عقد و عروسی با هم!

۲۶-مهر-۱۳۹۳, ۰۶:۴۳ صبح
ارسال: #141
RE: عقد و عروسی با هم!
دوره عقد نه دختر باباتی نه زن مردم... هرکی هم به خودش اجازه میده برات تعیین تکلیف کنه.... من از اینکه عقد و عروسیم تو یه روز بود بی نهایت راضی و خوشحالم... اطرافیان هم به خصوص فامیل شوهر نه مجالش رو دارند نه به اون شدت روشون توی روی آدم باز میشه که توی هرچیزی نظر بدند.
یه مثال ساده و پیش پا افتاده اش برای ما موقعی بو که داشتیم سالگرد ازدواج مفصل می گرفتیم که همون شب با همه خداحافظی کنیم. موقعی که تو راه آرایشگاه بودم با تمام استرس ها و خستگی هام خواهر همسرم تماس گرفت که یادآوری کنه اون یکی خواهرزاده ها دارند با چاقو می رقصند لطفا حواست به دختر من هم باشه که یه کار ویژه ای هم اون انجام بده هنوز غصه دار جریان حنابندونت هست که با حنا نرقصیده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
یعنی فکر کنید حرف هایی از این قبیل تو دوران عقد چقدر می تونه حساسیت ها و واکنش های عروس ها رو بیشتر کنه و زندگیشون رو تو اوایل زندگی تحت شعاع قرار بدهAngryAngryAngry
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، rainbow4107 ، مرضیه خانم ، khorshid khanum ، ارام احمدی
۳۰-آذر-۱۳۹۳, ۰۴:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-آذر-۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ صبح توسط آرزو گلی.)
ارسال: #142
به نظرم پای داماده دیگه...چون بیشتر عروسیه تا عقد...عقد رو خیلی ها میگیرن خیلیها هم نمیگیرن...واجب نیست دل به خواهیه

اما یکی از دوستام قرار بود اسفند امسال جشن عقد بگیره دو سال دیگه عروسی بگیره
یهو عروسیشون افتاد اردیبهشت....ده روز قبل از عروسی من....علت رو ازش پرسیدم
گفت:شوهرم به بابام گفته چقدر میخوای برای عقد هزینه کنی؟
بابام گفته:پنج تومن اینطورا چطور؟
بعد شوهرش گفته:پنج تومن رو بدید به من...من پول میذارم روش عقد و عروسی رو یکی میکنیم ولی خونه خودمون نمیریم
صبر میکنیم تا هم شما جهاز رو آماده کنید هم من خونه بگیرم...حالا این زمان چقدر طول بکشه مشخص نشده دقیق
بعدش که دوتامون آماده شدیم یه مهمونی میگیریم میریم ترکیه ماه عسل

نظرتون در مورد این کار چیه؟
من خودم اگر جای دوستم بودم قبول نمیکردم...چون آدم دلش میخواد بعد از عروسیش بره خونه ی خودش
اینطوری آدم دلش میگیره...یکی هم اینکه اگه بابای من بود عمرا پول رو میداد به شوهرم میگفت اصن فک کن نمیخوام عقد بگیرم

یه چی دیگه هم اینکه وقتی آدم این داستان رو میشنوه ناخودتگاه این به ذهنش میاد که خب دستشون تنگه که میخوان این کارو بکنن
اما دوستم میگه باغ گرفتیم با تشریفات و منو نفری هشتاد تومن
خب چه کاریه؟ این همه هزینه ی غذارو حذف کنه جاش خونه اجاره کنه یا دوسالی که قراره بعده جشن خونه باباش باشه قبلش باشه هان؟؟؟؟؟

آرزو گلی داره مامان میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط m@ho ، خانوم دکتری ، pegah22
۳۰-آذر-۱۳۹۳, ۰۹:۴۶ صبح
ارسال: #143

ارزو منم موافقم اصلا کار جالبی نیست.لطف عروسی به اینه که بالافاصله برن سر خونه زندگیشون مگه یه مشکل کاری و چیزی وسط باشه.با اون 5 میلیون یه مراسم کوچیک میگرفت.داماد هم که قرار بوده این هزینه رو کنه دو سال دیگه هم میتونست چون 5 میلیون زیاد اثری تو هزینه های تشریفاتی نداره به نظرم

New1
نقل قول
 سپاس شده توسط خانوم دکتری ، آرزو گلی
۸-تير-۱۳۹۴, ۰۱:۰۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-تير-۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ صبح توسط salger.)
ارسال: #144
بابا یعنی چی هزینه عروسی رو هم نصف می کنین؟؟؟؟ همش با داماده....انقدر پسرا رو پررو نکنیم...بذارین خرج کنن تا قدر بدونن....خیلی به نفعشون بشه حوس می کنن دوباره زن بگیرنا....فوقش یکم از توقعاتت بیا پایین بهتر از اینه که خودت بدی....یاد می گیره هر چی خواستی هی می گه من نمی تونم انقدر می خوای خودتم پول بده ....سنگ اولو درست بذار

ایوای اشتباه شد اون پست صفحه اول بود....هاهاها
نقل قول
 سپاس شده توسط arooose naz ، Ghazaljoon
۲۲-تير-۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #145
به نظرم عقد و عروسی باید باهم باشه یا حداقل وقتی عقد کنن که تمام کارای عروسیشون معلومه مثل خونه, کاره داماد و.... تجربه ای که خودم دارم باعث شده اینو بگم وقتی عقد میکنی و مثلا میگی عروسی یکسال دیگه خیلی بده عذابی که خودم دارم میکشم و اگر به عقب برگردم دیگه هیچوقت همچین کاری نمیکنم.
توروخدا به پسرا خیلی اعتماد نکنید و وقتی اجازه بدید اسمشون بیاد تو شناسنامتون که خیالتون از مراسم عروسی و این چیزا راحته.
عقد طولانی برای زندگی مثل زهر میمونه که تلخیشو هرروز بیشتر از قبل حس میکنید.
یا شایدم برای من اینطوریه.

وکیل دادگستری هستم 
سوالی بود توی خصوصی در خدمتم ....تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط مریم 1363
۲۲-تير-۱۳۹۴, ۰۱:۰۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-شهريور-۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ عصر توسط مرضیه خانم.)
ارسال: #146
من یه عقد ساده توی محضر کردم
بعد هم قرار شد شش ماه بعد عروسی باشه
راستش من خیلی هم به سختی دوران عقد کار نداشتم، اما خب هرچی فکر کردم دیدم واقعا با این هزینه ها و گرونی خیلی کار اضافی که دو بار بخوام جشن بگیرم، اونم توی یک سال، غیر از این من به شدت هم با کمبود وقت مواجه ام دیگه اینجور کارها هم که باید کلی براش زمان بزاری....

"اللهم عجل لولیک الفرج"
برای ظهور آقای عالم صلوات
نقل قول
 سپاس شده توسط زهره88 ، (کژال)
۲۲-تير-۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ عصر
ارسال: #147
نفهمیدم چی شد ارزو، چرا عروسی رو همون وقت که میخوان برن سر خونشون نمیگیرن؟!

عقد : ٩ مرداد ٩٤
عروسي : تابستان ٩٥
تالار : رسپينا(عالي)
لباس : پيفون(فوق العاده)
آتليه : امير كاشاني(عالي)
آرايشگاه : مريم متقيان (عالي)
گل فروشي : فرماليته : پوژان (عالي) ، عروسي : ملودي (نه چندان خوب!)
انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: پیفون

تالار و باغ: تالار رسپینا

نقل قول
۱۷-شهريور-۱۳۹۴, ۰۹:۱۵ صبح
ارسال: #148
منم عقد و عروسیم باهم بود .این خواست خودم بود

انسان هرچی نادانتر چوب روزگارش دردناکتر
نقل قول
۱۷-شهريور-۱۳۹۴, ۰۹:۳۷ صبح
ارسال: #149
ولی من به عقد و عروسی جدا بیشتر علاقه دارم
بالاخره دوران عقد هم شیرینی خاص خودشو دارهEmbarrased
و ایکه اگه عقد باشیم تو انجام دادن کارای عروسی و خونه و جهیزیه و ... راحت تریم
اما نباید طولانی بشه
به نظرم حداکثر 1 سال
برای من که حدودا 10 ماه میشهAngel

عروس خوشبخت 2 شهریور 96تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط zanbaq
۱۹-شهريور-۱۳۹۴, ۱۱:۳۵ صبح
ارسال: #150
سلام
بچه ها اگر عقد و عروسی یکجا باشه،قبل عقد که محرم نیستیم.چجوری بریم آتلیه؟ Sad

یه سوال دیگه.نظرتون چیه مثلا یه نامزدی بگیریم خونه ما.یعنی همون مراسم بله برون با بزن و برقص و اینا
بنظرتون فاصله این نامزدیه تا اوون جشن عقد و عروسی چقدر باشه؟

ممنون میشم با ذکر یه صلوات دعای خیر کنید تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام