عقد و عروسی با هم!

۲۲-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-تير-۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ عصر توسط مریم بانو.)
ارسال: #1
عقد و عروسی با هم!
دوستان عزیزم
ما جشن عقد و عروسیمون با همه
با این حساب هزینه ی همه چیز باید با هم تقسیم بشه؟
یا فقط سالن و شام؟
منظورم اینه لباس و آرایشگاه و آتلیه که با داماده کلا؟یا همه چیز نصف باید بشه؟
نقل قول
۲۲-تير-۱۳۹۰, ۱۰:۲۳ عصر
ارسال: #2
RE: عقد و عروسی با هم!
همه رو بنذار به حساب اینکه فقط عروسیه وکلا خرجو بنداز گردن خونواده دوماد!!!!!!!3 (12)3 (12)3 (12)

نه شوخی کردم،عروسی عمه ام عقد و عروسی با هم بود ولی هیچی رو نصف نکردن،کلا همه رو همسرش داد،نمیدونم بقییه چه جورین!
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، JOOJOOK
۲۲-تير-۱۳۹۰, ۱۱:۱۴ عصر
ارسال: #3

چه سوال جالبی تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم Big Grin

✿ ✿ ✿ دوستای گلم اگر نبودم, می تونید منو تو سایت زیورآلات پرتره یا قانون جذب پیدا کنید ✿ ✿ ✿
نقل قول
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۴:۱۳ صبح
ارسال: #4
نه میخوام بدونم عرف چیه
اگه یکمی ازین هزینه ها رو خونواده ی من بدن اونا خیلی خوش به حالشونه یا این کارو خیلی ها کردن
بیشتر واسه این میپرسم
از طرفی اگه یه مقدارش رو ما تقبل کنیم خب میتونم انتخابای بهتری بکنم تو آتلیه و آرایشگاه و لباس
نمیدونم چطوریه
نقل قول
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ صبح
ارسال: #5
مریم جون در این صورت هم باز همه با داماده . البته این عرفه ولی حتی من دیدم کسایی رو کهبا این که رسم نداشتن ولی هرینه عروسی رو هم نصف کردن
نقل قول
 سپاس شده توسط JOOJOOK
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۰۸ صبح
ارسال: #6
عزیزم هزینهلباس عروس و ارایشگاه و اتلیه با داماده هم برای عقد و هم برای عروسی .اما هزینه شام وسالن به نظر من باید تقسیم بشه Lub
نقل قول
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۴۰ صبح
ارسال: #7
نمیشه قطعی گفت با کیه بستگی داره مال کدوم شهر باشن... مثلا من دیدم مشهدیها هزینه عروسی رو نصف میکنن و اینکه برخی از وسایل جهیزیه رو هم داماد میخره (وسائل چوبی) ... اما تهران نه، کل جهیزیه با عروسه و هزینه عقد با خانواده عروسه... و هزینه عروسی و آرایشگاه ولباس عروس چه عقد و چه عروسی با داماده(البته اگه جدا بگیرن) ولی اگه با هم باشه همرو باید داماد بده ... البته همه اینا توافقی و گذراست....

Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط نازي ، nazgol22 ، Eliii liii ، idaa
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۴۹ صبح
ارسال: #8
دوستای خوبم مرسی از راهنماییتون :X
آره به نظرم شام رو باید فقط نصف کرد
نقل قول
۲۳-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ عصر
ارسال: #9

منم فکر می کنم منطقیش اینه که شام نصف بشه. عقد من جدا بود ولی تا ۵ عصر سالن بودیم بعدش رفتیم خونه که مامانم اینا شام دادن.
آتیله لباس آرایشگاه و ... با خانواده داماد بود.

✿ ✿ ✿ دوستای گلم اگر نبودم, می تونید منو تو سایت زیورآلات پرتره یا قانون جذب پیدا کنید ✿ ✿ ✿
نقل قول
۲۴-تير-۱۳۹۰, ۰۹:۱۶ عصر
ارسال: #10

به نظرم که خودتون باید توافق کنید،وببینید اگه قبلا میخواستین جدا عقد بگیرید کی هزینه عقد پرداخت میکرد،اما یادمه گفتی همه هزینه ها به عهده شوهرته وخانوادخ شوهرت کمک نمیکنن اگه اینجوریه بگذاز خانوادت کمک کنن که دستون باز تر باشه

البته اگه عقدت هم جدا بود مگه چقد هزینه شام میشد فقط شام به فامیلای نزدیک بود!!!به نظر من که همه به عهده اوناست چون اگه حتی عقد هم میگرفتین مگه اونها نمیخواستن به همین تعداد مهمون شام بدن؟؟؟چه ربطی به قبلا عقد گرفتن داره!!!

اما انجام بده ولی نگو وطیفه شما بوده اگه خانوادت کمک کنن لطفشون بوده
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام