شرایط جدید برای وام ازدواج

۲۲-خرداد-۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-خرداد-۱۳۹۱ ۰۶:۱۴ عصر توسط bita12.)
ارسال: #1
   
شرایط جدید برای وام ازدواج
هفت صبح نوشت: دختران و پسرانی که در شرف ازدواج اند و برای پوشش برخی از هزینه های مقدماتی این کار دل شان را به وام ازدواج خوش کرده اند بهتر است این را بدانند که براساس مصوبه شورای پول و اعتبار که روز گذشته توسط مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک ها ابلاغ و از ابتدای سال ۱۳۹۱ قابل اجرا است می توانند علاوه بر سه میلیون تومان تسهیلات مصوب برای هریک از زوجین در صورت دارابودن برخی شرایط مبالغ اضافه تری را در قالب این طرح دریافت کنند.

مهریه کمتر وام بیشتر

در اولین بند از این مصوبه مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای دخترانی که مهریه آنان تا ۱۱۰ سکه بهار آزادی باشد اضافه شده است و به عبارت دیگر دخترانی که هنگام تعیین مهریه کمی هوای داماد را داشته اند و به تعداد سکه های تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی قناعت کرده اند می توانند دو میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. تعیین صحت ادعای مهریه کمتر یا در حد ۱۱۰ سکه هم هنگام بررسی مدارک و از روی سند ازدواج انجام خواهد شد.

پسرهای کمتر از ۲۵ سال

البته این مصوبه آقادامادهای جوان را هم مورد توجه قرار داده و براساس بند دوم آن مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای پسرانی که قبل از ۲۵ سالگی ازدواج کنند اضافه شده است تا جوانانی که هنوز سن شان از ۲۵ سال نگذشته و هوس ازدواج کرده اند بتوانند دو میلیون تومان وام بیشتر بگیرند.

یکی دیگر از مصوبه های این جلسه هم مربوط به افزایش مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، هر یک از دختران یا پسرانی که یکی یا هر دوی آنها فاقد پدر باشند، است.

دانشجوها هم وام بیشتر می گیرند

دانشجویانی هم که بخواهند همزمان با درس و تحصیل صاحب زن و شوهر شوند می توانند مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات بیشتر از وام مصوب بگیرند. براساس این مصوبه هریک از دختران یا پسرانی که دانشجوی دانشگاه ها یا طلبه حوزه های علمیه و در حال تحصیل باشند، می توانند دو میلیون تومان بیشتر وام ازدواج بگیرند به شرطی که هنگام عقد هنوز دانشجو باشند.

اما یک نکته مهم اینکه هر دختر و پسر می توانند صرفا از افزایش مبالغ تسهیلات ازدواج برای یک بند از این بندها استفاده کنند یعنی اگر کسی سنش کمتر از ۲۵ سال باشد و دانشجو هم باشد نمی تواند ادعا کند که باید به او چهار میلیون تومان بیشتر وام تعلق بگیرد.

شرایط و مراحل گرفتن وام ازدواج

اما به طور کلی برای ثبت نام وام ازدواج باید به سایت http://ve.cbi.ir مراجعه کنید. وام را از هریک از بانک های نزدیک منزلتان می توانید بگیرد. ملی، صادرات، سپه و…

شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج

اما به طور کلی برای گرفتن وام ازدواج شرایطی عمومی لازم است که دارابودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران شرط اول آن است البته کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت نام برای دریافت این تسهیلات هستند و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می شود.

اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی شده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود.

کارت ملی (موقت یا دائم) و کد پستی محل سکونت متقاضی هم ازجمله موارد درخواستی هنگام ثبت نام است. خوب است این نکته را هم بدانید تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فقط یکبار به متقاضیان پرداخت می شود یعنی اگر شخصی چه دختر چه پسر قبلا ازدواج کرده و از تسهیلات ازدواج استفاده کرده باشد در ازدواج دوم نمی تواند درخواست مجدد داشته باشد.

مدارک مورد نیاز

اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه های زوجین، اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم) زوجین، اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم) ضامن، کد پستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافت یاز سایت پس از مرحله ثبت نام ازجمله مدارک مهم برای دریافت این تسهیلات است.

روش ثبت نام

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط باشند، ابتدا باید از طریق سایت سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به نشانی http://vc.cbi.ir ثبت نام کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند که در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ۱۰ رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است، به شخص ثبت نام کننده داده می شود.

متقاضیان موظف هستند ظرف مدت سه الی چهار روز جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و همچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتی که شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام می شود به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام کنند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه متقاضیان در زمان تعیین شده، ثبت نام آنها کان لم یکن تلقی می شود.


منبع: ایران گرد
http://www.irangrand.ir
نقل قول
 سپاس شده توسط shiva2265 ، betsabeh ، tara_25 ، Saghi ، negar_k ، andia ، bahare71 ، faarima ، sevdayi ، هانی hani ، nasibe_603 ، shima 1366 ، imanz ، akhm6236
۲۳-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ صبح
ارسال: #2
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
بیتا جان من وام ازدواجمو گرفتم

خب این آیین نامه تازه تصویب شده

میتونم برم اون 2 تومن دیگه رو بگیرم با توجه به اینکه دانشجوام؟

دعا کنید کارهامون رو ب راه بشه تا منم بتونم مامان شم Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366
۲۴-خرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۵۲ عصر
ارسال: #3
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
بچه ها یه سوال! مدت زمانیکه طول میکشه تا وام رو بدن چقدره؟؟؟؟ یعنی از وقتی مدارکو دادی تا چند وقت بعدش ظول میکشه؟؟؟ چند ماه یا چند هفته؟؟؟ مدت مشخصی داره یا هر شعبه ای میتونه واسه خودش هر وقت دلش خواست نوبت بده؟؟؟؟

بفرماييد "شامپاين" !!
در گويش اصفهانى يعنى بفرماييد طبقه پايين براى صرف شام Big Grin
نقل قول
 سپاس شده توسط baran.bahar ، shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ عصر
ارسال: #4
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
مهریه تا 114 سکه رو هم شامل میشه عزیزم

نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ عصر
ارسال: #5
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
الان من یه ماهیه وام ازدواجمو گرفتم .مهریه ام 14 سکه هستش
الان برم اون 2 میلیونو می دن

https://www.samandehi.com/iraniwedding?ref=hl

عروسی به سبک ایرانی
نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ عصر
ارسال: #6
 
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
خوش به حالتون..
ما که مهریمون زیاد بود اما هردو دانشجو و و زیر 25 سال...
حیف که گذشت!!!
شانسم نداریم...Sad

متولد آذر... عروس آذر.
نقل قول
 سپاس شده توسط shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ عصر
ارسال: #7
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
ما که وام رو گرفتیم میشه بریم 2 میلیون رو بگیریم؟؟
نقل قول
 سپاس شده توسط baran.bahar ، shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۳۶ عصر
ارسال: #8
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
شوهرم زیر 25ساله هنوز وامشو نگرفته 2 میلیون اضافه بهش میدن؟
نقل قول
 سپاس شده توسط baran.bahar ، shima 1366
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ عصر
ارسال: #9
 
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
اینکه میگن فقط تا 1 سال که از عقد بگذره میشه وام گرف جدیییییییه؟؟؟

متولد آذر... عروس آذر.
نقل قول
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ عصر
ارسال: #10
RE: شرایط جدید برای وام ازدواج
هاها من دانشجوامممممم
Smile
ما 6تومن میگیریم Smile
واقعا خجالت آوره اینهمه شرط و شروط میذارن واسه 6تومن
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام