• مرضیه محمدی
  • لی لی رضایی

سفر به تبریز

۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ عصر توسط نازگل 69.)
ارسال: #21
RE: سفر به تبریز
سیمین بانو در مورد رستوران گردان هتل پارس
آره بری خیلی خوبه، ولی فقط واسه شام می تونی بریا. از قبل هم باید رزرو کنی
یه رستورانم هست بالای عینالی، راه ابریشم. اونجا هم خوبه مخصوصا واسه ناهار اگه بری کیف داره اون بالا بالاها

راستی پنیر لیقوان یادتون نره Smile

(۱۹-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ صبح)گل گلدون نوشته است:  ادلین جان ممنون از توضیحاتت
محل اسکان فرهنگیان مگه فقط مخصوص فرهنگیان نیست؟ بقیه هم می تونن استفاده کنن؟ چه جوری باید هماهنگ و رزرو کرد که مطمئن بود بی جا نمیمونیم؟
بعد هزینه رفت و امد داخل شهر و دیدنی های اطراف تبریز چقدر هست؟ کرایه تاکسی و آژانس منظورمه

هزینه اجاره کلبه های سنگی کندوان چقدره؟

بله بقیه هم می تونن. شماره شو از 118 تبریز بگیرید و رزرو کنید.
یه هتل آپارتمانم من می شناسم تو باغمیشه. جای امن و تمیزیه دوستم یه شب تنها موند خیلی راضی بود. ولی از مرکز شهر دوره دیگه، هزینه ی رفت و آمدتون بالا می زنه و وقت گیره متاسفانه
اینجا هزینه ی آژانس نسبت به تهران کمه

مگر اعجاز جز این است که باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
فکر کن فلسفه ی خلقت عالم، تنها
راز خندیدن یک کودک چوپان باشد Heart
پسرم 4آذر به دنیا اومد
نقل قول
 سپاس شده توسط hengamehh ، *عروس برفی* ، adlin ، Favori
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۴:۳۰ عصر
ارسال: #22
عزیزم هتل آپارتمان رشدیه و خزر تو الهیه باغمیشه هست که فک میکنم قیمتش مناسب باشه. محصولات محلی هم منظورت کدوم دسته از محصولات؟آجیل؟شیرینی؟صنایع دستی؟ آجیل و شیرینی رو از قنادی های پاک و تشریفات تو آبرسان، رکس تو خیابون امام و همینطور لاله پارک ،کریمی تو ولیعصر

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق.
مرا در خود کشیده ای
برمودای من!!!
نقل قول
 سپاس شده توسط SiimiinBanoo ، *عروس برفی* ، adlin
۲۱-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۱۰:۳۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ عصر توسط adlin.)
ارسال: #23
در مورد خوراکی ها و غذاهای خوشمزه تبریز پیج اینستاگرام findin_tabriz
یه سر بزنید.
در مورد محل اسکان فرهنگیان واسه همه میشه مگر اینکه مثلا عید اینا بری که اون وقتم جا باشه میدن اما اگه جا کم باشه اولویت با فرهنگیانه. و قیمتها متفاوته مثلا ویژه برا فرهنگیان 25 واسه نیروهای مسلح 35 یا 40 دقیق یلدم نیس. و واسه افراد دیگه 80 تومنه.
من تبریزو دقیق نمیدونم ولی ما عید نیشابور موندیم و یه بارم کلیبر. قبول کردن!

(۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ صبح)SiimiinBanoo نوشته است:  بچه هااا
خیلی خیلی ممنونم ، خیلی مرام و معرفت گذاشتین
Heart

ی سوالی دارم ، تو تلگرام یه فیلمی از پل معلق توی مشکین شهر دیدم. خیلی دوست دارم از نزدیک برم اونجا.
می گن بلندترین پل معلق خاور میانست. حیفه نبینیمش
ب نظرتون از تبریز تا مشکین شهر چقدر فاصلس ؟ (سفرمون از سمت شمال هستش) می خوام ببینم می تونیم یک روز از سفرمون رو به مشکین شهر اختصاص بدیم یا نه

راستی از رستوران هایی که معرفی کردین خیلی ممنونم ، بیشترشون رو که سرچ می کردم خوشم اومد. ادرسشون رو گرفتم.
Heart

عزیزم راحت میتونین برین تقریبا معمولی برونی 2.5 الی 3 ساعت. اما راه باز باشه و تند بری 2 ساعته هم میرسی.New1

خدایا شکرت
نیمه گمشدم پیداش شد و شدش همسر منNew2
نقل قول
 سپاس شده توسط Favori
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۲۳-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ صبح
ارسال: #24
(۱۹-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۲:۰۴ عصر)سجادم نوشته است:  سوغاتیهای غیر خوردنی تبریز
صابون مراغه
[تصویر: سفر به تبریز]

سوزن دوزی ممقان

ورنی بافی عشایر ارسباران- کلیبر

فرش هریس- تبریز.

سبدبافی کشکسرای مرند

روسری ابریشمی اسکو:

محصولات چرمی: چرم تبریز

میشه بگین صابون مراغه چه کاربردی داره؟
نقل قول
۲۳-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۷:۲۶ عصر
ارسال: #25
تقریبا تموم کاربردای یه شوینده Big Grin
هم به عنوان شوینده واسه موها هم برای بدن.واسه لباس هم گاها استفاده میشه. والا واسه موهای من کاربرد نداشت چون موهامو یه طور خاصی خشک کرد.اما خیلیا راضین و استفاده میکنن

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق.
مرا در خود کشیده ای
برمودای من!!!
نقل قول
 سپاس شده توسط hengamehh ، solmazbano
۲۳-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۷:۳۸ عصر
ارسال: #26
دوستای گل تبریزی خیلی ممنون از راهنماییاتون، در رابطه با ازاد راه قزوین زنجان تبریز من شنیدم چند سال پیش که خیلی خرابه و پر از دست انداز و بدون امکانات و تابلو و...... درست شده این مشکلش؟؟؟

آسانی و عشق است در این لحظه ...تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط *عروس برفی* ، adlin
۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ صبح
ارسال: #27

صابون سنتی و طبیعی مراغه با بیش از۱۵۰ سال قدمت معروفترین صابون سنتی کشور بوده و سوغاتی اصلی و ارزشمند این شهرستان به اقصی نقاط کشور است.
این صابون که به صورت سنتی و نیمه صنعتی تولید می‌شود، به‌رغم رواج صابون های صنعتی همچنان به عنوان شوینده اصلی در خانه‌های مردم این شهرستان و سایر شهرهای کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گزارش ایرنا، صابون مراغه از دنبه گوسفند و سود سوزآور تهیه شده و به دلیل این که در تهیه این صابون از مواد صنعتی و افزودنی‌های شیمیایی استفاده نمی‌شود، صابونی ایده‌آل برای شستشوی بدن و موی سر است.

این صابون به‌علت دارا بودن ‪ PHمناسب و میزان اسید کنترل شده آن حساسیت های پوستی را از بین برده و پیاز موی سر را تقویت می‌کند.

صابون مراغه در سه رنگ سفید ، زرد و سیاه تولید می‌شود و معروفترین نوع آن صابون زرد بوده و نسبت به بقیه بیشتر مورد استقبال خریداران قرار می‌گیرد.

تنها فرق صابون زرد و سفید در رنگ آن‌ها بوده ولی صابون سیاه از ضایعات این صابون‌ها بوجود می‌آید و قدرت پاک کنندگی آن نسبت به بقیه پایین‌تر است.

در برخی موارد به ترکیبات صابون سیاه سدر و رنگ حنا اضافه می‌شود که در این صورت صابونی مناسب برای رفع شوره سر، ریزش مو و تقویت پیاز مو است.

ویه تجربه ایی که خودم از صابون مراغه دارم اینکه هرکس که وسط شلوارش با ساییده شدن پاهاش پاره میشه میتونه قبل از پوشیدن شلوارش به وسط شلوارش از این صابون بزنه که این نمیذاره ساییده بشه

♥♥تاریخ بهترین روزم♥♥
♥♥روز عروسیم 95/10/16♥♥

13 دی فرشته آسمونیم زمینی شد
گل پسرم اومد بغلم
خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/angel.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Favori ، hengamehh ، mina4151
۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۷:۱۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۷:۲۰ صبح توسط hengamehh.)
ارسال: #28
(۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ صبح)سجادم نوشته است:  صابون سنتی و طبیعی مراغه با بیش از۱۵۰ سال قدمت معروفترین صابون سنتی کشور بوده و سوغاتی اصلی و ارزشمند این شهرستان به اقصی نقاط کشور است.
این صابون که به صورت سنتی و نیمه صنعتی تولید می‌شود، به‌رغم رواج صابون های صنعتی همچنان به عنوان شوینده اصلی در خانه‌های مردم این شهرستان و سایر شهرهای کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گزارش ایرنا، صابون مراغه از دنبه گوسفند و سود سوزآور تهیه شده و به دلیل این که در تهیه این صابون از مواد صنعتی و افزودنی‌های شیمیایی استفاده نمی‌شود، صابونی ایده‌آل برای شستشوی بدن و موی سر است.

این صابون به‌علت دارا بودن ‪ PHمناسب و میزان اسید کنترل شده آن حساسیت های پوستی را از بین برده و پیاز موی سر را تقویت می‌کند.

صابون مراغه در سه رنگ سفید ، زرد و سیاه تولید می‌شود و معروفترین نوع آن صابون زرد بوده و نسبت به بقیه بیشتر مورد استقبال خریداران قرار می‌گیرد.

تنها فرق صابون زرد و سفید در رنگ آن‌ها بوده ولی صابون سیاه از ضایعات این صابون‌ها بوجود می‌آید و قدرت پاک کنندگی آن نسبت به بقیه پایین‌تر است.

در برخی موارد به ترکیبات صابون سیاه سدر و رنگ حنا اضافه می‌شود که در این صورت صابونی مناسب برای رفع شوره سر، ریزش مو و تقویت پیاز مو است.

ویه تجربه ایی که خودم از صابون مراغه دارم اینکه هرکس که وسط شلوارش با ساییده شدن پاهاش پاره میشه میتونه قبل از پوشیدن شلوارش به وسط شلوارش از این صابون بزنه که این نمیذاره ساییده بشه

من به جای صابون حمام مدتهاست می خدم بعد از حمام دیگه بدنم نمی خاره پوستم خیلی خشک میشد قبلا New1 حیف سیاهشو اینجا نمی اورند من خیلی دوست دارم

(۲۳-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ عصر)گل گلدون نوشته است:  دوستای گل تبریزی خیلی ممنون از راهنماییاتون، در رابطه با ازاد راه قزوین زنجان تبریز من شنیدم چند سال پیش که خیلی خرابه و پر از دست انداز و بدون امکانات و تابلو و...... درست شده این مشکلش؟؟؟

ما که پارسال رفتیم خوب بود خراب نبود
نقل قول
 سپاس شده توسط *عروس برفی* ، adlin
۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ صبح
ارسال: #29
دوستان عزیز تبریزی سلام. من برای کاری فردا باید یکروزه تبریز بیام. مرکز خرید خوبی که نزدیک فرودگاه تبریز باشه معرفی میکنید؟

خدایا شکرت برای همه چیزتصویر: /images/smilies/new/angel.png
نقل قول
۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۰۹:۵۷ صبح
ارسال: #30

(۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۰۸:۱۷ صبح)SiimiinBanoo نوشته است:  احتمال زیادی هست که ما با پرواز بریم ، خیلی کم پیش میاد برا مسافرت ماشین ببریم. مگه اینکه جاهای نزدیک در حد 3 یا 4 ساعت فاصله باشه . اگه بخوایم با ماشین خطی بریم روستای کندوان ، از خود تبریز مستقیم برا روستا ماشین هست ؟

عزیزم میتونین با تاکسی تلفنی هم برین کندوان

می گن بازار تبریز ، بزرگترین بازار سر پوشیده ی جهانه ، ساعت کار بازار رو کسی می دونه ؟ می خوام بدونم عصرا تا چه ساعتی باز هستن . فک کنم همه ی این سوغاتی هایی که گفتین (محصولات خوردنی ، صابون ، اون پارچه های کار شده ) رو بشه تو بازار راحت تر پیدا کرد و خرید کرد.

بله عزیزم تو بازار تبریز همه محصولات هستن ساعات کارشونم دقیق نمیدونم اما فک کنم عصر تا ساعت 7ونیم تا 8 باشه

آها بچه ها یه سوااال ، پارک موزیکال تبریز همون پارک ولیعصریه که نزدیک پارک باغلاره ؟ به طور منظم دایره یا فقط برا تعطیلاته که توریست ها زیادن ؟

بله گلم پارک موزیکال همون پارک ولیعصره
همیشه دایره وبدون ورودی وبرای عموم بازه
عصرا موزیک پخش میشه وزیبایی خیلی قشنگی داره
آب نمای هوشمند نور پردازی ۷ رنگ بصورت لیزری و کاملا حرفه ای انجام یافته و جلوه زیبایی از شبهای تبریز رو به نمایش گذاشته.

♥♥تاریخ بهترین روزم♥♥
♥♥روز عروسیم 95/10/16♥♥

13 دی فرشته آسمونیم زمینی شد
گل پسرم اومد بغلم
خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/angel.png
نقل قول
 سپاس شده توسط hengamehh ، شادیL ، adlin ، atena thr
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام