• تقی زاده
  • آرایشگاه مدیس

سیاست یعنی چی ؟ (2)

۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۰۶:۰۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-مهر-۱۳۹۴ ۱۱:۴۸ صبح توسط Black Velvet.)
ارسال: #1

سیاست یعنی چی ؟ (2)

سلام Heart
اینجا هر کی هر سیاستی بلد بیاد و بگه در رابطه با هر موضوعی که باشه Heart
چه سیاست در قبال عروس باشه یا داماد
مادرشوهر یا مادرزن Heart

این تاپیک صرفا جهت آموزش تجارب و سیاست های شخصی و مطالب آموزشی سیاست های زندگی در کتاب ها و مقالات اینترنتی هست

سوال و جواب ممنوع

سوال ها و مشکلات در تاپیک های زیر مطرح بشه:

اگه عروس زیرکی هستی بیا کمکم!
http://www.nowaroos.com/Thread-اگه-عروس-...-کمکم--377

جای من بودین چیکار می کردین؟ 3
http://www.nowaroos.com/Thread-جای-من-بو...؟-3--12230

بزرگترین مشکل با همسرم
http://www.nowaroos.com/Thread-بزرگترین-...اول--12454

مشکلات با مادر شوهر، پدر شوهر، خواهر شوهر، برادر شوهر، جاری، زن داداش و ...
http://www.nowaroos.com/Forum-مادر-شوهرم-گفت--6

بزرگترین مشکل من با خانوادم
http://www.nowaroos.com/Thread-بزرگترین-...وادم--

دوستتون دارم Heart
مرسیNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط محی123 ، Dokhtar Shiraziii ، دلبر72 ، *نهال* ، نیکو68 ، darvag ، mahshad joon ، secret ، ناناز عروس ، Maryam290
۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۰۷:۰۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-مهر-۱۳۹۴ ۰۶:۱۰ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #2

RE: سیاست یعنی چی ؟ (2)
خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (1)

درخواست از شوهر:

شادی.پ:
همه چیو زمانی که بغل شوهرم تو تختم باهاش در میون میزارم اون موقع شوهرم بدون هیچ برو بیایی حرفمو تایید میکنه

atrisa33:
هر وقت چیزی از شوهرتون می خواهید از 2-3 روز قبلش کارهایی که دوست داره و واسش انجام بدین غذاهای مورد علاقشو بپزید و ازش به خاطر کار هایی که واستون کرده تشکر کنید مثلا یادآوری کنید که کاری رو قبلا واستون انجام داده بوده براتون چقدر خوشحالتون کرده

نیکناز:
هروقت میریم مرکز خرید میگه هر چی میخوای بردار من میگم نه عزیییییزم من همه چی دارم چیزی نمیخوام اصلا حرفشم نزن هییییچی نمیخوام. وقتی این حرفو ازم میشنوه یه دفعه از حرفام جوگیر میشه کلی واسم خرید میکنه

A-Sahar:
من خودم هر وقت از شوهرم چیزی میخوام اول بحثو می برم جاهای دیگه نظرشو در مورد یه سری چیزای ساده می پرسم بعد هی می گم چشم چشم بعد خواسته خودمو میگم اونم چون جو گیر شده میگه چشم

شروین:
دیشب من خیلی مهربان و رمانتیک رفتم کنار شوشو خوابیدم و شروع به صحبت کردیم گفتم عزیزم توچقد من و دوس داری ....گفت خیلی ...گفتم یعنی انقد ک هر کاری بخوام برام بکنی.گفت اره .گفتم حتی از جون گفت اره گفتم اگه من ی کار کوچیک ک خیلی باعث خوشحالیم میشه ازت بخوام برام انجام بدی انجام میدی گفت چرا ک نه ولی صبح گفتم نه دیگه نشد همین امشب گفت حالا چی هست گفتم باید قول بدی ک نه نگی گفت تو رو خدا هوس نکنی بریم بیرون خیلی خسته ام ...خلاصه اخرش گفتم 10 دقیقه بیشتر وقتتو نمیگیره گفت بگو دیگه ...گفتم پاشو طرفا رو بشور من حال ندارم... بیچاره مات مونده بود .ولی با غرغر شست

Aroose Maloos:
- سیاست ینی زبون خوش ینی وقتی شوهرمون مخالفت میکنه و مثلا میگه فلان چیزو نمیخرم،
با زبون خوش ازش بخوایم مثلا بگیم: تو که اینقد خوبی تو که این قد آقا و مهربونی... دلت میاد؟؟

- سیاست ینی خانومانه رفتار کردن ینی غر نزدن, بچه بازی و کولی بازی درنیاوردن ینی مثلا وقتی چیزی باب میلمون نیس, الکی غر نزنیمو جر و بحث و داد و بیداد نکنیم. خیلی عاقلانه خواسته هامونو بیان کنیم
مثلا به جای اینکه بگیم چرا به من کمک نمیکنی؟ من خسته م و تو درک نمیکنی و فقط خستگیت واسه منه و....بگیم: عشقم میای دوتایی ظرف بشوریم؟ من دوس دارم همه ش کنار تو باشم حتی موقع ظرف شستن
بعدم بگین قربون همسر گلم بشم که با تمام خستگیش همیشه به فکرمهههه! همیشه کمک منه و حواسش بهم هست. بعدم که کارارو باهم انجام دادین, بوس تشکر یادتون نره اینجوری حالت ذوق مرگی شدییید پیدا میکنه

bahar000000:
اکثر مردا از امر و نهی بدشون میاد و اگر احساس کنن که از روی اجبار، ناچار به انجام کاری هستن که زیاد طبق میلشون نیست، به لجبازی میفتن و یا بدخلقی میکنن !!
هیچ وقت توی زندگیتون اگه خواستی مسئله ای رو مطرح کنی بهش نگو مامانم گفت ، بابام گفت
اگه حالا هم به خاطر احترام گوش بده، فردا اولین حرفی که بهت میزنه اینه که خانواده ت تو زندگی ما دخالت میکنن !! که معمولاً اونا از سر دلسوزی این حرفها رو میزنن ولی ما بلد نیستیم به روش صحیح کاربردیش کنیم!!!
یادت باشه حرفهات همیشه حرف دلت باشه ، فقط نحوه بیانت رو تغییر بده ( مردا هم اغلب تشنه ی محبت و توجه هستن! )

setareh65:
حس اقتدار مردارو ثابت کنید: از مردا یه چیزی که میخواهید اول مخالفت میکنه تا حس اقتدارشو به شما ثابت کنه شما اول قبول کنید حرف شون که به کرسی نشست خیالشون راحت میشه که زنشون سرکش نیست اونوقت دوباره بگید با ناز و عشوه اثر داره

مهرانه 1356:
اول موقعیت مناسب رو پیدا کن.بعد وقتی میخوای باهاش حرف بزنی یا کنارش دراز بکش یا اینکه کنارش بشین. هیچوقت روبروش نشین که حسه بازجویی پیدا میکنه و زود جبهه میگیره. اول از خوبی هاش تعریف کن و بهش اطمینان بده که دوسش داری. اونوقت حرفت رو بزن

bily :
اگه میخواهید شوهرتون به درخواستتون جواب مثبت بدن حتمأ لطفأ و اگه ممکنه و خواهشأ رو از اول جمله درخواستیتون حذف نکنید... مثلا بگید عزیزم میشه کمکم کنی..؟ یا لطفا آشغالا رو ببر... چون مردا از اینکه یکی بهشون دستور بده بدشون میاد.
نقل قول
 سپاس شده توسط دلبر72 ، miss-shabnam ، bily ، talamala ، مهلقا66 ، imanz ، goldokhtar2 ، نیکو68 ، mahshad joon ، Tati Beauty ، nazgol22 ، دیازپام ، mahtabjon ، نیوشااا ، elahe***jooon ، Maryam290
۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۰۸:۰۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مهر-۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #3

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (2)

داشتن هوای خانواده همسر

atrisa33:
هوای پدر شوهر ها رو خیلی خیلی زیاد داشته باشین به نظر من کلا عروس با پدر شوهر و مادرشوهر روابطش خوب باشه خیلی به نفعشه

bita12:
یکی می گفت با پدر شوهرم تنها شدم بهم گفت زیاد خرج عروسی نکنی ها (مرد سالار بوده) .. اون خانومم گفت چشم و دستش رو بوس کرده... پدر شوهر انقدههه جا خورده... وقع غذا خوردن همیشه کنار پدر شوهرش می نشسته... دفعه های اول پدر شوهره فکر می کرده اتفاقیه...اما به مرور فهمیده عروس خانوم دوست داره کنارش بشینه... می گفت حتی یه بار شوهرم کنار پدرش نشسته بوده... جوری که پدرش بشنوه به شوهرش گفته پاشو جاهامون رو عوض کنیم میخوام کنار بابا بشینم.. حالا میگه پدر شوهره چقدر خاطرش رو میخواد.

نفس64:
منم معتقدم کسایی که با مادر شوهر و خواهر شوهرشون در میوفتن سیاست ندارن ما زنا کلا فکر میکنیم مادر شوهر خیلی وحشتناکه در صورتیکه اینجوری نیست کافیه افسارشو بدست بگیری تا به دور دستها بتازونیش
سیاست یعنی اینکه بتونی حریمارو حفظ کنی بدون اینکه بخوای شوهرتو بین خودتو خانوادش قرار بدی
من سیاستم بر اینکه احترام بذارم تا احترام ببینم مادر شوهرمو خیلی دوس دارم ولی همیشه یه سری حریمارو حفط میکنم تا پاشو از گلیمش درازتر نکنه و منم به کسی بی احترامی نکنم

gole yas:
من این سیاست و قبول ندارم که میگن نباید با خواهرشوهر و مادر شوهر خیلی صمیمی شی. من از همون اول با خواهرشوهرم بی هیچ سیاستی صمیمی شدم. الان یکی از بهترین دوستامه. برای همه آدما نمیشه یه نسخه پیچید
این حرفا یکم قدیمیه، صبر کن، ببین چه آدمیه. بالاخره هرکسی خودشو نشون میده. اگه از اول بخوای جبهه گیری کنی، شاید یه دوستو از دست بدی. یکی تو خانواده شوهرت که شاید بتونه خیلی جاها بهت کمک کنه.

khanumi :
من خواهر شوهر و مادر شوهرم دوست دارم درسته مثل خواهر و مادر خودم نمیشن اما تا حالا نشده بخوام بی محلی کنم یا اونا اینکارو کنن
کنارشون میشینم باهاشون میگم میخندم بیرون میرم اما سعی میکنم فقط شنونده ی خوبی باشم یعنی زیاد قاطی نمیشم باهاشون
کاری نکردم که فکر کنن می خوام پسرشونو بگیرم اما تا اینجا همونطور که من اونارو شناختم اونا هم منو شناختن
الان میدونم مادر شوهرم چی دوست داره چی نداره همینطور خواهر شوهرم
من به انرژی مثبت انتقال دادن اعتقاد دارم هیچوقت حتی تو تنهایی تو ذهنم بد نخواستم و بد نگفتم
اگرم اونا بد بگن واسم مهم نیست مطمئنم حتی 1% هم تو زندگی مشترک هم تاثیر نداره
توصیه میکنم همه همینطور باشن مثبت فکر کنید تا همون انرژی به زندگیتون منعکس شه
نقل قول
 سپاس شده توسط دلبر72 ، miss-shabnam ، talamala ، imanz ، Nazanin64 ، goldokhtar2 ، نیکو68 ، mahshad joon ، Tati Beauty ، nazgol22 ، shaparak_7777 ، نیوشااا ، Maryam290 ، LaBelle
  • گروه ژ
۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۰۹:۱۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مهر-۱۳۹۴ ۰۱:۳۸ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #4

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (3)

جلوگیری از دخالت دیگران در زندگی:

bita12:
خب ما الان اخلاقمون یه جوریه که دوس داریم زندگیمون خیلی مستقل باشه... اما خب اونا هم میخوان نظر بدن... تو بگو چشششششششم اما تو خونت هرکار خواستی بکن... یه چیزی هم بگم زیاد حرف خونت رو به این و اون نگو حتی مامان خودت... فردا یهو می بینی میگن خوشی هاشون برا خودشونه مشکل که میخورن یاد ما میفتن...

SiiiMaa:
وقتی تو رفتی به مادر شوهرت گفتی همسری کمتر از قبل بهم توجه میکنه یعنی خودت این اجازه رو بهش دادی که پیشنهاداتش رو اینجوری مطرح کنه که به دلت هم نمیشینه،باید منتظر باشی که این پیشنهادات به طور سریالی ادامه داشته باشه تا یه جایی که بفهمه مشکلت حل شده و متوقفش کنه. عوضش یه تجربه پیدا میکنی که چه حرفایی رو به مادر همسرت بزنی یا نزنی.
اگه از همسرت دلخوری داری سعی کن فکر کنی که چند وقته اخیر چه رفتاری کردی که اینطوری داره جواب میده،سعی کن اون رفتارو اصلاح کنی.چون مردا وقتی از یه کار همسرشون ناراحت میشن مثل ما خانما نمیان مستقیم بگن که کدوم رفتار ما آزرده شون کرده،میریزن تو خودشون اما ناراحتیشون رو به شکل عدم توجه یا طور دیگه نشون میدن و نمیفهمی که این بی توجهی از کجا ناشی میشه،اگه درست نشد از یه دوست بخواه نه مادر نه خواهر نه فامیل،اگه باز جواب نمیده برو پیش مشاور اما مادر یا خواهر همسر به نظرم گزینه های مناسبی نیستند

nanooshka:
همسریه من میگه واسه این که جلوی خونوادم همه بگن عجب عروسی هر چی میگن بگو همسری نمیخواد ، اون نمیذاره . مثلا یه مدت مامان همسری گیر داده بود که بچه دار شید. منم کلی باهاشون کل کل می کردم که دوست ندارم ، بچه چیه و این حرفا . هر وقت می رفتم خونشون از این حرفا می زدند تا این که همسری گفت اگه این بار گفتن انقدر جواب نده بنداز گردن من . همینم شد وقتی دوباره به من گفتند من در جواب گفتم که عاشق بچه هستم تو رو خدا همسری رو راضی کنین . دیگه هیچ حرفی از بچه تا الان نشده.

ninimini1364:
1- شما هم توی مسائل خانوادگیشون اصل دخالت نکنید.

2- همیشه با شوهرتون عاشقانه رفتار کنید چه تنها چه در حضور مادرش.حتی پیشانی یا گونه شوهرتونو در حضورش(جلو باباش نه و فقط جلو مامانش) ببوسید.

3- از جملات عاشقانه زیاد استفاده کنید . مثه نفسم / زندگیم / آقایی و ... اینجوررررری وقتی شما از این جملات استفده کنید علاوه بر اینکه حس بسیار خوبی رو به شوهرتون انتقال دادید حس عدم دخالت و عدم رقابت رو هم در مادرشوهرتون ایجاد کردید. بذارید مادرشوهرتون خوب بفهمه که پسرشون تو حصار عشق شماست و از شما حسابی حرف شنوی داره .
وقتی مادر شوهرم میخواد بره خرید قبل از اینکه خودش از شوهر من بخواد اونو ببره من خودم همسرم صدا میکنم و ازش میخوام که مادرشو برای خرید ببره. وقتی مادر شوهرم چیزی یا کاری رو از همسرم میخواد و همسرم مخالفت میکنه من اگه ببینم ضرر مالی نداشته باشه همسرمو متقاعد میکنم که اون کارو برای مادرش انجام بده .
یعنی الان جو خونه رو طوری درست کردم که اگه کسی چیزی از شوهرم بخواد از کانال من وارد میشن . باورکنید اینجور ی خودم میتونم خواسته هاشونو کنترل کنم و کارهایی رو که خودم تشخیص میدم و صلاح میدونم شوهرم براشون انجام میده و اگر خواسته ای داشته باشن که خودم خوشم نیاد یا ضرر مالی داشته باشه یا خیلی بیشتر از حدشون باشه با یه اشاره کوچیک من شوهرم براشون انجام نمیده و چون خیلی از خواسه هاشونو به خواسته من انجام داده شوهرم بر این باوره که این حتما خیلی غیر منطقیه که من باهاش مخالفم.

4- وقتی داریم میریم خونه مادرش من به مادرش زنگ میزنم و ازش میپرسم که چیزی بیرون از خونه لازم نداره که براش بخرم ببرم. اونم بعضی وقتا کاهویی یا نونی چیزی میگه براش بخریم. این کارهای کوچیک وقتی در کنار هم جمع بشن یه مجموعه ای از خوبی برای من تو بانک خاطراتشون فراهم میکنن . بعد مثلا وقتی از شوهرم میخوان که ماشینشو واسه 1 هفته به برادرش قرض بده تا بره شمال من به ظاهر مخالفتم رو به اونا نشون نمیدم اما با نگاهم به شوهرم نشون میدم که بااین کار مخالفم.

5- باور کنید نمیمیریم اگه وقتی میریم خونه مادرشوهره ظرفا رو بشوریم . من خواهر شوهرم خیلی تنبله . اصلا ازش توقع کمک ندارم و بیشتر مواقع که خودمون باشیم ظرفارو میشورم تا جایی که صدای پدرشوهرم در اومده و الان خواهر شوهرم هم راه افتاده و از ترس باباش به من کمک میکنه.

6- باور کنید نمیمیریم اگه بعضی وقتا جلوی چشم شوهرمون مادرشو یهو بغل کنیم و ببوسیم یا وقتی بدنش درد میکنه ماساژش بدیم یا هرچیز دیگه . میدونم خیلی سخته اما شما انجام بدید و نتیجشو ببینید.

7- من اصلا از مادر شوهرم خوشم نمیاد چون واقعا کاراش رو اعصابمو اما الان تقریبا تحت کنترل خودمه. وقتی میبینه تمام خونواده منو دوس دارن و میبینه پسرش حسابی چشمش به دهن منه نمیتونه علیه من بلند شه .

بچه ها شما با به کار بردن یه سری سیاست های ساده میتونید خودتون روند عاطفی زندگیتونو و رفتار طرفهای مقابلتون رو کنترل کنید. فکر نکنید چون الان با هم مشکل دارید پس همه چیز تمومه . سیاست به خرج دادن برای حفظ آرامش خودم و همسرم بهتره تا اینکه بخوام هرروز یه جر و بحثی سر مسائل چرت و پرت با هم داشته باشیم. یادتون نره چرت و پرت ها رو به کنترل خودتون در بیارید .
نقل قول
 سپاس شده توسط miss-shabnam ، talamala ، Nazanin64 ، inaz ، نیکو68 ، goldokhtar2 ، mahshad joon ، Tati Beauty ، Raha jooon ، نیوشااا ، elahe***jooon ، Maryam290 ، بارون* ، baran89
۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۱۰:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-مهر-۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #5

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (4)

SiiiMaa:
وقتی آقا رفتن داخل غار تنهاییشون، نباید قهر کنیم که چرا اینکارو کرده و وقتی از غار تنهاییش بیرون اومد با روی خوش ازش استقبال کنیم نه اینکه قهر کنیم که چرا تو خودش بوده و به حرف ما گوش نداده.

من بعضی چیزایی که خودم تجربه اش رو داشتم و یا تو خانواده خودم و بین پدر مادرم و فامیل دیدم میگم:

محبت:
بچه ها محبت معجزه میکنه،ما یه خانومی تو فامیلمون داریم که این خانم یه کاری با همسرش کرد که همه میگفتن 200 درصد طلاقش میده اما چندماه گذشته اما برعکس شده،انگار نه انگار اون خانم این اشتباه رو مرتکب شده،شوهرش عین پروانه دورش میگرده و تنها علتش اینه که این خانم با محبت کردن به شوهرش کاری کرده که آقا اون کارشو فراموش کرده،مردها تشنه محبتند.حالا محبت کردن به هر سبک و سیاقی که بلدید و به مذاق همسرتون هم خوش میاد، این روش به خصوص روی آقایونی که در دوران مجردی خیلی از طرف خانواده و مخصوصا مادرشون محبت ندیدن خیلی جواب میده و به چشمشون میاد.

تعریف کردن از آقایون:
کافیه از یه آقا تعریف بشه،دیگه عرشو سیر میکنه و حتما جواب این تعریف رو میده و جبران میکنه.شده این تعریف از رانندگیشون باشه یا از هوش و ذکاوتشون یا از خریدایی که برای منزل میکنن

نادیده گرفتن اشتباهات آقایون:
اگه آقا اشتباهی کرد حالا چه یه اشتباه ساده اصلا نباید به روش آورد و بهش تذکر داد،مثلا اگه آدرسی رو اشتباه رفت نباید بگی که من که گفتم از این راه نرو،یا من که گفتم آدرس این نیست،این اتفاق بارها بین پدر و مادرم افتاده و پدرم همیشه ناراحت شده و خیلی خیلی تو زندگیمون تاثیر بد گذاشته اونم سر یه آدرس کوچیک

روش درست برخورد هنگام عصبانیت آقایون:
اگه آقا شروع کرد به دعوا و عصبانیت، جرو بحث کردن و جواب دادن همه چی رو بدتر میکنه،تو این جور موقع ها هیچی نگید و خودتون رو به یه کاری مشغول کنید. با جواب دادن فکر نکنید برنده دعوا بودید،تا موقعی که آقا برای معذرت خواهی برنگشته سکوت کنید.

همه ما فکر میکنیم که اگه قناعت کنیم و شوهرمون رو زیاد به خرج نندازیم شوهرمون بیشتر قدرمون رو میدونه، اما بعضی موقع ها این قناعت بی مورد نتیجه عکس داره. من یه دوستی دارم که بهم میگه هرموقع با شوهرش میره خرید شوهرش اون روز یه جورایی خوش اخلاق میشه و حتی یه دفعه که رفتن خرید شب بهش گفته من چقدر امروز بیشتر تو رو دوست دارم، پس یه موقع ها بذارید همسرتون براتون خرج کنه،مردا از این که برا همسراشون خرج میکنن احساس واقعی مرد بودن و قوی بودن بهشون دست میده و خوشحالشون میکنه
نقل قول
 سپاس شده توسط miss-shabnam ، talamala ، imanz ، Nazanin64 ، inaz ، نیکو68 ، mahshad joon ، Tati Beauty ، Raha jooon ، نیوشااا ، پاستیل خرسی ، Maryam290 ، nazanin_banoo ، بارون*
۳۱-شهريور-۱۳۹۴, ۱۱:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-مهر-۱۳۹۴ ۰۳:۲۱ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #6

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (5)

bita12 :
دلفریب باشید
نقش یک پری دریایی را بازی کنید. یک پری دریایی با اینکه بسیار زیباست خود را در معرض دید قرار نمی دهد. در رابطه خود کمی رمز راز به عنوان چاشنی وارد کنید. مقدار کمی طفره رفتن اشتیاق او را برای بدست آوردن شما بیشتر می کند. هیچگاه بدن خود را بیش از حد درمقابل همسر خود به نمایش نگذارید. اگر در روابط خود غیر قابل پیش بینی باشید این کار باعث می شود شور و اشتیاق او را بیشتر کنید. پیام های متناقض و گیج کننده برایش بفرستید می توانید سرکش و سپس رام باشید معصومانه رفتار کنید آنگاه مانند افراد شرور رفتار کنید. این گونه رفتارها سبب می شود همسر شما سعی کند بیشتر متوجه شما شود و بیشتر شما را کشف کند.

نمیدونم دوستان فیلم زنها یک فرشته اند رو دیدن یا نه توی این فیلم دیالوگی هست که امین حیایی اون رو میگه که من دلم می خواد زنها رو کشف کنم توی اونها و اعمالشون جستجو کنم نمی خوام همه عشق و علاقه اونها کف دستشون باشه و هر ان اون رو ارائه بدن .

خیلی از خانمها بعد از ازدواج و یا چند سال بعدش دیگه فکر می کنن تموم شده و نباید سعی کنن مثل زمانی که مجرد بودن برای سر کار رفتن یا مهمونی نیاز نیست هر بار یه لباس جدید یا متنوع پوشید و یا دیگه نیاز نیست مهارت کیک پختن و اشپزی و دسر درست کردن رو امتحان کنن .
ما خانمها باید یاد بگیریم که با بالا رفتن سن با فرزند دارشدن با گذر زمان هم میشه یه شخصیت نو و تازه برای همسرمون ایجاد کنیم .
گاهی وقتها باید مثل اوائل ازدواج یک کار غیر منتظره انجام بدیم مثل یاد گرفتن یه هنر جدید - نوشتن نامه - تغییر لحن حرف زدنمون - رسیدگی به اندام و چهره و لباسهامون و حتی دوستانمون - مهمانی هامون - مجال تنها بودن با همسر و خیلی کارهای دیگه .

همه مواردی که می خونیم مستلزم اینه که گنجایش و ظرفیتهای خودمون همسرمون و زندگیمون رو اول از همه مد نظر بگیریم
نقل قول
 سپاس شده توسط miss-shabnam ، bily ، محی123 ، talamala ، imanz ، Nazanin64 ، inaz ، نیکو68 ، Tati Beauty ، mahshad joon ، دیازپام ، Maryam290
۱-مهر-۱۳۹۴, ۱۲:۴۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-مهر-۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ عصر توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #7

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (6)

داشتن اعتماد به نفس:

شروین:
همیشه تو زندگی اعتماد به نفس داشته باشین
من همیشه به شوشو میگم یعنی تو اگه کل خاورمیانه رو بگردی زن از من خوشگلتر و کاملتر میتونی پیدا کنی. اونم میگه من تو کهکشونم نمیتونم همچین زنی پیداکنم
هیچوقتم از شوهرتون نپرسین چجوری ارایش کنم یا لباس بپوشم بذارین همیشه از سلیقه لباس پوشیدن و ارایشتون لذت ببره البته فاکتورهاشو برای لباس پوشیدن و ارایش از زیر زبونش بکشین

s_sara_j7788:
مردا از اینکه ببینن خانمشون اعتماد به نفس داره و خودش رو باور داره خیلی لذت میبرن. ولی این رو نباید یادمون بره رفتارمون بایدجوریباشه که مرد همیشه احساس اینکه مرد خونه ست رو داشته باشه نه اینکه باهاش مثل بچه رفتار کنیم.
به علایقش توجه کنیم. برای تفریح همراه هم وقت بذاریم.

وسعت:
حتی اکه ایرادی هم دارید انقدههههه از خودتون تعریف کنید تا تو مغز شوشو جا بیفته که همه چیتون بهتریییییینه.....
من به شوشو همیشه میگم....دختر به این خوبی از کجا پیدا کردی؟؟؟؟همه چی تموم....بیست....و...(خلاصه برای خودم در حددد بنززز نوشابه باز میکنم) اونم ناراحت میشه..میگه من یعنی پسر خوبی نیستم...
منم اون موقع میگم تو که بببببببهترین شوهر رو زمینی... و براش از خوبی هاش تعریف میکنم....انقده ذوققققق میکنه....
چندین بار اعتراف کرده دوست داره بشنوه که خوبیهاشو میگم....و این واااااقعا تو رابطمون تاثیر مثبت داره.....

Ghazaljoon:
یکی از اصول سیاست اینه که در همه حال اعتماد به نفس داشته باشی مثلا اگه یه لباسی میپوشی هی نپرسین لباسم خوبه مدلش قشنگه؟
یا یه غذایی که مثلا مادرشوهرتون پخته هی نگین وای من به این خوبی نمیپزم شما چی کار میکنین و....

ناناجون:
هیچ وقت جلو شوهر از ایراداتون نگید همیشه خودتو نو با اعتماد بنفس نشون بدید حتی اگه اینطور نیستید وقتی خودتونو دست کم بگیرید شوهرتونم رفته رفته شمارو کم میبینه
حواستون به اعتماد بنفس شوهرتون باشه و سعی کنید ازش ایراد نگیرید از رانندگیش تعریف کنید از ظاهرش از هیکلش اقایون هم نیاز دارن که از ظاهرشون تعریف بشه اما تعادل هم در نظر بگیرید و هیچ وقت خودتونم فراموش نکنید یعنی همون طور که اونو بالا میبرید خودتونم دست کم نگیرید و از خودتونم پیشش تعریف کنید

bily:
از خودتون تعریف کنین با هم که تو آینه نگاه میکنین ژست بگیرید و بگید چقد خوشکلم.
عاشق اندامتون باشین هیچ وقت پیشش از چاقی ولاغری گله نکنین. اما سعی کنین تو بهترین وضعیت خودتون باشید و حواستون به هیکلتون باشه
قضاوت دیگران در مورد انداممون بغیر از همسرمون اصلا و ابدا مهم نیست.به خودتون یقین و باور داشته باشید.روی اعتماد بنفستون شدیدا کار کنید.
خودتونو دوست داشته باشین و به خودتون و درونتون احترام بذارید تا دیگران هم همین برخورد را باهاتون داشته باشن.
ما اگه خودمونو زیبا ببینیم دیگران هم مارا زیبا میبینند.مخصوصا همسرمون!
نقل قول
 سپاس شده توسط miss-shabnam ، محی123 ، talamala ، مهلقا66 ، imanz ، ماهرخ تبریزی ، inaz ، نیکو68 ، s@mira ، Tati Beauty ، mahshad joon ، دیازپام ، نیوشااا ، Maryam290 ، nazanin_banoo
۱-مهر-۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-مهر-۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ عصر توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #8

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (7)

وابسته کردن مرد به خود:

شروین:
باید مرد و به خودت وابسته کنی حالا از هر روشی ک میتونی
تو خونه یه جور باشین ک اگه شوهرتون وارد خونه شد و شما نبودین انگار غم عالم رو سرش ریخته
شوهر من شاید جلو دیگران بگه اگه دوس داری امشب خونه مامانت بخوابی بخواب ولی وقتی من مخالفت میکنم و نمیمونم ومیام خونه شوهرم میگه مرسی ک نموندی خونه بدون تو برام مثه قبرستونه

Joy:
سعی کنید شوهرتون رو دلتنگ کنید ... یعنی کاری کنید که بهتون وابسته بشه
یه سری عادت ها رو توی خونتون از خودتون داشته باشید و پررنگش کنید.
مثلاً توی خونتون برای خودتون قانون بذارید که هر شب یه لیوان آب میوه به همسرم میدم. یا اینکه مثلاً هر جمعه کیک مورد علاقش رو براش می پزم. یا اینکه مثلاً هر 5شنبه روی پاتختی کنار تختمون براش گل تازه میذارم... یا اینکه تابلوی اعلانات کوچیک توی خونتون داشته باشید و هر روز یا هر هفته براش نُت بذارید. یا برای سر کارش هر روز غذا بدید که ببره. اینجوری به یکی دو تا کارتون عادتش بدید و مطمئن باشید اون کارتون رو دوست داره. اینطوری اگه یه روزم توی خونه نباشین خاطرات این جوریتون ولش نمیکنه و بدجوری بهتون عادت میکنه و همش دلش میخواد باشین تا اون روتین و اون عادت دوست داشتنیتون رو بازم براش انجام بدین.

znm1365:
یه حرکت ریزی رو برای خودتون قرار بدید که نشون دهنده وابستگی عاطفی شما به همسرتون باشه و اون برای شما عادت بشه تا همسر فکر کنه شما بدون اون عمل عصبی میشید.
مثلا من به شوهرم فهموندم که موقع خواب حتما باید یه قسمتی از بدنش رو بگیرم تا خوابم ببره. و اگه اون نباشه نمیتونم بخوابم.
من خودم هروقت بخوام فکر کنم انگشتم و توی نافش میکنم اونم خیلی خنده اش میگیره ولی سعی میکنه خودشو نگه داره تا من کارم تموم بشه باید حواستون باشه لو نرید
مثلا چند بار که نبود و تنها خوابیدم زنگ زدم الکی با گریه گفتم من خواب ترسناک دیدم چون دست تو نبود. حالا وقتی میخواد خوابم ببره هرجا که باشه خودشو بمن میرسونه و دستمو میگیره تا خوابم ببره و این خیلی حس خوب و مفید بودن بهش میده. حس میکنه من بهش پناه آوردم
یا مثلا به فرض شما وقتی دارید فکر میکنید برای اینکه تمرکزتون بیشتر بشه باید همش یکی از انگشتای دست همسرتون تو دستتون باشه و با اون ور برید تا تمرکزتون بالا بره.
اینا واقعی نیستن هرچند که بعد از مدتی به عادت تبدیل میشن و برای شما خوشایند میشه
مثلا وقتی سردرد دارید عادت کردید که بازوش و سفت توی بغل بگیرید تا خوب بشید یا ازین چیزا
کلا یه حرکتی که اون فکر کنه باید جسمش کنارتون باشه تا شما بتونید ادامه بدید

bily :
سعی کنین خودتونو به ظاهر هم که شده به همسرتون نزدیک کنید طوریکه فکر کنه بدون اون هیچ جا نمیرین و طاقت نمیارین، بدون اون دیگه خوابتون نمیبره، اگر کنارتون نباشه تو خواب کابوس میبینین و خواب راحتی ندارین.
البته زیاده روی هم نشه، بیشتر یجور نزدیکیه عاطفی منظورمه، زن باید غرورش رو حفظ کنه و خودشو به هیچ وجه یه موجود بدبخت و وابسته که بدون شوهر هیچه و هیچ کاری از دستش برنمیاد نشون نده.
مثل دوست باهاش رفتار کنید تا براتون از مشکلات کارش بگه
باهاش همدردی کنید و تاییدش کنید اینطوری هر وقت به مشکلی بخوره میاد سراغتون تا آرومش کنید

حتما حتما یه چیز مشترک داشته باشین مثلا صبحها حتما حتما با هم قهوه بخورین.. یا شبا باهم مسواک بزنید..این کارا وابستگیو مرد رو زیاد میکنه.
نقل قول
 سپاس شده توسط محی123 ، talamala ، imanz ، Nazanin64 ، ماهرخ تبریزی ، inaz ، نیکو68 ، Tati Beauty ، mahshad joon ، دیازپام ، سحری... ، Maryam290
۱-مهر-۱۳۹۴, ۰۱:۳۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مهر-۱۳۹۴ ۰۳:۵۶ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #9

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (8)

گذاشتن قوانین در زندگی مشترک:

وسعت :
یه خانوم مشاور صحبت میکرد ...میگفت تو خونتون قانون بذارید...و این قوانین باید اجرا بشه...
حتی اگه شبش هم دعوا کردید ولی قانونه هرشب قبل خواب باید همو ببوسید...حتی اگه تو اون لحظه بخواید خفش کنید...
من و شوشو هم همو عادت دادیم وقتی اون میره بیرون یا دانشگاه یا من میرسم دانشکاه حتی وقتایی که دیرمونه...حتما حداقل ی زنگ یا میس بندازیم...
یا معمولا نمازامونو با اینکه هر کی خونه خودشه با هم همزمان میخونیم...انقده میچسبه...
الان با اینکه نامزدیم و دوریم شبا باید با هم همزمان بخوابیم...

Aroose Maloos:
توهین به خانواده ممنوعه
یا اگه صدامون بره بالا یکی باید محیط رو ترک کنه یا حرفو قطع کنه که دعوا نشه

fan2gh:
تو خونه ی ما گاهی بخاطر تنوع لحن صحبتمونو تغییر میدیم خیلییییییی مودبانه صحبت میکنیم
تو خونه ی ما "بده" تبدیل میشه ب "لطفا میدی"
تو خونه ی ما امری نیس جمله ها همشون خواهشی ه
تو خونه ی ما "شب بخیر" قانونه حتی اگه ناراحت باشیم از هم باید با ی بوسه ب هم بگیم
تو خونه ی ما جنگم شد کسی جای خوابشو جدا نمیکنه این ی قانونه
تو خونه ی ما باید راحت از حست حرف بزنی
تو خونه ی ما قانون نیس اما بعد غذا تشکر کنی بد نیس بالاخره زحمت کشیده شده براش
تو خونه ی ما اگه حالمون خوب بود حق نداریم جلو همدیگه نامرتب بیایم
تو خونه ی ما برا من برای تو نداریم همه چیز برای ما ست
تو خونه ی ما "رمز" ی چیز شخصی پس تا خودش نگفته لازم نیس بدونی (اسکایپ اوو یاهو کارت
تو خونه ی ما اگه چیزی یادم رفت بخرم غر نزن این ی قانونه

medis:
هیچ وقت نباید اگه بحثی بینمون اتفاق افتاده حتی پیش خونواده هامون مطرح کنیم باید جلوی جمع همیشه دوست باشیم
همیشه یه ارتباط لمسی باید باشه مثلا اون روزنامه میخونه من تلفن صحبت میکنم حتی شده از نوک انگشتای پاهاشم بهم مرتبط بشیم
توی رخت خواب و سر غذا هیچ بحث و غر زدنی نداریم

setareh65:
با هم قرار بذارید وقتی داره میره اون به شما یه ماچ بده وقتی هم از سر کار میاد شما تلافی کنید
توی ماشینم که با هم هستید هر وقت شد دست همو بگیرید یا جلو تی وی کلا این احساس عاطفی کنار هم که هستید برقرار باشه
نقل قول
 سپاس شده توسط محی123 ، talamala ، مهلقا66 ، imanz ، inaz ، نیکو68 ، Tati Beauty ، mahshad joon ، دیازپام ، mahtabjon ، سحری... ، Maryam290 ، nazanin_banoo
۱-مهر-۱۳۹۴, ۰۱:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-مهر-۱۳۹۴ ۰۳:۲۸ صبح توسط Dokhtar Shiraziii.)
ارسال: #10

خلاصه تاپیک قبلی سیاست یعنی چه؟ (9)

مدارا با آقایون:

مهساناز :
شوهرم عادت کرده بود جلوی تلویزیون دراز می کشید تا خوابش می برد .. وقتی صداش می کردم با مکافات بلند می شد اوقاتش تلخ می شد ... یه چند شبی اومدم یه حرکت زدم که عادت نکنه منم تنها نمونم ... رختخواب میاوردیم جلوی تلویزیون گرم و نرم پهن می کردیم و همون جا می خوابیدیم . یه چند شبی که گذشت شوهرم با خودش فکر کرد این که نشد زندگی گفت اینجا خیلی سرد می شه .. بریم رو تخت خودمون . من احساس کردم حسابی برنامه های تلویزیونی حالا حالا ها دلش و زده و از روی اون موود افتاده . خلاصه که با اقایون باید مدارا کرد ....
نقل قول
 سپاس شده توسط محی123 ، imanz ، Nazanin64 ، نیکو68 ، s@mira ، Tati Beauty ، mahshad joon ، دیازپام ، سحری... ، پاستیل خرسی ، Maryam290 ، nazanin_banoo
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام