• هیژا
  • مهناز

ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت

۸-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۴۳ صبح
ارسال: #691
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
ماسک روشن کننده پوست :

یک قاشق غذاخورى آب سیب زمینى
یک قاشق غذاخورى عسل

طرز تهیه:
یک سیب زمینى رو رنده میکنیم و آبش رو میگیریم بعد یک قاشق از آب سیب زمینى رو با یک قاشق عسل مخلوط میکنیم و روى کل صورت میمالیم و میزاریم ١٠ الى ١٥ دقیقه بمونه. و بعد صورت رو با آب میشوریم .

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۰۴:۵۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-آذر-۱۳۹۷ ۰۹:۴۵ صبح توسط admin3.)
ارسال: #692
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
 ماسک موز

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

ماسک موز ماسکی کاملا طبیعی و دست ساز است که کار آب رسانی به پوست را انجام می دهدبا داشتن موز در خانه دیگر نیازی به بوتاکس ندارید. ماسک موز ماسکی کاملا طبیعی و دست ساز است که کار آب رسانی به پوست را انجام می دهد و آن را بسیار صاف و نرم می کند. یک موز رسیده متوسط را له کنید تا به صورت خمیری دربیاید سپس آن را به آرامی به صورت و گردن بمالید. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید سپس با آب سرد بشویید. ماسک دیگری که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود شامل ۱/۴ فنجان ماست، ۲ قاشق چایخوری عسل و یک موز متوسط است.

ماسک سرکه

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

به منظور پاکسازی و سفت شدن پوست، صورت خود را با سرکه سیب بشوییداستفاده از ماسک سرکه سابقه ای طولانی دارد. پس از شستشوی صورت یک قاشق سوپخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب مخلوط کنید و به منظور پاکسازی و سفت شدن پوست، صورت خود را با آن بشویید. ماسک دست ساز دیگری را می توانید با ترکیب ۱/۴ فنجان سرکه سیب طبیعی با ۱/۴ فنجان آب درست کنید. آن را به آرامی به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.

ماسک شیر

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

با ماسک شیر پوست شما شاداب و با طراوت خواهد شد۱/۴ فنجان پودر شیر را با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیر سفتی بدست آید. کل صورت را با آن بپوشانید و اجازه دهید تا خشک شود سپس با آب گرم بشویید. پوست شما شاداب و با طراوت خواهد شد.

ماسک بلغور جو دوسر

[تصویر: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت]

ماسک بلغور جو دو سر به شما ظاهر و احساسی بهتر می بخشداگر می خواهید از ماسکی استفاده کنید که سریعا به شما ظاهر و احساسی بهتر ببخشد، از ماسک بلغور جو دوسر استفاده کنید. ۱/۲ فنجان آب داغ ( نه آب جوش) و ۱/۳فنجان بلغور جو دوسر را با هم ترکیب کنید.  پس از دو تا سه دقیقه که آب و بلغور کاملا با هم ترکیب شدند، با ۲ قاشق سوپخوری ماست، ۲ قاشق سوپخوری عسل و یک سفیده تخم مرغ کوچک مخلوط کنید. لایه نازکی از ماست را روی صورت بگذارید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب گرم بشویید ( حتما از صافی فلزی یا پلاستیکی در سینک استفاده کنید تا مانع از گرفتگی فاضلاب  شود).
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۲-آذر-۱۳۹۷, ۰۱:۴۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-دي-۱۳۹۷ ۱۱:۱۶ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #693
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
ماسک خانگی برای مراقبت از پوست صورت و بدن :

ماسک جعفری برای دور چشم :
اولین ماسک مخصوص دور چشم است که از ترکیب یک دسته جعفری با ۱ قاشق غذاخوری آب گرم تهیه می شود. به این صورت که اول جعفری ها را خرد کن و داخل یک کاسه بریز و با پشت یک قاشق چوبی آن را له کن. اگر فرصت نداری می توانی آن را در مخلوط کن بریزی. حالا آب داغ را به آن اضافه و با هم مخلوط کن. بعد از اینکه خنک شد آب را صاف کن و به دو عدد پنبه یا پد اسفنجی آغشته کن، دراز بکش و بگذار به مدت ۱۰ دقیقه زیر چشم هایت بماند.ویتامین c، کلروفیل و ویتامین k موجود در جعفری باعث روشن شدن پوست و کاهش پف زیر چشم می شود.

ماسک خنک کننده خیار :

 این دستور العمل برای پوست های حساس و مستعد مناسب است که از ۱ عدد خیار و ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی تهیه می شود. به این صورت که کار را با پوره کردن خیار ها در یک غذا ساز شروع کن، بعد آن را به ظرف کوچکی انتقال بده و عسل را با آن مخلوط کن. یک حوله زیر سرت بگذار و دراز بکش (تا قطره ای از ماسک به پایین نچکد). حالا آن را با حرکت های دایر ای توسط انگشتانت روی تمام صورت ماساژ بده و بگذار ۱۰ دقیقه بماند، بعد هم آن را بشور.ویتامین c و آنتی اکسیدان موجود در خیار باعث نرمی کاهش التهاب پوست های حساس می شود.

ماسک جودوسر و شکلات :

 این ماسک بسیار برای پوست های آسیب دیده توسط آفتاب مناسب است.۱/۳ پیمانه شکلات؛۱/۴ پیمانه عسل؛۲ قاشق غذاخوری خامه ترش؛و ۳ قاشق غذاخوری جو دوسر که در مخلوط کن آن را پودر کرده ای.این ها همه موادی هستند که احتیج داری. حالا سؤال اینجاست کسی دلش می آید این ماسک را روی صورتش بگذارد یا می خواهد آن را بخورد؟ این چه وضعش است آخه؟ ولی جدی استفاده ممتد آن نتیجه عالی دارد که خودت دلت می خواهد مدام آن را روی صورتت بگذاری.حالا همه مواد را خوب با هم ترکیب کن تا ماسک یک دستی حاصل شود بعد هم آن را روی صورتت بگذار و با کمک انگشت هایت آن را ماساژ بده. بگذار ۱۵ دقیقه روی صورتت بماند سپس با آب ولرم آن را پاک کن. آنتی اکسیدان طبیعی موجود در کاکائو باعث محافظت از پوست در مقابل اشعه UV می شود.

اسپری گلاب خانگی : 
آب گل سرخ یا گلاب باید جزو روتین های مراقبت از پوست باشد که معمولاً به آن اهمیت نمی دهیم. می توانی یک دسته برگ تازه آن را تا دو هفته در فریزر نگه داری، هر زمان که خواستی آن را با آب ترکیب کنی و مانند ماسک جعفری عصاره آن را بگیری. داخل یک بطری کوچک که سر آن اسپری دارد، بریز و به عنوان، آرایش پاک کن یا حتی نرم کردن مو های خشک از آن استفاده کن

اسکراب گوجه فرنگی :
از ۱ گوجه فرنگی متوسط، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون طبیعی و ۲ قاشق غذاخوری نمک تهیه می شود. برای درست کردن این اسکراب پوست گوجه فرنگی را بکن، گوشت آن را با پشت قاشق له کرده و همراه نمک و روغن زیتون مخلوط کن. بگذار حداقل ۵ دقیقه روی صورتت بماند و بعد آن را بشور. باقی مواد را داخل یک ظرف کوچک در بسته تا چند روز می توانی داخل یخچال نگه داری.* اگر حساسیت داری ابتدا کمی از آن را امتحان کن بعد ایناسکراب را روی صورتت استفاده کن

نرم کردن ناخن های شکننده :
برای تهیه این محلول دست ساز و خانگی که قبلاً برایت در مقاله (نرم کردن ناخن های شکننده) راجع به خواص و نحوه استفاده از آن توضیح داده بودم، به ترکیبی از روغن های لیمو، هویج و نارگیل احتیاج داری که باید آن را روی ناخن و اطرافش ماساژ بدهی

خیساندن پا در آب دتاکس مخصوص :

 ۱ پیمانه نمک داننه درشت حاوی منیزیم؛۱ پیمانه نمک دریایی؛۱ پیمانه جوش شیرین؛۱/۴ پیمانه سرکه؛۱ پیمانه آب گرم؛۳ قطره روغن نعناع،همه موادی هستند که احتیاج داری. از یک تشت کوچک استفاده کن و اول همه مواد خشک را با هم ترکیب کن. بعد آب، سرکه و روغن نعناع را به آن اضافه کرده و آنقدر هم بزن تا همه مواد در آب حل شود. بگذار ۲۰ دقیقه پا هایت در این محلول بماند (در این فاصله یک چرت کوتاهی هم بزن، ریلکس و از دنیا آزاد) بعد آن را خک کن و از یک مرطوب کننده یا لوسیون برای اتمام کار استفاده کن

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
  • اساطیر
۱۳-آذر-۱۳۹۷, ۰۲:۳۴ عصر
ارسال: #694
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
درمان جوش و رفع لکه های پوستی با 2 ماسک کاربردی خانگی :

ماسک ارگانیک ضد جوش خانگی :

بیشتر ما به ویژه در سنین جوانی، با مشکل جوش صورت مواجه ایم. راهکار‌های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد مثل  ماسک جوش شیرین، ماسک سفیده تخم‌مرغ، ماسک گوجه فرنگی و مواردی از این دست. اما ماسک آب لیمو، عسل و دارچین یکی از بهترین و درعین حال ساده‌ترین ماسک‌ها برای درمان سریع جوش صورت است. 
این ماسک ارگانیک را می‌توانید با این روش تهیه کنید:
یک قاشق عسل طبیعی 
یک قاشق آب لیموی طبیعی 
یک قاشق دارچین
دارچین و عسل، هردو خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند. آب لیمو به روشن شدن پوست و پاک سازی آن کمک می‌کند. اگر می‌خواهید چربی پوست تان را هم کنترل کنید، به این ترکیب مقداری گلاب یا سرکه سیب بیفزایید تا باعث بسته شدن منافذ پوست صورت هم شود.
برای از بین بردن جوش‌های صورت، هفته‌ای دوبار از این ماسک استفاده کنید


ماسک خانگی برای رفع لکه و خشکی پوست :

اگر پوست خشک و حساسی دارید یا به تازگی با لکه‌های کوچک و بزرگ روی پوست تان مواجه شده‌اید، ماسک ماست و روغن زیتون را امتحان کنید. این ماسک ارگانیک، یکی از بهترین ماسک‌ها برای درمان التهاب و قرمزی پوست، خشکی پوست، از بین بردن چین‌وچروک‌ها و لکه‌های صورت است. اگر می‌خواهید پوستی شاداب و روشن هم داشته باشید با اضافه کردن مقداری سیب زمینی، یک ماسک سیب زمینی و ماست تهیه کنید:
یک قاشق ماست
یک قاشق عصاره سیب زمینی 
یک قاشق روغن زیتون
این مواد را به خوبی مخلوط و با یک برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب گرم صورت تان را بشویید. برای داشتن پوست نرم و لطیف، این ماسک ارگانیک را هفته‌ای دوبار تکرار کنید

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۴-آذر-۱۳۹۷, ۰۳:۱۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-آذر-۱۳۹۷ ۰۳:۲۲ عصر توسط parmin.ab.)
ارسال: #695
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
3 مدل ماسک عسل :

ماسک خانگی برای زیبایی لب با عسل :

این ماسک بسیار پر طرفدار فقط از دو ماده تشکیل می شود که قریب به یقین هر دوی آن را درخانه موجود داری خصوصاً اگر جزو تیم درمان های خانگی باشی و مقاله های مربوط به مراقبت های زیبایی در خانه را دنبال کرده باشی. روغن نارگیل و عسل دو ماده ای هستند که برای تهیه این ماسک به آن ها احتیاج داریم. به ازای هر ۱ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل کافیست. نحوه استفاده از آن هم به این صورت است که ۲ ماده را با هم ترکیب کن و روی لب ها و اطراف آن ماساژ بده، بگذار ۵ دقیقه بماند و بعد آن را بشور. این مرطوب کننده و آنتی باکتریال برای از بین بردن پوست های مرده روی لب نیز کاربرد دارد. از لب هایی با پوست شاداب و هیدراته خود لذت ببر

ماسک عسل برای چین و چروک اطراف چشم :


این ماسک پر طرفدار و عالی به دلیل وجود ماست در ترکیب آن خاصیت ضد التهابی دارد و آنزیم های موجود در آناناس هم لایه برداری ملایم می کنند. خود عسل هم کارش را خوب بلد است، با آبرسانی مناسب و نرم کردن پوست اطراف چشم یک ماسک فوق العاده تحویلت می دهد. این ماسک را اطراف چشم به خصوص روی چروک های پنجه کلاغی امتحان کن اما روی پلک هایت نگذار.

برای تهیه آن هم:


۱/۲ پیمانه آناناس له شده
۱/۲ قاشق چای خوری عسل
۱/۲ قاشق چای خوری ماست

آن ها را با هم ترکیب کن، روی اطراف چشمت بگذار و بعد از گذشت ۱۵ – ۱۰ دقیقه آن را بشور

ماسک عسل قبل از رفتن به مهمانی :


 خب حالا می رسیم به غول مرحله آخر که اصل مطلب است و برای قبل از مهمانی بهترین کاربرد را دارد. چرا می گویم ماسک اصل کاری؟ چون لایه برداری و آبرسانی پوست مهم ترین مواردی هستند که در زیبایی و درخشش آن تأثیر دارند و این ماسک فوق العاده هر دوی آن را با هم شامل می شود. ضمن آنکه این ماسک به پوست صورتت احساس احیا، طراوت و آماده شدن برای درخشش در یک مراسم فوق العاده را می هد. خاصیت ضد التهابی عسل، آرامش بخشی شیر و لایه برداری شکر قهوه ای به تو این امکان را می دهد تا از این ماسک اسکراب، هم برای صورت استفاده کنی هم برای بدن

مواد تشکیل دهنده آن:

۱/۴ پیمانه عسل

۱/۲ پیمانه شکر قهوه ای

۱/۴ پیمانه شیر

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

همه مواد را با دست مخلوط کن و روی پوستت اسکراب کن. بگذار به مدت ۱۰ – ۳ دقیقه روی پوستت بماند و بعد آن را بشور

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
۱۹-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۰۰ صبح
ارسال: #696
     
RE: ماسک های گیاهی دست ساز برای پوست صورت
 تصویر: ./uploads/201901/post_91469_1547019050_a9318fb0003e9ade49710a5324bce2d3.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام