• مهناز
  • نسیم عقیلی

لوازمی که پیشنهاد می شود در جهیزیه نباشد!!

۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۴:۵۸ عصر
ارسال: #4191
RE: لوازمی که پیشنهاد می شود در جهیزیه نباشد!!
اولش قرار شد مادرمون زنگ بزنه به مادرش و بگه اگه میخواین توی این یه هفته‌ای که اینجاس یه سری وسایل جهیزیه رو بخریم یا شماره کارت بدن براشون پول بریزیم بابت چیزهایی که میخرن. باز شاید بهشون بر بخوره.
به خودش هم بگیم انتخاب کن یا کادو یا جهیزیه یه جوری نیست؟
خیلی دختر ساده ایه فقطم بیست سالشه. بهش بگیم میره به داداشم اطلاع میده و اونم احتمالا میگه الان بهم نقد بدین. اینجوری به نظرم قشنگ نیست. من میگم این مال عروسه. مثلا خودم پونزده تومن کنار گذاشتم؛ کادو هم غیر وسیله باشه؛ سکه نمیگیرم. سرویسی که خوشش بیاد براش میگیرم.
یه جوری بشه بعدا دلخوری پیش نیاد و کارایی که براش کردیم تو چشم بیاد. چون خودم دیدم بین من و جاریم فرق گذاشتن الان چند ساله سر چندتا تیر و تخته که بیشتر به من دادن برام قیافه میگیره و با کل خاندان لجه و بقیه از من میبینن.

دوستم داشته باش... شايد فردايي نباشد
نقل قول
۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۵:۲۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-خرداد-۱۳۹۷ ۰۵:۲۲ عصر توسط Rosee.)
ارسال: #4192

(۲۹-خرداد-۱۳۹۷ ۰۴:۱۷ عصر)'faraanak' نوشته است:  دوستان ما رسممون اینه که نصف جهاز یا بیشترش رو داماد میخره و بقیه رو عروس. غیر از اون خونواده‌ها یه سری وسایل بزرگ رو به عنوان کادوی عروسی میدن. برادر بزرگم زنش تهرانیه. رسم داشتن که سرویس چوب و بعضی برقیا با داماد باشه و همین کارو کردن. به عنوان کادوی عروسی هم من و خواهرم یه جفت فرش دستبافی که عروسمون دوست داشت براش خریدیم.
الان برادر کوچیکم داره زن میگیره. عروس ترکه. رسمشون هم اینه که کل جهاز رو پدر عروس بخره و دیگه راجع بهش صحبت نکردن. معلومه بعدا ناراحت میشه بفهمه فرق گذاشتیم. نظر خودم اینه بزاریم با رسمشون پیش برن و سر عروسی معادل جهیزیه بهشون طلا یا پول بدیم ولی مادرم میگه شاید برای خرید جهیزیه دستشون تنگ باشه بعدا به چه درد میخوره؟ نمیدونم به خانوادش بگیم یا از خودش بپرسیم چطوری دوست داره؟

براحتی و خیلی صاف و پوست کنده با خانواده شون در حضور خود عروس و داماد صحبت کنید... حتی بهشون وقت بدید که خوب فکر کنن و ببینن که بهشون احترام می ذارید.... خیلیییییی ارزشتون توی چشم پدر عروس می ره بالا... خیلی وقتا پدرای عروس ها فقط احترام می خوان و اگه تامین شه جونشونم برای دخترشون یا دامادشون می دنتصویر: images/smilies/biggrin.gif

خودش یا خانواده هم قشنگ با عزت و احترام، پدرتون زنگ بزنن به پدرشون و صحبت کنن و حتی اگه شد یه مهمونی یا دورهمی تدارک دیده بشه که خانواده ها به تفاهم برسنتصویر: /images/smilies/new/lub.png وقتی شما اینقدر با فرهنگید که اینقد توجه می کنید، چرا کاری نکنید که خانواده ی عروستون از انتخابشون بال دربیارن؟تصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.png
خیلی از مشکلات از عدم صحبت کردن های شفاف بوجود میاد... 

نادانی در ندانستن نیست...
در مقاومت مقابل #دانستن است...
در مطلق انگاشتن دانسته هاست...
نقل قول
 سپاس شده توسط mahsa93shz ، almam ، roshanak7367 ، K.L.S ، nazgol22 ، mahbanoo1371 ، TiTi 92 ، faraanak ، shiningdiamond
۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۵:۲۹ عصر
ارسال: #4193
(۲۹-خرداد-۱۳۹۷ ۰۴:۵۸ عصر)'faraanak' نوشته است:  اولش قرار شد مادرمون زنگ بزنه به مادرش و بگه اگه میخواین توی این یه هفته‌ای که اینجاس یه سری وسایل جهیزیه رو بخریم یا شماره کارت بدن براشون پول بریزیم بابت چیزهایی که میخرن. باز شاید بهشون بر بخوره.
به خودش هم بگیم انتخاب کن یا کادو یا جهیزیه یه جوری نیست؟
خیلی دختر ساده ایه فقطم بیست سالشه. بهش بگیم میره به داداشم اطلاع میده و اونم احتمالا میگه الان بهم نقد بدین. اینجوری به نظرم قشنگ نیست. من میگم این مال عروسه. مثلا خودم پونزده تومن کنار گذاشتم؛ کادو هم غیر وسیله باشه؛ سکه نمیگیرم. سرویسی که خوشش بیاد براش میگیرم.
یه جوری بشه بعدا دلخوری پیش نیاد و کارایی که براش کردیم تو چشم بیاد. چون خودم دیدم بین من و جاریم فرق گذاشتن الان چند ساله سر چندتا تیر و تخته که بیشتر به من دادن برام قیافه میگیره و با کل خاندان لجه و بقیه از من میبینن.

بنظرم شما باید رسمتونو بگید یا میگن ما طبق رسممون کل جهیزیه رو میگیرم یا هم بصورت توافقی یه سری چیزهارو اونها بگیرن یه سری چیزهارو شما، بعدا بفهمن خیلی بد میشه...

تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، Dokhtar aftab ، roshanak7367 ، K.L.S ، faraanak
  • گروه ژ
  • تقی زاده
۳۰-خرداد-۱۳۹۷, ۰۷:۲۱ صبح
ارسال: #4194

منم با سارا89 موافقم، به نظرم 1دعوت خودمونی کنین ازشون و مادرت این مطرح کنن، مطمئن باش اگرم بگن نه ناراحت که نمیشن هیچ از اینکه دخترشون توی همچین خونواده با شعوری وارد شده خوشحال ترم میشنتصویر: images/smilies/heart.gif
در ضمن به عروستون بگو بیاد اینجا تا ما بهش بگیم چه خواهر شوهر جواهری داره ه ه ه ه تصویر: /images/smilies/new/wink.pngتصویر: /images/smilies/new/wink.pngتصویر: /images/smilies/new/tounge.png

خدا جان من...
از تو معجزه ای میخواهم در حد خدا بودنت...
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند...
...
نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، hadis sh ، faraanak ، roshanak7367
۱-تير-۱۳۹۷, ۰۸:۳۹ عصر
ارسال: #4195
مرسی خانمهای گلتصویر: images/smilies/heart.gif
شهرهای ما 700 کیلومتر فاصله دارن. پدر و مادرم کلا یک بار رفتن خواستگاری و سری بعدی رفتیم برای جشن نامزدی. توی اون یک جلسه در مورد خیلی چیزهای دیگه صحبت کرده بودن اما جهیزیه یادشون رفته بود. یه چیز جالب اینه نه مادر ما و نه مادر عروس خوب فارسی حرف نمیزنن. یعنی نصف حرفای همو نمیفهمن جاش به هم لبخند میزننتصویر: images/smilies/blush.gif
خلاصه مادرم زنگ زد به مادرش و عذرخواهی کرد که اینا رو باید حضوری میگفتیم و بعدم ازش خواست با همسرش حرف بزنن و تصمیم بگیرن. امروز پدرم باز زنگ زد و بعد از کلی تعارف بالاخره قرار شد چندتا وسیله بزرگ که هنوز نگرفتن رو برادرم(پدرم در واقع) بخره و ما هم همون طلا رو هدیه بدیم.

مری خانوم، مرسی عزیزم. کیه که قدر بدونهتصویر: images/smilies/biggrin.gif 

دوستم داشته باش... شايد فردايي نباشد
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam_pedram ، Rosee ، roshanak7367 ، hadis sh ، K.L.S ، souniya
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام