قلیه ماهی (غذای جنوبی)

۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۵:۳۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۴ ۰۵:۳۴ صبح توسط شوکا خانومی.)
ارسال: #21
RE: قلیه ماهی (غذای جنوبی)
بچه ها چطور با تن ماهی درست میکنید؟
کی تن رو میریزد تو خورش؟
اخه تن نرم و لطیفه له میشه و تکه تکه میشه یع تکه که نمیمونه،میمونه؟

اصل ماهی قلیه: میش ماهی،هامور،ماهی تن ( نه تن ماهی اماده ها، اسم ماهیش تن هست)
با اینا عالی میشه

Heart
نقل قول
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۸:۰۶ صبح
ارسال: #22
شوکاجون
نیم ساعت آخر فقط
خوب آره یه تکه نمیمونه ولی اشکال نداره
ولی له نمیشه!

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط hayahoo
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #23
اب تمبر هندی رو چطور شما درست میکنید؟؟

Heart
نقل قول
  • کتی دیلمی
  • گروه ژ
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۶:۰۱ عصر
ارسال: #24
عزیزم ما آب رو میزاریم جوش بیاد بعدش تمر رو بهش أضافه میکنیم اینطورى نرم میشه بعدش با دست چنگش میزنیم تا یکدست بشه و هسته هاى تمرم اینطورى بهتر جدا میشه

«اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا»
خدایا! ببخش آن گناهانیم را که دعایم را حبس کرده است...
نقل قول
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۶:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۴ ۰۶:۰۶ عصر توسط Yum Yummy!!.)
ارسال: #25
(۲۷-خرداد-۱۳۹۴ ۰۵:۵۱ عصر)شوکا خانومی نوشته است:  اب تمبر هندی رو چطور شما درست میکنید؟؟

عزیزم مامان من جنوبی هست اینطوری درست میکنه. تمبر هندی رو روش آب میریزی (داغ بهتره) بعد با دست چنگ میزنی تا هسته ها جدا بشه بعد از توری یا الک رد میکنی تا فقط آبش بمونه و گوشت و هسته جدا بشه.
در ضمن به نظر من قلیه ماهی خیلی سلیقه ای. من از اول عمرم خوردم (شاید هفته ای یک بار و حتی دو بار گاهی!!!) اما اصلا اصلا دوست ندارم. خدا رو شکر اومدم حونه خودم دیگه مجبور نیستم بخورم!

راستی بعد که آب تمبر آماده شد حتما یک قاشق غذاخوری آرد گندم بهش بزنید و کامل هم بزنید. این به طعم و غلظتش کمک میکنه
نقل قول
 سپاس شده توسط اسكارلت ، mina_v
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۶:۰۶ عصر
ارسال: #26
البته از اون تمر مشکیا نه تمرایى که به قرمزی میزنن چون آب ماهى باید به سیاهى بزنه

نقل قول
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۶:۰۷ عصر
ارسال: #27
در ضمن اگر اهلش باشید قلیه میگو هم خوب میشه. با همین روش فقط آخر کار میگو اضاف میکنید بعضیا سیب زمینی هم اضاف میکنن. من شخصاً قلیه میگو رو خیلی بیشتر ترجیح میدم
نقل قول
 سپاس شده توسط mina_v
۲۷-خرداد-۱۳۹۴, ۰۶:۱۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۴ ۰۶:۲۱ عصر توسط اسكارلت.)
ارسال: #28
یامى جون دقیقا مثل من ...منک جنوبیم ولى دوست ندارم خدا رو شکر دیگه خونه خودم ازش خبرى نیست.

ما هم توش آرد میریزیم و البته مدت طبخش رو هم کمتر میکنیم چون ماهى اینجورى له میشه و خرد
مامان من موقع أضافه کردن ادویه یه کم تخم گشنیز هم بهش أضافه میکنه عطره خوبى بهش میده

بچه ها میتونید از سایت شف طیبه هم آموزش قلیه ماهى رو بطور کامل ببینید

اگه بامیه دوست دارید میتونید توى قلیه ماهى و میگوتون بریزید
همچنین گوجه فرنگى رو نصفه قاچ کنید و توی قلیه تون بندازید خوشمزه میشه
ما جنوبیا اکثر اینا رو اضافه میکنیم .

نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!! ، زیبای زیبا
۳۰-خرداد-۱۳۹۴, ۰۷:۵۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-خرداد-۱۳۹۴ ۰۸:۰۰ عصر توسط هیاهو.)
ارسال: #29
بله باید سرخ بشه نه درحد خورش سبزی

ماجنوبیا اندازه خورش سبزی سرخش نمیکنم البته اگه کم سرخ بشه هم تاثیر بدی رو مزه داره

تو نوبرانه یک عمر انتظار منی..Heart
نقل قول
۳۰-خرداد-۱۳۹۴, ۰۸:۰۳ عصر
ارسال: #30
باید سبزی رو با احتیاط سرخ کنی اگه مواظب باشی نسوزه هرچقد دلت خواست میتونی سرخش کنی

بي آزاري بهترين دين است.
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام