• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

شور

۲۹-مرداد-۱۳۹۳, ۰۸:۰۸ صبح
ارسال: #31
RE: شور
(۲۸-مرداد-۱۳۹۳ ۰۵:۵۲ عصر)سحر بانی نوشته است:  بچه ها 2تا سوال
1 من میخوام ذرت دون کرده رو شور بریزم 1بار ریختم ذرتاش له شد کسی تاحالا درست کرده؟
2میخوام بی بی کرن شور بریزم کسی میدونه چطوری درست کنم مثل این کنسروا بشه؟اصلا بی بی کرنو کجا میفروشن

در مورد سوال اولت اگه برای استفاده تو سالاد یا ذرت مکزیکی میخای بجای شور ریختن با یه قاشق شکر بپز و فریزشون کن.عالی میشه.
به نظرم بی بی کرنها هم شور نیستند و دقیقا با یکم شکر کنسرو میشن
نقل قول
 سپاس شده توسط سحر بانی
۲۹-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ عصر
ارسال: #32
یعنی بجای نمک توی ابش شکر بریزم؟
چقدر بریزم؟
نقل قول
۲۹-مرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۵۷ عصر
ارسال: #33
بله دوستم من برای 5 تا ذرت کامل دون کرده 1 قاشق شکر میریزم
نقل قول
 سپاس شده توسط سحر بانی ، پريسان
۵-مهر-۱۳۹۳, ۰۵:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-مهر-۱۳۹۳ ۰۳:۰۳ عصر توسط mehranna.)
ارسال: #34
این شور امساله منه تازه گذاشتمش
[تصویر: شور] البته یه ظرف یه هفته قبل گذاشتم که این باقی موندشه باید کرفسو کم بریزین چون ترش میشه اینو طی تجربه ی سال قبلم فهمیدم
[تصویر: شور]

مامان عزیزم از دنیا رفتCrying.
نقل قول
 سپاس شده توسط پريسان ، nasrin_71 ، قرمـــ♥ــــــز
۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۱:۲۸ عصر
ارسال: #35
مهگل فکر کنم به خاطر اینکه جاش سرد بوده درست جا نیافتاده .جابه جاش کن

یکمی از آبشو بردار .دوباره آب نمک درست کن بهش اضافه کن

همه چیز داره به بهترین نحو پیش میره Hehe!
خدایا شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط zahra_h
۱۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۲:۴۶ عصر
ارسال: #36

سلام به همه دوست های عزیز و هنرمند
این هم از شوری که من چند روز پیش ها درست کردم

(خدا برای من کافیست)
خدایا جونم ممنون به خاطر اینکه هوام رو داری .
من دارم مامان می شم
نقل قول
 سپاس شده توسط baran.aram ، hayahoo ، النا68 ، پريسان ، nasrin_71 ، قرمـــ♥ــــــز ، pikard
۱۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ صبح
ارسال: #37
خیارشورمن -خیاراهاروباخلال دندون وسطش سوراخ کنین (ازطرف دیگه بیادبیرون)وسطش خالی نمیشه-من خودم طبق این درستمیکنم 16پیمانه اب (اب شیرنه اب جوشیده)2پیمانه سرکه سفیدویک پیمانه نمک(پیمانه هرچی بودفرقی نداره مال من استکان فرانسوی)-توشم نصف فلفل قرمزوچوب شویدونعنا ومرزه وسیروهویج وکرفس گورجه میریزم زاج اگه داشتین اندازه عدس توش میندازین- یکروزدرش بازه اگه سرش خالی شده دوباره ابنمک بریزین بعدسراشونوپلاستیک میزنم یکماه باشه جای خنک خیللی خوشمزه میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط فروغ بنی ، A.Bidel ، hayahoo ، پريسان ، delaram22 ، قرمـــ♥ــــــز
۱۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ صبح
ارسال: #38
من خیارشور و سیر و آب جوشیده سرد شده و کمی سرکه یک قاشق شیره خرما یا انگور و نمک رو واسه خیار شور میزنم سبزیم هم ترخون هست یا کرفس کوهی

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط A.Bidel ، hayahoo ، پريسان ، قرمـــ♥ــــــز
۸-آذر-۱۳۹۳, ۰۹:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-آذر-۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ عصر توسط nasrin_ae.)
ارسال: #39
این اولین شوری که انداختم جاتون خالی بسیار خوش طعم ولذیذ تندی وشوری اندازه یعنی حرف نداشت:
با آب جوشیده سرد شده نمک وسرکه سفید شوید تازه فلفل تند وسیر فراوان...بعد 10 روز این شد حاصلش خیلی خوشحالم و
مرسی که دیدینWinkBig Grin

همیشه فردایی نیست تا زندگی فرصت دیگری
برای جبران این غفلت ها به ما دهد
کسانی را که دوست داری همیشه کنار خود داشته باش
و بگو چقدر به آنها علاقه و نیاز داری
مراقبشان باش

"گابریل گارسیا مارکز"
نقل قول
 سپاس شده توسط ژاکلین ، پريسان ، nasrin_71 ، قرمـــ♥ــــــز ، azinia25 ، farzane.....M
۸-آذر-۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ عصر
ارسال: #40
(۴-آبان-۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ عصر)بهار71 نوشته است:  بچه ها من همیشه شور درست میکنم خیلیم خوب میشه
ایندفعه نمیدونم چرا آب شورم بعد 15 روز یه جورایی مثل ژله شده
خیلی ناراحتم مزش بد نشده هاااااا
ولی آبش لزج و حال بهم زن شده
تورو خدا بگین چیگار کنم

بهار جون وقتی شور اینطور شد فقط میتونی یه کار کنی.شورتو باید خالی کنی تو آبکش وقتی آبش رفت. به اندازه یک سوم ظرفت سرکه و آبو کمی نمکو با هم مخلوط کن و بزار بجوشه. وقتی خنک شد بریز تو شورت . و مشکلت حل میشه گلم Embarrased
نقل قول
 سپاس شده توسط delaram22 ، قرمـــ♥ــــــز ، من و خودم
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام