عقد صوری

۲۲-اسفند-۱۳۹۲, ۰۵:۰۴ عصر
ارسال: #21
RE: عقد صوری
من قراره ایشالا عقد صوری بگیرم. موقع عقد من ما خونه مون رو تازه عوض کرده بودیم و دست بابام خالی بود و نمیشد همه رو بگیم بیان کادو بیارن بعد مامان بابام بهمون کادو ندن و کلا هم دوست نداشتم هیچ کس بیاد محضر و فقط خانواده ی خودمو خانواده ی شوهرم بودن.......معمولا اینجوریه که قبل از شروع مراسم عروسی همه میرن توی اتاق عقد بعدش عروس داماد میان اول مامان بابای عروس داماد و بعد بقیه کادوهاشون رو میدنو بعد میره بقیه ی مراسم.....ساعتشم معمولا 6 تا 7 هستش.... به نظر من این خیلی بهتر و شیک تره تا اینکه مثل یه سری از مراسما توی بلندگو بگن کادوهاتونو بدید و بعد بخونن فلانی فلان قد داد!!! یا که بی سروصدا خونه رفتنی یه پاکت بدی دست مادر عروس.... خلاصه که موافق عقد صوری هستم.
نقل قول
۹-فروردين-۱۳۹۳, ۰۶:۲۱ عصر
ارسال: #22
لباس عقد عروس
بچه ها کسی میدونه لباس عقد عروس رو خود عروس باید بگیره یا داماد واسش می گیره؟ شوهرم یک شهر دیگه اس. فکر می کنم رسم و رسومشون با ما فرق داره. آخه نه واسه من عیدی آوردن نه حلقه نامزدی نه هیچ هدیه دیگه ای. لباس عقد رو هم می گن خود عروس باید بخره. همه همین جوره؟
نقل قول
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۱۰:۰۹ صبح
ارسال: #23
یه سوال تخصصی تو عقد صوریم دفتر امضا میکنن؟ چون من میخوام محضر عقد کنم اونجا سفره نمیندازم ولی میخوام تو فیلمم صحنه دفتر امضا کردنمم باشهBig Grin

معجزه خبر نمیکند لطفا با احتیاط ناامید شویدتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۳:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۳:۰۴ عصر توسط شهرزاد91.)
ارسال: #24

نه دیگه خودت میگی عقد صوری!!
چه امضایی؟؟
ولی میتونی فیلم بازی کنی... یه جوری که انگار داری امضا میکنی! Big Grin

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند
چون من، که آفریده ام از عشق جهانی برای تو
نقل قول
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۳:۰۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳ ۰۳:۱۰ عصر توسط setin.)
ارسال: #25

نه عزیزم توی جشن عقد آتلیه و لباس عقد و آرایشگاه و عکاس و فیلمبردار با داماده بقیه هزینه ها با عروسه که شامل شام و میوه و شیرینی و هزینه سفره عقد و هزینه تالار میشه
نقل قول
۱۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ عصر
ارسال: #26
RE: لباس عقد عروس
(۹-فروردين-۱۳۹۳ ۰۶:۲۱ عصر)aramb نوشته است:  بچه ها کسی میدونه لباس عقد عروس رو خود عروس باید بگیره یا داماد واسش می گیره؟ شوهرم یک شهر دیگه اس. فکر می کنم رسم و رسومشون با ما فرق داره. آخه نه واسه من عیدی آوردن نه حلقه نامزدی نه هیچ هدیه دیگه ای. لباس عقد رو هم می گن خود عروس باید بخره. همه همین جوره؟

درست که رسم و رسومات تو اقوام مختلف متفاوته اما هه جا کلیت مراسم یکیه خوب واضحه وقتی میرن خواستگاری گل و شیرینی میبرن واسه بله برون نشون میبرن که این نشون خیلی جاها انگشتر بعضی جاها گردنبند یا دست بند یا...میبرن این باید باشه حالا بعضیا کنار نشون ساعت ، پارچه ، عطر ، لباس و.....هم میزارن که این برمیگرده به رسم و رسومشون واسه مراسم عقد هم باید برات حلقه ازدواج بخرن بیشتر جاها رسمه که خرج عقد رو خونواده دختر میدن حالا لباسم شاملش هست اما کیک و شیرینی با خونواده داماد هستش واسه عروس باید یه سری چیزا بیارن مثل چادر عروس ، لوازم آرایش ،طلا و .....
عزیزم به نظر من خونواده نامزدت دارن زرنگ بازی در میارن باید جدی سنگاتونو وا بکنید البته مادر پدرت باید قبل از مراسم در رابطه با مراسم عقد و مخصوصا عروسی حرفای اصلی رو بزنن و مشخص بشه که کی باید چه کار کنه همچنین معمولا رسم و رسومات خونواده عروس بیشتر رعایت میشه تا داماد به نظر من کوتاه نیاید و همه چیز رو شفاف بگید بهتره البته مادرت باید بگه نه خودت

دوستان اصفهانی لطفا یه پزشک اطفال عالی بهم معرفی کنید New1
نقل قول
 سپاس شده توسط آرکاداا
۱۵-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۱۲:۲۸ عصر
ارسال: #27
ما هم روز قبل از هتل عقد کردیم اما تو هتل دوباره عقد صوری گرفتیم تا هدیه هامون رو بگیریم خووو3 (12) البته کلی پول عاقد دادیم دوباره بعد فیلم بردارمون گفت چرا منو نگفتید بیام مجانی براتون می خوندم Huh
نقل قول
۱۶-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ صبح
ارسال: #28
آرام جان
ظاهرا شما توی مراسم خواستگاری و بله برون اصلا از رسم و رسومات صحبت نکردید.هزینه لباس با داماد هست(حالا یا همون پارچه ی مجلسی بله برون رو حساب میکنن یا دوباره میخرن)به اضافه هزینه خنچه ی عقد و عاقد و حلقه و ...
حالا بعضی شهرها خرج عقد مثل کیک و میوه و تالار با عروسه بعضی جاها با دامامد.
خوشبختانه برای ما همه چی با داماد هست.

طراحی داخلی ،دکوراسیون و طراحی نما،انجام پروژه های ساختمانی
ناظر و طراح معماری
نقل قول
۱۶-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۷:۱۳ عصر
ارسال: #29
برای ما همه چی عقد با داماده Smile
نقل قول
۲۸-خرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ عصر
ارسال: #30
به نظرم این حرفها رو باید گذاشت کنار یعنی چی این کارو تو باید بکنی این کارو ما باید بکنیم یا اینکه خونواده طرف مقابلت دارند زرنگ بازی در می یارن بچه ها سعی کنیم به هم گذشت رو یاد بدیم نه که از اول از همون بچگی یاد گرفتیم وای شوهر خانواده شوهر این حرفها اصلا زشته اگه داری می ری که بجنگی خوب چرا ازدواج می کنی مجرد بمون راحت باش نه کسی بهت حرف می زنه نه کسی کار به کارت داره این بدونید وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند می خوان با هم زندگی کنند نه با هم بجنگند و حال همدیگر و خانواده های طرف مقابل را بگیرن سعی کنید با لین مسئله های کوچک ذهن خودتون درگیر نکنید دوران نامزدی جز دورانی که اصلا تکرار نمی شه پس گذشت داشته باشید و دنبال مسائل بیهوده نباشید
نقل قول
 سپاس شده توسط گلین بانو ، zizimo ، اشتیاق ، آرکاداا ، لیلی ممل
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام