شام شب یلدا

۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۰۳:۰۶ صبح
ارسال: #41

RE: شام شب یلدا
ما هم رسم سبزی پلو با ماهی داریم اما شوشو از ماهی متنفره Sad

میخوام بال سوخاری و سالاد ماکارانی و اینا درست کنم براش

اگه گفتین من چقدر خوشبختم؟ خخخخخخخ
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
دوستان اگه کسی تمایل به تحصیل در دانشگاههای اروپا داره به من پیام خصوصی بده Cool
نقل قول
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ صبح توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #42
(۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ صبح)HiddenBride نوشته است:  ما هم رسم سبزی پلو با ماهی داریم اما شوشو از ماهی متنفره Sad

مرغ شکم پر هم چیزه خوبیه ها.اگه بلدین درست کنین به نظرم برای شب یلدا خوب میشه.البته اگه خودت و شوشو فقط هستین براتون خیلی زیاد میشه

سمیرا جون شما شمالی هستین؟
آخه کباب ترش مخصوص شمالیاس.
ماهم رسممون سبزی پلو با ماهیه.
البته برای شب یلدا صرفا غذای خاصی نداریم.ولی چون از قدیم رسم بوده شب عیدا سبزی پلو با ماهی درست کنن ماهم درست میکن.
نقل قول
 سپاس شده توسط HiddenBride
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ صبح توسط baran.baran.)
ارسال: #43
وااااااااای من عاشق مرغ شکم پرم ، یه بار یکی از آشناهامون که شمالی هستن درست کردن و فوق العااااااااده بود. دستور پختش رو میشه بگین ؟Angel

بچه ها تلویزیون و زیر تلویزیونیم رو می فروشم،
هر دو با هم 250 تومن، هر کی خواست بهم خصوصی پیام بدهCool
عکسش رو هم اینجا می تونید ببینید:

http://s3.picofile.com/file/7579348060/1111111.jpg
نقل قول
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ صبح
ارسال: #44
مامام منم همیشه سبزی پلو و ماهی درست می کنه با آجیل شب یلدا و هندونه و انار کلی مخلفات این شب و اینکه امسال اولین شب یلدای منه ما رسم داریم مادر عروس به دخترش هدیه و کلی از این خوراکی ها میده
نقل قول
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ صبح
ارسال: #45
مرغ شکم پرگزینه خیلی خوبیه البته در صورتی که تعداد زیاد باشه دوستان
نقل قول
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ عصر توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #46
باران جون سرچ کنی دستور انواع مختلف مرغ شکم پر میاد.به نظرم خیلی مجلسیه و خوشمزه.ماهی شکم پرم همینطور خوشمزه میشه.
من خودم فعلا نظرم رو ماهیه البته نه شکم پر.

تزیین هندوانه به صورت پیتزا:
هندوانه را بصورت گرد به اندازه قطر پیتزا برش میزنیم.
میگذاریم آب اضافه هندوانه خارج شود.
هندوانه را روی ظرف سرو قرار میدهیم.
شبیه پیتزا برش میزنیم.
روی هر یک از برشها را با مربای توت فرنگی و شکلات سفید رنده شده و کشمش و پودر نارگیل تزیین میکنیم.
البته تزیین روش دلبخواه هستش و میتونید چیزیو کم یا زیاد کنید.
نقل قول
۲۱-آذر-۱۳۹۱, ۱۰:۳۵ عصر
ارسال: #47
(۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ صبح)عروس خوش قدم نوشته است:  
(۲۱-آذر-۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ صبح)HiddenBride نوشته است:  ما هم رسم سبزی پلو با ماهی داریم اما شوشو از ماهی متنفره Sad

مرغ شکم پر هم چیزه خوبیه ها.اگه بلدین درست کنین به نظرم برای شب یلدا خوب میشه.البته اگه خودت و شوشو فقط هستین براتون خیلی زیاد میشه

سمیرا جون شما شمالی هستین؟
آخه کباب ترش مخصوص شمالیاس.
ماهم رسممون سبزی پلو با ماهیه.
البته برای شب یلدا صرفا غذای خاصی نداریم.ولی چون از قدیم رسم بوده شب عیدا سبزی پلو با ماهی درست کنن ماهم درست میکن.

سلام عزیزم نه ما شمالی نیستیم و تبریزی هستیم اما اگر تعریف از خودمون نباشه اکثر غذا های محلی رو با همون ظرافتی که خود شمالی ها یا شیرازی ها و ... بلد هستند از مامانم یاد گرفتم من از اونجایی که انار هم یکی از سمبل های شب یلداست و رب انار توی مخلفات کباب ترش استفاده میشه این پیشنهاد رو دادم .
نقل قول
 سپاس شده توسط HiddenBride ، bahare joon
۲۲-آذر-۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ صبح
ارسال: #48
من پارسال انار پلو درست کردم با فیله مرغ زعفرونی سرخ شده مهمونا خیلی دوست داشتن امسال میخوام دوباره انار پلو درست کنم
نقل قول
۲۲-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-آذر-۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ عصر توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #49
زنبق جان انار پلو خوشمزه است؟ دونه های انار لای برنج سفت نیست که اذیت کنه؟ بچه کوچیک راحت میتونه بخوره؟

تزیین هندوانه به شکل شکلات: قطعاتی از هندوانه را یه صورت مکعب های 2 سانتیمتری برش میزنیم.خلال دندان را در هندوانه فرو میکنیم . هندوانه ها را در شکلات آب کرده فرو میکنیم و در یخچال به مدت نصف روز یا بیشتر میگذاریم.
نقل قول
 سپاس شده توسط bahare joon
۲۲-آذر-۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ عصر
ارسال: #50
زنبق جان الان تو نت سرچ کردم انار پلو شامل کشمش و خلال بادام و پسته هم بود.شمام اینجوری درستش کردی یا فقط انار ریختی تو برنج.
میشه توضیح بدی؟ طعم برنج چجوری میشه ترش شیرین ملس؟ خوردن دونه های انار راحته و به نرمی دونه های برنج میشه یا نه؟
من خورشت انار خوردم به نظرم انار توش سفت بود و خوردنش راحت نیست.انار پلو هم همینجوریه؟
وای چقد سوال کردم
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام