• آرایشگاه مدیس
  • تقی زاده

سلامت و زیبایی

۱۲-شهريور-۱۳۹۸, ۱۲:۵۱ عصر
ارسال: #131
       
RE: سلامت و زیبایی
طرز تهیه 3 کرم ارگانیک خانگی با روغن نارگیل :

 کرم ضد سلولیت با روغن نارگیل

دردسر بسیاری از زنان، از بین بردن بسیار دشوار سلولیت ( انباشته شدن چربی ) است. در واقع سلولیت‌ها توده‌های چربی هستند که در زیر پوست تشکیل می‌شوند و موجب ناهموار کردن سطح آن خواهند شد. برای ساخت این کرم شما چند ماده دیگر نیز نیاز خواهید داشت. روغن گریپ فروت موردی مناسب برای خوش‌بو کردن این کرم و تحریک سیستم عصبی سمپاتیک و همچنین افزایش سوخت و ساز بدن در جهت سوزاندن چربی است. موم یک نرم کننده غنی است. روغن رزماری می‌تواند به متابولیسم سرعت بخشیده و التهابات و استرس را کاهش دهد. وجود روغن سرو چربی زیر پوست را کاهش می‌دهد. عنبر سائل التهاب پوست را کاهش می‌دهد و در انتها روغن عرعر نیز حاوی آنتی‌اکسیدان قوی جهت محدود کردن تولید چربی است.


طریقه ساخت کم ضد سلولیت خانگی

3/4 یک فنجان روغن باکیفیت نارگیل
30 قطره روغن گریپ فروت
2 قاشق غذاخوری موم تراشیده شده
10 قطره روغن رزماری
30 قطره روغن سرو
3 قاشق غذاخوری عنبر سائل
10 قطره روغن درخت عرعر

ابتدا تمامی روغن‌ها را با عنبر سائل مخلوط کنید (بدون روغن نارگیل). سپس موم را بر روی حرارت کم ذوب کرده و سپس روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. هنگامی که این ترکیب به حال مایع رسید، ما باقی روغن‌های مرحله نخست را به این ترکیب اضافه کنید و سپس هم بزنید. زیر گاز را خاموش کنید و پس از کمی سرد شدن از این کرم در محل آسیب دیده استفاده کنید._ کرم مخصوص شب با روغن نارگیل

روغن درخت چای به‌ عنوان یک ضد باکتری محسوب می‌شود و برای درمان و یا پیشگیری از آکنه مؤثر است. ویتامین E نیز یک آنتی‌اکسیدان مفید بوده که توسط پوست به‌خوبی جذب می‌شود.


طریقه ساخت کرم مخصوص شب خانگی با روغن نارگیل

1 فنجان روغن مرغوب نارگیل
1/4 قاشق چای‌خوری روغن درخت چای
1/2 قاشق چای‌خوری روغن ویتامین E
روغن نارگیل را به داخل مخلوط کن بریزید و تا زمان شفاف شدن آن را هم بزنید. سپس روغن درخت چای و ویتامین E را نیز به‌خوبی با آن مخلوط کنید. قبل از خواب صورت خود را به‌خوبی با صابون بشویید. سپس از این کرم استفاده کرده و بگذارید تا صبح بر روی پوست شما بماند._ کرم دست با روغن نارگیل

آلوئه ورا با دارا بودن انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها از گذشته تابه‌حال به‌عنوان گیاه جاودانگی معروف بوده است. از آن اغلب برای سوختگی نیز استفاده می‌شود.


طریقه ساخت کرم دست خانگی با روغن نارگیل

1/4 فنجان روغن مرغوب نارگیل
فنجان کره کاکائو 
یک قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا
1/8 روغن شی باتر
یک قاشق غذاخوری روغن مایع بادام شیرین
5 الی 10 قطره روغن اسانس برای خوشبو شدن کرم (اختیاری)

ابتدا روی حرارت کم روغن نارگیل، کره کاکائو و روغن شی باتلر را گرم می‌کنید. پس از چند دقیقه زیر آن را خاموش کنید و پس از سرد شدن سایر موارد را به آن اضافه کرده و استفاده کنید.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام