• آرایشگاه گیوا
  • مهناز

ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت

۸-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۴۳ صبح
ارسال: #691
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
ماسک روشن کننده پوست :

یک قاشق غذاخورى آب سیب زمینى
یک قاشق غذاخورى عسل

طرز تهیه:
یک سیب زمینى رو رنده میکنیم و آبش رو میگیریم بعد یک قاشق از آب سیب زمینى رو با یک قاشق عسل مخلوط میکنیم و روى کل صورت میمالیم و میزاریم ١٠ الى ١٥ دقیقه بمونه. و بعد صورت رو با آب میشوریم .

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۰۴:۵۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-آذر-۱۳۹۷ ۰۹:۴۵ صبح توسط admin3.)
ارسال: #692
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
 ماسک موز

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

ماسک موز ماسکی کاملا طبیعی و دست ساز است که کار آب رسانی به پوست را انجام می دهدبا داشتن موز در خانه دیگر نیازی به بوتاکس ندارید. ماسک موز ماسکی کاملا طبیعی و دست ساز است که کار آب رسانی به پوست را انجام می دهد و آن را بسیار صاف و نرم می کند. یک موز رسیده متوسط را له کنید تا به صورت خمیری دربیاید سپس آن را به آرامی به صورت و گردن بمالید. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید سپس با آب سرد بشویید. ماسک دیگری که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود شامل ۱/۴ فنجان ماست، ۲ قاشق چایخوری عسل و یک موز متوسط است.

ماسک سرکه

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

به منظور پاکسازی و سفت شدن پوست، صورت خود را با سرکه سیب بشوییداستفاده از ماسک سرکه سابقه ای طولانی دارد. پس از شستشوی صورت یک قاشق سوپخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب مخلوط کنید و به منظور پاکسازی و سفت شدن پوست، صورت خود را با آن بشویید. ماسک دست ساز دیگری را می توانید با ترکیب ۱/۴ فنجان سرکه سیب طبیعی با ۱/۴ فنجان آب درست کنید. آن را به آرامی به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.

ماسک شیر

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

با ماسک شیر پوست شما شاداب و با طراوت خواهد شد۱/۴ فنجان پودر شیر را با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیر سفتی بدست آید. کل صورت را با آن بپوشانید و اجازه دهید تا خشک شود سپس با آب گرم بشویید. پوست شما شاداب و با طراوت خواهد شد.

ماسک بلغور جو دوسر

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

ماسک بلغور جو دو سر به شما ظاهر و احساسی بهتر می بخشداگر می خواهید از ماسکی استفاده کنید که سریعا به شما ظاهر و احساسی بهتر ببخشد، از ماسک بلغور جو دوسر استفاده کنید. ۱/۲ فنجان آب داغ ( نه آب جوش) و ۱/۳فنجان بلغور جو دوسر را با هم ترکیب کنید.  پس از دو تا سه دقیقه که آب و بلغور کاملا با هم ترکیب شدند، با ۲ قاشق سوپخوری ماست، ۲ قاشق سوپخوری عسل و یک سفیده تخم مرغ کوچک مخلوط کنید. لایه نازکی از ماست را روی صورت بگذارید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب گرم بشویید ( حتما از صافی فلزی یا پلاستیکی در سینک استفاده کنید تا مانع از گرفتگی فاضلاب  شود).
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۲-آذر-۱۳۹۷, ۰۱:۴۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۱۱:۱۶ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #693
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
ماسک خانگی برای مراقبت از پوست صورت و بدن :

ماسک جعفری برای دور چشم :
اولین ماسک مخصوص دور چشم است که از ترکیب یک دسته جعفری با ۱ قاشق غذاخوری آب گرم تهیه می شود. به این صورت که اول جعفری ها را خرد کن و داخل یک کاسه بریز و با پشت یک قاشق چوبی آن را له کن. اگر فرصت نداری می توانی آن را در مخلوط کن بریزی. حالا آب داغ را به آن اضافه و با هم مخلوط کن. بعد از اینکه خنک شد آب را صاف کن و به دو عدد پنبه یا پد اسفنجی آغشته کن، دراز بکش و بگذار به مدت ۱۰ دقیقه زیر چشم هایت بماند.ویتامین c، کلروفیل و ویتامین k موجود در جعفری باعث روشن شدن پوست و کاهش پف زیر چشم می شود.

ماسک خنک کننده خیار :

 این دستور العمل برای پوست های حساس و مستعد مناسب است که از ۱ عدد خیار و ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی تهیه می شود. به این صورت که کار را با پوره کردن خیار ها در یک غذا ساز شروع کن، بعد آن را به ظرف کوچکی انتقال بده و عسل را با آن مخلوط کن. یک حوله زیر سرت بگذار و دراز بکش (تا قطره ای از ماسک به پایین نچکد). حالا آن را با حرکت های دایر ای توسط انگشتانت روی تمام صورت ماساژ بده و بگذار ۱۰ دقیقه بماند، بعد هم آن را بشور.ویتامین c و آنتی اکسیدان موجود در خیار باعث نرمی کاهش التهاب پوست های حساس می شود.

ماسک جودوسر و شکلات :

 این ماسک بسیار برای پوست های آسیب دیده توسط آفتاب مناسب است.۱/۳ پیمانه شکلات؛۱/۴ پیمانه عسل؛۲ قاشق غذاخوری خامه ترش؛و ۳ قاشق غذاخوری جو دوسر که در مخلوط کن آن را پودر کرده ای.این ها همه موادی هستند که احتیج داری. حالا سؤال اینجاست کسی دلش می آید این ماسک را روی صورتش بگذارد یا می خواهد آن را بخورد؟ این چه وضعش است آخه؟ ولی جدی استفاده ممتد آن نتیجه عالی دارد که خودت دلت می خواهد مدام آن را روی صورتت بگذاری.حالا همه مواد را خوب با هم ترکیب کن تا ماسک یک دستی حاصل شود بعد هم آن را روی صورتت بگذار و با کمک انگشت هایت آن را ماساژ بده. بگذار ۱۵ دقیقه روی صورتت بماند سپس با آب ولرم آن را پاک کن. آنتی اکسیدان طبیعی موجود در کاکائو باعث محافظت از پوست در مقابل اشعه UV می شود.

اسپری گلاب خانگی : 
آب گل سرخ یا گلاب باید جزو روتین های مراقبت از پوست باشد که معمولاً به آن اهمیت نمی دهیم. می توانی یک دسته برگ تازه آن را تا دو هفته در فریزر نگه داری، هر زمان که خواستی آن را با آب ترکیب کنی و مانند ماسک جعفری عصاره آن را بگیری. داخل یک بطری کوچک که سر آن اسپری دارد، بریز و به عنوان، آرایش پاک کن یا حتی نرم کردن مو های خشک از آن استفاده کن

اسکراب گوجه فرنگی :
از ۱ گوجه فرنگی متوسط، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون طبیعی و ۲ قاشق غذاخوری نمک تهیه می شود. برای درست کردن این اسکراب پوست گوجه فرنگی را بکن، گوشت آن را با پشت قاشق له کرده و همراه نمک و روغن زیتون مخلوط کن. بگذار حداقل ۵ دقیقه روی صورتت بماند و بعد آن را بشور. باقی مواد را داخل یک ظرف کوچک در بسته تا چند روز می توانی داخل یخچال نگه داری.* اگر حساسیت داری ابتدا کمی از آن را امتحان کن بعد ایناسکراب را روی صورتت استفاده کن

نرم کردن ناخن های شکننده :
برای تهیه این محلول دست ساز و خانگی که قبلاً برایت در مقاله (نرم کردن ناخن های شکننده) راجع به خواص و نحوه استفاده از آن توضیح داده بودم، به ترکیبی از روغن های لیمو، هویج و نارگیل احتیاج داری که باید آن را روی ناخن و اطرافش ماساژ بدهی

خیساندن پا در آب دتاکس مخصوص :

 ۱ پیمانه نمک داننه درشت حاوی منیزیم؛۱ پیمانه نمک دریایی؛۱ پیمانه جوش شیرین؛۱/۴ پیمانه سرکه؛۱ پیمانه آب گرم؛۳ قطره روغن نعناع،همه موادی هستند که احتیاج داری. از یک تشت کوچک استفاده کن و اول همه مواد خشک را با هم ترکیب کن. بعد آب، سرکه و روغن نعناع را به آن اضافه کرده و آنقدر هم بزن تا همه مواد در آب حل شود. بگذار ۲۰ دقیقه پا هایت در این محلول بماند (در این فاصله یک چرت کوتاهی هم بزن، ریلکس و از دنیا آزاد) بعد آن را خک کن و از یک مرطوب کننده یا لوسیون برای اتمام کار استفاده کن

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
  • پیانو
  • کتی دیلمی
۱۳-آذر-۱۳۹۷, ۰۲:۳۴ عصر
ارسال: #694
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
درمان جوش و رفع لکه های پوستی با 2 ماسک کاربردی خانگی :

ماسک ارگانیک ضد جوش خانگی :

بیشتر ما به ویژه در سنین جوانی، با مشکل جوش صورت مواجه ایم. راهکار‌های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد مثل  ماسک جوش شیرین، ماسک سفیده تخم‌مرغ، ماسک گوجه فرنگی و مواردی از این دست. اما ماسک آب لیمو، عسل و دارچین یکی از بهترین و درعین حال ساده‌ترین ماسک‌ها برای درمان سریع جوش صورت است. 
این ماسک ارگانیک را می‌توانید با این روش تهیه کنید:
یک قاشق عسل طبیعی 
یک قاشق آب لیموی طبیعی 
یک قاشق دارچین
دارچین و عسل، هردو خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند. آب لیمو به روشن شدن پوست و پاک سازی آن کمک می‌کند. اگر می‌خواهید چربی پوست تان را هم کنترل کنید، به این ترکیب مقداری گلاب یا سرکه سیب بیفزایید تا باعث بسته شدن منافذ پوست صورت هم شود.
برای از بین بردن جوش‌های صورت، هفته‌ای دوبار از این ماسک استفاده کنید


ماسک خانگی برای رفع لکه و خشکی پوست :

اگر پوست خشک و حساسی دارید یا به تازگی با لکه‌های کوچک و بزرگ روی پوست تان مواجه شده‌اید، ماسک ماست و روغن زیتون را امتحان کنید. این ماسک ارگانیک، یکی از بهترین ماسک‌ها برای درمان التهاب و قرمزی پوست، خشکی پوست، از بین بردن چین‌وچروک‌ها و لکه‌های صورت است. اگر می‌خواهید پوستی شاداب و روشن هم داشته باشید با اضافه کردن مقداری سیب زمینی، یک ماسک سیب زمینی و ماست تهیه کنید:
یک قاشق ماست
یک قاشق عصاره سیب زمینی 
یک قاشق روغن زیتون
این مواد را به خوبی مخلوط و با یک برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب گرم صورت تان را بشویید. برای داشتن پوست نرم و لطیف، این ماسک ارگانیک را هفته‌ای دوبار تکرار کنید

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۴-آذر-۱۳۹۷, ۰۳:۱۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-آذر-۱۳۹۷ ۰۳:۲۲ عصر توسط parmin.ab.)
ارسال: #695
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
3 مدل ماسک عسل :

ماسک خانگی برای زیبایی لب با عسل :

این ماسک بسیار پر طرفدار فقط از دو ماده تشکیل می شود که قریب به یقین هر دوی آن را درخانه موجود داری خصوصاً اگر جزو تیم درمان های خانگی باشی و مقاله های مربوط به مراقبت های زیبایی در خانه را دنبال کرده باشی. روغن نارگیل و عسل دو ماده ای هستند که برای تهیه این ماسک به آن ها احتیاج داریم. به ازای هر ۱ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل کافیست. نحوه استفاده از آن هم به این صورت است که ۲ ماده را با هم ترکیب کن و روی لب ها و اطراف آن ماساژ بده، بگذار ۵ دقیقه بماند و بعد آن را بشور. این مرطوب کننده و آنتی باکتریال برای از بین بردن پوست های مرده روی لب نیز کاربرد دارد. از لب هایی با پوست شاداب و هیدراته خود لذت ببر

ماسک عسل برای چین و چروک اطراف چشم :


این ماسک پر طرفدار و عالی به دلیل وجود ماست در ترکیب آن خاصیت ضد التهابی دارد و آنزیم های موجود در آناناس هم لایه برداری ملایم می کنند. خود عسل هم کارش را خوب بلد است، با آبرسانی مناسب و نرم کردن پوست اطراف چشم یک ماسک فوق العاده تحویلت می دهد. این ماسک را اطراف چشم به خصوص روی چروک های پنجه کلاغی امتحان کن اما روی پلک هایت نگذار.

برای تهیه آن هم:


۱/۲ پیمانه آناناس له شده
۱/۲ قاشق چای خوری عسل
۱/۲ قاشق چای خوری ماست

آن ها را با هم ترکیب کن، روی اطراف چشمت بگذار و بعد از گذشت ۱۵ – ۱۰ دقیقه آن را بشور

ماسک عسل قبل از رفتن به مهمانی :


 خب حالا می رسیم به غول مرحله آخر که اصل مطلب است و برای قبل از مهمانی بهترین کاربرد را دارد. چرا می گویم ماسک اصل کاری؟ چون لایه برداری و آبرسانی پوست مهم ترین مواردی هستند که در زیبایی و درخشش آن تأثیر دارند و این ماسک فوق العاده هر دوی آن را با هم شامل می شود. ضمن آنکه این ماسک به پوست صورتت احساس احیا، طراوت و آماده شدن برای درخشش در یک مراسم فوق العاده را می هد. خاصیت ضد التهابی عسل، آرامش بخشی شیر و لایه برداری شکر قهوه ای به تو این امکان را می دهد تا از این ماسک اسکراب، هم برای صورت استفاده کنی هم برای بدن

مواد تشکیل دهنده آن:

۱/۴ پیمانه عسل

۱/۲ پیمانه شکر قهوه ای

۱/۴ پیمانه شیر

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

همه مواد را با دست مخلوط کن و روی پوستت اسکراب کن. بگذار به مدت ۱۰ – ۳ دقیقه روی پوستت بماند و بعد آن را بشور

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۰۰ صبح
ارسال: #696
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
 تصویر: ./uploads/201901/post_91469_1547019050_a9318fb0003e9ade49710a5324bce2d3.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱-بهمن-۱۳۹۷, ۰۳:۱۸ عصر
ارسال: #697
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
از بین بردن جوش صورت با چند ماسک خانگی :

ماسک صورت خیار :


یک خیار کوچک را با یک پیمانه جو دو سر ، کوبیده و به صورت خمیر در بیاورید. کوک بولدن می گوید: یک قاشق از این خمیر را ، با یک قاشق چایخوری ماست ، مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. بگذارید 30 دقیقه روی پوست بماند. سپس صورت خود را بشویید.


از بین بردن جوش صورت با ماسک عسل :

کوک بولدن توصیه کرده قبل از استفاده از این ماسک صورت خود را با آب گرم بشویید تا منفذ پوست باز شود، سپس عسل را روی پوست خود بمالید و پس از 30 دقیقه ابتدا با آب گرم و سپس برای بسته شدن منافذ پوست با آب سرد بشویید

ماسک مخمر ماست برای پوست های چرب :

پوست های چرب، مستعد جوش هستند. این داروی خانگی چربی اضافی پوست را کاهش می دهد و به از بین بردن جوش ها ، کمک می کند. برای تهیه این ماسک ، یک قاشق چایخوری مخمر را با کمی ماست ، مخلوط کنید تا رقیق شود. بولدن می گوید : مخلوط را ، مستقیما روی قسمت های چرب صورت ، بگذارید و بعد از 15-20 دقیقه ، پوست خود را ، ابتدا با اب گرم و سپس برای بسته شدن منافذ پوست ، با اب سرد بشویید

ماسک لیمو  و تخم مرغ :

این ماسک یک درمان عالی برای از بین بردن جوش ها و قابل استفاده برای انواع پوست هاست. آب نصف لیمو را با سفیده تخم مرغ، مخلوط کنید. توصیه کوک بولدن این است که ماسک را شب روی صورت بگذارید و صبح آن را با آب گرم بشویید. اطمینان یابید که مخلوط داخل چشم و دهان نرود


ماسک زردچوبه :

کوک بولدن می گوید:در هندوستان مرسوم است که عروس ها برای داشتن صورتی زیبا قبل از عروسی ، از ماسک زردچوبه، استفاده می کنند. مواد لازم برای تهیه این ماسک، در همه ادویه فروشی ها و فروشگاهای مواد غذایی موجود است.
نصف پیمانه آرد نخود ، دو قاشق چایخوری زردچوبه و پودر صندل سفید ، را با مقداری روغن حیوانی یا روغن بادام ، مخلوط کنید.به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیر در بیاید و بگذارید برای 5-10 دقیقه روی صورت بماند. سپس با فشار دست ، ماسک را از صورت جدا کرده و با آب ، تمیز بشویید.
ماسک های خانگی، به جوان شدن و از بین رفتن جوش ها، کمک می کند و مواد لازم برای تهیه این جوش ها در آشپزخانه شما، یافت می شود. یک یا چند روش درمان را امتحان کنید و نتیجه ان را روی پوست خود ببینید.


ماسک هایی برای لطیف کردن پوست صورت :

پاک کننده صورت انگور :


برای داشتن یک پاک کننده صورت ، فقط کافیست چند حبه انگور تازه را ، از یخچال برداشته ، آن ها را از وسط نصف کنید و روی صورت و گردن خود بمالید. سپس صورت خود را، با آب سرد بشویید.

فیس پک خیار :

این ماسک خنک و نرم کننده، به شما کمک می کند تا پوست صورت که بر اثر جوش زبر شده، نرم و لطیف شود. یک خیار کامل را بکوبید، آب آن را کشیده و با یک قاشق سوپخوری شکر ، کاملا مخلوط کنید. طبق گفته کوک بولدن آن را روی صورت گذاشته و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید

جودوسر برای صورت :

جو دو سر طبعا آرام بخش است و این ماسک ساده، می تواند به از بین رفتن جوش ها کمک کند. دو قاشق چایخوری جو را ، با یک قاشق چایخوری جوش شیرین ، مخلوط کنید و تا جایی که به شکل خمیر در بیاید ، به آن آب اضافه کنید.خمیر را به آرامی روی صورت بمالید، بعد از مدتی ، صورت را با دقت بشوئید

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۶-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ عصر توسط parmin.ab.)
ارسال: #698
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
10 ماسک خانگی برای شفافیت و زیبایی پوست :


ماسک صورت لایه بردار سفیده تخم مرغ :

این ماسک موجب پاکسازی و بازشدن منفذهای پوست می شود و بیشتر برای اشخاصی که ساکن شهرهای بزرگ و آلوده هستند، مناسب خواهد بود. برای ساخت این ماسک، مراحل درج شده در زیر را به ترتیب انجام دهید.
سفید و زرده را از یکدیگر جدا کنید.
سفیده تخم‌مرغ را هم بزنید.
دستمال کاغذی حوله‌ای برداشته، آن را در سفیده تخم مرغ بخوابانید و سپس روی پوست صورت قرار دهید.
اجازه دهید دستمال خشک شود. سپس به آرامی آن را از روی پوست بردارید.
صورت خود را با آب ولرم شسته و در صورت نیاز، کرم مرطوب‌کننده روی آن بمالید


ماسک صورت آووکادو و عسل ، شاداب کننده پوست صورت :


وقتی خیلی خسته هستید و به مقداری استراحت نیاز دارید، می توانید از فرصت استفاده کرده و به پوست خود رسیدگی کنید. برای این منظور، ماسک آووکادو و عسل را توصیه می کنیم که می توانید به روش زیر آن را تهیه کنید.


 مواد لازم برای تهیه ماسک صورت آووکادو و عسل 

نصف یک عدد آووکادو
۱/۴ پیمانه جو دوسر
۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب
۲ قاشق غذاخوری عسل
۱ قاشق چایخوری آب لیموترش طرز تهیه ماسک صورت آووکادو و عسل 

آووکادو را شسته و پوست بگیرید.
سپس آن را له کنید.
جو دوسر را افزوده و هم بزنید.
سپس بقیه مواد را بیفزایید و مخلوط کنید. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس با آبگرم آن را بشویید.


ماسک صورت زرده تخم مرغ و روغن زیتون ، ماسک تغذیه کننده پوست :

زمانی که احساس می کنید پوست صورت شما خسته است و تیره شده، می توانید با رسیدگی و تغذیه درست، طراوت و شادابی را دوباره به آن بازگردانید. برای این منظور توصیه می کنیم ماسکی که در زیر آموزش داده شده را تهیه کرده و روی پوست صورت خود بگذارید.
سفیده و زرده یک عدد تخم‌مرغ را از هم جدا کنید.
زرده را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید.
برای اینکه بوی بهتری پیدا کند، یک قطره از اسانس گیاهی موردعلاقه خود (مثل گل محمدی یا یاس) را به آن اضافه کنید.
ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.
پس از این زمان، صورت را با آب گرم بشویید.


ماسک صورت سیب زمینی پخته ، شیر و روغن بادام :

این ماسک برای برطرف کردن آکنه و جوش و همچنین برای سفید و شفاف شدن پوست کارایی زیادی دارد. برای تهیه آن باید به روش زیر عمل کنید:

یک عدد سیب‌زمینی متوسط را آبپز کنید. سپس آن را پوست کنده و له کنید.
۲ قاشق چایخوری شیر یا شیرخشک و ۱ قاشق روغن بادام به آن بیفزایید و هم بزنید.
مخلوط بدست آمده را روی پوست قرار داده و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید.
این ماسک را هر هفته ۲ تا ۳ بار روی پوست خود بگذارید و نتیجه آن را خیلی زود ببینید و لذت ببرید.

ماسک صورت گوجه فرنگی ، یک لایه بردار طبیعی :

این ماسک برای از بین بردن موهای زائد پوست و باز کردن منافذ بسته کاربرد دارد. همچنین به روشن شدن رنگ پوست هم کمک می کند. برای ساخت آن می توانید از روش زیر کمک بگیرید.
یک عدد گوجه‌فرنگی را پوست بگیرید. آب آن را درون یک کاسه بریزید و از صافی عبور دهید تا هیچ تخم یا گوشتی نداشته باشد.
۱ قاشق غذاخوری آب گوجه‌فرنگی را با یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین مخلوط کنید.
سپس ۱ قاشق غذاخوری شیر بیفزایید.
مخلوط بدست آمده را به روش بِن‌ماری گرم کنید. برای این منظور باید مخلوط را درون یک کاسه ریخته، کاسه را بالای یک قابلمه آب در حال جوش بگذارید تا مواد به روش غیرمستقیم حرارت دیده و گرم شوند.
سپس چند قطره عسل افزوده و هم بزنید.
اجازه دهید مواد خنک شوند و بعد آن را روی پوست بگذارید.
پس از خشک شدن کامل ماسک، آن را به آرامی از روی پوست بردارید و صورت را با آب ولرم بشویید


ماسک صورت شیر و جو دوسر :

برای نرم شدن پوست و آبرسانی به آن می توانید از ماسک شیر و جو استفاده کنید. برای ساخت آن به روش زیر عمل کنید:
۲ قاشق غذاخوری جودوسر را درون غذاساز پودر کنید. ۲ قاشق غذاخوری شیر گرم را افزوده و هم بزنید.
سپس ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون را اضافه کنید. مخلوط را روی صورت بگذارید تا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند.
در آخر صورت را با آب گرم بشویید

ماسک صورت خیار و لیمو یک لایه بردار طبیعی :

این ماسک برای شفاف سازی پوست بسیار کاربردی است و موجب پاکسازی منافذ بسته پوست می شود. برای ساخت آن می توانید به روش زیر عمل کنید:
۲ عدد خیار را پوست بگیرید، آن را به صورت حلقه ای برش دهید و ۲ قاشق غذاخوری لیموترش روی آن ها بریزید.
مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید.
۲ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین افزوده و به مدت یک دقیقه هم بزنید.
آن را کنار بگذارید تا خنک شود.
با استفاده از قلم‌موی کوچک، آن را روی سطح پوست بمالید تا کاملا خشک شود. سپس از روی پوست برداری


ماسک صورت عسل :

این ماسک یک تغذیه‌کننده‌ مناسب برای پوست است که می توان هر روز استفاده کرد. برای بهره گیری از خواص عسل کافی است ۳ قاشق چایخوری عسل را با ۱/۳ قاشق چایخوری پودر دارچین با هم مخلوط کنید.
 سپس آن ها را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام