• لی لی رضایی
  • تقی زاده

فریزر و غذاهای فریزری

۱۷-تير-۱۳۹۴, ۰۴:۳۶ عصر
ارسال: #1
فریزر و غذاهای فریزری
شماها چقدر از مواد فریز شده استفاده میکنید؟
من رو این قضیه حساسم و به تازه بودن مواد غذایی اعتقاد دارم تا جای امکان سعی میکنم خیلی فریز نکنم..
موقع خرید جهازم واسه یخچال یکی از این دو طبقه ها گرفتم که فریزرش 4 طبقه و کشوداره..گفتم اگه فریزر جدا باشه وسوسه میشم بیشتر مواد و غذاها رو فریز کنم و اول زندگی هم اونقدری استفاده نداریم مخصوصا اینکه زیاد خورشت استفاده نمیکنم و یک کیلو گوشت خورشتی تا دو ماه واسمون کافیه البته اگه مهمون نداشته باشیم .بیشتر از دو ماهم اگه بمونه یا دور میندازم یا باهاش سوپ و آبگوشت درست میکنم..گوشت چرخکرده هم ماهی تقریبا دو کیلو میگیریم.سبزیجات هم به غیر از سبزیجات فصلی مث اسفناج و باقالی خیلی فریز نمیکنم..چون شاغلم واسه وقتایی که فرصت آشپزی ندارم فقط در حد یک یا دو وعده از غذاهایی مث خورش قیمه یا مواد ماکارونی و لوبیا پلو فریز میکنم..بیشترین چیزی که تو خونمون برخلاف میلم فریز میشه نون هست که متاسفانه از اختیارم خارجه به خاطر اینکه همسری نون زیاد میگیره و عادت نداره هر روز بره نون بخره..
رو بیشتر بسته های فریزری چه گوشت و سبزی چه غذاهام اسم نوع بسته رو برچسب مینویسم به همراه تاریخ مخصوصا سبزی ها که مثلا سبزی کوکو با قورمه اشتباه نشه..اینجوری هم موقع استفاده چون فریز شده است تشخیص راحتتر میشه هم میدونیم که کدوم بسته تاریخش داره میگذره و باید زودتر استفاده بشه
نقل قول
 سپاس شده توسط sani.m ، msmh136 ، marziye521 ، توپراک ، آذری قیز ، atena thr ، baran89
۱۷-تير-۱۳۹۴, ۰۹:۰۸ عصر
ارسال: #2
RE: فریزر و غذاهای فریزری
اما من بر خلاف دوستمون .خیلی فریزر استفادم میشه. و دوتا یخچال خریدیم. البته هنوز عروسی نکردم. جالبه بگو مادرشوهر 4تایخچال داره. البته یکیش کوتاه و قدیمی اما اون سه تا بزرگ و جادار. و همه چی توش میزاره. مامان من هم دوتا یخچال داره و همیشه جا کم داریم. من عاشق لوبیا پلو هستم. لوبیا استامبولی. باید فقط ی کشو از اون داشته باشم. همچنین لوبیا تازه محلی. انواع سبزی. ماهی سفید. اما به نطرم گوشت و مرغ رو باید تازه تازه خرید اخرش 2 ماه. ولی من سوالم درباره غداهای امادست. مثل خورشت و مواد ماکارونی. من شاغلم مجبورم غدای فریز داشته باشم. همچنین بادمجون سرخ شده. اما نمی دونم چقدر مضر هست. و چقدر میشه غدا رو نگه داشت. این تاپیک واقعا مفید میشه اگر دوستان اطلاعات در اختیار ما بزارن

خدایاهمه چیزو بتو می سپرم
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90 ، sani.m ، aros tak
۳۱-تير-۱۳۹۴, ۰۹:۱۹ صبح
ارسال: #3
منم وقتایی که غذایی فریز میکنم سعی میکنم تو یه هفته مصرفشون کنم،فریز کرد غذاهای آماده تو مدت زمان طولانی ضرر داره

Cool
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۳۱-تير-۱۳۹۴, ۰۹:۴۰ صبح
ارسال: #4
کلن خانومای شاغل خیلی زیاد از فریزر استفاده میکنن
من هر وقت مرغ یا خورشتم اضافه میاد و به اندازه دو یا سه نفر یا حتا یه نفره س . فوری تو ظرف میریزم و میذارم فریزر
مث امروز که حال غذا پختن نداشتم از فریزر در میارم حال میکنم باهاش

ممنونم خدا
درسته ازت دلخورم و توی این روزها دلم بابا و مامان رو میخواد
اما ممنونم که همسرم بهترینه و دخترم توی راهتصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط الی جوجو ، elhami-aroos90 ، aros tak ، اشتیاق
۲۲-بهمن-۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #5
خانم های عزیز سعی کنید از مواد فریز شده کمتر استفاده کنید
به نفعتون هستش مخصوصا اونایی که شاغل نیستن
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90
۲۲-بهمن-۱۳۹۴, ۰۵:۱۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-بهمن-۱۳۹۴ ۰۵:۲۵ عصر توسط امیر گلم.)
ارسال: #6
بر خلاف نظر بعضی از دوستان به نظر من روش خیلی خوبیه
البته اگه درست انجام بشه.بسته بندی باید اصولی صورت بگیره که با کمی سرچ کردن متوجه اشتاباهتمون در مورد فریز کردن میشیم
من با اینکه خانه دارم اما حبوبات پخته رو فریز میکنم
چون برای استفاده حبوبات باید چند ساعت قبل بزاریم خیس بخورن تا نفخشون گرفته بشه
معمولا من هر سال رب گوجه رو خودم درست میکنم و فریز میکنم. اینطوری از کپک زدنش هم جلوگیری میکنم
مرغ و گوشتم رو همیشه اندازه مصرف حداکثر دوماه فریز میکنم
معمولا نون فریزری مصرف میکنیم چون همسرم زیاد وقت نمیکنه نونوایی بره. البته نون فریزری مون هم حداکثر سه روز میمونه.بیشتر نه
تا حالا پیش نیومده که بخوام میوه یا سبزیجات و غذا فریزکنم. اما واسه خانومای شاغل خیلی خوبه
این روزا که دارن آدما رو فریز میکنن برای دویست سال آینده 3 (12)دیگه فریز کردن مواد غذایی که چیزی نیستBig Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90 ، aros tak ، ستی‌لیته ، meriland ، L naz
۲۳-بهمن-۱۳۹۴, ۱۲:۱۵ صبح
ارسال: #7
من چندروز پیش اب نارنج گرفتم ریختم تو ظرف یخ بعد که شکل گرفت تو کیسه بسته بندی کردم،خیلی خوب شد، خصوصا برای فصل تابستون.
من تا حالا حبوبات نپختم، خانمهای شاغل چه حبوباتی خوب بپزم، چه مدت نگهداری کنم

توکلت علی الله و کفی بالله وکیلا
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90 ، مینو ، baran89
۲۳-بهمن-۱۳۹۴, ۱۲:۴۷ صبح
ارسال: #8

(۳۱-تير-۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ صبح)Desideria نوشته است:  کلن خانومای شاغل خیلی زیاد از فریزر استفاده میکنن
من هر وقت مرغ یا خورشتم اضافه میاد و به اندازه دو یا سه نفر یا حتا یه نفره س . فوری تو ظرف میریزم و میذارم فریزر
مث امروز که حال غذا پختن نداشتم از فریزر در میارم حال میکنم باهاش

کاملا باهات موافقم.
من همیشه وقتی غذا زیاد میاد فریز می کنم اگه خونه نباشم همسرم سریع 1-2 پیمونه برنج تو پلوپز برای خودش درست میکنه خورشت هم از فریزر در میاره و گرم می کنه. به همین سادگیBig Grin
یه وقتایی هم که حالش نباشه خودمم از همون فریزی ها می خورمWink

دوستان به دعای شما خیلی محتاجم. التماس دعا
نقل قول
 سپاس شده توسط L naz ، atena thr
۲۳-بهمن-۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ عصر
ارسال: #9
مامانم اصلا غذا فریز نمیکنه <من مجردم>New2
رب گوجه رو فریز میکنیم چون مامانم خودش رب درست میکنه.
البته هنگام مصرف با رب بیرون قاتی میکنه تا زیاد ترش نشه.
ی بار داشتم برنامه دکتر سلام رو نگاه میکردم , در باره ی فریز کردن میگفت:
مواد غذایی رو نپزین و فریز کنید چون بعد از ی مدت کلا خواصشو از دست میده .
انگار فقط دارین معده ی خودتونو پر میکنید , مفید که نیست هیچ مضر هم هست.
میگفت مثلا اگر می خواید هویج رو خورد کنید و فریز کنید یا هر مواد غذایی دیگه :
خام فریز کنید نه این که هویج پخته شده رو فریز کنید.
امیدوارم به درد کسی خورده باشهNew1

خواستگار 95/11/8
بله برون   95/12/20 
عقد 95/12/28 شب میلاد حضرت زهرا(س)
عروسی 97/5/19
خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط elhami-aroos90 ، مو طلا ، سحری68 ، atena thr ، **Mahshid** ، baran89
۲۳-فروردين-۱۳۹۵, ۰۹:۴۳ صبح
ارسال: #10
برای نگه داشتن آجیل بهتره اونارو فریز کنیم یا در قفسه ی پایین یخچال نگهداری کنیم.
چون بیرون بمونه خراب میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط مینو
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام