شام شب یلدا

۱۸-آذر-۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آذر-۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ عصر توسط mehrdadmahdieh.)
ارسال: #21
RE: شام شب یلدا
(۱۸-آذر-۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ عصر)عروس خوش قدم نوشته است:  مهدیه جان سالاد شیرازیتو دیگه روش سس نمیریزی؟ اگه میریزی هندونت ابکی نمیشه تو ظرفش؟ هسته های هندونه رو با چی میزاری؟ زیتون؟

من بعنوان تنقلات اینارو میزارم: آجیل چهارمغز - میوه خشک - شیرینی - شکلات - میوه و انار و هندوانه.
منم دوست دارم انارو تو سلفون بپیچم ولی میترسم تمیز نتونم در بیارم.شایدم انارو تو کاسه های تک نفره و تزئین شده با نعنا سرو کردم.
هندونه رو هم دوست دارم به شکل کیک سه طبقه برش بزنم و سه طبقه رو بزارم رو هم و با میوه های دیگه تزئین کنم.بچه ها خیلی کار راحتیه و شیک.عکسشو جایی دیدم یادم نیست کجا بود.توضیح میدم شاید متوجه بشین.هندونه رو از وسطش برش میزنیم.ما مقطع دایره لازم داریم.اولین دایره رو که برش دادیم ضخامتش باید چند سانت باشه (به اندازه ارتفاع طبقات کیک ). پوست هندوانه رو ازش جدا میکنیم. یه دایره دیگه هم میبریم به همون ضخامت.پوستشو میگیریم و با چاقو قطر دایره مونو کوچیک میکنیم.چون این یکی باید بشه طبقه دوم کیکمون.پس باید سطح مقطعش از طبقه پایینی کمتر باشه.طبقه سوم و... هم به همین روش.هندونه هارو از بزرگ تا کوچیک رو هم میزاریم تا حالت پله ای ایجاد بشه.روی پله هارم با میوه های پوست کنده مثل کیوی و موز و... تزیین میکنیم.تو عکسش بین طبقات یه چیز سفیدی بود که من نفهمیدم چیه.ولی به نظرم همینطوریم خوشگل بشه.
برای شامم هنوز تصمیم نگرفتم.

عزیزم سالاد شبرازی با آبغوره اس که آبغوره رو جدا میزارم
آره با زیتون سیاه
انار رو از قبل امتحان کن خب
من دیدم این مدل کیکو
برای دور هر طبقه میتونی از مروارید استفاده کنی که شکیل شه مثه این http://nowaroosupload.ir/uploads/13549933831.jpg
آجیل هم من میخوام توی تور تک نفره درس کنم
من خودم میخوام باسلوق سه رنگ درس کنم سه رنگ هندونه

خوشبختیممم Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط nedva
۱۸-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۸-آذر-۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ عصر توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #22
بچه ها شما مهموناتون کیا هستن؟
خیلی باهاشون راحتین یا نه ؟
من چون یه عده از مهمونام ازون دسته ای هستن که جلوشون رودرواسی دارم میخوام هنر بخرج بدم (از بس که هنرمندم!!!!)
ولی اگه خودمونی بودن یعنی فقط خانوادم بودن کمی راحت تر و خودمونی تر میگرفتم.
این سوالو پرسیدم که بدونم دلیل اصلی اینکه شما انگیزه دارین همه چی خوب باشه چیه؟ واسه دل خودتون؟ واسه آبروداری جلو مهمون؟ یا کلا چون یلداس دوست دارین همه چیز عالی باشه حتی اگه قرار باشه مهمونیتون دو نفره برگزار بشه.
واقعا دوست دارم اون چیزی که تو دلتونه بدونم.گاهی وقتا فکر میکنم من با بقیه آدما فرق دارم و باید خودمو اصلاح کنم
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۸:۰۵ صبح
ارسال: #23
سلام بچه ها من میخام همینطوری کادو برای همسرم بگیرم چی بگیرم؟

حضور آرامت مدتهاست در کنارم نیست......
ولی یادت مهمان همیشگی قلبم است.New1
خدایا بچمو در پناه خودت حفظ کن، 36
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۸:۳۱ صبح توسط دخترک گندم گون.)
ارسال: #24
بچه ها ما هم برای 4مین سال قراره امسال شب یلدایی بریم خونه ی مادر شوهر 2 سالشو اونا اومدن پارسال و امسال ما میریم یعنی رفتیم و میریمSmile حالا قراره مامانم کوفته درست کنه بیاره مادر شوهرمم چون سر کار میره گفته از شب قبلش آش آماده میکنه و باقی چیزاش با منه منم میخوام از شب قبلش برم اونجا همه کارا رو بکنم
به نظرتون چی کارا بکنم اینا خیلی رو من حساب می کننSmile
من فعلا خودم فقط پخت باسلوق رو فیکس کردم چون قبلا هم درست کردم کلی استقبال شد بیایین نظر بدین تو روخدا . کاش عروسی کرده بودم خونه ی خودم بودم اونجوری خیلی راحت تر بود همه رو دعوت می کردم خونه ی خودم
مهمونا حدود 14 نفرن

آخ یادم رفت تازه کادو چی بگیرم به غیر از لباس و عطر

بالاخره بعد از 5 سال عقد رفتم سر خونه زندگیم 2 مهر 92
الان دلم همه چی میخواد مخصوصا مامان بابامو
ولی خیلی حال میده خونمSmile
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ صبح
ارسال: #25
ماهم دعوت شدیم خونه خواهر شوشو

{ما به هم برسیم }. آرزوی دیروزم بود
خدایا شکرت عشقمون 7 ساله شد و 1ساله با هم زیر یه سقفیم Heart
{عشقمون تا ابد پایدار باشه } آرزوی هروزمون
نقل قول
 سپاس شده توسط rozgol
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۱۱:۱۹ صبح
ارسال: #26
بچه ها امسال احتمالا طبق رسم و رسومات خانوادم میان خونمون از طرفی امسال اولین شبه یلدایی خواهرمو میارن تازه نامزد کرده داماد نوه عمومه پارسال ک خواهر شوشو 1 همچین شرایطی رو داشت 1 شب قبل ما رفتیم خونشون و مادر شوشو واسه دخترش کادو برد فردا شبشم رفتیم خونه ی نامزد برادر شوشو و واسش میوه شیرینی بردن
حالا من چ کنم پایه اید با دامادمون هماهنگ کنم بیان خونه ی ما و صداشو در نیارن بگن فرداش میایم در صورتی ک خونه ما حاضر آماده ان از طرفی هم داداشم واسه اولین بار با 1 دختری ک هم دانشگاهی همین خواهرمه دوست شده و تیریپ ازدواجن و واسه عروسی من کلی زحمت کشیده و مادر هم نداره بگم با خواهراشو دومادشون بیان و داداشمم اینجوری غافلگیر کنم یا نه؟
زودی جواب بدید

بعد از کلی سختی همه چیز داره میوفته رو غلتک
خدایا مرسیNew1
عروسی جوجه ی منم(خواهرم) مشخص شد 93/6/6
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ عصر
ارسال: #27
بچه شب یلدا حتما خانوادهی شوهر باید از شام بیاند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مترسك را دار زدند!!! به جرم دوستي با پرنده گه مبادا تاراج مزرعه اي را به بوسه اي فروخته باشد راست ميگفتي كه اينجا قحطي عاطفه است.Sad
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ عصر توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #28
(۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ صبح)nafa30 نوشته است:  بچه ها امسال احتمالا طبق رسم و رسومات خانوادم میان خونمون از طرفی امسال اولین شبه یلدایی خواهرمو میارن تازه نامزد کرده داماد نوه عمومه پارسال ک خواهر شوشو 1 همچین شرایطی رو داشت 1 شب قبل ما رفتیم خونشون و مادر شوشو واسه دخترش کادو برد فردا شبشم رفتیم خونه ی نامزد برادر شوشو و واسش میوه شیرینی بردن
حالا من چ کنم پایه اید با دامادمون هماهنگ کنم بیان خونه ی ما و صداشو در نیارن بگن فرداش میایم در صورتی ک خونه ما حاضر آماده ان از طرفی هم داداشم واسه اولین بار با 1 دختری ک هم دانشگاهی همین خواهرمه دوست شده و تیریپ ازدواجن و واسه عروسی من کلی زحمت کشیده و مادر هم نداره بگم با خواهراشو دومادشون بیان و داداشمم اینجوری غافلگیر کنم یا نه؟
زودی جواب بدید

به نظر من عزیزم تو دو شب جدا بگیرید.من هرکیو دیدم این مشکلو داشته تو دو شب جدا مهمونیشونو برگزار کردن.اجازه بدین همه چی سر جای خودش باشه.شبی که خانوادتون میان خونه شما شوهر خواهرتونم بیاد و برنامه سورپرایز کردن برادرتونم میتونین انجام بدین ولی برنامه مربوط به خواهرتون بهتره خونه مادرتون انجام بشه

(۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۱۲:۳۳ عصر)عقیق نوشته است:  بچه شب یلدا حتما خانوادهی شوهر باید از شام بیاند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بستگی به رسم خودتون داره عزیزم.میتونن بعد از شام بیان.فکر کنم اکثرا بعد شام میان.شما از همسرت بپرس

(۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ صبح)mary goli نوشته است:  بچه ها ما یه ماهه ازدواج کردیم به نظرتون واسه شب یلدا چیکار کنم
ضمنا اون شب تولد برادرم هم هست و خانم برادرم ما رو اون شب پاگشا کرده

عزیزم مهمونی خونه برادرتو برو.شما تازه یک ماهه عروسی کردی.براتم سخته.تازه خانوم برادرتون لطف کرده و شمارو دعوت کرده.شمام میتونی یه چیزی درست کنی و براشون ببری.اگرم رسم دارین که خانوادت براتون یلدایی بیارن دو شب جدا برنامه هاتونو اجرا کنین.

(۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۸:۳۱ صبح)دخترک گندم گون نوشته است:  بچه ها ما هم برای 4مین سال قراره امسال شب یلدایی بریم خونه ی مادر شوهر 2 سالشو اونا اومدن پارسال و امسال ما میریم یعنی رفتیم و میریمSmile حالا قراره مامانم کوفته درست کنه بیاره مادر شوهرمم چون سر کار میره گفته از شب قبلش آش آماده میکنه و باقی چیزاش با منه منم میخوام از شب قبلش برم اونجا همه کارا رو بکنم
به نظرتون چی کارا بکنم اینا خیلی رو من حساب می کننSmile
من فعلا خودم فقط پخت باسلوق رو فیکس کردم چون قبلا هم درست کردم کلی استقبال شد بیایین نظر بدین تو روخدا . کاش عروسی کرده بودم خونه ی خودم بودم اونجوری خیلی راحت تر بود همه رو دعوت می کردم خونه ی خودم
مهمونا حدود 14 نفرن

آخ یادم رفت تازه کادو چی بگیرم به غیر از لباس و عطر

عزیزم اگه منظورت فقط درست کردن شامه به نظرم اینا خوبه: سبزی پلو با ماهی یا مرغ شکم پر یا چلو گوشت همراه با سوفله یا گراتن یا لازانیا یا کیک غذایی.... سالاد انار سالادفصل یا سالاد میگو کیک هندوانه ای یا ژله سه رنگ هندوانه ای یا ژله انار یا بستنی که روش انار دون شده ریخته باشی
تنقلاتم که باسلوق دسترنج خودت آجیل شور یا شیرین شیرینی خانگی یا آماده میوه همراه با انار و هندوانه و انگور میوه خشک چایی با نبات و خرما اگه دوست داشتی بعنوان شربت آب انار و آب هندونه هم میتونی درست کنی.
به نظرم حالا که بخرج پدر شوهرته حسابی هنرنمایی کن ( از طرف یه دوست بد )

(۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ صبح)روکسانا نوشته است:  سلام بچه ها من میخام همینطوری کادو برای همسرم بگیرم چی بگیرم؟

خب بهتر اینه که براشون پالتو یا بافت یا شالگردن و دستکش بگیری.

اگه لباس دوست نداری میتونی یه چیز تزئینی بگیری مثل درخت کاج که چون کریسمسم هست خیلی راحت میتونی خوشگلاشو پیدا کنی.البته اگه شوشوت مثل شوشوی من نباشه.چون شوشوی من میگه شب یلدا مربوط به سنت ما ایرانیاس و در این شب کاج کریسمس توش جایی نداره.ولی من به شخصه از بچگی این کاجارو خیلی دوست داشتم. میتونی مجسمه بابا نوئل و یا مجسمه آدم برفی هم بگیری.مجسمه ادم برفی دیگه با ایرانی بودنمون منافات نداره.به نظرم خیلیم چیز به درد بخوریه چون زمستونا میتونه جزئی از دکور خونه محسوب بشه و شب یلدا رو میز یا سفره یلدا خودنمایی کنه.

دیوان حافظ یا شاهنامه هم میتونی بهش کادو بدی

اگرم برات مهم نیست که کادوت به شب یلدا ربط داشته باشه میتونی عطر ادوکلن ساعت لوازم بهداشتی گوشی موبایل تبلت نوت بوک نرم افزارهای مورد نیازش کتاب و.... بگیری و تو جعبه ای بزاری که یا شبیه برف و زمستون باشه یا شبیه هندونه
نقل قول
 سپاس شده توسط mary goli ، دخترک گندم گون ، bahare joon
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #29
مرسی عقیق جون.من دنبال کاج هستم اتفاقا خیلی کریسمس و دوست دارم ولی نمیدونم این کاج ها مصنوعی هستن یا طبیعی؟قیمتشون چنده؟برای تزئیناتش کجا برم؟فکر خوبی هست کاج که برای کریسمس با یه کادو.مرسییییییییییی

حضور آرامت مدتهاست در کنارم نیست......
ولی یادت مهمان همیشگی قلبم است.New1
خدایا بچمو در پناه خودت حفظ کن، 36
نقل قول
۱۹-آذر-۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-آذر-۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ عصر توسط عروس خوش قدم.)
ارسال: #30
میگم هیشکی منو نمیبینه.
روکسانا جون کاج و من بهت گفتم.عقیق که خودشم دنبال کادو بود

کاج هم مصنوعیش هست.طبیعیشو نمیدونم.تو محله هایی که ارامنه هستن معمولا این موقع سال مغازه هاشون کاج میارن.یا نزدیکه کلیساهاواگه خریدی یا جایی دیدی منم خبر کن.قیمتشم بهم بگو

تزئینات درخت کاجو خود مغازه هام انجام میدن.من خودم تزئین شده شو پشت ویترین دیدم
نقل قول
 سپاس شده توسط بارانک
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام