• آرایشگاه مدیس
  • باغ vp

غذای کمکی از کی ؟ و چه طور؟

۱۹-فروردين-۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-دي-۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ عصر توسط alis.)
ارسال: #1

غذای کمکی از کی ؟ و چه طور؟
من تجربه های خودمو میگم شما هم هر اطلاعاتی در مورد غذای کمکی کودک دارید بگید البته اینا همه با نظر پزشک باید باشه

من از 4 ماهگی در حد مزه کردن به پسرم بعضی چیزا رو میدادم چون میدید دلش می خواست مثل بستنی یا سوپ ولی فقط در حد مزه از همون موقع هم چون وزنش خوب بود یعنی 4 ماهگی قطره آهن میخوره میدونید که وقتی وزن بچه دو برابر وزن تولدش برسه ذخیره آهنش تموم میشه ویتامین اد هم که میخورد

وقتی 5 ماهش تموم شد دکتر بهش برنامه غذایی داد گفت از 1 قاشق مرباخوری باید شروع کرد طی چند روز به تدریج اضافه بشه اول دو وعده در روز تا 5 وعده هم میشه البته مته اول تا 3 وعده بیشتر بچه نمی خوره اول باید شیرش رو کامل بخوره بعد از یک ساعت غذا بخوره غذا رو باید هر روز یه جوری پخت که تکراری نشه تا خوب بخوره وگرنه بعد یه مدت دیگه میل به غذا نداره

چیزایی که باید بخوره

سرلاک برنجی سرلاک رو تاکید کرد که بخوره چون یسری املاح و ویتامین داره که شاید توی رژیم غذایی اویلش نباشه یک وعده
سوپ
سوپ هفته اول : ماش عدس هویج سیب زمینی
هفته دوم : هفته اول + به ترتیب اولویت یا روغن زیتون یا روغن مایع یا کره
هفته سوم : هفته دوم + گوشت مرغ یا گوسفند
هفته چهارم : هفته سوم + سبزیجات به جز اسفناج تا یکسالگی اسفناج نباید بخوره+ غلات شامل گندم و جو و رشته ماکارونی یا ورمیشل و زرده تخم مرغ که اول از یک نخود شروع بشه با کمی کره و شیر مادر یا شیر خشک یا آب جوشیده نرم بشه 3 تا در هفته تقریبا" یک روز در میان
بعد از غذا باید بچه آب بخوره آب جوشیده خنک نه آب معدنی میشه یک وعده هم فرنی یا حریره بادام به بچه داد که باید یا با شیر مادر یا با شیر خشک تهیه بشه

تنوع رو باید با کم و زیاد کردن موادی که توی غذای بچه است ایجاد کرد مثلا" یک روز هویج بیشتر یک روز سیب زمینی بیشتر یا یکم برنج توی سوپ بریزیم سبزیها رو عوض کنیم غذا باید یکم نمک یا شکر داشته باشه وگرنه بچه نمی خوره من تا اینجا فعلا" برنامه گرفتم و شروع کردم به تدریج بقیه چیزا رو هم مینویسم
 سپاس شده توسط nastaran ، Joy ، soofia ، ❤...M...❤ ، sami92 ، سارا-جون ، 3lena ، فاطمه001 ، shiva.29
۲۹-خرداد-۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ عصر
ارسال: #2

RE: غذای کمکی از کی ؟ و چه طور؟
الیس جان من بچم چند روز دیگه شش ماهش تمام میخوام غذاشو شروع کنم
اول با سرلاک
چند روزبدم بش
۱-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۳۰ عصر
ارسال: #3

«سترن چرا تا حالا غذا ندادی/ اخر 5 ماهگی غذا شروع میشه
سرلاک حتما برنجی باشه نه گندم اول هم رقیق باشه تا کم کم عادت کنه دو وعده در روز بهش بده یه وعده سرلاک یک وعده سوپ از همون یک قاشق هم شروع کن که اذیت نشه البته سرلاکو هرچقدر خورد بهش بده اب جوشیده سرد هم فراموش نشه طی روز
من هنوزم سرلاک بهش میدم صبحها میخوره البته الان گندم و موز میخوره سرلاک خوبه کلا بخوره تپلی میمونه اخه بچه ها تو این سن وزن کم میکنن
وزنش خوبه دندون درنیاورده؟ ایلیا دو تا داره بالاییا هم همین روزا در میاد
 سپاس شده توسط ❤...M...❤
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۳-تير-۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ صبح
ارسال: #4

وزنش خوبه
دندونم نه
5 روز دیگه واکسن 6 ماهگیشه
۴-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ صبح
ارسال: #5

نسترن جون درباره قطره حتما با یه دکتر مشورت کن من مطمئنم که باید بخوره چون من به ایلیا شربت ول کید هم میدوم ولی دکترش گفت اهن اون شربت برای بچه کافی نیست باید قطره هم بخوره
۵-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ عصر
ارسال: #6
مادر من میگه حریره بادوم هم واسه غذای کودک خوبه .البته اگه درست تایپ کرده باشم.
۶-تير-۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ صبح
ارسال: #7

حریره خوبه من به ایلیا صبحها میدادم خیلی مقویه
۹-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ عصر
ارسال: #8
به نظرتون من که یه ماه بعد زایمان باید برگردم سرکار چه کار کنم .دخترمو چه کار کنم شیرشو میگم از اول عادتش بدم به شیر خشک.من صبح تاظهر نیستم یعنی ازساعت7تا 12پیشش نیستم.
۹-تير-۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ عصر
ارسال: #9

باید شر بدوشی بذاری تو شیشه خونه براش احتمالا مجبوری یه مقدارم شیر خشک بدی من اویل شیر خشک هم میدادم یعنی تو 24 ساعت دو بار شیر خشک میخورد که بیشتر شبا بود البته به خاطر اینکه بیشتر بخوابه
۹-تير-۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #10

بستگی به شیرت داره رزریتا جان

اگه زیاد باشه باید بدوشی وگرنه همون شیر خشک
موضوع بسته شده 

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

موضوع بسته شده  صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام