لمینت دندان مناسب برای دندان ها

۱۷-شهريور-۱۳۹۸, ۱۱:۳۶ صبح
ارسال: #1
Heart لمینت دندان مناسب برای دندان ها
لمینت کامپوزیتی یکی از بهترین و زیباتری لمینت های دندانی محسوب می شود. جهت بدست آوردن زیبایی دندان یکی از روش های دندانپزشکی استفاده از لمینت کامپوزیتی است که باعث لبخند زیبا در فرد می شود. لمینت کامپوزیتی پوسته نازکی است که متناسب با اندازه دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار می گیرد. لمینت دندان در انواع سرامیکی و کامپوزیتی است که نوع کامپوزیتی آن نسبت به سرامیکی ارزانتر بوده و میزان تراش دندان در ونیر کامپوزیتی نسبت به سرامیکی کمتر است. امروزه بااستفاده لمینت می توان دندانهای زیبا و خوش فرمی را داشت.لمینت دندان در روش های زیبایی دندان به خصوص ایجاد تناسب اندازه دندانها، جلا، درخشندگی و سفیدی دندان کاربرد فراوان دارد. طول دندانها را می توان بااستفاده از لمینت کامپوزیتی بلند تر نشان داد. از بین بردن فاصله بین دندان ها از دیگر کاربردهای لمینت کامپوزیتی است. لمینت دندان کاربرد فراوان در زیبایی دندانی فرد دارد. بازسازی دندان های شکسته و همچنین دندان های کوچک و بد شکل از موارد دیگر استفاده لمینت دندان است.[تصویر: لمینت دندان مناسب برای دندان ها] 
منبع

[url=http://decorazin.ir/WallPaper/%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C]کاغذ دیواری
نقل قول
۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۹, ۰۳:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۹ ۰۳:۲۳ عصر توسط anita29.)
ارسال: #2
RE: لمینت دندان مناسب برای دندان ها
 آشنایی با لمینت دندان (بخش اول)

نقل قول:[تصویر: لمینت دندان مناسب برای دندان ها]

در ابتدا باید بدانیم لمینت چیست و چه کاری انجام می دهد. لمینت به موادی گفته می شود که هم رنگ دندان ها هستند و از آن ها برای اصلاح فرم دندان، بستن فاصله ی زیاد بین دندان ها و رنگ کردن قسمت هایی از دندان استفاده می شود. لمینت ها دارای دو نوع مختلف هستند یا از جنس سرامیکی می باشند و یا کامپوزیت هستند و در مطب ساخته می شوند.


با توجه به اینکه در روش لمینت، دندان ها کمترین تراش را می خورند و با مراجعه به یک دکتر خوب لمینت دندان می توان به راحتی دندان هایی زیبا داشت اولین راه درمانی برای اصلاح فرم دندان ها و پر کردن فاصله ی بین آن ها لمینت کردن دندان ها می باشد.


لمینت کامپوزیتی و لمنیت سرامیکی چه تفاوتی با هم دارند؟

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی چه فرقی با هم دارند. زمانی که به یک 
متخصص لمینت در ونک و جردن و یا هر جای دیگر مراجعه می کند حتما به شما تفاوت این دو لمینت را خواهد گفت. لمینتی که از جنس سرامیک ساخته می شود مقاومت بالاتری دارد و دوام رنگ آن نیز بیشتر از مدل کامپوزیتی است. در حقیقت مدل سرامیکی لمینت زیبایی بیشتری نسبت به کامپوزیت دارد. لمینت کامپوزیتی دوام رنگ پایین تری دارد و از مواد بی کیفیت تری نسبت به نوع سرامیکی ساخته می شود به همین دلیل قیمت لمینت دندان در این مدل پایین تر است. برای انجام لمینت حتما با یک دکتر خوب لمینت دندان مشورت کنید تا بتوانید با توجه به نیازهایتان بهترین نوع درمان را دریافت کنید. امروزه کیفیت موادی که برای ساخت لمینت استفاده می کنند متفاوت است به همین دلیل قیمت لمینت دندان به نوع مواد آن بستگی دارد. قیمت ارزان تر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی نیز به همین دلیل است.


چه کسانی می توانند از لمینت استفاده کنند؟

کسانی که می توانند از لمینت دندان برای درمان دندان های خود استفاده کنند کسانی هستند که مشکلات خفیف یا متوسط دندان های قدامی دارند. توجه داشته باشید انجام لمینت برای افرادی که عادت های دهانی خاص مثل دندان قورچه دارند مناسب نیست چون باعث از بین رفتن و شکستن سریع لمینت می شود. یکی از دلیل هایی که باید از یک 
متخصص لمینت در ولیعصر و ولنجک و یا هرجای دیگر مشورت بگیرید نیز همین است.

آیا برای استفاده از لمینت باید دندان اصلی را تراش داد یا خیر؟

یکی از مهم ترین مسائلی که برای افرادی که می خواهند لمینت انجام دهند این است که دندان خودشان باید تراش بخورد یا خیر. در واقع بیشترین سوالی که از 
متخصص لمینت در غرب تهران نیز پرسیده می شود همین مسئله است. جواب این سوال به اینکه نوع، فرم و شکل دندانی که قرار است درمان لمینت روی آن انجام شود چگونه باشد بستگی دارد. بعضی اوقات متخصص لمینت در اینگونه تشخیص می دهد که سطح روی دندان کمی تراشیده شود و گاهی هم نیازی به تراش دندان نمی بیند. در هر صورت تراشی که برای لمینت روی دندان ها داده می شود نسبت به روکش کردن دندان خیلی کمتر است.


عوارض احتمالی لمینت دندان چیست؟

1- بعد از انجام لیمنت دندان توسط 
متخصص لمینت در شمال تهران ممکن است دندان های شما نسبت به سرما و گرما کمی حساس تر شوند. در چنین مواردی باید مدتی تحمل کنید تا مشکلتان بر طرف شود.

2- یکی از مشکلاتش این است که ممکن است لمینت دچار شکستگی شود که در واقع دلیلش خود بیمار است. بیمار اگر به خوبی از دندان هایش مواظبت کند هیچوقت دچار این مشکل نمی شود. برای جلوگیری از این مشکل باید به یک سری نکات توجه کرد:


از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید. از خوردن و جویدن یخ پرهیز کنید. اگر باز هم لیمنت شما دچار شکستگی شد نگران نباشید چون می توانید دوباره با لمینت سرامیکی یا کامپوزیتی آن را ترمیم کنید.

بهتر است 
مطلب آشنایی با لمینت دندان (بخش دوم) را نیز مطالعه کنید. آشنایی با لمینت دندان (بخش دوم)

نقل قول:[تصویر: لمینت دندان مناسب برای دندان ها]

3- بعد از گذشت چندین سال از زمانی که لمینت دندان انجام داده اید ممکن است رنگ موادی که برای لمینت شما استفاده شده است تغییر کند. از عواملی که می تواند باعث تغییر رنگ لمینت دندان شود خوردن چای، قهوه و کشیدن سیگار می باشد. این عوامل در طی گذشت مدت زمانی باعث تغییر رنگ لمینت می شوند. هر چقدر در مدتی که لمینت دارید بیشتر از این مواد استفاده کنید احتمال اینکه لمینت شما بعد از مدتی تغییر رنگ بدهد بیشتر است.


متخصص لمینت در شرق تهران یا هرجای دیگر

بعد از انجام لمینت چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر بعد از تحقیق درباره ی قیمت لمینت دندان تصمیم گرفتید که این کار را انجام دهید باید نکاتی را رعایت کنید تا از لمینت دندان خود به خوبی مراقبت کنید در غیر این صورت باعث آسیب رسیدن به آن می شوید. اولین چیزی که باید آن را رعایت کنید اصول اولیه ی بهداشت دهان و دندان است. اگر از دستگاه های جرم گیر استفاده می کنید از این پس باید با دقت و ملاحظه ی بالا آن را به کار گیرید. اگر از دسته کسانی هستید که عادت به استفاده از دهان شویه دارید باید بگوییم بعضی از دهان شویه روی مواد لمینت دندان تاثیر بدی می گذارند به همین دلیل قبل از استفاده از هر دهان شویه ای بهتر است با پزشک 
متخصص لمینت در سعادت آباد و شهرک غرب یا هرجای دیگر خود مشورت کنید.

در بعضی از تبلیغاتی که برای انجام لمینت انجام می شود به این موضوع اشاره می کنند که می توان به جای ارتودنسی از لمینت استفاده کرد اما این فقط در صورتی امکان پذیر است بیمار مشکل اکلوزالی نداشته باشد و رشد فک های او کامل شده باشد. فقط در این صورت است که می توان از لمینت به جای ارتودنسی استفاده کرد آن هم فقط با رعایت کردن دقیق نکاتی که دکتر خوب لمینت دندان به بیمار می گوید.

همانطور که می دانید انجام لمینت دندان یک درمان زیبایی محسوب می شود و برای چسباندن لمینت روی دندان ها یک لایه از سطح دندان را تراش می دهند البته بعضی اوقات ممکن است با توجه به تشخیص پزشک 
متخصص لمینت در پونک و آریاشهر دندان نیازی به انجام این کار نباشد اما در بیشتر مواقع نیاز است تا سطح دندان برای صیقلی شدن و برداشتن رنگ های تیره کمی تراشیده شود.


عوارض انجام لمینت دندان بستگی به بیمار و نوع دندانی که روی آن لمینت انجام می شود دارد. دکتر خوب لمینت دندان با استفاده از مواد با کیفیت و پوشاندن روی دندان کمک می کند تا عوارض لمینت کاهش پیدا کرده و به حفظ دندان کمک شود. در صورتی که پزشک از تخصص کافی برخوردار نباشد و لمینت را به درستی روی دندان قرار ندهد باعث پوسیدگی سریع دندان می شود که در این صورت باید برای تکمیل فرایند درمان سریعا به 
متخصص لمینت در پاسداران و شریعتی یا هر جای دیگر مراجعه شود تا بیمار دچار مشکل نشود.


یکی از نکاتی که باید بدانید این است که پوسته لمینت مثل دندان های طبیعی است و با خوردن مواد غذایی که دارای رنگ هستند تغییر رنگ می دهد. اما این تغییر رنگ ارتباط زیادی با نوع و کیفیت مواد لمینت دارد یعنی هرچه مواد لیمنت با کیفیت تر و بهتر باشد سخت تر تغییر رنگ می دهد هم چنین قیمت لمینت دندان نیز به کیفیت مواد آن بستگی دارد. بهداشت فردی دهان و دندان فرد نیز در این مورد بسیار پر اهمیت است و با رعایت درست بهداشت دهان و دندان می توان تا حد زیادی از تغییر رنگ جلوگیری کرد. باید بدانید اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سیگار می کشید یا زیاد قهوه می نوشید باید هر سال به پزشک خود مراجعه کنید تا اگر مشکلی به وجود آمده بود سریعا تحت درمان قرار بگیرید چون نوشیدنی هایی مانند قهوه و چی تاثیر زیادی روی رنگ لمینت دارند.

بهتر است مطلب 
آشنایی با لمینت دندان (بخش اول) را نیز مطالعه کنید.


 
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام