• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

مارک اجاق گاز تون + مدل + مدت زمان استفاده + راضی یا ناراضی؟(تاپیک جمع بندی)

۱۰-دي-۱۳۹۶, ۱۰:۵۱ صبح
ارسال: #201
RE: مارک اجاق گاز تون + مدل + مدت زمان استفاده + راضی یا ناراضی؟(تاپیک جمع بندی)
اجاق گاز من لوفرا هست. من عاشقشم. همه چیش خوبه. فقط شعله کوچیکه اش خیلی بد روشن میشه و باید یه دستی چیزی بهش زد که روشن بشه
نقل قول
 سپاس شده توسط golava
۱۴-بهمن-۱۳۹۶, ۱۱:۳۶ صبح
ارسال: #202
RE: مارک اجاق گاز تون + مدل + مدت زمان استفاده + راضی یا ناراضی؟(تاپیک جمع بندی)
اجاق گاز ما بوش خداییش طی 20 سالی که خریدیم تازه یکی از شعله هاش خراب شده اونم گفتن میان درست میکنن خیلی خوبه 
البته الانا لوفرا میخرن اونم بد نیست خیلی خوشگله فقط کمی قیمتاش بالاست

[size=large]كساني كه بهترين نصيحت‌ها را مي‌كنند، معمولا آن‌هايي هستند كه بدترين شرايط زندگي را تجربه كرده‌اند 
نقل قول
۹-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۲۹ عصر
ارسال: #203
با سلام خدمت تمامی دوستان

امین احمدزاده هستم و سالها به عنوان مدیرفروش در برندهای مختلف لوازم خانگی انجام وظیفه کردم. بعد از مطالعه 21 صفحه نظرات شما ، پیشنهاد میکنم این متن رو به دقت مطالعه کنین تا شاید به جمع بندی اولیه در مورد اجاق گاز برسید. ضمن اینکه اعتقاد دارم اگر همه ما احساس وظیفه کنیم و تجربیات و آموخته های چندین ساله مون رو بدون هیچ چشمداشتی با دیگران به اشتراک بگذاریم، قطعاً در جامعه خیلی بهتری زندگی خواهیم کرد.

به عنوان مقدمه باید عرض کنم همانطور که در صفحه مربوط به "بهترین برند ایرانی لوازم خانگی" عرض کردم، به عنوان اولین قدم در تصمیم گیری باید مشخص کنیم که آیا ایرانی بخرم یا خارجی؟
ممکنه اصلاً بودجه خرید اجاق خارجی رو نداشته باشم.
ممکنه داشته باشم ولی تعصب بر روی خرید کالای ایرانی داشته باشم.
اینها همه مسائل شخصی بوده و به خودمون ربط داره.
در هر صورت همه می دونیم که اجاق گاز خارجی بهتر از ایرانیه! شکی هم نیست. اما آیا به 3 برابر بودن قیمتش میارزه؟ شخصاً فکر نمیکنم اینطور باشه.
اجاق 7 میلیونی خارجی قطعاً بهتر از 2 میلیونی ایرانیست. اما نه به اندازه 5 میلیون تفاوت قیمت!
(شاید در مورد یخچال و غذاساز، این اختلاف قیمت ارزش داشته باشه اما در مورد اجاق گاز خیر)
اما با این حال بازهم تصمیم با خود شماست

خب. بریم سر اصل مطلب:
فرض کنیم من قصد خرید اجاق ایرانی دارم.
(برای راحتی در موضوع، فرض کنیم من قصد خرید اجاق گاز ایرانی مبله فردار دارم)
با دیدن این همه تجربیات مختلف از دوستان، کاملاً گیج میشم و نمیتونم به تصمیم گیری درستی برسم.
پس تکلیف چیست؟

قدم اول) به هیچ وجه برای خرید هر محصول لوازم خانگی وارد "بازی فروشندگان" نشین. این خیلی مهمه.
من در نظریات دوستان بارها دیدم که بر اساس تعریف فروشنده، محصولی رو خریدن و آنچنان از اون تعریف میکنن که انگار از آسمون افتاده! اما غافل از اینکه اون مارک، اصلاً تولید کارخونه ای نیست و در کارگاه های زیرپله ای درست شده! یا به اشتباه (و بر اساس تعاریف فروشنده) تصور میکنن که ساخت ایرانه اما تحت لیسانس فلان کشور اروپایی!
دوستان خواهش میکنم با هوشیاری اجازه ندین فروشنده ها (یا بهتر عرض کنم بعضی از فروشنده ها) با شما از این بازی ها بکنن.
امروز فلان برند در انبار فلان مغازه دار تلمبار شده. آنچنان براتون صحبت مبکنه که تصور میکنین بهترینه
فردا یک شرکت میاد و یک آفر ویژه برای فروشنده میذاره و فروشنده مجبوره تا دو ماه بعد مثلا 15 تا از این برند بفروشه تا به جایزه برسه. بنابراین شروع میکنه به تعریف از اون برند

قدم دوم) اجاق گاز، شوخی بردار نیست و می تونه نقش یک بمب ساعتی رو داشته باشه.
متاسفانه به دلیل محدودیت و غیر اخلاقی بودن امکان نام بردن از تولیدکنندگان و برندهای کلاهبردار رو ندارم. اما خیلی در خفا و لفافه عرض میکنم که بسیاری از این محصولات در کارگاه های زیر پله ای (و حتی بعضی از اجاق های صفحه ای در منازل شخصی!) مونتاژ و تولید میشن و به عنوان ایتالیایی و فلان و بهمان به شما فروخته خواهند شد.
خواهشاً اگر در مورد هیچ محصولی وسواس ندارین اما در مورد محصولات گازسوز وسواس به خرج بدین و مارک های شناخته شده بخرین.

قدم سوم) اسنوا، پیلوت، رزگاز، آلتون، سینجر، لوفرا و ... همگی محصولاتی معتبر و خوب بوده و صرف درست کار نکردن یک شعله زماندار و یا عدم پاسخگویی حرفه ای یک سرویسکار و یا سوختن کیک داخل فر، به این راحتی یک برند که میلیاردها هزینه و کلی عرق ریزی کارگران و مهندسان عزیز ایرانی پشت اونها خوابیده رو به بازی نگیریم.

نکته مهم: اجازه بدین یک مثال بزنم: هیچ کارخونه تولید اجاق گاز، ترموکوپل تولید نمیکنه. بلکه ترموکوپل رو "انتخاب" میکنه. حالا یک شرکت میاد ترموکوپل 20 هزارتومنی روی محصولاتش نصب میکنه یکی 100 هزار تومنی
ممکنه یک تریلی ترموکوپل صد هزار تومنی (و درجه یک وارداتی از ایتالیا) هم داخلش چند تا معیوب وجود داشته باشه.
مهم اینه که بدونیم کدوم شرکت ها در انتخاب قطعات مصرفی شون وسواس دارند. برندهایی که اسم بردم از بهترین ها هستن

قدم سوم) اگه توضیحاتم کافی نبوده و بازهم به نتیجه نرسیدین باید عرض کنم که بعضی از شرکت ها مجموعه ای از وسایل خانگی تولید میکنن اما بعضی ها هم تخصصی بر روی گاز.
معمولا گروه دوم کیفیت بالاتری دارن. مثلا سینجر شرکت بسیار خوب و معتبریست. اما (به گفته کارشناسان) این اعتبارش مربوط به زمانی بود که فقط وسایل گازسوز تولید میکرد و امروز که یخچال و لباسشویی هم میزنه دیگه کیفیت گازهاش مثل سابق نیست.
اما کدوم شرکت ها به صورت تخصصی، فقط اجاق گاز تولید میکنن؟
پیلوت، الباگاز، اخوان از این نوع شرکت ها هستن. ضمن اینکه گروه "انتخاب" علیرغم اینکه همه محصولات رو میزنه اما اجاق هاش کیفیت نسبتاً بالایی داره

قدم چهارم) یادتون باشه:
قوی ترین و پیشرفته ترین خط تولید محصولات گازسوز در ایران مربوط به دو شرکت "انتخاب" و "الباگاز" هست

گروه انتخاب : محصولات اسنوا، دوو، بست، تکنوگاز (با تاکنوگاز اشتباه گرفته نشه)
البا گاز: تولید کننده محصولات آلتون، لوفرا، لوکاتی

یه توضیح کوچیک هم بدم: بعضی از دوستان، به دلیل عدم اطلاع، گفتن "لوفرای تقلبی" !!!!
ما چیزی به نام لوفرای تقلبی نداریم. یک لوفرا تولید ایتالیا داریم که قیمت بسیار بالایی داره
یک لوفرا تولید الباگاز ایران داریم که اصلا هم تحت لیسانس لوفرای ایتالیا نیست. اما جزء بهترین و با کیفیت ترین اجاق های ایرانه
(ضمن اینکه به دلیل تشابه اسم محصول، بین لوفرای ایران و ایتالیا کمی اختلافات حقوقی هم وجود داره و شنیدم کار به شکایت هم کشیده که البته موضوع بحث ما نیست)

در نهایت، بهترین انتخاب ها برای اجاق های مبله بین محصولات الباگاز (یعنی آلتون، لوفرا و لوکاتی) و همچنین گروه انتخاب (دوو، اسنوا، تکنوگاز) و در نهایت محصولات پیلوت و اخوان خواهد بود.
خب بین این ها کدومش بهتره؟
پاسخ: همگی خوب هستن. اما اگه بازهم اطلاعات بیشتری می خواهید باید عرض کنم که پیلوت محصولاتش واقعاً عالیه اما از نظر طراحی، ضعیف کار کرده. امیدوارم این شرکت ارزشمند هرچه زودتر بتونه با تغییر طراحی پا به پای بقیه جلو بره.
اخوان هم شرکت معتبریه و محصولاتش با کیفیت. اما معروفیتش بیشتر در حوزه هود و اجاق صفحه ای و سینک ظرفشویی بوده و در مورد محصولات مبله اصلا بازار خوبی نگرفت (شاید به دلیل طراحی بسیار ضعیف محصولات مبله) امیدوارم این شرکت هم هرچه زودتر طراحی محصولاتش رو بهتر کنه

و اما اگه شخصاً قصد انتخاب نهایی رو داشته باشم فقط میرم سراغ محصولات الباگاز (مخصوصاً آلتون)
چرا؟
1) چند سال جایزه بهترین طراحی از موسسه آیدیران (طراحی صنعتی) رو برده
2) تکنولوژی های منحصربفردی داره که هیچکدوم از محصولات ایرانی دیگه ندارن. مثلا تکنولوژی "ایزی توکلین" که کاملاً منحصربفرده
3) تنها اجاق گازیست که تاکنون حتی یک بار هم ازش شکایتی به سازمان بازرسی نرسیده (اینو یکی از دوستان شاغل در اداره بازرسی میگفت)
4) تکنولوژی انحصاری فن پشت ولوم داره که ولوم های اجاق بهیچوجه داغ نمیشن (چه برسه به اینکه آب بشن) و این تکنولوژی فقط در اختیار شرکت الباگازه

و اگه بخوام بعد از اون رتبه بدم میرم سراغ محصولات گروه انتخاب و در راس اونها تکنوگاز (که به دلیل گرون تر بودنش، اسمش رو بعد از آلتون آوردم)
ضمن اینکه محصول اجاق رومینا در اسنوا هم سابقه خوبی از نظر کارکردن در منازل داشته (ولی طراحی ساده و ضعیفی داره)
و همونطور که عرض کردم خط تولید اجاق های گروه "انتخاب" هم مثل "الباگاز" جزء بهترین های ایرانه

امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کرده باشم
موفق باشید
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، (صبا) ، فنچ همسر ، Neginphd ، golnik ، نیشاط ، vahid_ ، زهرا كوچولو ، ساره گلي ، admin2 ، naz-banoo ، Amitis1988 ، hadis sh ، sogoli jooon ، azita100 ، marisa ، مریم و عشقم ، Parastoo99 ، Hodaa37 ، بهار خانوم ، niloo jooni ، من و عشقم ، Leylaghv ، baran364 ، mahtabjon ، Zahraa ، manami ، ساویز22 ، golava ، MaloooS
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۲۹-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۹:۵۵ صبح
ارسال: #204
من اجاق گاز مبله لوکاتی و لوفرا گرفتم.خیلی زیاد ازش راضی هستم و البته این و هم بگم بهترین اجاق گاز دنیا رو اگر داشته باشید ولی در صورت استفاده نادرست و عدم نگهداری صحیح خیلی زود خراب میشه.

تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط marisa ، hadis sh ، golava
۳-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۲۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-مرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۰۳ عصر توسط K.L.S.)
ارسال: #205

من اجاق گاز فردار پیلوت خریدم...
1- از همون اول 1 شعلش روشن نمیموند
2- فرش هی وسط کار خاموش میشد
3-خدمات پس از فروشش فوق العاده بی ادب و با تاخیر بودن (البته نه اونایی که تو شرکت صداشون ضبط میشدااااااا)
آخرشم که بالاخره درستش کردند و قطعه عوض کردن پولشو با اینکه توی دوره گارانتی بود ازمون گرفتن...
ناراضی ی ی ی ی ی و پشیمون از خرید پیلوت
یعنی همه جاهم گفتمااااااااااااااا تصویر: /images/smilies/new/tounge.png

خدا جان من...
از تو معجزه ای میخواهم در حد خدا بودنت...
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند...
...
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam_pedram ، hadis sh ، baran364 ، golava
۴-مرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۱۸ صبح
ارسال: #206
من هنوز خونه پدری زندگی میکنم
گاز ما سینجر هست که یک سالی میشه خریداری شده
برخلاف تمام تعریفی که ازش کردن و کلی بابتش پول دادیم بسییییییییییییار افتضاحه
از همون ماهه اول تعمیر لازم داشت
یا شعله اش نمیزنه یا وسط پخت خاموش میشه و خیلی اشکالات دیگه
حیف پول که ادم بده برای این گازتصویر: /images/smilies/new/new3.gif

مطمئنم که خدا هیچ وقت دیر نمیکنهتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، baran364 ، golava
۲۶-آذر-۱۳۹۷, ۰۱:۳۵ صبح
ارسال: #207
کسی اجاق گاز وستل داشته
نقل قول
۸-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۷:۲۳ صبح
ارسال: #208
سلام
اجاق گاز من تاکنوگاز است 12 ساله دارم . مدلشو یادم نیست ولی تاکنو گاز الان مدلهای متنوع زده مثل دوفر ، گریل و ...
یه سایت هست که توی تهران پرداخت در محل هم داره قیمت هاش از تو بازار مناسب تره
لینکشو میزارم
https://www.onlinekala.ir/606-%D8%A7%D8%...8%AF%DB%8C
نقل قول
۲-خرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۰۶ عصر
ارسال: #209
تصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.pngمدل 550p  اجاق گاز رمگا عالی هست ٣ سال استفاده میکنم 
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام