• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

فر برقی یا گازی

۲۰-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۰۸ صبح
ارسال: #2351
RE: فر برقی یا گازی
با سلام به همگی.ممنون میشم کسایی که فر بوش دارن بگن چطور داخل فر رو تمیز کنم؟با تشکر

نقل قول
۲۰-دي-۱۳۹۷, ۰۹:۲۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-دي-۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #2352

برای شستشو فضای داخلی فر خود می توانید به جای استفاده از مواد شوینده شیمیایی از آب گرم، سرکه یا لیمو، جوش شیرین استفاده کنید و معجزه این پاک کننده های طبیعی را در پاک کردن فر خود ببینید. در این روش یک چهارم فنجان سرکه، دو فنجان آب گرم با یک قطره مایع ظرف شویی ترکیب کنید و محلول حاصل را داخل بطری بریزد و به سطح مورد نظر اسپری کنید، سپس روی سطح اسپری شده جوش شیرین بپاشد واجازه دهید محلول مدتی روی سطح باقی بماندو سپس با اسفنج نسبتا نرم سطح را تمیز کنید و با دستمال خشک سطح را کاملا تمیز کنید. توجه داشته باشید که در انجام این فرآیند آسیب و خراشیدگی در فضای داخلی فر به وجود نیاورید.
بعد بغضی فر خودش سلف کلین دارند دکمه میزنی داخل تمیز میکنه مال شما نداره؟بعدتو دفترچه ننوشته نحوه تمیزکردنش رو؟

حالت خودکار تمیزکردن فر خیلی از فر بوش دارند اینجوری نحوه اش
فر دارای حالت تمیزکننده خودکار (Self-cleaning ovens ) : این‌گونه فرها دارای حالتی هستند که با بالا بردن زیاد دما باعث خاکستر شدن اضافات غذا و چربی‌ها می‌شوند .
این دکمه باید داشته باشه
محل را برای تمیز کردن آماده کنید . شما نیاز به مقداری زمان برای تمیز کردن فر نیاز دارای ، بنابراین زمانی را انتخاب کنید که آشپزخانه خلوت باشد .

کودکان و حیوانات خانگی را از آشپزخانه دور کنید زیرا درجه حرارت بالا و بوی سوختگی ناخوشایند و خطرناک است .

پنجره‌ها را بازکنید تا هوای آشپزخانه مدام عوض شود و افراد خانواده دود آن را استنشاق نکنند .
قفسه‌های فر را خارج کنید . قفسه‌ها را در سینک ظرفشویی پر از آب داغ به همراه چند قطره مایع ظرف‌شویی قرار دهید .(اینکه قفسه داخل محلول شامپو فرش اب یک ساعت بذاری اب داغ باشه خیلی نتیجه گرفتن یا از این اسپری گاز پاک استفاده کنی یا اسپری چندکاره مثل سیف بذاری بمونه نیم ساعت بعد بشوری)

حالت خودکارش اینجوریه

حالت تمیزکننده را فعال کنید . در این حالت درجه حرارت فر بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود که درجه حرارت بسیار بالایی است .

روی یک‌تکه کاغذ بنویسید ” دست نزنید ” و آن را روی فر بچسبانید تا دیگر اعضای خانواده این موضوع را بدانند .

فر خود را بین ۲ تا ۶ ساعت تمیز می‌کند . در طول این زمان چربی‌ها و اضافات غذا تبدیل به خاکستر می‌شوند .

بعد تمیز کردن خودکار بگذارید حداقل ۲ ساعت فر خنک شود .
خاکسترها را خالی کنید . به‌وسیله برس کوچک تمامی خاکسترهای موجود را خالی کنید ، سپس فر را به‌وسیله پارچه تمیز و مرطوب تمیز کنید .

برای فر دکمه خودکار ندارند
اسپری جوش‌شیرین را داخل فر بزنید . روی تمامی سطوح داخلی فر اسپری بزنید ، مخصوصاً قسمت‌های سوخته و لک شده ، تا زمانی که کربن کاملاً اشباع شود .

در صورتیکه فر خیلی کثیف است ، جوش‌شیرین بیشتری به آب اضافه کنید تا بیشتر حالت خمیری بگیرد تا مایع ، خمیر را روی مناطق لک‌دار و سوخته بزنید .
حداقل ۱ ساعت بگذارید تا فر خیس بخورد . بعد از ۱ ساعت ، داخل فر را بررسی کنید و ببینید که مناطق سوخته روی فر شل شده‌اند یا خیر .

اگر هنوز سفت هستند ، دوباره روی آن‌ها محلول جوش‌شیرین بزنید و بگذارید ۱ ساعت دیگر بماند . اگر شل شده بودند ، به مرحله بعدی بروید .

به‌وسیله کاردک جرم‌های شل شده را بکنید . آن‌قدر کاردک را بکشید تا بیشتر جرم‌ها یا همان کربن از بین برود . درصورتی‌که نمی‌خواهید دستتان سیاه شود از دستکش استفاده کنید .

بازهم از اسپری جوش‌شیرین روی جرم‌ها استفاده کنید تا شل‌تر شوند .

به‌وسیله برس یا دستمال جرم‌های کنده‌شده را خارج کنید
دوباره داخل فر را اسپری جوش‌شیرین بزنید . بگذارید یک ساعت بماند سپس جرم‌های باقی‌مانده را بکنید .

با محلول سرکه دوباره فر را شستشو دهید . به‌اندازه مساوی سرکه و آب را مخلوط‌کنید و با آن داخل فر را دوباره تمیز کنید .

درصورتی‌که بازهم جرم یا همان کربن روی فر مانده بود ، روش‌ زیر را امتحان کنید :

از تمیزکننده‌های صنعتی فر استفاده کنید : این‌گونه تمیزکننده‌ها دارای مواد شیمیایی هستند که تنفس کردن آن‌ها مضر است ، بنابراین بااحتیاط مصرف کنید . عموماً گفته می‌شود که این تمیز کننده‌ها را روی مناطقی که جرم مانده است بزنید ، سپس آن‌ها را تمیز کنی

فر را در زمانی که هنوز گرم است تمیز کنید .

نگران استفاده زیاد از جوش شیرین نباشید . هرچقدر بیشتر جوش شیرین بریزید واکنش شیمیایی قوی‌تر بین جوش شیرین و کربن خواهید داشت .

از محلول جوش شیرین روی شیشه فر استفاده نکنید ، زیرا جوش شیرین بین قاب شیشه گیر میکند .

از اسپری کردن جوش شیرین روی فر داغ خودداری کنید . اینکار ممکن است باعث ایجاد سوختگی در شما و پخش شدن جوش شیرین شود

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط قلب طلايي
۲۵-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۵۰ عصر
ارسال: #2353
بچه ها سلام
میشه لطفا بهم بگین گاز فر بهتره یا فرتوکار؟
و اینکه فر توکار فقط برقی داریم؟ یا گازی‌هم هست؟
کدومشون بهتره؟!

به لطف خدای مهربووووون بهترینا رو جذب می کنم
میشه یه صلوات واسه رسیدن به حاجتم بفرستی؟❤️
نقل قول
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۰۷:۴۴ صبح
ارسال: #2354

بستگی به بودجه داره کدوم بهتر باشه
فرتوکار هم گازی تنها دایم هم برقی تنها
هم نمونه هست گازی ولی فندک و گریل فقط برقیه
ایم بستگی به بودجه داره فر برقی اپشن بیشتره از گازی
گازی راحتره و برنامه خاص نداره

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط eli9000
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۰۸:۱۹ صبح
ارسال: #2355
مرسی نازگل جون ، بودجه ش مهم نیست ولی چون کابینت اینارو الان داریم میزنیم باید تصمیم بگیرم که میخوام چی بگیرم ماه آینده ،
میخواستم بدونم از نظر پخت و کیفیت گاز فر و فر توکار باهم فرقی ندارن پس؟
و اینکه چه مارکایی پیشنهاد میدین؟
الان بین فرتوکار برقی و فر توکار گازی کدومش بهتره؟

نقل قول
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۰۸:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-دي-۱۳۹۷ ۰۸:۳۵ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #2356

عزیزم اللن بودجه مهم
چون مثل پارسال نیست قیمتها فضایی شده
تا دقیق نگی بودجه قدره من نمتونم نظر بدم
فر برقی مارک خوب صدردصد بهترن و اپشانش بیشتره
البته اجاق گازی خارجی خیی خوبن

مثلا تو پازسال با 4 تمن فرتوکار خوب برقی خارجی میخریدی الان با همین قیمت فر توکار برقی ایرانی

اجاق گازاز ایرانی بهترینش پارسال 2500 بود الان شده نزدیک 4 تمن

خدایا شکرت
نقل قول
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۱۰:۰۰ صبح
ارسال: #2357
ای وااای چقد بد شده من اینقد درگیر بودم این روزا اصلا حواسم به این چیزا نبود خوب شد گفتی نازگل جون
پس لطفا تا همون 4 تومن بگو بهم اگه چیز مناسبی هست Sad
یه سوالم داشتم این فرتوکار گاز-برقی که از جفتش استفاده میشه چطوره؟
راستش اول از همه فک میکردم فقط گاز فردار خوبه چون خونه خودمون الان گاز رومیزی داریم خیلی اذیت شدیم سر شعله هاش واسه همین
ولی نظرارو خوندم از اونورم آشپزخونم کوچیکه کابینتارو دارم جوری طراحی میکنم که حداکثر استفاده رو کنم
از یه طرفم نگرانم که نکنه این فرای توکار غذا یا کیک و خشک دربیاره و کیفیتش خوب نباشه
که الان یکم تو نت سرچ کردم دیدم سه نوع فر توکار داریم فربرقی توکار، فر گازی توکار ، فر برقی و گازی
حالا اینکه تو کدومشون غذا مثل همون گاز فر میشه رو نمیدونم راستش

نقل قول
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۲۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-دي-۱۳۹۷ ۱۱:۳۹ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #2358

عزیزم فر گازی برقی نوشته
هم گازی هم برقی نیست فقط گریل برقیه یعنی مرحله گریل کار اصلی با گازه
با گاز ممکنه هزینه کمتر بشه اما خوب برقی اپشناش بیشتره

خوب برای اجاق گازت چقدر میخوای خرج کنی یعنی اجاق روکارت؟
میخوام ببینم کلا بودجه باه م چقدر بهتذه توکار بخری یا اجاق گاز خارجی شاید بتونی بخری

خدایا شکرت
نقل قول
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۳۵ عصر
ارسال: #2359

اگه گاز ایرانی خواستی بخری این تو ایرانیا خیلی طزف دار داره
http://www.antikkala.com/product-detail/...44/Fa.aspx
فرتوکار تا قیمت تو لتو و ناب استیل و مستر طرفدار دارند

خدایا شکرت
نقل قول
۲۶-دي-۱۳۹۷, ۰۱:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-دي-۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ عصر توسط eli9000.)
ارسال: #2360
مرسی نازگل جون آره دیدم این گاز طرفدار داره ولی من کابینتام سفیده یخچالو اینا سیلور بعد گاز این رنگی بد نمیشه کنارشون؟
ببین جفتش باهم نمیخوام بیشتر از 6 تومن بشه
الان این سایت نمایندگیش تو شهرمونه این مارکارو داره الان به نظرتون بین اینا کدوم اکیه؟
این واسه فربرقی:
http://www.mahyarshop.ir/products/search...ven1-oven1
این گاز رومیزی:
البته رومیزی شیشه ای اگه میشناسی خوب باشه تو این رنج بهم معرفی کن بی زحمت
http://www.mahyarshop.ir/products/search...-hob1-hob5
فرگازی :
http://www.mahyarshop.ir/products/search...ven1-oven3

فربرق و گاز:
http://www.mahyarshop.ir/products/search...ven1-oven2

از نظر کارایی هم بگم که کلا کیک و پیتزا و چیزای این مدلی زیاد درست میکنم ، تو گرم نگه داشتن غذام اکی باشه خوبه واسم.

حالا اگه بین اینا چیز بدرد بخور نبود که بگو برم یه جا دیگه بگردم

http://alton-home.com/portfolio-item/%d8...d9%87-x5-b
اینم همون گازه؟؟؟ اینم کارش خوبه نازگل جون؟
اگه اینو بگیرم بعد بین مایکروفر یا سولاردام یا توستر کدومش بیشتر به کارم میاد؟ که دم دست باشه واسه گرم کردن غذا و نون و پخت سریع بعضی غذاها استفاده کنم؟

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام