• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

ظروف سنتی(مسی، برنجی و ... )

۱۷-بهمن-۱۳۹۴, ۰۸:۵۵ عصر
ارسال: #31
RE: ظروف سنتی(مسی، برنجی و ... )
منم عاشق وسایل سنتی امNew2
اینا هم ظروف سنتی من هستSmile
[تصویر: ظروف سنتی(مسی، برنجی و ... )]

آرامشم تویی ❤
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان گل دخترا ، barun ، missL ، ida ، atena thr ، admin3 ، سعیده موشی ، *نهال* ، *elay*
۲۳-بهمن-۱۳۹۴, ۱۰:۰۴ عصر
ارسال: #32
به نظرم ظروف استیل از همشون بهتره حتی از مس چون مس همیشه نیاز به سفید کردن داره
نقل قول
۲۴-بهمن-۱۳۹۴, ۰۶:۳۱ عصر
ارسال: #33
ولی تو مس غذا درست کردن یه چیزه دیگه ست.منم یه قابلمه متوسط میخوام بخرم.
مامانم آبگوشت و خورشت درست میکنه تو قابلمه مسی حرف نداره

۵ ماه دیگه عروسیمه
جهیزیه ۵۰%
آرایشگاه : پارس آنا
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان گل دخترا ، ida
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۷-اسفند-۱۳۹۴, ۱۰:۱۳ صبح
ارسال: #34
سلام بچه ها من میخام یه قابلمه مسی برای خودمو شوشو بخرم ولی راستش چون اطلاعی ندارم میترسم میگن همش نیاز به ابکاری داره اگه سیاه شده باشه خطرناک میشه اگه توش مواد ترش مثل ابلیمو اینا بریزی خطرناک میشه خو مگه شماها توی خورشتاتون ابلیمو نمیریزین میشه اگه کسی تجربه استفادشو داره به من یکم توضیح بده ممنون میشم واینکه من مشهدم مس زنجان یا یزد از کجا پیدا کنم سایت معتبری هست آیا

بسم الله الرحمن الرحیم
24تیر95 بهتررررررررررررررین روز زندگیم بود یه عروس ودوماد خیلی خوشگل شده بودیم
خدا جونم شکرت واسه این همه آرامش تو زندگیم
نقل قول
 سپاس شده توسط *نهال*
۸-اسفند-۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ صبح
ارسال: #35
(۲۳-بهمن-۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ عصر)بی پروا نوشته است:  به نظرم ظروف استیل از همشون بهتره حتی از مس چون مس همیشه نیاز به سفید کردن داره

استیل و مس اصلا قابل مقایسه نیستن خانمی.بحث تاپیک در مورد ظروف سنتی هستش نه ظروفی که مثل استیل و چدن.مس مزایایی و فواید و سودهایی داره که موردی که شما ذکر کردید قابل اغماض و چشم پوشی هستش
نقل قول
۱۴-اسفند-۱۳۹۴, ۰۸:۳۴ عصر
ارسال: #36
(۱۲-بهمن-۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ عصر)ida نوشته است:  
(۹-بهمن-۱۳۹۴ ۰۲:۱۳ صبح)d00rna نوشته است:  منم یه دیگچه مس خریدم اما پشیمونم فقط باید بزارم اسه دکور میگن تا غذا درست میکنی باید زود غذارو از توش خالی کنی وگرنه خیلیییی بده
راسته واقعا؟

سالمترین ظرف برا آشپزی مس هستش ، اشپزی با قابلمه مسی مثل آشپزی با قابلمه استیل می مونه از نظر چسبندگی و... از چه نظر به شما گفتن غذا نباید توش بمونه؟

بله عزیزم میدونم خیلی خوبه اما مامانم میگه دوستش گفته غذا نباید داخلش خیلی باشه چون بده و خودش باعث بیماری میشه منم نمیدونستم واقعیت داره یانه واسه همین اینجا سوال کردم .Smiling

خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
۱۴-اسفند-۱۳۹۴, ۰۹:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-اسفند-۱۳۹۴ ۰۹:۳۱ عصر توسط missL.)
ارسال: #37
(۱۴-اسفند-۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ عصر)ven000s نوشته است:  بله عزیزم میدونم خیلی خوبه اما مامانم میگه دوستش گفته غذا نباید داخلش خیلی باشه چون بده و خودش باعث بیماری میشه منم نمیدونستم واقعیت داره یانه واسه همین اینجا سوال کردم .Smiling

از چه نظر بده! ببخشید اینو میگم یه چیزی هم پیدا میشه که برا سلامتی خوب باشه زود یه حرفی پاش در میاد. خاله ی من کلا غذای خونشو تو دیگ و قابلمه مس میزاره هیچ اتفاقی هم نمیافته.قابلمه اس دیگه. دوستتون از چه نظر گفته بد میشه؟!

(۷-اسفند-۱۳۹۴ ۱۰:۱۳ صبح)*fereshteh* نوشته است:  سلام بچه ها من میخام یه قابلمه مسی برای خودمو شوشو بخرم ولی راستش چون اطلاعی ندارم میترسم میگن همش نیاز به ابکاری داره اگه سیاه شده باشه خطرناک میشه ..

من برا جهاز مس گرفتم داخلش یه روکش سفید داره که یه مدت حرف افتاد که سرب دارن اونا. و روزای اول که غذا توش پخته میشه خطرناکه. من فکر میکنم به خطرناکیه تفلون و استیل نباشه که دیگه سرطانزا بودنشون از نظر علمی ثابت شده و تو زندگی ما عادی شده. برا این موضوع هم خودم میخوام یه تحقیق حسابی بکنم ببینم جریان چیه. ولی فعلا یقین داشته باش مس هر چی باشه به خطرناکیه سایر جنسا نیست.

سلامتی روزی که تو 6 کلمه خلاصه شم» عروس»چقد»قشنگه»ایشالا»مبارکش»باد..1394
...
هنوز خلاصه نشدم...Sad 95
نقل قول
 سپاس شده توسط مامان گل دخترا ، admin2
۱۷-مرداد-۱۳۹۵, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #38
ConfusedConfusedConfusedهل من ناصر ینصرووونی

یه ذره به این تایپیک ها هم سر بزنید دوستان گناه دارن!!
بچه ها من از کریستال و بلور جات خیلی بدم میاد..از هنرهای دستی خیلی خوشم میاد که خانم والده ی محترم فرمودن نمیشه سفال بذاری جلو مهمونات!!..برای ظروف پذیرایی از مهمون چی بگیرم خوبه؟این ظرف میوه خوری رو تازه از یه پیج اینستاگرامی پیدا کردم..اندازه ش هم رو نمیدونم..برنجیه و کار دسته و هندیه و 500 تومن اب میخوره...حالا گیریم که خدا زد و به سرم و خریدمش!!چندتا باید بخرم تا کفاف پدیرایی یه دوجین ادمو بده؟یه چیزی که کار دست باشه و قیمت بهتر باشه و made in vatan باشه هم اگه سراغ دارین معرفی کنین!!

دختران دشت!دختران انتظار!دختران اميد تنگ . در دشت بي كران و آرزوهاي بيكران.در خلق هاي تنگ!
نقل قول
۱۷-مرداد-۱۳۹۵, ۰۳:۱۰ عصر
ارسال: #39

منم قابلمه مس دارم
و غذا توشون درست میکنم عالی میشن
میگن خیلی خوب تو ظرف مس غذاخورد

لطفا میشه برای سلامتی بابام ی صلوات بفرستی
نقل قول
۱۷-مرداد-۱۳۹۵, ۰۳:۱۶ عصر
ارسال: #40
من شنیدم پخت غذا تو ظروف مسی برای سلامتی مفیده. چون املاح و آهن مورد نیاز بدن رو فراهم می کنه.
اگه نگران سیاه شدن مس هستین یه راه هست که مس رو براق میکنه: اسکاج ظرفشویی رو با آبلیمو خوب خیس کنید و بمالین به بدنه ظرف، بعد تمام سطح ظرف رو با رب گوجه فرنگی بپوشونید و بذارید 15 دقیقه بمونه. بعد خوب بشوریدیش و میبینید تمیز و براق شده Big GrinBig GrinBig Grin

هیچ وقت از خدا نخواستم همه ی دنیا مال من باشه! فقط خواستم اونی که همه ی دنیای منه مال هیچکس نباشه....Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط پرنسس.م ، مامان گل دخترا ، tootak
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام