• مرضیه محمدی
  • تقی زاده

فریزر و غذاهای فریزری

۲۱-آبان-۱۳۹۷, ۰۴:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-آبان-۱۳۹۷ ۰۴:۵۲ عصر توسط K.L.S.)
ارسال: #91

RE: فریزر و غذاهای فریزری
میدونی تو نت هستا اما واسه این بهت زحمت دادم که اینی که کسی بگه که تجربه خوب درست کردنشو داره بهم میچسبه فقطتصویر: images/smilies/biggrin.gif
بازم خیلی ی ی ی مرسی ی ی ی ی ی عزیزم تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

خدا جان من...
از تو معجزه ای میخواهم در حد خدا بودنت...
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند...
...
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo
۵-آذر-۱۳۹۷, ۰۱:۲۳ عصر
ارسال: #92
بچه ها جون من مجبورم برای چند وقت شوهرمو سه روز در هفته تنها بزارم اونم اصلا هیچی غذا بلد نیس خودش درست کنه، و میدونم رو میاره به هله هوله خوری و غذای بیرون، حالا بنظرتون چطوری مدیریت کنم؟اون دوروزی که خونه هستم چن جور غذا درست کنم بزارم فریزر؟ یا درست کنم بزارم تو یخچال؟ یکم ایده بهم میدید چطوری این چند وقتو مدیریت کنم؟ راستی کبدشم چربه باید وزنشم بیاره پایین در همین حین
نقل قول
۷-آذر-۱۳۹۷, ۰۷:۵۶ صبح
ارسال: #93
(۵-آذر-۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ عصر)'Moji mo' نوشته است:  بچه ها جون من مجبورم برای چند وقت شوهرمو سه روز در هفته تنها بزارم اونم اصلا هیچی غذا بلد نیس خودش درست کنه، و میدونم رو میاره به هله هوله خوری و غذای بیرون، حالا بنظرتون چطوری مدیریت کنم؟اون دوروزی که خونه هستم چن جور غذا درست کنم بزارم فریزر؟ یا درست کنم بزارم تو یخچال؟ یکم ایده بهم میدید چطوری این چند وقتو مدیریت کنم؟ راستی کبدشم چربه باید وزنشم بیاره پایین در همین حین

برای شب اول که نیستی غذای شب قبلتو بیشتر بزار که فرداش بخوره
برای دو روز دیگه هم(با توجه به اینکه باید غذای کم کالری و سالم بخوره) سبزیجات رو خرد کن بزار تو ظرف در بسته که فقط خودش بیاره بیرون بزاره تو ماکرو یا بخارپز کنه
یا اگه سالاد خوره  هم میتونی سالاد درست کنی بزاری تو ظرف در بسته.
اگه سوپ رو هم بعنوان غذا میخوره که میتونی از قبل درست کنی و معمولا تا 3-4 روز طعمش عوض نمیشه و فقط گرم کردن میخواد.

راز زندگی این است؛
همچون بید خم شو و چون بلوط مقاومت کن.
انعطاف در عین اقتدار….
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۷-آذر-۱۳۹۷, ۰۹:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-آذر-۱۳۹۷ ۰۹:۱۰ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #94

مژی
ببین خورشت سبزی-کتلت-خود ماکرونی-مرغ ابپز شده اینها فریزی خوبه اینها من دانشو بودم فریزی میبردم خوب بودن تجربه کردم
بگو برنج تو پلوپز درست کن اب برنج نمک روغ بریزه
مواد فریزی از شب قبلش بذار تو یخچال یخش باز بشه فقط همون موقع تو ماکرو گرم کنه
کتلت و مرغ میتونه اون اخر اب برنج تمام شد بذاررو برنجها پلوپز باهمون
ها گرم بشه جدا دوباره گرم نکنه

گوشت میتونی مثل چلو گوشت اماده کنی فریز کنی اینم خوب میشه رو برنج پلوپز 20 دقیقه اخر پخت برنج اب نداره بذار باهمون برنجها گرم بشه
برنج یادش بده تو پلوپز گزم کنه نگران سوختن ایها نباشه

داشتی میرفتی مثلا ساندویچ مرغ اماده کنی و سالد اولیه یا سادویچ مختلف مثل قارچ وو گوشت چرخ کرده غیره بخوره
مایع ماکارونی میتونی اماده کنی برنج اب داشت کشیده میشد مایع به برنچ پلوپزش اضافه کنه میشه یه حالت استامبولی اگه حوصله دست کردن خود ماکرونی نداره
حتی لوبیا چشم بلبلی و عدس میتونی براش بپزی فریز کنی اب برنج داشت کشیده میشد اما یکم اب داشت میشد برنج هم زد اضفه کنه میشه لوبیا پلو یا عدس پلو
حتی مایع لوبیاسپز پلو با گوشت میتونی اماده کنی همینکار کنه
همه برنج مخلوط اینجوری راحتن
فقط وقتی خودت هست بذار جلو خودت از پلوپز یا یخ زدای ماکروفر استفاده کنه ببین راحت سخت نیس یکی از این برنج مخلوط همینجوری با پلوپز جلوش درست کن ببین چه راحته
گاهی میتونی تن ماهی با برنج بخورره

خورشت الو فریزی خوب میشه اما بادمجون نه
خورشت فسنجون خوب میشه فریزش

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo ، baran89
۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۴۲ صبح
ارسال: #95
نازگل جونم چه خوب توضیح دادی، ببین واقعیتش برنج که مسلما پا نمیشه درست کنه هرچقدم ساده باشه عمرا این کارو نمیکنه حاضره خودشو با میوه خشک و نون و ماست سیر کنه ولی پا نشه یه پلوپز بزنه، با اینوجود میدونم تهش روزای اخر متوسل میشه به ناگتای اماده و فست فود بخاطر همین همه چیزو میخوام حاضر اماده براش بزارم، ولی مرغ رو میتونه دربیاره از فریزر با نون بخوره، با این حساب واس این هفنه مرغ رو درست میکنم فریز میکنم کشک بادمجونم یکم درست میکنم میزارم تو یخچال، این دو رقم واسه این هفته اش بسه،هفته دیگه خورشت سبزی میزارم با فسنجون
میگم لوبیاپلو کلا درست کنم فریز کنم بد میشه نه؟ کلا برنج فریزری بد میشه؟
نقل قول
۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۱:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-آذر-۱۳۹۷ ۱۱:۱۱ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #96

نه لوبیا پلو بد نمیشه مخصوصا اگه زیاد تو فریز نمونه و اینکه از شب قبل یادواری کنی بذاره تو یخچال یخش کم کم باز بشه بهتره اما توماکرو من یبلار عدس پلو یخ زدای کرد خوب شد
گوشت بپز خودش ساندویچ کنه
کاوهو بشور خیار شور گوجه بشور و خیارشور خونه باشه که برای خودش ساندویچ بگیره
کتلت توفریز عالیه میشه بمونه بازم خوبه اونم بانون میتونه بخوره
خورشت با نون میتونه بخوره خوشمزن اند
گوشت چرکرده مثل مایع ماکرونی باشه هم بانون ساندویچ خوبه
ماکرون من فریزی یبار خوابگاه بودم خواهرم اورد گرم کردم خوب شده بود
مخصوصا چون تو همون هفته بری تو مصرف میکنی بد نمیشن هیچ کدوم

عدسی خوراک لوبیا فکر نکنم بد بشه فریزی براش اماده کنی

کلا برای اینکه سخت نشه هر روز برای خودتون غذا میپزی بیشت درست کن باقیش براش فریز کن کع وقتی نیستی بخوره تا 2-3 هفته غذا بمونه حتی تا یک ماه خواصش زیاد از دست نمیره و از غذا بیرون خیلی سالم ترن

خورشت قیمه تو فریز خوب میشه و حتی کوفته
ببین باید درست کنی ببینی باتوجه باتجربه شوهرت از کدوماش فریزیش راضی تره

اهان راستی میتونی همبرگر خونگی درست کنی بعد شوهرت در عرض چند دقیقه سرخش کنه اگه حوصله داره
شنیدم بعصی کوکو هم فریز کردن خوب شد ن نمیدونم
اما مثلا کباب تابه حتما خوب میشه چون کتلت دیدم خوب میشه

حتی برنج میتونی ابکش کنی بذاری تو یخچال تا 2 روزز حداقل میتونه اگه حوصله دار زیرش نیم ساعتی روش کن هر بار مقدار نیاز و دم کنه اگه برنجیه

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo ، baran89 ، K.L.S
۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۱۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-آذر-۱۳۹۷ ۱۲:۱۳ عصر توسط Moji mo.)
ارسال: #97
خیر ببینی نازگل جون کلی ایده دادی بهم، خصوصا بابت اون چند روزی ک پیششم ذره ذره فریز کنم که سریعتر پیش بره
اره هر چی باشه فریزری بهتر از بیرونی هاست، تو این گرونی و کبد چربش نمیشه سه چار ماه همون هفته ای یکبار فست فود بخوره
بچه ها جون انار دون شده تا دو هفته توی یخچال سالم میمونه آیا؟
نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S
۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۵۷ عصر
ارسال: #98

ببین از مزه و طعمش میتونی بفهمی بعدم بستگی داره بعضی یخچال ها بهتر نگه میداره میوه ها رو

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo ، K.L.S
۷-آذر-۱۳۹۷, ۰۶:۳۸ عصر
ارسال: #99

خواهش عزیزم راستی اینم یادم امد
سالاد ماکرونی میتونی تو یخچال بذاری تا 2 رز بخوره بهش سیب زمینی نزن مرغ ماکرونی فرمی و کاهو و گوجه بزن خوب میشه اون قسمت اب دار گوجه خالی کن با خیارشور و کنسرو سبزیجات نوخواستی کنسرو سبزیجات بزنی هویج و نخود و ذرت بخار پز یا ابپز با سس ماینوز و نمک و فلفل سیاه و اب لیمو خیلی خوبه برای شام
واینکه پیراشکی گوشت من تو فر دزست کرذم البته با خمیر که خودم درست کردم یا ارد نیمه اماده هانیکو و مارک دگه اونم تو فریز خیلی خوب میشه

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط Moji mo ، baran89 ، K.L.S
۲۳-فروردين-۱۳۹۸, ۰۳:۲۶ عصر
ارسال: #100
بچه ها علاوه بر چیزایی که شما زحمت کشیدین و نوشتین من یه سری چیزای دیگه هم فریز میکنم و راضی هستم. مثلا انار دون شده تو بطری آب معدنی کوچیک فریز کردم و موقع درست کردن مرغ یا ژله، دسر و سالاد ازش استفاده میکنم.
توت فرنگی هم برای ژله و دسر
غوره فریز کردم و همیشه درمیارم و چندتا تو غذا میندازم.
آلبالو هم خوبه
نقل قول
 سپاس شده توسط mahboubeh71 ، marzieh.ahmad
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام