• لی لی رضایی
  • مرضیه محمدی

شیراز

۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۱۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ عصر توسط میناااا.)
ارسال: #21
RE: ♥شیراز ♥
[تصویر: شیراز]
مجتمع تجاری سلطانیه واقع در خیابان قدوسی شرقی
مجتمع تجاری زیتون واقع در چهارراه پارامونت
مجتمع تجاری ستاره فارس واقع در خیابان عفیف آباد

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط pink lady ، betsabeh ، فاطمه23 ، sarah m ، shaparak_7777 ، Matchless Pearl ، پريسان
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #22
هاله جان عزیزم... شیراز رستوران های خوب زیاد داره... متاسفانه شما انتخاب مناسبی نداشتید...
هتل چمران کلیه رستوران ها و کافی شاپش وبه پیمانکار واگذار میکنه و مدیریتشون با مدیریت هتل فرق میکنه ... متاسفانه فیمتاشون بالاست اما کیفیتشون خوب نیست... ما هم یه بار رستوران طبقه 24 مهمونی گرفتیم که خیلییییی پشیمون شدیم... کافی شاپ طبقه 23 هم اصلا خوب نیست...
قیمتاشون بالاتر از هتل 5 ستارست اما کیفیتشون خیلی پایین تر از هتل 5 ستارست...Dodgy

بارها به این اندیشیدم که ای کاش، هیچ‌گاه دل به تو نداده بودم؛ اما بعد پشیمان شدم.
آخر اگر دل به تو نداده بودم که تا حالا بارها جان داده بودم.
لبخند بزن... نازنینت دل داده است تا جان نبازد...Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط میناااا ، pink lady ، هاله ، betsabeh ، فاطمه23 ، arezoo2013 ، eshgheasemani ، پريسان ، bahar - shz
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۲۳ عصر توسط shaparak_7777.)
ارسال: #23
باغ تکیه هفت‌تنان، باغ هفت تن یا موزه سنگ های تاریخی
باغ تکیه هفت‌تنان، باغ هفت تن یا موزه سنگ های تاریخی، یکی از قدیمی‌ترین اماکن تاریخی شیراز است. این باغ به سده‌های پیش از عهد زندیه و عمارت آن از بناهای دورهٔ کریم خان زند است.Heart

♥خدایا شکرت ♥
 اگه ترجمه مقاله ، کتاب درسی و پایان نامه میخوای بیا سایتم تصویر: images/smilies/blush.gif

http://www.ketab-pdf.ir/

نقل قول
 سپاس شده توسط ( پدیده ) ، pink lady ، betsabeh ، فاطمه23 ، Matchless Pearl ، پريسان
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ عصر
ارسال: #24
(۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ عصر)( پدیده ) نوشته است:  مینا جان امپراطور و کاش حذفش کنی New1 من یک بار مو و یک بار هم هسته خرما تو پیتزاش دیدمAngry

واقعااااااا؟Huh
ما از روزی ک افتتاح شده مشتریش هستیم!عجیبه واسمHuh
ناراحت شدمSad

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط shaghayegh.r ، pink lady ، فاطمه23 ، arezoo2013 ، eshgheasemani
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ عصر
ارسال: #25
من خیلی وقته مشتری امپراطورم عاشق پیتزا استاف کراست ش هستم تا حالا هیچ چیزی هم بد ندیدم تو غذاهاش ...!!!

به دلیل مهاجرت وسایلمو میفروشم تاپیک حراجی تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط pink lady ، میناااا ، bahar - shz
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ عصر توسط ( پدیده ).)
ارسال: #26
اره مینا جان متاسفانه حقیقت داره... بار اول ماه رمضان بود هسته خرما دیدم... گفتم خوب پیش اومده... اما بار دوم واقعا نتونستم ببخشمشون...Angry
همین طور رستوران صوفی عفیف آباد دوبار تو سالادشون مو پیدا کردم افتضااااحAngry

منم عاشق دوبل چیزبرگر ذغالی امپراطورم اما دیگه اصلا نمیتونم خودم و راضی کنم برم...

بارها به این اندیشیدم که ای کاش، هیچ‌گاه دل به تو نداده بودم؛ اما بعد پشیمان شدم.
نقل قول
 سپاس شده توسط pink lady ، فاطمه23 ، میناااا ، eshgheasemani
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۳۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ عصر توسط shaparak_7777.)
ارسال: #27
این دو تا هم که اکثرا میشناسیم Lub
ارگ کریم خان در مرکز شهر شیراز قرار دارد. این ارگ در دوره سلطنت سلسله زندیه ساخته شده‌است و پس از اینکه کریم خان زند شیراز را به عنوان پایتخت خود و این مکان را به‌عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد، به ارگ کریمخان معروف شد. در زمان سلطنت سلسله پهلوی از ارگ به‌عنوان زندان استفاده شد که آسیب‌هایی به آن وارد شده‌است.

بازار وکیل شهر شیراز یکی از مشهورترین بازارهای سنتی و تاریخی ایران است. این بازار که به فرمان کریم خان زند (۱۱۷۲ - ۱۱۹۳ ه. ق) ساخته شده، اکنون در مرکز شهر شیراز (شرق میدان شهدا) قرار گرفته‌است. (مسجد و حمام تاریخی وکیل نیز در کنار این بازار قرار دارند) بازار طویل خوش طرحی که از بهترین آثار کریم خان زند است و هنوز تقریباً سالم و پابرجای در شیراز باقیمانده است.

♥خدایا شکرت ♥
 اگه ترجمه مقاله ، کتاب درسی و پایان نامه میخوای بیا سایتم تصویر: images/smilies/blush.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط pink lady ، ( پدیده ) ، betsabeh ، فاطمه23 ، arezoo2013 ، Matchless Pearl
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ عصر
ارسال: #28

پدیده،رستوران باربکیو هتل چمران عالیه،من یبار رفتم کباب ترش خوردم تا آخر عمرم طعمشو یادم نمیره خیلی خوب بوب
ولی کافی شاپش افتضاحه،خیلی شلوغ پلوغ و بی کیفیته
من تولد 18سالگیم رو تو امپراطور گرفتم وافتضاح بود بعد از دقیقا دو ساعت سفارشمون آماده شد و واقعا بی کیفیت بود...
رستوران پرنیان هتل هما هم عالیه،مخصوصا قفقازیش
پیتزا هم که فقط پیتزای دافیTongue
نقل قول
 سپاس شده توسط ( پدیده ) ، فاطمه23 ، sarah m ، arezoo2013 ، eshgheasemani ، پريسان
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ عصر توسط ( پدیده ).)
ارسال: #29
و اما هتل پیشنهادی من... هتل آریوبرزن... خدماتش خوبه و قیمتش مناسب...هتل چهار ستاره... سابقه خوبی هم داره...
هتل تو منطقه مرکزی شهر هست و به اماکن دیدنی و تفریحی شیراز نزدیک هستش... اما در منطقه شلوغی قرار گرفته...
هتل آریو برزن و با توجه به هتل های شیراز بهتون پیشنهاد میکنم... چون شیراز هتلاش واقعا گرونه و نسبت به هزینه ای که میکنید خدمات خوبی دریافت نمیکنید... اما هتل لوکسی نیست... مهمونای ما از غذاهای هتل استفاده نمیکنن... یعنی فقط صبحانه... بنابراین از وضعیت غذاییش مطلع نیستم...Big Grin
قیمت اتاق تک نفره 96700
قیمت اتاق دو نفره 162900
سوییت 3 تخت 286300
هر کدوم و انتخاب کنید میتونید یک تخت اضافه هم شارژ کنید با قیمت 43300
صبحانه هم رایگان

اینجا میتونید عکساش و ببینید http://www.iranhotelonline.com/persian/h...spx?hid=28
Big Grin

نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak_7777 ، pink lady ، betsabeh ، فاطمه23 ، arezoo2013 ، parisan ، سرو آزاد ، saraaa72 ، Matchless Pearl ، پريسان
۲۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ عصر توسط shaparak_7777.)
ارسال: #30
موزه هخامنشی تخت جمشید Heart
ساختمان موزه تخت جمشید قدیمی ترین بنای ایران است که بازسازی شده و به موزه اختصاص یافته است. این بنا یکی از مجموعه کاخ‌های تخت جمشید است که حدود ۲۵۰۰ سال پیش توسط سلسله هخامنشی بنا شد.
موزه ساسانی
ضرورت تشکیل موزه‌ای متناسب با ارزش‌های عصر ساسانی در مجموعه‌ای به همین نام که قدمت آن به سال ۲۶۰ م. می‌رسد، در سال ۱۳۱۷ شمسی توسط پروفسور گیرشمن مطرح شد.

موزه کریم خان زند

اشیا و آثار موزه کریم خان زند به دوران پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی تا دوران معاصر تعلق دارد. اشیا و آثار پیش از تاریخ شامل سفالینه‌ها، مفرغینه‌ها، و ابزار و ادوات شکار، جنگ و زینت آلات است. از سفالینه‌ها می‌توان به سفال‌های هزاره دوم پیش از میلاد که از حفاری‌های علمی " تل ضحاک" فسا به دست آمده اشاره نمود و در میان مفرغینه‌ها باید به اشکال ترکیبی انسان و حیوان، بت‌ها و علامت‌های نذری لرستان اشاره کرد که در هزاره اول پیش از میلاد آفریده شده‌اند.
میدان شهدا (شهرداری سابق)

موزه قاجار در عمارت نصیر الملک

موزه قاجار که در عمارت تاریخی نصیر الملک راه اندازی شده، به آثاری از دوره قاجار اختصاص دارد. این آثار گونه‌های متنوعی از کاسه‌های چینی منقوش، جعبه‌های لاکی، مرقـّعات (نامه‌های) خطی، پوشاک سنتی، قاب‌های آینه، جلد کتاب و ظروف فلزی و... را در برمی گیرد.

موزه نظامی عفیف آباد

موزه نظامی در عمارت تاریخی عفیف آباد به وسیله سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۰ افتتاح شد. این موزه سیرتحول سلاح‌های سرد و گرم شامل سلاح‌های خود کار و نیمه خودکار، شمشیر، نیزه، خنجر، کلاهخود، زره، تفنگ‌های سرپر و شکاری و انواع مسلسل و... از دوره صفویه تا انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته است. از جمله آثار قابل توجه می‌توان به تفنگ تک لول فتحعلی شاه قاجار، تفنگ دولول ناصرالدین شاه، تفنگ موزر اهدایی امپراتور آلمان به مظفر الدین شاه و تفنگ موزر اهدایی دولت فرانسه به مظفرالدین شاه، مسلسل رئیسعلی دلواری و مجموعه تفنگ‌های میرزا کوچک خان جنگلی و یارانش اشاره کرد.
موزه شاهچراغ (ع)

موزه شاهچراغ (ع) از آثار وقفی مردم به این آستانه مبارک، تشکیل شده است. همچنین وسایل شخصی شهید محراب" آیت الله دستغیب"، از جمله پوشاک، دفتر و... نیز در یک رواق (آستانه) به نمایش گذاشته شده است. آثار موزه شاهچراغ شامل مجموعه‌ای از قرآن‌های مجید و نسخ خطی، آثار سفالی از دوره پیش از تاریخ و دوران اسلامی، چند نمونه ظرف سنگی پیش از تاریخ، پارچه و پرده سوزن دوزی، آثار شیشه‌ای شامل انواع لاله، چراغ، شمعدان و انواع گلاب پاش و...، ظروف چینی، ظروف فلزی شامل آفتابه لگن، پیه سوز، سینی، قندیل برنجی و... و تعدادی مجسمه کوچک است. از اشیای قابل توجه موزه، دو لنگه در قدیمی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) است که سال ۱۲۸۹ هـ. ق توسط " ظل السلطان" به آستان مبارک هدیه شد.

موزه تاریخ طبیعی دانشگاه شیراز

موزه تاریخ طبیعی در اسفند ۱۳۵۳ تأسیس شد، و در اسفند ۱۳۵۹به ساختمان کنونی انتقال یافت. در بخش جانورشناسی موزه ۲۵۰۰ نمونه از بی مهرگان و در قسمت مهره داران، دوزیستان و خزندگان و پرندگان، انواع گوناگون آنها جمع آوری شده است. در بخش گیاهان زینتی و دارویی بیش از ۶۰ گونه گیاه دارویی، در بخش زمین شناسی فسیل ماهی با عمر۷۰ میلیون سال، کانی‌های زینتی، انواع سنگ‌ها و فسیل‌ها قرار دارد.
AngelLub

♥خدایا شکرت ♥

نقل قول
 سپاس شده توسط ( پدیده ) ، pink lady ، bahar1365 ، betsabeh ، فاطمه23 ، arezoo2013 ، parisan ، Matchless Pearl
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام