غذاهای 100 کالری

۷-شهريور-۱۳۹۲, ۰۶:۱۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ عصر توسط درسا.)
ارسال: #11

RE: غذاهای 100 کالری
خب نوبتی هم باشه نوبت ترکیب سبزیجات با حبوبات هست
میدونید که حبوبات توی رژیم های لاغری خیلی مفید هستند و میشه غذاهای کم کالری و سیرکننده ای باهاشون درست کرد

خوراک عدس Heart

عدس پخته 1 لیوان
پیاز 1 عدد
گوجه 1 عدد
قارچ 5 عدد متوسط
جعفری چند برگ
ذرت پخته 1 قاشق
فلفل دلمه ای مقداری خخخخ
--------------
این سبزیجات هم اختیاری هست روزی که من درست کردم این غذا رو هیچ کدوم رو نداشتم که بریزم
بروکلی
کرفس
هویج

عدس رو با کمی آب میذاریم بپزه تا نرم بشه
پیاز رو طلایی میکنیم به روش قبل
قارچ رو اضافه میکنیم
اگر کرفس و بروکلی و فلفل دلمه ای دارید اضافه کنید با کمی آب تا نرم بشه
بهش نمک و فلفل و زنجبیل تازه هم اضافه میکنیم
وقتی کمی از سفتی سبزیجات کم شد بهش عدس و گوجه و جعفری و ذرت رو اضافه میکنیم
کمی آبدار باید باشه
زیره هم میزنیم و میذاریم که نیم ساعتی آروم بپزه
و آبش تموم بشه
این غذا در حد 200 تا 250 کالری هست
نوش جان New1

[تصویر: غذاهای 100 کالری]

آرامش آن است که بدانیم:در هر گام دستهایمان در دست خداست. Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط GaMbAlOo ، ساچلی ، kelebek ، marziye1987 ، zi zi ، barfia ، معصومه ، کاملیا ، elma-e ، nirvana-ra ، m.vadi ، *ساناز* ، یلداجون ، parisa.5085 ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، 3lena ، ماهی قرمز ، عشق احسان ، ندای آسمانی ، mahin24 ، *elay*
۷-شهريور-۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ عصر
ارسال: #12
منم بعضی وقتا این ترکیب رو درست میکنم..بعضی وقتا که جو رژیم میگرتم و خدارو شکر زود ولم میکنه !
پیاز سرخ میکنم با یه قاشق مرباخوری روغن زیتون ( معمولا بدون روغن درست میکنم)..فلفل دلمه..قارچ..ذرت..نخودفرنگی..گوجه.. میریزم توش..بعد که یکم سرخ شدن..یه تخم مرغ میشکنم روشون..وقتی پخت لیمو هم بهش اضافه میکنم..کالریش فک نکنم بالای 120 بشه..طعمش هم خوبه

من و نی نی هفته 39

دعامون کنین..
نقل قول
 سپاس شده توسط درسا ، nirvana-ra ، GaMbAlOo ، *ساناز* ، یلداجون ، neda+ali=nedali ، p@rdiS ، xSaMiRax ، عشق احسان
۸-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۳۶ عصر
ارسال: #13

اینم خوراک لوبیا و سبزیجات که واقعا خوشمزه هست و بین 200 تا 250 کالری داره

موادش مثل خوراک عدس هست تو عکس معلومه چیا توشه
تقریبا با این سبزیجات خوشمزه میشه

نقل قول
 سپاس شده توسط ساچلی ، پرینـاز ، mahsa 66 ، ala ، parisan ، معصومه ، z.s ، روشانا ، کاملیا ، suniyarad ، nirvana-ra ، m.vadi ، GaMbAlOo ، کیتی ، *ساناز* ، یلداجون ، superstar ، tarannome baran ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، 3lena ، ماهی قرمز ، عشق احسان ، ندای آسمانی ، *elay*
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۹-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-شهريور-۱۳۹۲ ۰۸:۳۵ صبح توسط پرینـاز.)
ارسال: #14
اینم شام دیشب من ، کاملاً سالم و رژیمی طعمشم خیلی نزدیک به خوراک تاس کباب هست .

مواد لازم
سیب زمینی 1 عدد متوسط 80 کالری
پیاز 1 عدد متوسط 30 کالری
قارچ 3 عدد متوسط
کدو خیاری 1 عدد متوسط
هویچ 1 عدد متوسط
لوبیا سبز 7 عدد
رب گوجه فرنگی به اندازه لازم (من یک قاشق سر خالی ریختم )
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

پیاز (به صورت خام) و هویچ و لوبیا سبز رو خرد کرده همراه مقداری آب و رب ، نمک و فلفل میزاریم که بپزه البته تا حدی که نرم شن بعد مابقی مواد رو خرد کرده و داخل ترکیب میریزیم و تا زمان پخت دقت کنید که آب ریخته شده برای پخت مواد به اندازه یه سس باید باقی بمونه ...... غذاتون آمادست نوش جان
قسمت اعظم کالری این غذا بابت سیب زمینی هست و مابقی مواد درصد ناچیزی دارن که میشه نادیده گرفت
این غذا بدون حتی یک قطره روغن پخته میشه برای افراد دچار چربی بی نهایت عالیه

مجلسم تموم شد ........ فقط میتونم بگم خدارو شکر New2
نقل قول
 سپاس شده توسط mahsa 66 ، ساچلی ، ala ، درسا ، معصومه ، z.s ، nirvana-ra ، m.vadi ، GaMbAlOo ، *ساناز* ، یلداجون ، neda+ali=nedali ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، ماهی قرمز ، *elay*
۹-شهريور-۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ عصر
ارسال: #15
خوب اینم غذای رجیمی امروز پختم
کلا 100 کالری
کدو سبز 150 گرم
گوجه 20 گرم
قارچ 100گرم
پیاز 1عدد کوچولو
هویج+سیر+سبزی خشک(شوید ونعناع)+ابغوره به میزان لازم
ادویه کم
پیاز وسیر رو به روش درساجون سبک کردم بعدکدو و گوجه رو حلقه ایی انداختم مقداری اب ریختم تا نرم بشن نرم شد قارچ و ادویه ها و سبزی خشک و هویج پخته شده رو ریختم دراخر 1قاشق غذاخوری ابغوره ریختم که خوش طعم ترش کرد
اینم عکسش
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، درسا ، parisan ، معصومه ، پرینـاز ، z.s ، روشانا ، مانا26 ، nirvana-ra ، kelebek ، m.vadi ، GaMbAlOo ، *ساناز* ، یلداجون ، tarannome baran ، shirin120 ، neda+ali=nedali ، parisa.5085 ، فرشته ی نجات ، ماهی قرمز ، *elay* ، تارا.د
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-شهريور-۱۳۹۲ ۰۸:۳۸ عصر توسط درسا.)
ارسال: #16

ناهار امروز من مرغ آبپز به همراه کرفس و هویج که توش چوب دارچین و زنجبیل تازه هم بود
نکته مهم بعد اینکه پیاز رو به همون روش سبک کردید
و زردچوبه زدید مرغ و کرفس و هویج رو میندازید تو قابلمه
و روش آب میریزید و میذارید آروم 1 ساعت بپزه
بازم بستگی داره به خودتون تست کنید هروقت آماده بود نوش جان کنید
عطرش آدمو مست میکرد

اینم ناهار چند روز پیش که خوراک عدس و سبزیجات بود این سری با کرفس درست کرده بودم
عالیییییییییییی

نقل قول
 سپاس شده توسط parisan ، معصومه ، پرینـاز ، ساچلی ، روشانا ، مانا26 ، suniyarad ، nirvana-ra ، kelebek ، m.vadi ، GaMbAlOo ، کیتی ، *ساناز* ، یلداجون ، superstar ، tarannome baran ، بتیس ، neda+ali=nedali ، فرشته ی نجات ، عشق احسان ، رخند ، *elay*
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ صبح
ارسال: #17
میشه کدو خیاری با پیازو هویج و سیب زمینی بزارید بپزه در اخر نودل سبزیجاتو بهش اضاف کنید هر چاشنی که دوست داشتید بزنید خوب میشه من که دوست دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط درسا ، روشانا ، معصومه ، GaMbAlOo ، کیتی ، *ساناز* ، یلداجون ، p@rdiS
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۳۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ صبح توسط درسا.)
ارسال: #18

دستورها آمده بعد عکسش
هر عکسی هم دستور نداره تکراری هست و تنها 1 یا 2 ماده اش عوض شده که تو متن بهش اشاره کردم و برای تنوع و ایجاد انگیزه عکسشو گذاشتم
مثلا نوشتم خوراک عدس و سبزیجات که این سری توش کرفس ریختم و چند پست قبلی توضیح کامل خوراک عدس هست
در مورد خوراک لوبیا هم همینه نوشتم مثل عدس هست دقیقا به جاش لوبیا میریزیم
مرغ آبپز هم دیگه هر کدبانو یا تازه کاری بلده مرغ و پیاز و هویج و فلفل و کرفس با آب و ادویه های لازم میذاری میپزه
فکر کنم کم لطفی باشه که شما اینو در مورد پست های من بگید وقتی این همه وقت گذاشتم و کامل نوشتم

نقل قول
 سپاس شده توسط روشانا ، کاملیا ، عروس خوش قدم ، samar ، ساچلی ، مانا26 ، z.s ، suniyarad ، nirvana-ra ، marziye1987 ، ارمیتا ، معصومه ، fantastic.fati ، کیتی ، *ساناز* ، ساناز21 ، Darya joon ، مونا خانووم ، یلداجون ، superstar ، shidil ، lovely.deli ، neda+ali=nedali ، p@rdiS ، naSTARan0506 ، ماهی قرمز ، عشق احسان ، رخند ، rosalinda.
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۶:۳۲ عصر
ارسال: #19
منم یه غذای من در اوردی رژیمی و سالم دارم خخخخخخخخخخ
مرغ را در قطعات کوچک خرد کرده + آب + پیاز خرد شده + هویج خرد یا رنده شده + آبلیموی تازه میذارین تا مرغها بپزن تقریبا
قبل تموم شدن آب رب انار و هر سبزی رنده شده ای که تو فریزر یخجال دارین بریزین توش
بعد جا افتادن با قاشق میل بفرمایین
نووووووووووووووش جان

عکس ندارم متاسفانه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

فعلا امضای خاصی ندارمNew2
نقل قول
 سپاس شده توسط درسا ، مانا26 ، mari90 ، suniyarad ، nirvana-ra ، marziye1987 ، معصومه ، GaMbAlOo ، fantastic.fati ، *ساناز* ، heminu ، یلداجون ، neda+ali=nedali ، فرشته ی نجات ، p@rdiS
۱۰-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۱۹ صبح توسط درسا.)
ارسال: #20

خوب امروز ناهار و شام من یه خوراک سبزیجاتی هست که توش 1 لیوان آب مرغ هم استفاده میشه

(عجب عکس حرفه ای تبلیغاتی گرفتم خخخخخخخ)

اگر خوراک مرغ آبپز درست کردید و مقداری از آبش باقیمونده بذاریدش تو یخچال و فردا باهاش این خوراک سبزیجات رو درست کنید

این از مواد لازم

گوجه 1 عدد متوسط
کرفس 2 ساقه
بروکلی یه مشت (مقیاس دقیق تر بلد نیستم خخخخ و راستشو بخای از مزه اش اصلا خوشم نمیاد خصوصا وقتی نرم میشه طعم شلغم میده Sad اما فقط به خاطر خاصیتش میخورمHuh)
جعفری چند شاخه
کدو 1 عدد متوسط
قارچ 10 عدد کوچیک
فلفل دلمه ای بازم 1 مشت خخخ
پیاز 1 عدد متوسط
ذرت 1 قاشق
نعنا خشک 1 قاشق
زنجبیل تازه 1 قاشق چایخوری رنده شده
دارچین کمی
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

اول پیاز رو سبک میکنیم به همون روش درسایی Big Grin
بعد بروکلی و کرفس و قارچ و ذرت رو اضافه میکنیم و آب مرغ رو میریزم توی تابه
نعنا و زنجبیل هم اضافه میکنیم
درش رو میبندیم تا 10 دقیقه با هم خوب بپزه و کمی نرم بشه سبزیجات

اینها هم تو صف هستن برای ریخته شدن در تابه Tongue

حالا گوجه و کدو و جعفری و دارچین را اضافه میکنیم و صبر میکنیم آب مرغ تموم بشه و خورد مواد بره

و بعد هم نوش جان میکنیم

کل کالری این غذا رو یعنی اون مقداری که در تابه هست 150 میگیرم
که من با 1/3 اش یعنی اونچه در بشقاب هست و میشه 50 کالری با کمی نون و ماست سیر شدم
1/3 دیگه هم شام میخورم
1/3 دیگه هم میره تو یخچال و فردا با عدس پخته خورده میشه

نقل قول
 سپاس شده توسط کاملیا ، پرینـاز ، elma-e ، suniyarad ، nirvana-ra ، عروس خوش قدم ، marziye1987 ، معصومه ، m.vadi ، mahsa 66 ، miss bride ، GaMbAlOo ، fantastic.fati ، *ساناز* ، ساناز21 ، مونا خانووم ، یلداجون ، superstar ، بتیس ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، ماهی قرمز ، عشق احسان ، رخند ، sefid barfy ، *elay*
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام