عقد و عروسی با هم!

۲۵-دي-۱۳۹۵, ۰۸:۳۸ صبح
ارسال: #181
RE: عقد و عروسی با هم!
سلام
بچه ها کسی اینجا اهل کرمان هست؟میخواستم ببینم رسم اونجا چطوریه؟
نقل قول
۲۵-دي-۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ صبح
ارسال: #182
(۲۵-دي-۱۳۹۵ ۰۸:۳۸ صبح)ni.lo.o نوشته است:  سلام

من کرمانی هستم
در مورد عقد و عروسی با هم رسممون چی هست ؟
خب.. ما نامزدی رو بدون عقد می گیریم و ترجیح اینه که با هم باشه عقد و عروسی (حداقل فامیل خودم که اینطورین) اگر هم به دلایلی اول عقد کنند بعد از چند ماه نامزدیه و زیاد هم نمیذارن فاصله بین عقد و عروسی بیفته... فوقش چند ماه ...
الان درست متوجه نشدم سوالتون در مورد کدوم رسم و رسوم هست ؟
نقل قول
 سپاس شده توسط *ناهید*
۲۲-بهمن-۱۳۹۵, ۰۶:۴۶ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-بهمن-۱۳۹۵ ۰۷:۰۹ صبح توسط Y4ld4.)
ارسال: #183

عزیزم از چه لحاظ.بستگی داره.اما کلا بیشترمراسماشون واسه پول جمع کردنه مثل وام میمونه.یه عقد میگیرن خانواده دختر پول جمع میکنه.یه عروسی خانواده پسر.عروس و دوماد از صفر با یه عروسی به خونه و ماشین و جهیزیه لوکس میرسن خخخخ.کلا مراسمشون هدف پول جمع کردنه.البته خوشبحالشون کاش ما هم از این رسما داشتیم.البته بعد باید پس بدی که خدا بهتون صبر بده

بچه ها الان یه چیزی به ذهنم‌ رسید لطفا راهنماییم کنین خوبه یا نه.من خانواده پدریم مذهبی هستن عروسی صلواتیه خرابش میکنن.از یه طرفم خانواده شوهرم با ما خیلی فاصله مکانی دارن.میخواستیم ۲۹ اسفند عقد بگیریم از نو مسخره اش که فقط مراسم بخور بخوره.دو تا عروسی هم به فاصله یکی دو هفته که یه دونه اش شهر خودمون و مسخره.و یه دونه اشم شهر اقامون و مجلل.حالا من میخوام عقد و عروسی رو بدازم ۲۳ فروردین که این عقد و عروسی مسخره رو کلا یه بار جمع کنم بره. بره.ماه بعدم نیمه شعبان عروسی درست حسابیم رو بگیرم.در ضمن یه سوال دیگه میشه دو سه روز قبلش صیغه محرمیت بخونیم .اما توی سالن رسمیش کنیم؟عاقد توی سالن میاد؟
نقل قول
۲۲-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۳۲ صبح
ارسال: #184
(۲۲-بهمن-۱۳۹۵ ۰۶:۴۶ صبح)Y4ld4 نوشته است:  

عزیزم از چه لحاظ.بستگی داره.اما کلا بیشترمراسماشون واسه پول جمع کردنه مثل وام میمونه.یه عقد میگیرن خانواده دختر پول جمع میکنه.یه عروسی خانواده پسر.عروس و دوماد از صفر با یه عروسی به خونه و ماشین و جهیزیه لوکس میرسن خخخخ.کلا مراسمشون هدف پول جمع کردنه.البته خوشبحالشون کاش ما هم از این رسما داشتیم.البته بعد باید پس بدی که خدا بهتون صبر بده

بچه ها الان یه چیزی به ذهنم‌ رسید لطفا راهنماییم کنین خوبه یا نه.من خانواده پدریم مذهبی هستن عروسی صلواتیه خرابش میکنن.از یه طرفم خانواده شوهرم با ما خیلی فاصله مکانی دارن.میخواستیم ۲۹ اسفند عقد بگیریم از نو مسخره اش که فقط مراسم بخور بخوره.دو تا عروسی هم به فاصله یکی دو هفته که یه دونه اش شهر خودمون و مسخره.و یه دونه اشم شهر اقامون و مجلل.حالا من میخوام عقد و عروسی رو بدازم ۲۳ فروردین که این عقد و عروسی مسخره رو کلا یه بار جمع کنم بره. بره.ماه بعدم نیمه شعبان عروسی درست حسابیم رو بگیرم.در ضمن یه سوال دیگه میشه دو سه روز قبلش صیغه محرمیت بخونیم .اما توی سالن رسمیش کنیم؟عاقد توی سالن میاد؟

خانم یلدا
فکر می کنم اینجا جایی برای راهنمایی کردن هم هست نه تمسخر مردم یک شهر ... بله کرمانی ها هم مثل بقیه شهرها برای مراسم عقد و عروسی هدیه میدن که خوب تا جایی که من میدونم، کل ایران این رسم رو دارن !
شما البته به نظر میاد کلا دید خوبی نسبت به این مراسم ندارید :-) از صفت مسخره که برای مراسم خودتون هم گفتید مشخصه....
کاش یاد بگیریم نظر بدیم ولی مسخره و لحن بد نداشته باشیم ...
نقل قول
 سپاس شده توسط azar20 ، *ناهید*
۲۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۳:۲۲ صبح
ارسال: #185
(۲۲-بهمن-۱۳۹۵ ۰۹:۳۲ صبح)نسترن 2016 نوشته است:  
(۲۲-بهمن-۱۳۹۵ ۰۶:۴۶ صبح)Y4ld4 نوشته است:  

خانم یلدا
فکر می کنم اینجا جایی برای راهنمایی کردن هم هست نه تمسخر مردم یک شهر ... بله کرمانی ها هم مثل بقیه شهرها برای مراسم عقد و عروسی هدیه میدن که خوب تا جایی که من میدونم، کل ایران این رسم رو دارن !
شما البته به نظر میاد کلا دید خوبی نسبت به این مراسم ندارید :-) از صفت مسخره که برای مراسم خودتون هم گفتید مشخصه....
کاش یاد بگیریم نظر بدیم ولی مسخره و لحن بد نداشته باشیم ...

شما هم فکر کنم نظر بدین بهتره تا عیب و ایرادای تایپیک رو بگیرین.مراسم من مسخره اس ربطی به هم رسم و رسوم هم نداره.لحن بد ندارم.کسایی که عروس این شهر میشن خودشون بعدا درک میکنن.منم به اندازه کافی تو این شهر بودم که دلیل این رسوم چیه.در جهت راهنمایی بود واسه این خانم که جهاز میلیونیه بقیه خانواده رو تو سرش نکوبن.شما هم بهتره جنبه مثبت حرفا بچه ها رو در نظر بگیرید تا اینکه ایرادات و کاستی ها
نقل قول
۲۵-بهمن-۱۳۹۵, ۰۱:۰۳ صبح
ارسال: #186
من با صیغه کردن مخالفم و به نظرم به جاش عقد حداکثر تا ۱ سال بهترین گزینه میتونه باشه اونم یه عقد محضری با هزینه کم و بعدا جشن عقد و عروسی توی یک روز باشه بهتره
نقل قول
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۵:۵۴ صبح
ارسال: #187
بچه ها اگه عقد و عروسی باهم باشه تو شهر دختر میگیرن یا پسر؟حتما عقد باید تو شهر دختر باشه؟
نقل قول
۱۴-فروردين-۱۳۹۶, ۰۸:۴۱ صبح
ارسال: #188

(۱۴-فروردين-۱۳۹۶ ۰۵:۵۴ صبح)'Y4ld4' نوشته است:  بچه ها اگه عقد و عروسی باهم باشه تو شهر دختر میگیرن یا پسر؟حتما عقد باید تو شهر دختر باشه؟

به نظرم طبق توافق هر جا که راحت ترین باشه . هرچند معمولا عروسی تو شهر پسره ولی بایدی وجود نداره همکار من عروسیش تو شهر خانمش بود 10 فروردین گفت اونجا راحت تریم خانوادش پیگیر کارامونن ما سرکاریم من کسی رو ندارم که دنبال کارامون باشه . همه اینا بستگی به فامیلا داره که میان یا نه ؟ براتون مهمه یا نه ؟ 

خدایاااااا همیشه کنارم باش حضورتو تو لحظه لحظه زندگیم نیاز دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط Y4ld4
۲۰-فروردين-۱۳۹۶, ۰۶:۰۰ صبح
ارسال: #189
(۱۴-فروردين-۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ صبح)fery.my89 نوشته است:  
(۱۴-فروردين-۱۳۹۶ ۰۵:۵۴ صبح)'Y4ld4' نوشته است:  بچه ها اگه عقد و عروسی باهم باشه تو شهر دختر میگیرن یا پسر؟حتما عقد باید تو شهر دختر باشه؟

به نظرم طبق توافق هر جا که راحت ترین باشه . هرچند معمولا عروسی تو شهر پسره ولی بایدی وجود نداره همکار من عروسیش تو شهر خانمش بود 10 فروردین گفت اونجا راحت تریم خانوادش پیگیر کارامونن ما سرکاریم من کسی رو ندارم که دنبال کارامون باشه . همه اینا بستگی به فامیلا داره که میان یا نه ؟ براتون مهمه یا نه ؟ 

من خودم دوس دارم تو شهر اونا باشه.اما خواهرم میگه زشته عقد تو شهر داماد باشه شده یه عقد ساده بگیرین اینجا.این جوری احترام خودت رو پایین میاری

نقل قول
۲۰-فروردين-۱۳۹۶, ۰۷:۱۵ صبح
ارسال: #190

(۲۰-فروردين-۱۳۹۶ ۰۶:۰۰ صبح)'Y4ld4' نوشته است:  
(۱۴-فروردين-۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ صبح)'fery.my89' نوشته است:  

من خودم دوس دارم تو شهر اونا باشه.اما خواهرم میگه زشته عقد تو شهر داماد باشه شده یه عقد ساده بگیرین اینجا.این جوری احترام خودت رو پایین میاری

اصلا ربطی نداره به نظرم هر جا که راحتی و دوست داری بگیر مراسم با خانواده شماست جاش مهم نیست

خدایاااااا همیشه کنارم باش حضورتو تو لحظه لحظه زندگیم نیاز دارم
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام