شیر ماهی

۵-شهريور-۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ عصر
ارسال: #1

Heart شیر ماهی
شیر ماهی با سس ترش
مواد اولیه :

شیر ماهی 800 گرم
روغن نصف پیمانه
نمک و فلفل و ادویه به میزان لازم
سماق ساییده شده یک قاشق غذاخوری
زعفران دم‌کرده و آبلیمو از هر کدام دو قاشق غذاخوری
پیاز خلال شده یک عدد
گردو 1/3پیمانه
سیر تازه یک بوته
پیاز داغ سه قاشق غذاخوری
گشنیز و شنبلیله خرد شده و آب انار یک پیمانه
تمرهندی 250 گرم

طرز تهیه:

خدایی شیرماهی از جمله خوشمزه‌ترین ماهی‌های جهان است که در ایران هم طرفداران خاص خود را دارد به خصوص به شکل شنیتسل و با آرد سوخاری... اما من این‌بار یک شیرماهی را به روشی طبخ کردم که بسیار خوشمزه است. خواهشا طرز تهیه‌‌اش را به کسی یاد ندهید، چون یک سورپرایز برای کدبانوگری شماست...

شیر ماهی را برش‌زده و در موادی که شامل زعفران، سماق، آبلیمو، پیاز، فلفل، نمک و روغن است، به مدت چهار ساعت استراحت می‌دهیم. سپس آنها را سرخ کرده یا کباب می‌کنیم.

برای تهیه سس کمی کره یا روغن در تابه ریخته و سیر را به همراه سبزیجات خرد شده تفت می‌دهیم. تمرهندی را در یک پیمانه آب جوش خیس کرده و سپس صاف می‌کنیم و آب آن را به سبزیجات اضافه کرده و آب انار، گردو، پیاز داغ، نمک، فلفل و ادویه را افزوده و می‌گذاریم تا سس غلیظ شود. سپس با ماهی سرو می‌کنیم.

خب چطور بود، آسون بود یا نه؟ یه کمی از چاشنی‌اش بچشید، وای وای، خدای من چه مزه‌‌ای داره...

[تصویر: شیر ماهی]

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط sofia ، میخک ، Rojiin ، nona ، arezoo1984 ، پَپَشو
۱۸-آبان-۱۳۹۲, ۰۶:۵۴ عصر
ارسال: #2
RE: شیر ماهی
واقعا عالی بود Smile هم ظاهرش هم مزه ش! برادر شوهرم هنگ کرده بود از دستپختم Smile)
نقل قول
۶-آذر-۱۳۹۳, ۰۷:۱۷ عصر
ارسال: #3
سلام
بچه ها من شیر ماهی خیلی دوست دارم با این روش پخت واقعا عالی میشه.اما بعد از پخت بوی ماهی تا 3 روز میمونه تو خونه.چیکار کنم که رفع شه؟ به خاطر همین که زیاد ماهی نمیخرم! لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.
نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۷-آذر-۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ عصر
ارسال: #4
سلام عزیزم.برای رفع بوی بد ماهی میتونی یه لیوان سرکه رو بذاری روی میز آشپز خونه تا بوی بد و به خودش جذب کنه یا اسانس اکالیپتوس رو بزنی به دستمال وبذاری تو آشپزخونت.حالا از این دفعه ماهی زیاد بخر.هههههههههههههه
نقل قول
۲۳-خرداد-۱۳۹۶, ۰۳:۴۷ عصر
ارسال: #5
سلام چه تاپیک مظلومییییییی
خانوما کسی ماهی شیر چنگو ب غیر از کبابی کردنش روش دیگه ای بلد هست ک خوب بشه مرررسی

دارم به تک تک خواسته هام میرسم.خدایا شکرت

بعد از ۷ سال انتظار به هم رسیدیمتصویر: /images/smilies/new/angel.png

عقد: ١٣٩۶/٩/٧

عروسی: ۱۳۹۷/۶/١٨
نقل قول
۲۸-خرداد-۱۳۹۶, ۰۲:۳۵ عصر
ارسال: #6

عروس جان
سرخ کردی ماهی شیر سرخ خوشمزه میشه اگه تازه باشه یا تازه فربزش کنی نمک و فلفل سیاه و زودچوبه اما زیاد نه بزنی عالی میسع
اگه نه یکم از تازگی گذشته باسه
سیر با هاون بکوب و بازپیار فروان و اب لیمو تازه و نمک و کمی اب زعفرون و فلفل سبز بذار ماهی داخل وکمی فلفل قرمز داخل کیسه کن و تکون بده مواد به همجاش برسه و بذار داخل یخچال بمونه ٢-٣ساعت بعد سیر داغ پیاز داغ فروان درست کن اینها بذار روش درش ببند بذار با خرارت کم اب پز بشه دگه اب نریز اینم خوشمزه اس
میتونی این مواد اماده کنی بعد زیرش پیاز و گوجه حلقه خلقه بچینی و ماهی این مواد البته بجز پیاز دربیار بذازی اینم بخارپز بشه اینم خوشمزه اس
یا تو فر درست کنی
کلا ماهی شیر ماهی که هم سرح کرده و هم کبابی هم ابپزش خوب میشه
عرچی ماهی شیر تازه تر باشه و ماهی گنده تر خوشمره تره
نقل قول
 سپاس شده توسط ساری جون
۲۷-خرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۰۱ صبح
ارسال: #7
ماهی شیر رو به صورت کاملا تازه و ارسال به سراسر شهرهای ایران رو می تونید از ماهیما بخرید. 
دستور غذاهای دریایی هم هست.
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام