• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

طبیعی یا سزارین؟؟

۸-خرداد-۱۳۹۸, ۰۱:۲۵ عصر
ارسال: #2391
RE: طبیعی یا سزارین؟؟
خب منم حالا که زایمان کردم تجربه ام رو بگم
من از اول اول حتی از مجردی دوست داشتم طبیعی زایمان کنم یک درصد هم به سزارین فکر نمیکردم
وقتی باردار شدم از همون اول ورزش میکردم اصلا بی رویه وزن اضافه نکردم اما نتونستم کلاس برم چون تا دیر وقت سرکار بودم
اما چند تا پیج تو اینستاگرام فالو کردم اندازه 10 تا کلاس برام مفید بود
من بیشتر از جسمی ، ذهنی برای زایمان طببیعی آماده بودم
یعنی میدونستم راه سختی دارم امکان داره درد داشته باشم و حتی کارم به سزارین هم برسه
نهایت کیسه آبم پاره شد رفتم بیمارستان آمپول فشار تزریق کردن ساعت 12:30 ظهر دردهام شروع شد . 2:10 دقیقه پسرم بدنیا اومد
وبسیار بسیار زایمان راحت و خوبی داشتم
به نظرم هر کسی باید ببینه چه جوری راحت تره من دوست داشتم درد لحظه ای رو تحمل کنم تا درد دوران نقاهت رو
اندامم هم سریع به حالت گذشته برگشت
بیمارستانمم آتیه و دکترمم خانم ماه منیر جهانگیری بودن

خوشحال خوشحالم
نقل قول
 سپاس شده توسط ساحلی ، sherioshahab ، leyli_jan ، maraal ، SinGol ، parish6731 ، الی طلا
۲۰-شهريور-۱۳۹۸, ۰۸:۰۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-شهريور-۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ عصر توسط ***نفس***.)
ارسال: #2392
سلام
من دوس دارم طبیعی زایمان کنم
چون دوس ندارم ۷ لایه شکممو پاره کنن کلی خون ازم بره تازه تا یک ماهم درگیر باشم

ولی فقط ترسم اینکه سر طبیعی خودم از ترس یا از درد تلف بشم

چیکار کنم ک ترسم بریزه و تحملم بره بالا

میشه برا حاجت دلم 1 صلوات بفرستین؟

خیلی دعامون کنید
التماس دعا
نقل قول
۲۱-شهريور-۱۳۹۸, ۰۷:۲۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-شهريور-۱۳۹۸ ۰۷:۲۴ صبح توسط nazgol22.)
ارسال: #2393

از ترس و درد تلف نمیشی نگران اون نباش
خدا بهت اون قدرت داده
برای اینکع به دردت فایق بشی اولش بگرد ببین تو شهرتون ماما خصوصی بعضی بیمازستان ها دارند اونها پیدا کن ماماخصوصی واقعا بهت کمک میکنم و مقدار زیادی از ترست کمتر میشه
از الان کلاس های امادگی زایمان خانه های بهداشت شرکت کن بعضی خانه بعداشت داره
نحوه صحیح نفس کشیدن اون موقع بهت یاد میده اگه همش تمرین کن دگه ملکه ذهنت میشه و اون موقع راحتری چون نفس کشیدین مهمه
جزوه زایمان فیزیولوژیک هما روستا تو نی نی سایت بود اون پرینت بگیر بخون کمکت میکنه
و ورزش بهتر زایمان کردن از هفته ٢٧-٢٨شروع کن
مدیتیشن کار کن اون خیلی ارومترمیکنه از الن کار کنه بدنت عادت کنه هر وقت استرس داشتی با مدتیشن اروم بشی
از همسرت یا مادرت بخواه زمان که نزدیک زایمان از الان برات کار کنند و نقاط کلیدی برات ماساژ بدن اینم موثره
اگه میتونی کلاس یوگا مبتدی برو اونم کمک کننده اس
هفته ٣-٤بار برو پیادروی خودت خسته نکن اما اگه بتونی ٣٠-٤٠دقیقه با کفش مناسب تو هوا ازادپیادروی متوسط رو به تند بری خیلی خوبه
حین پیادروی اهنک بی کلام ارامش بخش گوش کن موقع دردها زایمان اونها بذار تا ارومت کنه
بعضی رایحه ها هست که به ازم ارامش میده اونم رایحه تهیه کن تو کتاب اینترنت نوشته تونستی اون موقع بو کن
انشا زایمان خوبی خواهی داشت نترس خدا کمکت میکنه

ماما خصوصی خوبیش اینکه توجه فقط بخ تو و تو تمام مراحل همراهته و این به ادم دلگرمی میده
نقاط پرینه ات از ٢-٣هفته قبل زایمان خوب با روغن ماساژ بده اونم موثره

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط ***نفس*** ، سودي95
  • گروه ژ
۲۱-شهريور-۱۳۹۸, ۰۸:۱۷ صبح
ارسال: #2394
(دیروز ۰۹:۰۶ عصر)'***نفس***' نوشته است:  سلام
من دوس دارم طبیعی زایمان کنم
چون دوس ندارم ۷ لایه شکممو پاره کنن کلی خون ازم بره تازه تا یک ماهم درگیر باشم

ولی فقط ترسم اینکه سر طبیعی خودم از ترس یا از درد تلف بشم

چیکار کنم ک ترسم بریزه و تحملم بره بالا

سلام نفس جان
من خودم طبیعی زایمان کردم و همیشه میگفتم این همه آدم که نمردن من هم نمی میرم.
واقعا هم همینطور شد
اگه میتونی بیمارستانی رو پیدا کن که اپیدورال کنن.اینطوری خیلییییییییی راحته
با اینکه خیلی از زایمان طبیعی میترسیدم
حتما کلاسای آمادگی زایمان برو من خودم بخاطر کارم نتونستم برم و همین باعث شد اطلاعاتم خیلی کم باشه
یعنی حتی نمیدونستم درد زایمان چجوریه.با اینکه یه عالمه کتاب خونده بودم ولی همیشه فکر میکردم درد زایمان یعنی زیر شکمم درد بگیره مثل درد پ.ر.ی.و.دی
من تایم خیلی طولانی ای تو اتاق زایمان بودم(18 ساعت)
خیلی هم درد کشیدم ولی همین که صدای گریه بچه ام اومد همه چی یادم رفت
تاکیدم برای کلاسای آمادگی زایمان اینه که بتونی بدون برش زایمان کنی
چون برش زایمان طبیعی از بخیه های سزارین خیلییییییی بدتره چون محلی هست که اصلا نمیشه کاری کرد براش فقط مجبوری تحمل کنی

ولی خودم برای دفعه بعد از قبل از اینکه باردار بشم یه دکتری رو پیدا میکنم که بدون چون و چرا قبول کنه منو سزارین کنه و این اصلا بخاطر درد طبیعی نیست بخاطر یه سری مسائل روحی هست که نمیتونم تحمل کنم چون زایمان اولم بچه ام رو از دست دادم و هنوز نتونستم به حالت طبیعیم برگردم

خواستگاری: 1394/05/10
نامزدی: 1394/07/10
عقد: 1395/01/05
عروسی:1395/12/28 شب تولد خانم فاطمه زهرا(س)
.
دوستای عزیزم میشه برای برآورده شدن حاجتم یه صلوات بفرستین
نقل قول
 سپاس شده توسط ***نفس*** ، سودي95 ، الی طلا ، ستی‌لیته ، behzadi
۲۱-شهريور-۱۳۹۸, ۰۷:۱۰ عصر
ارسال: #2395
بچه ها ورزشی هست که انجام بدیم تا زمان زایمان طبیعی سر بچه کشیده نشه؟
میدونم به خاطر رد شدن از کانال و شرایط اون لحظه این اتفاق میافته
و بعدش هم تو چند روز درست میشه
اما میخوام ببینم چی میشه که بعضی ها زایمان هاشون سر بچه هاشون گرد میشه
بعضی هام کشیده میشه یا شکل میگیره؟
نقل قول
۲۱-شهريور-۱۳۹۸, ۱۰:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-شهريور-۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ عصر توسط nazgol22.)
ارسال: #2396

لیلی جان
طرف ما حداقل تا٤٠روز و گاهی تا٣ماهزیر سر بچه یه بالشت با شن درست میکنند زیر بالشت اصلی یجوری مادربززگ قدیمی بلدن میذارن سر بچه گرد میشه
من دیدم سر درازی که با این روش خیلی خیلی بهتر و به سمت گردی رفته
اونها میگن سر بچه نرمه و تا سه ماه شکل میگیره البته واردی میخواد
اصلا زیر سرش سفت نیس یجوری زاویه میدن گاهی کنار سرش بالشت با یه صفحه چیزی زوایه میدن محل بالشت سر به سمت دزست از هر طرف گرد بشع مثلا دیدم میگفتن اون طرف درازه اونً طرف خوب نیس بعد بابشت طوری زوایه دادن که اونور سرم دزست شده

البته بعضی ژنتیک سرشون گرد هست

اما عزیزم یه بالشت هم هست میکن بالشت فرم دهی میمن اونها موثره واینکه نذازی نوزاد سرش ثابت بمونه و مخصرسا به یک طرف بخوایه سرش روبه بالا باشه این بالشت فرم دهی مانع میشه به یه طرف بره سرش کج میشن

https://www.digikala.com/product/dkp-569...جم-مدل-415

خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط tara 1987 ، leyli_jan ، سودي95
۲۲-شهريور-۱۳۹۸, ۰۹:۱۷ صبح
ارسال: #2397
بچه ها شاید به نظرتون خنده دار بیاد ولی من یکی رو دیدم بچه رو روی دسته مبل راحتی به شکم میخوابوندن سرش کاملا گرد شده خاله بچه دکتره شاید روش جدید خواباندن بچه بوده ما که خیلی میترسیدیم بچه بیفته بعد که سرش گرد شد خیلی خوشم اومد. بچه طبیعی به دنیا اومده بود و به هیچ عنوان بغلی نبود آخه بچه هایی که بغلی میشن هم سرشون خوب گرد میشه چون مدام توی بغلن جوجه ها. راستی بچه سرش گرد شده بود اما لپ لپی شده بود تا دو سالگی کلی لپ داشت تصویر: images/smilies/tongue.gif الان لپاش طبیعی شده. ولی تا وقتی بچه تحرک کمی داره میشه روی دسته مبل خواباند بزرگ تر بشه نمیشه خیلی خطرناکه. من خودم امتحان میکنم این روشو
نقل قول
 سپاس شده توسط leyli_jan
۲۲-شهريور-۱۳۹۸, ۱۰:۳۶ صبح
ارسال: #2398
بچه ها شاید سوالم پیش پا افتاده باشه ولی چون اطلاعی ندارم میپرسم... کسی اینجا زایمان اپیدورال داشته؟ میشه دربارش توضیح بدین؟ واقعا بی درده؟! و اینکه همه جا انجام میشه؟

نقل قول
۲۲-شهريور-۱۳۹۸, ۰۲:۴۶ عصر
ارسال: #2399
(امروز ۱۱:۳۶ صبح)'سودی95' نوشته است:  بچه ها شاید سوالم پیش پا افتاده باشه ولی چون اطلاعی ندارم میپرسم... کسی اینجا زایمان اپیدورال داشته؟ میشه دربارش توضیح بدین؟ واقعا بی درده؟! و اینکه همه جا انجام میشه؟

سلام.

سودی جان بی درد کامل نیست بستگی به ماما و پزشکت داره ولی معمولا تو ایران وقتی ۷ سانت یا نهایتا ۸ سانت شدی تزریق رو کم می کنند تا بتونی تو روند زایمان کمک کنی و زور بزنی.

هرچند اپیدورال درد کمتری نسبت به زایمان طبیعی دارد ولی به هیچ عنوان کاملا بی درد نیست

خدایا من و همسری و دختر کوچولوی نازمون رو در آغوش گرم و پرمهر خودت بگیرNew2

آدرس اینستاگرام: motherlymoments@
(پیج تخصصی مادر و کودک با کلی مطالب مفید و سازنده برای بانوان و مادران گل)
نقل قول
 سپاس شده توسط سودي95
دیروز, ۰۱:۴۱ عصر
ارسال: #2400
(دیروز ۱۱:۳۶ صبح)'سودی95' نوشته است:  بچه ها شاید سوالم پیش پا افتاده باشه ولی چون اطلاعی ندارم میپرسم... کسی اینجا زایمان اپیدورال داشته؟ میشه دربارش توضیح بدین؟ واقعا بی درده؟! و اینکه همه جا انجام میشه؟

خاله من به تازگی اپیدورال کرده.ولی واسه من نکردن چون یه بیمارستان دیگه بودم
بسته به شرایط مادر و فرزند ممکنه اپیدورال نکنن یا بکنن
من خودم از 5سانت به بعد گاز انتونکس استنشاق کردم خیلی تاثیر داشت ولی اینطوری نبود که درد رو نفهمم.
اپیدورال هم باید 6 سانت دهانه رحم باز بشه بعد تزریق میکنن یعنی از 1 فینگر تا 6 سانت درد رو میکشی و درد کمی هم نیست فقط بعدش دیگه دوره نقاحت کمتری نسبت به سزارین داری

خواستگاری: 1394/05/10
نامزدی: 1394/07/10
عقد: 1395/01/05
عروسی:1395/12/28 شب تولد خانم فاطمه زهرا(س)
.
دوستای عزیزم میشه برای برآورده شدن حاجتم یه صلوات بفرستین
نقل قول
 سپاس شده توسط سودي95
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام