• مرضیه محمدی
  • تقی زاده

فرزند دار شدن زوجهایی که هر دو تالاسمی مینور دارند

۲۹-فروردين-۱۳۹۵, ۰۷:۴۸ صبح
ارسال: #91
RE: فرزند دار شدن زوجهایی که هر دو تالاسمی مینور دارند
تو فامیل ما دو نفر هستن اینطوری .. بچه دارشدن اما خودش سقط شد. اانم ی نوزار از شیرخارگان آوردن
نقل قول
۹-مهر-۱۳۹۶, ۰۱:۳۰ صبح
ارسال: #92
(۱-دي-۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ صبح)toranj نوشته است:  چه جالب مامانم امروز بهم گفتن که یه دارویی کشف شده که مشکل این زوج ها رو برای بچه دار شدن حل کرده...

چه جالب.اسم این دارو چیه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان جون آینده
۸-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۳۷ صبح
ارسال: #93

پدر و مادر من هردومینور بودن
از چهارتامون سه تامون مینور هستیم
یکی مون سالم
چندتایی هم خودشون سقط شدن که احتمالا ماژور بودن
شاید باید خداروشکر کنم که خوش شانس بودم ماژور نشدم ولی مینور بودنم سخته
من و برادرم هردو توتنفس مشکل داریم و کمبود اکسیژن و به وضوح حس میکنیم در کل تواناییمون کمتر از افراد عادیه
برای زندگی و کار تو محیط های بسته و شلوغ و گرم واقعا اذیت هستیم خیلی زود خسته میشیم و سردرد میشیم
خواهرو برادرمم برای ادامه کارشون دچارمشکلن ...خواهرم کارشو یعد 15سال برای همین کنار گذاشت
شاید همه مینور هادچارمشکل نشن ولی درجه های مختلفی داره آزمایش تشخیصی داره که نشون میده من همه آزمایش هاشو انجام دادم
اگه مینور هستین برنامه تغذیه ایشو رعایت کنین مستعد کمبود کلسیوم و ویتامین دی هستیم
درد استحوان و پوکی استخوان زود میتونه بیاد سراغمون
مصرف فولیک اسید نیاز داریم برعکس اهن که اصلا لازم نداریم بلکه ممکنه مسموم بشیم باهاش
مستعد غلظت خونیم الان برادرم تعداد گلبولای قرمزش رفته بالا درگیر درمان هست نباید بدن با کم آبی مواجه باشه باید شیر و آب میوه دایم مصرف بشه
کلا مینور رو هم شوخی نگیرین اینکه میگن مهم نیست اشتباهه خیلی هم مهمه

رویایی دارم از جنس آزادی ....
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، مامان جون آینده
  • گروه ژ
۹-مرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #94
حرفهای شاپرک جان تاجاییکه میدونم صحیحه. فقط یه چیزی بگم، مینورها هم ممکنه فقر آهن بگیرن. اما ماژورها نه
باید آزمایش داد.
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان جون آینده
۷-تير-۱۳۹۸, ۱۱:۲۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-تير-۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ عصر توسط nazgol22.)
ارسال: #95

میشه ازدواج کنند اما نشبت به ادمها عادی سختتر یا نبایذ بچه دار بشنذ یا قبل از تولد هر بچه ازمایش بدن اگه بچه تاالاسمس ماژور گرفت سقط کنند تا دفعه بعدی که ازمایش سالم بود
دکتر جهانبخش اصفهانی، فوق تخصص خون و آنکولوژی در گفت‌وگو با جام‌جم می‌گوید: تالاسمی برای کسانی که نوع مینور داشته باشند، مشکلی ایجاد نمی‌کند و آنها مثل افراد سالم می‌توانند یک زندگی عادی داشته باشند فقط موقع ازدواج و بویژه پیش از بچه‌دارشدن باید مراقب باشند و حتما تحت نظر پزشک قرار بگیرند تا از تولد فرزند مبتلا به تالاسمی پیشگیری شود. در مورد بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور موضوع تا حد زیادی متفاوت است، چون آنها با مشکلات متعددی مواجهند

مورد افرادی که تالاسمی دارند، هیچ ممنوعیتی برای ازدواج وجود ندارد و فقط باید تحت آزمایش‌های لازم قرار بگیرند. همچنین در دوره بارداری باید آزمایش پیش از تولد انجام شود در غیر این صورت 25 درصد امکان دارد که فرزندشان به تالاسمی مبتلا باشد. به گفته دکتر اصفهانی، اگر فردی تنها یک ژن معیوب را از یکی از والدین خود دریافت کند، بیمار نخواهد شد و به این شخص ناقل یا تالاسمی مینور یا مبتلا به نوع خفیف تالاسمی می‌گویند که البته می‌تواند ژن تالاسمی خود را به فرزندان منتقل کند در حالی که در تالاسمی ماژور پدر و مادر هر دو ناقل هستند و فرد دو ژن معیوب را از والدین خود دریافت می‌کند. به عبارتی، ناقل تالاسمی معمولا مشکل حادی ایجاد نمی‌کند، بلکه اهمیت این موضوع زمانی است که همسر فرد هم ناقل باشد؛ چون در این صورت احتمال تولد کودک مبتلا به تالاسمی ماژور وجود دارد. همچنین والدینی که زوج مینور هستند و فرزند سالمی دارند برای بارداری مجدد باز هم باید تحت نظر قرار بگیرند، چرا که تولد فرزند سالم دلیلی بر سلامت فرزند دوم نیست

لاسمی از جمله بیماری‌های قابل پیشگیری است که متاسفانه خیلی‌ها توجهی به آن ندارند در حالی که ازدواج نکردن دو فرد تالاسمی مینور یا ناقل تالاسمی و از همه مهم‌تر انجام مشاوره ژنتیک زوج ناقل و تعیین ژن معیوب پدر و مادر قبل از بارداری از تولد نوزادان بیمار پیشگیری خواهد کرد. به گفته دکتر اصفهانی، انجام آزمایش ژنتیک در هفته 8 تا 12 بارداری و تشخیص وضعیت جنین از لحاظ ابتلا به بیماری تالاسمی ماژور موضوعی بسیار ضروری است چرا که در صورت تائید بیمار بودن جنین، مجوز سقط صادر می‌شود

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط maraal
۸-تير-۱۳۹۸, ۱۲:۴۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-تير-۱۳۹۸ ۱۲:۴۸ صبح توسط maraal.)
ارسال: #96

(۷-تير-۱۳۹۸ ۰۳:۰۱ صبح)'75000-نوعروس' نوشته است:  ( بعد از ورود یا ثبت نام پست شما در فروم نمایش داده خواهد شد )سلام .میشه راهنماییم کنید .خیلی نگرانم.ما رفتیم آزمایش قبل از ازدواج انجام دادیم وقتی که جواب آزمایشا رو بردم‌پیش مشاوره یه نیم نگاه انداخت بهمون گفت شما نبایدباهم ازدواج بکنیدهردوتالاسمی هستین بهشون گفتم منظورت این که که ازهم جدا بشیم اگه منظورت این غیرممکنه که ازهم جدا بشیم بهش گفتم من این آزمایشا رو قبول ندارم بعدش یه نامه بهم دادرفتیم‌پیش متخصص بهم گفت هرد بتا تالاسمی خیف هستین میخواستم بپرسم آیا بتاتالاسمی خفیف همان مینور هستش یانه..موندیم چه کارکنیم

بله بتا تااسمی مینور همون خفیف هست !
دواتتون اگر بهم وابستگی عاطفی دارن میتونین ازدواج کنین -
مرحل قانونی داره باید بگذرونین و تعهد بدین که حتما مراقبتهای لازم قبل از بارداری رو دارین و ازمایشها و....

تالاسمی ماژور یه بچه محکوم به مرگ هست که تا 20 سالگی درگیر بیمارستانه ! یعنی شوخی بردارنیست!

یعنی بارداری ناخواسته و ای ما طبیعی پیشگیری میکنیم و ... کاندوم و قرص و ... نمیتونیم مطلقا شوخی نداره ! خیلی خیلی جدیه !

صحبتهای نازگل هم خیلی دقیقه - همون رو چند دور بخون اگه سوالی داشتی باز بپرس

بچه ها ببخشید اگر جواب پیام خصوصی ندادم
سرم شلوغه گم میشه تو کارام -یادم میره تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، marjantt
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام