• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

لبخند- لامینت دندان

۲۹-دي-۱۳۹۶, ۰۱:۱۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-دي-۱۳۹۶ ۰۱:۲۴ صبح توسط ffdanger.)
ارسال: #441
RE: لبخند- لامینت دندان
(۲۸-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۴۴ عصر)'(*ســارا*)' نوشته است:  
'maha� نوشته است:'maha 

'ffdanger dateline='' نوشته است:  سلام عزیز ممنون ک پاسخ دادین من دندون یکم رو ب دلایلی از دست دادم اقدام برای ایمپلنت کردم حالا ک مرحله آخر یعنی همون نصب  خود دندون یا تاج یا هرچی رسیده دکتر میگه چون لثه ات وقتی کشیدم دندونتو جمع شده رفته بالاتر دندونات کوتاه بلند میشن نه از پایینا از بالا .میگه با رنگ صورتی این مشکلو حل میکنم یعنی اون اختلاف قدی رو رنگ لثه میزارم خیلی ناراحتم میترسم تابلو بشه میخوام ببینم این طبیعیه؟ برای همه این کوتاه بلندی پیش میاد؟ بهش نارضایتیمو گفتم ولی میگه همه جای دنیا همینهتصویر: images/smilies/sad.gif

گرفت (graft) لثه هم میتونین بزنین. ولی باید با یه پریودنتیکس (متخصص بیماری لثه مشورت کنین) چون معمولاً گرفت رو قبل قرار دادن فیکسچر میزنن نه تازه موقع قرار دادن اباتمنت. ولی اول باید مشخص بشه که ایمپلنتتون رو پس زده یا اینکه لثه خودتون از اول تحلیل داشته.

ممنون عزیزم نه لثه ام چطوری میتونه تحلیل بره دندون داشتم کشید ی ماه بعدایمپلنتو کار کرد یعنی فاصله زیادی نبودک تحلیل بره
حالم بد جوری گرفتس

(۲۸-دي-۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ عصر)'آرامشه خیال' نوشته است:  
(۲۸-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۰۸ عصر)'ffdanger' نوشته است:  سلام عزیز ممنون ک پاسخ دادین من دندون یکم رو ب دلایلی از دست دادم اقدام برای ایمپلنت کردم حالا ک مرحله آخر یعنی همون نصب  خود دندون یا تاج یا هرچی رسیده دکتر میگه چون لثه ات وقتی کشیدم دندونتو جمع شده رفته بالاتر دندونات کوتاه بلند میشن نه از پایینا از بالا .میگه با رنگ صورتی این مشکلو حل میکنم یعنی اون اختلاف قدی رو رنگ لثه میزارم خیلی ناراحتم میترسم تابلو بشه میخوام ببینم این طبیعیه؟ برای همه این کوتاه بلندی پیش میاد؟ بهش نارضایتیمو گفتم ولی میگه همه جای دنیا همینهتصویر: images/smilies/sad.gif

باید بگی برات از بالا بلند بگیره دندونو یعنی بیاد روی لثه ات 
برای منم همینجور بود که از بالا انگار زده بود بیرون دندونم که خودش البته اینکارو کرد و الان خیلی طبیعیه چون جراحی لثه سخته و بهرحال جراحیه ولی این اون بالای دندون هست هلالی میشه میچسبه به لثه اونو باید بلندتر بگیره نمیدونم متوحه شدی ؟

عزیز همینکارو میخواد بکنه که میگم کوتاه بلند میشه
چون لثه ام رفته بالا یعنی یه لثه بالاتر از اون یکی لثه است دوتادندون جلویی رو میگم

حسین مظلوم!
برادر!
کجا شد پیکرت؟
من گلی گم کرده ام
من بلبلی گم کرده ام
ای برادر جان حسین !
ای عزیز مولا حسین...
نقل قول
۳۰-دي-۱۳۹۶, ۰۶:۵۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-دي-۱۳۹۶ ۰۶:۵۴ عصر توسط (*ســارا*).)
ارسال: #442

عزیزم تحلیل لثه یه چیزیه که شما خودت نمیتونی تشخیص بدی، فقط با معاینه کلینیکی مشخص میشه. صرف اینکه کسی دندونی رو داره، نداشتن تحلیل لثه و استخوان شرط نمیشه. خیلیا دندوناشون همه سالمن، ولی تحلیل لثه و استخوان دارن. اینو باید دندانپزشکتون از قبل مشخص میکرد عزیزم. اصولاً الآن خیلی دوستان عزیز بدون اینکه بشینن بیمار رو درست بررسی کنن، سریع میرن سراغ کار !

و اینکه خیلی زود ایمپلنت رو کار کرده، یکم زمان بهبودی healing رو باید میذاشت بیشتر باشه. همین خودش عاملی میشه برای پس زده شدن ایمپلنت.

اوّل شما مطمئن شو که تحلیل لثه به خاطر پس زده شدن فیکسچر (همون پیچه) نیست، و بعد بگو اباتمنت رو بذاره. با متخصص پریو هم مشورت کن بفهمی علتش چی بوده. ممکنه تقصیر پزشک هم نباشه. ضمن اینکه در نهایت اگر علتش پس زده شدن نباشه و صرفاً به خاطر تحلیل استخوانی که از قبل داشتین این جوری شده، اون اختلاف ارتفاع هم كه به خاطر بلندتر گرفتن طول تاج به وجود اومده، مشکلی پیش نمیاد، از کامپوزیت های هم رنگ لثه استفاده میکنه و اصلاً مشخص نمیشه كه بلندتره يكيش. خيالتون راحت. Wink

"مشكل دنيا اين است كه احمق هاي متعصب كاملاً به خود يقين دارند، در حالي كه دانايان سرشار از شك و ترديدند"

-برتراند راسل-
نقل قول
 سپاس شده توسط ffdanger
۹-بهمن-۱۳۹۶, ۰۹:۵۸ عصر
ارسال: #443
ممنون عزیز از پاسخگوییتون تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
ببینم چی میشه امیدوارم مشکلی پیش نیاد. 

حسین مظلوم!
برادر!
کجا شد پیکرت؟
من گلی گم کرده ام
من بلبلی گم کرده ام
ای برادر جان حسین !
ای عزیز مولا حسین...
نقل قول
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۳-بهمن-۱۳۹۶, ۰۸:۲۴ عصر
ارسال: #444
دوستان کمکم کنیـــد
من واسه زیبایی میخوام دندونامو حرکت زیبایی انجام بدم
لامینت بهتره یا کامپوزیت ونیر؟؟؟

خداجونم فقط ارامش و صبر ازت میخوام
نقل قول
۲۸-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۴۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-خرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ عصر توسط 71658-Elaheh.)
ارسال: #445
سلااااااام منم میخوام دندونامو لمینت کنم خیلی شیک و قشنگهتصویر: images/smilies/sleepy.gif
 ولی من از عوارضش میترسم توی نت کلی گشتم ولی بدتر یه عالمه سوال برام پیش اومده و گیج شدمتصویر: images/smilies/huh.gif
چیزایی که توی سایتهای مختلف خوندم و برام سواله اینجا مینویسم اگه گسی تجربه داره ممنون میشم کمک کنه.
مثلا فرق ونیر و کامپوزیت و لمینت چیه؟ درد داره؟ اون موادی که استفاده می کنن مضر نیست؟ چه مدت ماندگاری داره؟ من همش می ترسم بعدش بریزه یا خراب بشه!
بعد از اینکه دندونهامو لمینت کردم حساس میشن؟مثلا بستنی و چیزای سرد میتونم بخورم مراقبت خاصی نیازه؟
هزینه لمینت تقریبا چقدره؟ ممنون دوستااااااااااانتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
۱۳-مرداد-۱۳۹۸, ۰۴:۰۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-مرداد-۱۳۹۸ ۰۴:۰۸ عصر توسط مانیسا.)
ارسال: #446
(۲۸-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ صبح)'71658-Elaheh' نوشته است:  سلااااااام منم میخوام دندونامو لمینت کنم خیلی شیک و قشنگهتصویر: images/smilies/sleepy.gif
 ولی من از عوارضش میترسم توی نت کلی گشتم ولی بدتر یه عالمه سوال برام پیش اومده و گیج شدمتصویر: images/smilies/huh.gif
چیزایی که توی سایتهای مختلف خوندم و برام سواله اینجا مینویسم اگه گسی تجربه داره ممنون میشم کمک کنه.
مثلا فرق ونیر و کامپوزیت و لمینت چیه؟ درد داره؟ اون موادی که استفاده می کنن مضر نیست؟ چه مدت ماندگاری داره؟ من همش می ترسم بعدش بریزه یا خراب بشه!
بعد از اینکه دندونهامو لمینت کردم حساس میشن؟مثلا بستنی و چیزای سرد میتونم بخورم مراقبت خاصی نیازه؟
هزینه لمینت تقریبا چقدره؟ ممنون دوستااااااااااانتصویر: /images/smilies/new/lub.png

سلام الهه جان من و مامانم سالیان سال دستیار دندانپزشک بودیم امیدوارم با توضیحاتم به جواب سوالاتتون برسید.
کامپوزیت ونیر یه موادی هست مثل خمیر بازی و  شبیه به خمیردندان یا ادامس جویده شده تصویر: /images/smilies/new/wink.png که پزشکتون با توجه به هنر و سلیقه خودش طراحی میکنه و اون مواد رو روی دندونتون میچسبونه و بعد اون مواد رو با لایت (نور) سفت و محکم میکنه و بعد روشو پالیش میکشه یا همون صیغل میده و بعد میشه مثل دندون واقعی که عمر مفید ش 7 ساله و اگه رنگ گرفت  چند وقت یکبار میاید برای پالیش که مثل روز اول میشه
حالا لامینت که میشه خود خود دندان واقعی از فکتون قالبگیری میشه و فرستاده میشه لابراتوار که اونم دو مدل داره یه مدل که لابراتوار میریزه تو قالب درست میشه و یه مدل به اسم فلدسپات که تو ایران هر کسی انجام نمیده که خیلی پرفکت هستش طبیعی و زیبا پزشک باید سرامیست باشه که به صورت تیمی مثل نقاشی درست میشه و لامینت 15 سال با خیال راحت میمونه و هر چیزی که دوست دارید میتونید بخورید مثل کامپوزیت نگران شکستن نیستید البته اینم بگم بستگی به بودجه داره وگرنه کامپوزیت هم خیلی خوبه حتی بعضی جا ها اینقدر خوب درست میکنند که شبیه لامیت میشه

و اینم بگم که هزینه ها لمینت خوب از 1500 تا 2 میلیون هر دندون یعنی هر واحد 
و کامپوزیت خوب هم از 600 شروع میشه تا 1 میلیون که به نظرم 1800 لمینت و 800 کامپوزیت اوکی و خوب هست هر جا هم که کمتر بود خیلی اطمینان نکنید چون همشون توشون مواد موثر و مهم هستش 

...
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام