• چم
  • آتلیه اساطیر

طبیعی یا سزارین؟؟

۷-مهر-۱۳۹۸, ۰۳:۳۴ عصر
ارسال: #2401
RE: طبیعی یا سزارین؟؟
(۲۶-فروردين-۱۳۹۸ ۰۱:۵۰ صبح)'maraal' نوشته است:  
(۲۵-فروردين-۱۳۹۸ ۱۱:۳۷ صبح)'ابوالمشاغل!' نوشته است:  ولی من فکر نمیکنم خیلیم سختگیری کنن برای سزارین ها! دو تا از دوستای من  و دختر خاله م با اینکه مشکل خاصی نداشتن، پارسال و دوسال پیش راحت سزارین کردن. خودشونم مایل به سزارین بودن. پس اینهمه آدم سزارین میکنن چجوریه؟! همه شون خیلی مشکل حاد دارن یعنی؟! 

با اونایی که زایمان کردن مستقیم حرف بزن !  این حرفها یه سریش کاملا اغراق شده است ! دو روز درد زایمان دیگه بچه نباید زنده بیاد بیرون دور از جون !!!
زایمان چند ساعت اضافه طول بکشه مستقیم میبرن اتاق عمل چون خطر ناکه !!! کلا دکترها اتو ایران راحت میبرن اتاق عمل ! چون کسی دنبال دردسر نمیگرده! و جون دونفره ! از این خبرا نیست !

ببین وکیوم و فورسپس اصلا شایع نیست ! من حداقل یک بار هم ندیدم ! تازه من جای دولتی اموزشی بودم خیلی پایین شهر ! تا الان ندیدم حتی بیارن بالای سر مریض چه برسه استفاده کنن ! مال زمان قدیم تر بوده اینچیزا !
الان سالهاست همه رو ایپیزیوتومی میکنن بچه رو در میارن ! 3-4 سانت برش کج میدن که پایین طرف پاره نشه ! بخیه هم تمیز میزنن !

سزارین تو ایران کاملا بستگی به دکترت داره ! جای دولتی بدون اندیکاسیون سزارین نمیکنن ! خصوصی ها دست دکترت باز میشه !تازه تو دولتی هم احساس کنن زایمان خوب پیش نمیره سریع میبرن اتاق عمل !

هم طبیعی هم سزارین خوبی و بدی داره  !
ولی فقط باید دکتر قابل اعتماد پیدا کرد ! بهترین حالت این هست بیمارستانی زایمان کنین که بخش nicu و نوزادان داشته باشه ! از نظر تجهیزات و..... دکتر هم بعضیها دکتر جوون بیشتر دوس دارن میگن با حوصله تره!
بعضیا سواد و تجربه براشون مهمه !

یکی و میشناختم موقع زایمان از همین روشهای وکیوم و فورسپس فک کنم استفاده شده بود و متاسفانه بچه اش و ازدست دادتصویر: /images/smilies/new/sad.pngتصویر: images/smilies/sad.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط morning glory
۸-تير-۱۳۹۹, ۰۵:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-تير-۱۳۹۹ ۰۵:۱۵ عصر توسط آیسل خانومی.)
ارسال: #2402
صد درصد نظر من روی  طبیعی هستش.. من ساعت 8صبح بستری شدم و از 11دردام تند شدساعت14/30هم الحمدالله زایمان کردم اسون نبود ولی همین ک تا بدنیا میاد بغلش کردم بدنیا می ارزید...
من سرکلاژ شدم و برای عمل بیهوش شدم بد ب مواد بیهوشی حساسیت داشتم اصلا بهم نساخت تا دوهفته بعد عمل از درد عربده میزدم تمام بدنم دستا و پاهام تیرمیکشید از درددرد.. شبا فقط داد میزدم و اشک میریختم... مردم تا سم بمواد بیهوشی از بدنم دفع شد.. بد ترین درد من دردم از مواد بیهوشی بود ن درد زایمان طبیعی... بعد زایمانمم نرفتم بیفتم رو تخت زود تا اومدیم خونخ هم من هم بچه رفتیم حمام و بعدم نشستم رو مبل پیش مهمونا
تو انتخابتون این مسئله حساسیت بمواد بیهوشی رو لحاظ کین..   

" وَزَکَرِیَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِی فَرْدًا وَأَنتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ " "و زکریا را ( یاد کن ) آنگاه که پروردگارش را خواند : پروردگارا ! مرا تنها ( و بی‌ فرزند ) مگذار و تو بهترین وارثان هستی "
نقل قول
 سپاس شده توسط آبگينه ، پری سیما 89
۸-تير-۱۳۹۹, ۱۱:۱۵ عصر
ارسال: #2403
(۸-تير-۱۳۹۹ ۰۵:۱۵ عصر)'آیسل خانومی' نوشته است:  صد درصد نظر من روی  طبیعی هستش.. من ساعت 8صبح بستری شدم و از 11دردام تند شدساعت14/30هم الحمدالله زایمان کردم اسون نبود ولی همین ک تا بدنیا میاد بغلش کردم بدنیا می ارزید...
من سرکلاژ شدم و برای عمل بیهوش شدم بد ب مواد بیهوشی حساسیت داشتم اصلا بهم نساخت تا دوهفته بعد عمل از درد عربده میزدم تمام بدنم دستا و پاهام تیرمیکشید از درددرد.. شبا فقط داد میزدم و اشک میریختم... مردم تا سم بمواد بیهوشی از بدنم دفع شد.. بد ترین درد من دردم از مواد بیهوشی بود ن درد زایمان طبیعی... بعد زایمانمم نرفتم بیفتم رو تخت زود تا اومدیم خونخ هم من هم بچه رفتیم حمام و بعدم نشستم رو مبل پیش مهمونا
تو انتخابتون این مسئله حساسیت بمواد بیهوشی رو لحاظ کین..   

طبیعی مگه بیهوش میکنن؟تصویر: images/smilies/huh.gifتو طبیعی که مادر باید کامل به هوش باشه

خداروشکر عروسیم به خوبی و خوشی گذشتتصویر: images/smilies/angel.gif 
ارایشگاه: فرارا ، اگه برگردم به عقب اصلا انتخابش نمیکنم!
نقل قول
  • ارشادی
  • عظیمی
۹-تير-۱۳۹۹, ۱۲:۱۴ صبح
ارسال: #2404

ایشونم گفتن به خاطر سرکلاژ بیهوش شدن و بهشون نساخته.گفتن درد اون بیهوشی سخت تر از زایمان طبیعی بوده.
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام