• علیوثوق
  • دکتر فاطمه خانی زاده

فرش دستبافت یا ماشینی؟

۲۴-بهمن-۱۳۹۵, ۰۱:۳۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-بهمن-۱۳۹۵ ۰۱:۴۳ عصر توسط www.tabriz-carpet.ir.)
ارسال: #1
Exclamation فرش دستبافت یا ماشینی؟
سلام نوعروسیا
بنظرتون فرش دستبافت بهتره یا ماشینی؟
فرش ماشینی به مرور ارزشش کم میشه ولی دستبافت عین طلا ارزشش زیاد میشه.Heart

[تصویر: فرش دستبافت یا ماشینی؟]
نقل قول
۲۴-بهمن-۱۳۹۵, ۰۲:۰۰ عصر
ارسال: #2
RE: فرش دستبافت یا ماشینی؟
بله همه اینو‌میدونن ولی مهم بودجه ایه که برای جهیزیه در نظر دارن بعضیام اصلا دوست ندارن فرش با طرح ساده دوست دارن بعدم‌مهمترینش بحث قیمته فرش دستباف ۶ متری زیر ۳ تا ۳۵۰۰ نداریم کلی ماشینی رو با‌ کمتر از ۱ میلیونم میشه خرید
نقل قول
 سپاس شده توسط lili_61
۲۴-بهمن-۱۳۹۵, ۰۲:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-بهمن-۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ عصر توسط lili_61.)
ارسال: #3
هر کدوم یه خوبی دارند و یه بدی
فرش دستبافت با ارزشه و توی طولانی مدت ارزشش زیاد تر از قیمتی میشه که براش هزینه شده خوشگل و سنگینه و حساسیت و این چیزا نداره و برای کسایی که آلرژی دارن گزینه خوبیه اما نگهداریش سخته!!! اگه روشو نپوشونی کثیف میشه و بعد از شسته شدن از قیمت میوفته کلا فرش دستبافت کثیف ارزشش از فرش دستبافت شسته شده اما تمیز بیشتره نمیدونم چرا!!!! دیگه اینکه وقتی بچه دار میشه آدم خیلی نگهداریش سخته و یه مهمونی هم که میاد همش باید نگران باشی بچه چیزی روش نریزه و ازین مشکلات داره در ضمن فرش دستبافت چون آدم براش زیاد هزینه میکنه دیگه یه 10 یا 20 سالی مهمونه خونه هست بلکه تمام عمر! چون هر سال و حتی هر چند سال یه بار هم اینهمه هزینه برای تغییر دکوراسیون معقول نیست لااقل برای طبقه متوسط جامعه با اون پولدارا کار ندارم!!!!
عوضش ماشینی خوب پرز دادن رو هر چقدر هم کم باشه داره!!! ارزشش به محض انداختن توی اتاق کم میشه و دیگه به قیمت نو ارزش نداره حتی اگه یه روز از خریدش گذشته باشه بعد ارزش و شکیل بودن فرش دستبافت رو نداره اون اصالت رو نداره اما نه نگرانی از بابت کثیف شدنش هست نه نگهداریش و هر چند سال هم که آدم بخواد خونه ای عوض کنه یا دکوراسیونش رو تغییر بده خریدش خیلی سخت نیست و در مورد مهمونیا یا بچه هم نگرانی از بابت نگهداریش وجود نداره!!!
اما من به شخصه با این تفاسیری که گفتم فرش دستبافت رو ترجیح میدم و سختی نگهداری رو به خاطر اصالتش و ارزشش به جون میخرم
بچه ها من میخوام فرش دستبافت بخرم کسی میدونه کجا برم که منصف باشن و سرم کلاه نره؟!!!!

من بینهایت خوشبختم Lub
خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط صبا آرامش ، hosseinkurd ، marjantt
۲۴-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۳۵ عصر
ارسال: #4
برای فرش اگه تهرانی برو‌بازار فرش فروشا اونجا مناسب ترین قیمتو میتونی پیدا کنی
نقل قول
 سپاس شده توسط lili_61
۲۵-بهمن-۱۳۹۵, ۱۲:۰۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-بهمن-۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ عصر توسط mari90.)
ارسال: #5

من خودم عاشق فرش دستبافم. خونه مامانم ک کلا فرش دستبافه به نظرم خیلی خوشگل و گرم و اصیله، واقعا آرامش داره.هیچ وقت هم مدشون نمیره، مخصوصا دستباف تبريز ك عاليه، شما تا حالا ديدين طرح ماهي تبريز مدش بره؟!! هميشه شيكه.
اصلا وقتی خونه ای فرش دستباف داشته باشه حس خوبی بهم میده.
خودمم الان فقط تو یکی از اتاق هام دستباف دارم ک اونو هرکس اومده دیده جذبش شده و در موردش پرسیده.
متاسفانه فعلا بودجشو نداریم ولی تو برناممون هست ک دستباف بخریم.
و ی چیز دیگه اینکه فرش دستباف سرمایه حساب میشه، تو فامیل داشتیم ک نیاز ب پول داشتن و خیلی راحت با قیمت خوب دستبافو ازشون خریدن،
حتی مامان من نظرش اینه ک ب جای طلا فرش دستباف بخر ک سرمایه باشه.

دوستان به دعای شما خیلی محتاجم. التماس دعا
نقل قول
 سپاس شده توسط yegane222
۳-اسفند-۱۳۹۵, ۰۳:۲۸ عصر
ارسال: #6
مطالب آموزشی و اخبار در این سایت
mfarsh.ir
نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۵, ۰۳:۳۳ عصر
ارسال: #7

قبلنا فرش دستباف ارزش داشت ولی الان به عنوان سرمایه نمیشه بهش نگاه کرد چون موقع فروشش کلی ضرر میکنی ولی خوب یه زمانی خدایی نکرده در حدی بودی که نیاز به پولش داشتی خوب دستبافت بهتره از ماشینی هست
و خوب تبریزیا رو فرش حساسن که دستبافت و ریز باشه و خونه شیکتر و جذابتر میشه
البته الان فرش ماشنی های خوشگل و قشنگی بازار اومده که برای خونه های اسپورت عالی میشه و به چیدمان و اسباب اثاثیه تون بستگی داره

عقد : 98/02/07
شروع زندگی عاشقانه مون : 1398/08/08

ممنون میشم دعا کنید ما هم بتونیم خونه بخریمتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
۳-اسفند-۱۳۹۵, ۰۴:۰۶ عصر
ارسال: #8
من داخل اتاق خواب هام فرش ماشینی انداختم ، و پذیرایی دستباف 
فرش های اتاقام یکیشون خیلی جنسش خوبه و اصلا پرز هم نمیده اما یکیشون افتضاح! 
من موقع عروسی نمیخواستم فرش دستباف بگیرم ، اما چون مامانم از سالها قبل گرفته بود ، اوردمشون خونم، 
فرش دستباف خیلی شیک تر و قشنگ تره اما بنا به دلایل مختلف من ترجیحش نمیدم، آدم باید مدام نگران این باشه که کثیف نشه ،اول اینکه من از روفرشی خوشم نمیاد، و به نظرم مسخرس آدم فرش بخره بعد روش رو بپوشونه، اونوقت چه استفاده ای از زیبایی اون فرش میشه! دوم اینکه حس خوبی ندارم هنر دست یه آدم رو که کلی پاش زحمت کشیده بندازم زیر پاهام و روش راه برم !! 
الان فرش های ماشینی خیلی قشنگ و جنس خوب هست، من ترجیحم قطعا ماشینی هست ... 

عقد : ٩ مرداد ٩٤
عروسي : تابستان ٩٥
تالار : رسپينا(عالي)
لباس : پيفون(فوق العاده)
آتليه : امير كاشاني(عالي)
آرايشگاه : مريم متقيان (عالي)
گل فروشي : فرماليته : پوژان (عالي) ، عروسي : ملودي (نه چندان خوب!)
انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: پیفون

تالار و باغ: تالار رسپینا

نقل قول
۳-فروردين-۱۳۹۶, ۱۲:۰۱ عصر
ارسال: #9
خب مشخصه که فرش دستباف ! اما نگهداری و پولش قشنگه Big Grin
نقل قول
۳-فروردين-۱۳۹۶, ۱۲:۱۰ عصر
ارسال: #10
 مسلما اگه مشکل مادی ندارید فرش دستباف هم ارزنده تره هم نما و ارزش جهیزیه رو خیلی بیشتر نشون میده
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام