگی بررسی کنید. آنها را در صورت لزوم با یک خلال دندان یا تمیز کننده لوله تمیز کنید. وقتی نازل ها تمیز باشند، بهتر اسپری می شوند و ظروف شما تمیزتر خواهند شد.

لوله تخلیه را تمیز کنید
ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید. اگر یک مدل داخلی باشد، پلاگین آن احتمالا زیر سینک است. حتی ممکن است بخواهید قطع کننده مدار را فقط برای اطمینان خاطر خاموش کنید. کتابچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. هرگونه مواد غذایی یا زباله را از زهکشی در قسمت پایین دستگاه جدا کنید.

قفسه ها را بازرسی کنید
قفسه ها را بررسی کنید و هر گونه رنگ پریدگی و یا زنگ زدگی را چک کنید. قفسه ها در چندین رنگ وجود دارد، بنابراین زمانی را اختصاص دهید که رنگی متناسب با قفسه های شما باشد. اگر قفسه ها زنگ زده است، به دنبال خرید قفسه های جایگزین باشید. قفسه ها را تعویض کنید و در صورت استفاده از رنگ لمسی استفاده کنید.

سرکه را از طریق چرخه ماشین ظرفشویی اجرا کنید
با یک فنجان سرکه یک چرخه کامل شستشو اجرا کنید. بسته ای از مخلوط نوشیدنی با طعم لیمو را که شیرین نیست را می توانید به جای سرکه استفاده کنید. کافی است آن را درون محفظه مواد شوینده بریزید و چرخه ماشین ظرفشویی را اجرا کنید. با این کار ذخایر آب سخت، مواد شوینده و لکه های زنگ زدگی از دیواره های ماشین ظرفشویی خارج می شوند.

منبع: 
راهنمای نگهداری ماشین ظرفشویی

نقل قول
۹-آبان-۱۳۹۸, ۰۹:۳۰ عصر
ارسال: #822
بچه ها، من اخیرا نمایندگی الجی بودم و یک سری کاتالوگ جمع بندی محصولاتشون بهم داد که این صفحه آخرش به نظر من خیلی به درد بخور و کاربردی هست و تو تصمیم گیری کمک میکنه
برای یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و سولاردام رو من ازشون گرفتم که هرکدوم رو تو تاپیک خودش میذارم

تصویر: ./uploads/201910/post_37367_1572544832_785b8f8476b28f7e96bbaf660d983abf.attach

نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22
۱۸-آبان-۱۳۹۸, ۰۸:۴۱ عصر
ارسال: #823
سلام دوستان گلم

من قابلمه اصلا تو ظرفشویی نمیذارم.
مهمونی هم اصلا ندارم دیگه.
بچه هم دارم ولی ظرف خیلی کثیف نمیکنیم. چون یه وعده غذا میپزم فقط.
به هیچ عنوان هم حوصلم نمیکشه 2 روز صبر کنم ظرفشوییم پر بشه یا نصف ظرفیت روشن کنم.
آشپزخونم هم انقدر کوچیکه که نمیتونم کابینت بردارم.
به این دلایل میخوام حتما رومیزی بگیرم.
از دوستانی که بوش 6نفره یا مجیک 8نفره دارن تقاضا دارم بیان کمکم کنند. (چون به همه خصوصی پیام دادم ولی دوستان آنلاین نشدن که جواب بدن)

1. تا حالا پیرکس کوچیک، دیس برنج و کاسه آش (همین سایزی که سرویس آرکوپال ها دارن)، ماهیتابه کوچک تخم مرغ توش گذاشتین؟ جا میشه؟
2. میخوام بدونم دقیقا چه تعداد بشقاب، پیش دستی، کاسه، لیوان به تفکیک میشه توش گذاشت؟ 
3. لطفا مدل ظرفشویی رو هم دقیق ذکر کنید.

از هر کمکی سپاسگزارم..[تصویر: ماشین ظرف شویی ( 3)]
نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۸-آبان-۱۳۹۸, ۱۰:۰۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آبان-۱۳۹۸ ۱۰:۰۳ عصر توسط nazgol22.)
ارسال: #824

من خواهرم تو خونه مسافرتی ظرفشویی بوش داره
به نظرم زمانی که تعداد کم باشه اره ظروف حا میشه ما حتی قابلمه کوحک متوسط میذاشتیم
عید باهم رفته بودیم سفر ما البته تعدادمون ٧-٨نفر بوذ روزی دوبار روشن میکردیم
اما خوب چون ظرفها کمه فکرکنم با قرص نصف تمیز بشوزه اما خوب ما قرص کامل میداشتیم خیلی راضی بودیم
اما خوب من با ایستاده موافق ترم
ولی خوب خیلیا هستن که رومیزی دارند راضبن
مجیک دوست من داره راضبه الان که بچه دومش بدنیا امده میگه بزرگتر باشه بعتر ولی باز هر روز یک بار روشنش میکنه و راضبع

دقیق دقیق بخوام بگم چندتا بشقاب اینها نمدونم
ولی اون کاسه سوپ تو میگی حا میشن
٦-٨تا بشقاب و ٥-٦لیوان اینها حداقل جا میشه
یعنی برای شما فکرکنم اگه قابلمه بشوری
و کم ظرف کثیف کنی بس باشه
ولی خوب بچه بیشتر شدن شاید بزرگتر لازمت بشه

چیزها گفتی از پیرکس متوسط و ماهتابه کرچک و اینها توش جا میشه
فقط یکم باید قلق دستت بیاد هرچی بیشتر بچینی و تو نت هم انواع چیدن طروف ببینی
بیشتر یاد میگیری ظروف بیشتری طوری بچینی تمیزتر بشوره

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط SSMAE
۱۸-آبان-۱۳۹۸, ۱۱:۵۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-آبان-۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #825

مدیا هم راضی زیاد داره
https://www.digikala.com/product/dkp-258...wqp8-3802f

اکسپریال هم برند خوبی و راضی داره
https://www.digikala.com/product/dkp-569...xdw-6820-w

بوش رومیزی خوبه اما به این قیمت نمیارزه به نظرم چون بازاین فیمت الان میشه بزرگ بخری

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط SSMAE
۲۴-آبان-۱۳۹۸, ۰۸:۲۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-آبان-۱۳۹۸ ۰۸:۲۳ عصر توسط nazgol22.)
ارسال: #826

این جواب نگارین
اینها تا٨تمن
http://antikkala.com/product-detail/ماشی...07/Fa.aspx

http://antikkala.com/product-detail/ماشی...44/Fa.aspx

http://antikkala.com/product-detail/ماشی...70/Fa.aspx

http://antikkala.com/product-detail/ماشی...45/Fa.aspx

خدایا شکرت
نقل قول
۲۵-آبان-۱۳۹۸, ۰۱:۲۴ عصر
ارسال: #827
سلام به همه دوستان مخصوصا نازگل خانوم که همیشه نجاتم داده  راستش اشپزخونم بسیار کوچیکه من کلی سایز زدم و سرچ کردم که تثمیم گرفتم ظرفشویی ۸ نفره میدیا بخرم‌‌‌،حالا مادرشوهرم میخواد ظرفشویی ۱۲ نفره اسمارت تاچ بلومبرگ خودشو که چندین سال پیش خرید و انگشت شمار روشن کرده و مطمینم هیچ چکاپی هم نکرده بفروشه ، همسرم میگه یه کابینت برداریم تبدیل به میزش کنیم ( به هیچ وجه امکان حذفش نیست) و ۱۲ نفره رو بگیرم ،بماند که کابینته تا تبدیل به میز کار بشه هزینه داره ...من موندم کدومو بردارم واقعا ! میترسم اینهمه عذاب و بکشیم‌‌‌ و هزینه اضافه کنیم جای کوچیکمونو کوچیکتر کنیم بلومبرگه دووم نیاره چون قدیمیم هس ، کدومو بردارم بهتره ؟ 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام