غذاهای 100 کالری

۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ صبح
ارسال: #1

غذاهای 100 کالری
به درخواست مرضیه عزیز
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، GaMbAlOo ، درسا ، مک فراید 1 ، mahsa 66 ، ساچلی ، marziye1987 ، arezoo23 ، معصومه ، Darya joon ، الی 83 ، *ساناز* ، mahsa620 ، nasibe_603 ، z.s
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ عصر
ارسال: #2

RE: غذاهای 100 کالری
مرسی نسترن و مرضیه جونم Heart
بالاخره بعد از تلاش های بسیار تاپیکی که میخواستیم رو زدیم خخخخخخخخ Wink
مهم نیست وزنت ایده آل باشه یا نه اما این مهم هست که سالم غذا بخوریم
قرار هست اینجا غذاهای من در آوردی که با استقبال زیاد بچه های رژیم دسته جمعی Cool رو به رو شده رو بذاریم
کالری همه غذاها مشخص هست و بین 50 تا 250 تاست که میتونه ناهار یا شام خوب و رژیمی باشه
حدودا 10 تا دستور مختلف اما بسیار شبیه به هم رو میذارم اینجا که خودم همه شون رو امتحان کردم
به نظر ساده میاد اما اینکه کدوم مواد غذایی ترکیبشون با هم خوب میشه خوب خودش به هنره Wink
که خیلی از شماها بهتر از من اینو بلدید و قراره بهم یاد بدیم
شما ها هم بیان و اگر درست کردید هم عکس بذارید هم آموزش بدید تا همه مون کلی غذاهای خوشمزه و پر خاصیت و به قول افروز جونم مولتی ویتامین یاد بگیریمBig Grin

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تا شب میامو دستورامو میذارم

آرامش آن است که بدانیم:در هر گام دستهایمان در دست خداست. Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، GaMbAlOo ، jigili ، مک فراید 1 ، mahsa 66 ، gesges ، Darya joon ، marziye1987 ، mehrabaaan ، ستایش89 ، melii ، معصومه ، mozhi 2 ، مانا26 ، varesh ، suniyarad ، روشانا ، Liliaa ، m.vadi ، کیتی ، HiddenBride ، arooaha ، p@rdiS ، ماهی قرمز ، mahboobe ، nasibe_603 ، z.s
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ عصر توسط GaMbAlOo.)
ارسال: #3
اینم غذایی که من بلدم [تصویر: غذاهای 100 کالری]

خوراک سبزیجات برای یک نفر
مواد لازم:
هویج کوچک یک عدد 15 کالری
گوجه فرنگی یک عدد 22 کالری
قارچ 2 عدد (بستگی به اندازه ی قارچ اینجا قارچ متوسط ) : 30 کالری
فلفل دلمه ای یک عدد 20 کالری
بچه ذرت 12 کالری
نمک وفلفل 1/4 قاشق چایخوری 1 کالری
مجموع کالری 100

طرز تهیه:
اول بچه ذرت رو با یک لیوان آب میپزم- اگه بخار پز داشتین بخار پز کنین اگه نداشتین یه دونه قابلمه رو آب کنین از این آبکش کوچولو ها رو بذارین توی قابلمه ---یعنی اندازه ی آبکش باید طوری باشه که قلفتی بیفته ابتدای قابلمه -هر چیو میخواین بخارپز کنین بذارین توش و زیرش وروشن کنین حرارت اول زیاد وقتی بخار داد کم کنین.
هویج و فلفل دلمه ای و قارچ رو خرد کنین قطعات درشت
گوجه فرنگی رو رنده کنین
همه ی مواد به جز قارچ رو با هم مخلوط کنین و با یک لیوان آب بذارین بپزه وقتی همه ی مواد پخت قارچ رو اضافه کنین و نمک وفلفل.
نوش جون New1

درسا جون زودی درست میکنم عکس میذارم ولی خیلی خوشال شدم گفتی کالریش اینطوریه ممنون Lub

اینم عکسا:
[تصویر: غذاهای 100 کالری][تصویر: غذاهای 100 کالری][تصویر: غذاهای 100 کالری]
نقل قول
 سپاس شده توسط ala ، درسا ، z.s ، mahsa 66 ، marziye1987 ، کاملیا ، ماهی قرمز ، mozhi 2 ، madely ، معصومه ، suniyarad ، nirvana-ra ، maary69 ، m.vadi ، کیتی ، joojeoordak ، یلداجون ، ghazale paiizi ، maman sorosh ، بتیس ، tarannome baran ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، lili3d ، nasibe_603
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ عصر توسط درسا.)
ارسال: #4

اول از همه من طرز تهیه پیاز داغ رژیمی رو میدم که تویه اکثر دستورا استفاده میشه
خوب من الان مدت هاست که روغن رو توی آبپاش خخخخخخخخخخ ریختم
به چند دلیل
اول اینکه راحت میشه ازش استفاده کرده و یهو چپه نمیشه تو تابه خخخخخخخ
دوم به دلیل اینکه برای پاشیده شدن با هوا مخلوط میشه اگر یه کمی (1/4 قاشق روغن بزنید) کل تابه چرب میشه خیلی خوبه
سوم نمیشه تو رژیم روغن رو حذف کرد فقط میشه کمش کرد خیلیییییی کم
خوب برای پیازداغ
اول پیازو خرد میکنیم میریزیم تو تابه و روشو 2-3 قاشق آب میریزیم و درشو میبندیم
جا دشمنتون خالی بوی بدی میده اااااااااااااااا یعنی افتضاحححححححححححححححححححححح
تا آبش تموم شد به اصطلاح سبک شد پیاز ها بهش فقط 2 قطره روغن میریزم فقط یه اسپری از آبپاش خخخخخخ
میشه همونم نزد اما من میزنم
و زردچوبه باز درشو میذاریم تا طلایی بشه
خوب یقینا مثل پیاز داغ های قوته ور تو روغن که حالت کیریسپی داره نمیشه اما برای همه نوع خورشت و خوراکی میشه ازش استفاده کرد

گامبالو عالیییییییییییییییییییییییییییییییی بود به به
کاش واسمون عکسم میذاشتی
راستی کالری های رو درست حساب کردی اما عملا همه سبزیجات به جز ذرت و سیب زمینی و قارچ رو میشه 0 کالری حساب کرد
چراکه کالری منفی دارن یعنی برای هضمشون بیشتر از اونچه کالری داره کالری مصرف میشه
شاید بهتر باشه غذاتو 50 کالری حساب کنی

نقل قول
 سپاس شده توسط GaMbAlOo ، mahsa 66 ، ala ، z.s ، marziye1987 ، کاملیا ، ستایش89 ، ماهی قرمز ، معصومه ، kelebek ، barfia ، elma-e ، suniyarad ، nirvana-ra ، کیتی ، maman sorosh ، mahsa620 ، فرشته ی نجات ، nazgol22 ، nasibe_603 ، Chika ، S@rvenaZz ، anahita.sh ، yas.mina
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۵:۴۳ عصر توسط درسا.)
ارسال: #5

خوب این اولین غذای من
خوراک سبزیجات
پیاز 1 عدد
بروکلی 1 مشت خخBig Grin
قارچ 5-4 تا (متوسط)
فلفل دلمه ای نصف یه متوسط
گوجه 1 عدد متوسط
جعفری چند پر برای عطرش
نعنا خشک
زنجبیل تازه یه کمی
زیره یه کمی

پیاز رو به روش بالا آماده میکنیم
بعد زردچوبه و نمک و فلفل
همزمان بروکلی و قارچ
فلفل سبز و گوجه
زیره و زنجبیل تازه هم عطرش عالیه هم خاصیت چربی سوزی داره
بعد کمی آب
مدتشم بسته به خودت هست
اگر نرم بخای 30 مین اگر کمی سفت بخای 15 مین
باید آبش خوردش بره اگر آبکی باشه زیاد جالب نمیشه
خیلی خوشمزه هست
کالریش چیزی بین 50 تا 100 خوبه

[تصویر: غذاهای 100 کالری]

نقل قول
 سپاس شده توسط GaMbAlOo ، nora ، mahsa 66 ، marziye1987 ، ستایش89 ، ماهی قرمز ، معصومه ، madely ، مانا26 ، suniyarad ، روشانا ، nirvana-ra ، کیتی ، ghazale paiizi ، بتیس ، lovely.deli ، mahnaz110 ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، S@rvenaZz ، mahsa620 ، nasibe_603 ، heven ، ندای آسمانی ، anahita.sh
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۴۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۲۲ عصر توسط درسا.)
ارسال: #6

خوب به غذای بالا این مواد رو هم میشه اضافه کرد که واقعا خوشمزه اش میکنه
کرفس
کدو
و مزه جدی رو میده خصوصا به خاطر کرفس عطرش خاص هست

خب عکسشم حاضر شد
این ترکیب غذا مثل بالاست منتها فلفل دلمه ای نداره و به جاش کدو وکرفس داره
اون پنیری که روش هست پنیر ورقه ای بدون چربی هست هر ورقه اش 25 کالری داره
میتونید حذفش کنید خیلی مزه خاصی نداره خخخخخخ

نعنا خشک عطر خوبی داره برای این ترکیبات
نوش جونتون

نقل قول
 سپاس شده توسط z.s ، GaMbAlOo ، mahsa 66 ، marziye1987 ، donya63 ، tina prof ، کاملیا ، ساچلی ، ستایش89 ، ماهی قرمز ، معصومه ، shaparak103 ، madely ، مانا26 ، روشانا ، suniyarad ، nirvana-ra ، کیتی ، یلداجون ، ghazale paiizi ، فرشته ی نجات ، p@rdiS ، 3lena ، mahsa620 ، nasibe_603 ، heven ، ندای آسمانی ، S@rvenaZz
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ عصر توسط ساچلی.)
ارسال: #7
ﮐﺪﻭ ﺳﺒﺰ ﻣﺘﻮﺳﻂ 2ﻋﺪﺩ . ﭘﯿﺎﺯ 1 ﻋﺪﺩ . ﺁﺭﺩ 1چهارم ﻟﯿﻮﺍﻥ . ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ 1 ﻋﺪﺩ . ﻧﻤﮏ ﻭ ﻓﻠﻔﻞ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻻ‌ﺯﻡ

ﻃﺮﺯ ﺗﻬﯿﻪ : ﮐﺪﻭﻫﺎ ﻭ ﭘﯿﺎﺯ ﺭﺍ ﺭﻧﺪﻩ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﭘﺎﺭﭼﻪ ﺍﯼ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺑﻔﺸﺎﺭﯾﺪ ﺗﺎ ﺍﺏ ﺍﺿﺎﻓﯽ ﻣﻮﺍﺩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﻮﺩ.

ﭘﯿﺎﺯ ﻭ ﮐﺪﻭﯼ ﺭﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺁﺏ ﮔﺮﻓﺘﻪ ، ﺁﺭﺩ ، ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ ، ﻧﻤﮏ ﻭ ﻓﻠﻔﻞ ﺭﺍ ﺩﺍﺧﻞ ﮐﺎﺳﻪ ﺍﯼ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺧﻮﺏ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﮐﻨﯿﺪ.

ﺗﻪ ﺳﯿﻨﯽ ﻓﺮ ﮐﺎﻏﺬ ﺭﻭﻏﻨﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﯿﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻗﺎﺷﻖ ﺭﻭﯼ ﺳﯿﻨﯽ ﺍﺯ ﻣﺎﯾﻪ ﮐﻮﮐﻮ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﻓﺮ ﺑﺎ ﺩﻣﺎﯼ 200 ﺩﺭﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮﺍﺩ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ 15 – 20 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﻗﺮﺍﺭ 

ﺩﻫﯿﺪ ﺗﺎ ﺑﭙﺰﺩ ، ﭘﺲ ﺍﺯ ﭘﺨﺖ ﻗﺴﻤﺖ ﺑﺎﻻ‌ﯼ ﻓﺮ ﺭﺍ ﭼﻨﺪ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺭﻭﺷﻦ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺭﻭﯾﮑﻮﮐﻮﻫﺎ ﻧﯿﺰ ﻃﻼ‌ﯾﯽ ﻭ ﺑﺮﺷﺘﻪ ﺷﻮﺩ ﺳﭙﺲ ﺑﻬﻤﺮﺍﻩ ﺳﺎﻻ‌ﺩ ﯾﺎ ﻣﺎﺳﺖ ﺳﺮﻭ ﮐﻨﯿﺪ.

نقل قول
 سپاس شده توسط درسا ، melii ، arezoo23 ، ماهی قرمز ، معصومه ، mahsa 66 ، shaparak103 ، مانا26 ، marziye1987 ، mehrabaaan ، GaMbAlOo ، *ساناز* ، shirin120 ، hanakhanoom ، neda+ali=nedali ، فرشته ی نجات ، nasibe_603 ، tinagol ، anahita.sh
۶-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۴۵ صبح
ارسال: #8

خب با اینکه غذاهای دیگه تو صف بودن اما ناهار دیروزو تا داغ هست واستون میذارم

این غذا با ماهی هست و من از فیله تیلاپیا استفاده کردم هر 100 گرمش 100 کالریه و خیلی خوشمزه هست!

این از مواد لازم:

بروکلی
سیر
زنجبیل تازه (مقداری که میبینید یه کمی زیاده خخخخ)
پیاز
ماهی تیلاپیا
فلفل دلمه ای
گوجه
هویج (بعد پشیمون شدمو نزدم من هویج پخته فقط کنار مرغ دوست دارمHuh)
قارچ هم خوب میشه اما من نداشتم تو خونهBig Grin
سبزیجات خشک شامل نعنا-شوید-یه کوشولو شنبلیله
نمک و فلفل و زردچوبه
کمی آبلیموه

خوب به روش قبل پیاز رو طلایی میکنیم
بعد فلفل و بروکلی و ماهی که در اندازه های 2*2 خرد کردیم رو را اضافه میکنیم
زنجبیل و سیر رو رنده میکنیم
نمک و فلفل
بعد 2 قاشق آبلیمو
آهان قبلش سبزی های خشک که روی هم 2 قاشق غ خ میشد رو اضافه میکنیم
و کمی آب اضافه میکنیم و درش رو میبندیم

گوجه رو ریز کرده و به بقیه مواد اضافه میکنیم
و میذاریم آروم بپزه و آبش تموم بشه

مدت زمان لازم در حد 45 دقیقه هست حتی کمتر چون ماهی پختی نمیخاد زودی حاضر میشه
و بعد با لیمو تازه و خیارشور میل میکنیم و میدونیم که کالری این غذا فقط و فقط 150 تاست Hehe!
من با نون تست سبوس دار خوردم
خیلی خوشمزه شده بود
Lub

نقل قول
 سپاس شده توسط melii ، ماهی قرمز ، ساچلی ، معصومه ، hannaneh ، mahsa 66 ، shaparak103 ، fanous ، mozhi 2 ، Darya joon ، مانا26 ، NAZBANO ، marziye1987 ، GaMbAlOo ، barfia ، madely ، suniyarad ، روشانا ، elma-e ، nirvana-ra ، کیتی ، *ساناز* ، یلداجون ، ghazale paiizi ، superstar ، فرگل خانوم ، neda+ali=nedali ، p@rdiS ، elham_ali ، S@rvenaZz ، 3lena ، mina_v ، nasibe_603 ، heven ، ندای آسمانی ، mahin24 ، *elay* ، anahita.sh ، مانازرین
۷-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۵۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-شهريور-۱۳۹۲ ۰۵:۳۰ صبح توسط درسا.)
ارسال: #9

آفرین مرضیه واقعا گل کاشتی New1
من که همسرم هرگز زیر بار این غذاها نمیره خخخخ
اینکه همت کردی و 2 مدل غذا درست کردی خودش کلیهههههههههههههه
---------------
راستی بروکلی و کرفس و هویج از سبزیجات سخت هستند اگر نرم میخاین باید اول از همه بذارید بپزه و بعدش
بقیه مواد رو مثل کدو و عدس پخته اضافه کنید
من بدم نمیاد یه کمی سفت باشه اینطوری خاصیتش هم بیشتر هست
--------------
امروز دانشگاه بودم و خیلی فرصت پیدا نکردم آموزشی رو اینجا بذارم Undecided
اما از اونجا که غذا، غذاست حالا سختی و آسونیش مهم نیست عکس دو مدل غذا رو میذارم که خیلی راحت هست فوق العاده سیر کننده و با نون یه ناهار عالی و بدون نون یه شام سبک میتونه باشه Wink
مدیونیت اگه بخندید! ایشالا چربی هاتون نه تنها آب نشه دوبرابر بشه خخخخخخخخخ

تخم مرغ آبپز که هر دونه 70 کالری هست میتونید سیب زمینی هم باهاش آبپز کنید که هر دونه متوسط 80 کالری داره
پس مجموع کالری عکس زیر 150 تا میشه

مرغ آبپز که هر 100 گرمش 200 کالری داره به همراه سبزیجات که من هویج رو ترجیح میدم
این تکه رون کمتر از 100 گرم بود و واسیه همین کالری این غذا 150 میشه

نقل قول
 سپاس شده توسط marziye1987 ، mahsa 66 ، GaMbAlOo ، zi zi ، ساچلی ، پرینـاز ، barfia ، madely ، معصومه ، suniyarad ، روشانا ، nirvana-ra ، کیتی ، *ساناز* ، یلداجون ، ghazale paiizi ، superstar ، histia ، بتیس ، neda+ali=nedali ، فرشته ی نجات ، xSaMiRax ، elham22 ، عشق احسان ، nasibe_603 ، ندای آسمانی ، maryamhamta ، favania ، *elay* ، anahita.sh
۷-شهريور-۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۷-شهريور-۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ صبح توسط ستایش89.)
ارسال: #10
سلام دوستان
سویا و کلم بروکلی، غذایی رژیمی

مواد لازم برای 4 نفر :
کلم بروکلی 100گرم
سویا 1/2 پیمانه
پیاز بزرگ 1 عدد
سیر2حبه
هویج بزرگ یک عدد
رب گوجه* فرنگی 2 قاشق سوپ خوری
روغن به میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبه مقداری

طرز تهیه خورش سویا و کلم بروکلی :
پیاز را پوست کنده، شسته و خلالی یا نگینی خرد کنید.
هویج را هم پوست کنده، بشویید و به شکل دلخواه برش بزنید.
در تابه*ای روغن ریخته، روی حرارت بگذارید.
پس از داغ شدن روغن، پیازها را در روغن تفت دهید.
سیرها را هم له کرده و همراه پیاز سرخ کنید.

مقداری زردچوبه و فلفل به تابه اضافه کرده و سویای آماده را داخل تابه ریخته و خوب با مواد دیگر مخلوط کنید.

بعد از کمی تفت دادن سویا، نوبت به اضافه کردن رب گوجه فرنگی و هویج خردشده است.
مدتی که از تفت دادن مواد گذشت مقداری آب به خورش اضافه کنید (تا حدی که روی مواد بیاید ) و اجازه دهید تا هویج بپزد.
حدود 10 دقیقه به آخر پخت مانده، کلم بروکلی خردشده را اضافه کرده و بعد از پخت خورش را سرو کنید. این غذا را، هم می*شود با نان سرو کرد و هم با برنج.
فوت* و فن
1 - برای آماده*سازی سویا آن را به مدت 20 دقیقه تا نیم* ساعت در مقداری آب و نمک خیس کنید و بعد از این مدت در آبکش ریخته و با فشردن در دست آب آن را به خوبی بگیرید. حالا سویا آماده استفاده در غذاست.
2 - برای خوش* رنگ شدن کلم بروکلی بهترین راه این است که در قابلمه*ای مقداری آب و نمک ریخته، روی حرارت بگذارید. پس از جوش آمدن آب کلم بروکلی را در آن انداخته و بعد از مدتی آنها را بیرون آورده و سریع زیر آب سرد بگیرید. این شوک حرارتی باعث ثابت ماندن رنگ سبز کلم بروکلی می*شود.
نکته : مقدار سیر در این غذا به سلیقه شما بستگی دارد. اگر دوست ندارید، مقدار آن را کمتر یا حتی حذف کنید. New1
نقل قول
 سپاس شده توسط GaMbAlOo ، درسا ، marziye1987 ، معصومه ، nirvana-ra ، *ساناز* ، ماهی قرمز ، jennifer.
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام