• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

سیر ترشی

۵-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۳۹ عصر
ارسال: #11
RE: سیر ترشی
نباید تلخ بشه اصولا
حالا صبر کنین شاید درست شد
احتمال میدم از سیرش باشه

لباس نامزدی تور اسکارلت طلایی رنگ رو به قیمت مناسب میفروشم
نقل قول
 سپاس شده توسط آنشرلی370
۶-مرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #12
ایشالا خوب میشه یه راهکار دارم واستون میتونید کمی قند رو بسوزونید به همراه کمی نمک و سرکه بهش اضافه کنید یا به جاش از کارامل آماده یا شیره خرما استفاده کنید طعم تلخ رو میپوشونه

لباس نامزدی تور اسکارلت طلایی رنگ رو به قیمت مناسب میفروشم
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
۱۲-تير-۱۳۹۴, ۰۱:۱۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۲-تير-۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ عصر توسط marziye521.)
ارسال: #13
سلام
بچه ها من شمالی هستم و ما اصلا سیر رو نه حرارت میدیم و نه سبزی میریزیم داخلش
سیر
نمک
سرکه
مقدار خیلی کم شکر یا نبات یا شیره خرما یاانگور
فقط سعی کنین بعد از پوست گرفتن سیرروش نمک بپاشین و حدود6 ساعت بذارین همونطور بمونه و نمک روش خشک بشه
بعد توی بانکه مورد نظر بریزین و سرکه و درصورت تمایل شیرینیهای نام برده شده رو هم توش بریزین
راستی
حتما یادتون باشه تا حداقل 2ماه هر10 روز به ترشیتون سربزنین و اگه سرکش کم شده بهش اضافه کنین
لذت ببرین

شیوا جان سرکه رو جلو نور مستقیم آفتاب قرار نده

خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
نقل قول
 سپاس شده توسط اتيشپاره ، marzieh.ahmad
۲۸-فروردين-۱۳۹۷, ۰۸:۰۴ عصر
ارسال: #14

سیر ترشی یکی از انواع ترشی است که طرفداران زیادی دارد. در این مطلب طرز تهیه آن را به شما آموزش می دهیم. این ترشی پس از دو ماه قابل خوردن است.

مواد لازم برای سیر ترشی :

سیر یک کیلوگرم
سرکه حدود یک لیتر
نمک 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه سیر ترشی :
بوته‌های سیر، در بهار تازه است و برای تهیه این ترشی مناسب می باشد. چندین لایه از پوست روی آن‌ها جدا کنید تا حبه ها مشخص شوند اما بوته‌ها به صورت درسته باقی بمانند و از هم جدا نشوند. به عبارت دیگر، بوته‌های سیر فقط باید یک لایه پوست داشته باشند و ریشه آن هم گرفته شود.

در فصل های دیگر- که سیر خشک در دسترس می‌باشد- به مدت یک روز آن را بخیسانید. سپس ریشه و پوسته‌های اضافی را بگیرید و آن را در صافی بریزید تا خشک شود.

اگر بوته‌ها ناصاف و فرورفته باشند، بهتر است آن‌ها را حبه حبه کنید تا ناهمواری ها و دورریز آن‌ها گرفته شود، بدون آنکه پوستشان را کاملاً جدا کنید.
سپس سیرها را به‌طور مرتب درون شیشه بچینید، یک قاشق چایخوری نمک به آن بیفزائید و سرکه رویش بریزید تا کاملاً روی آن را بگیرد. پس از گذشت چند روز سرکه به خورد سیرها می‌رود و سر آن‌ها خالی می‌شود. مجدداً سرکه اضافه کنید تا ظرف پر شود.

با گذشت زمان، رنگ سیر تغییر می‌کند و به سمت قهوه‌ای می‌گراید و پس از چندین سال، کاملاً سیاه و شیرین خواهد شد.

اگر از سرکه طبیعی برای تهیه این ترشی استفاده می‌کنید، سیرترشی باکیفیت بالائی خواهید داشت. این ترشی، دست‌کم پس از 2 ماه قابل مصرف است

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط marzieh.ahmad
۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۱۲:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-خرداد-۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ عصر توسط سودی عروس.)
ارسال: #15
طرز تهیه سیر ترشی ساده و خوشمزه هندی با روغن کنجد و سرکه

مواد لازم برای تهیه سیر ترشی هندی
سیر – 250 گرم
نمک – 2 قاشق غذاخوری
پودر فلفل قرمز – 6 قاشق غذاخوری
پودر زردچوبه – 1 قاشق چای خوری
تخم گشنیز – 2 قاشق غذاخوری
دانه های خردل – 1 قاشق چای خوری
زیره سبز – 1 قاشق چای خوری
زنجبیل – 2 تکه
برگ کاری – 1 برگ
روغن کنجد – 1/2 فنجان
سرکه – 1/2 فنجان
فلفل سبز تند – 1 عدد

طرز تهیه سیر ترشی یک روزه
سیر تازه را حبه کرده، بشویید و خشک کنید. روغن کنجد را در یک تابه گرم کنید و سیر ها حدودا 5 دقیقه در آن تفت دهید، سیر ها را از روغن در آورده و کنار بگذارید.

در همان روغن دانه های خردل، تخم گشنیز، برگ کاری، زنجبیل خرد شده، پودر زردچوبه، فلفل قرمز و زیره را کمی تفت دهید. حالا فلفل سبز خرد شده، سرکه و نمک را به مواد اضافه کنید و بگذارید به مدت 7 تا 10 دقیقه بجوشد تا مواد خوب با هم ترکیب شوند.

این مواد را بر روی سیر ها بریزید و بگذارید 1 ساعت بماند تا آماده مصرف شود، این ترشی سیر را می توانید تا یکسال در یخچال نگهداری کنید.

khodaya shokretتصویر: images/smilies/heart.gif

آتلیه : لیلیوم / تشریفات : صدف / آرایشگاه : ؟ 
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
۲۴-شهريور-۱۳۹۷, ۰۱:۳۱ عصر
ارسال: #16
من امروز سیر ترشی درست کردمتصویر: images/smilies/blush.gif
سیرا ریز بود حبه حبه اشون کردم ، اما پوستشونو نگرفتم. یکمی تمبر هندی و شیره خرما رو تو سرکه  حل کردم . در اخر هم نمک زدم . هیج سبزیی هم بهش اضافه نکردم.
 تصویر: ./uploads/201809/post_97867_1537005714_3caed60f8ec6b0046e250477d8b408fe.attach

حالا همه چی سر جاشهتصویر: /images/smilies/new/hehe!.png
نقل قول
 سپاس شده توسط marzieh.ahmad
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام