سفرنامه

۱۱-بهمن-۱۳۹۶, ۰۵:۱۶ عصر
ارسال: #61
RE: سفرنامه
سلام به همه تصویر: /images/smilies/new/lub.png
من خیلی تعریف شنیدم از سنگاپور 
و خیلی باهاش آشنا نبودم 
یکم راجبش سرچ زدم و چندتا راهنما پیدا کردم که یکیشو برای شما هم میزارم ببینید:
راهنمای سفر به سنگاپور
لطفا اگه تجربه ای دارید به اشتراک بزارید 
ممنون تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۱۶-فروردين-۱۳۹۷, ۱۱:۱۰ صبح
ارسال: #62
سلام
من به کشورهای مالزی امارات ترکیه سنگاپور و فرانسه رفتم. و بین اینا مالزی یک چیز دیگه بود واقعا عالیه من زمستان رفتم بارونم به اندازه بود

مدیر وبسایت مشاوره https://mashhadoffer.ir
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh ، سراب
۱۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۳۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۲۵ صبح توسط marcopolo.)
ارسال: #63

سلام بچه ها امروز می خوام سفرنامه خودم رو از دریاچه نئور تا سوباتان رو بنویسم 

ما در تاریخ 13 خرداد 97 عازم دریاچه نئور شدیم .دریاچه نُئور دریاچه‌ای ما بین شهرستان تالش و شهر اردبیل و شهر خلخال در استان اردبیل واقع است.

دریاچه نئور بزرگترین دریاچه ی طبیعی اردبیل است .

تصویر: ./uploads/201806/post_104036_1528523058_b0e0f5f26d7aaae5a7a9d7e79550c66a.attach

دریاچه نئور طبیعت بسیار زیبا و قشنگی داره و به همه پیشنهاد میکنم که ازش دیدن بکنن ولی مسیرش ، مسیر آسونی نیست و باید حتما با افراد کار بلد همسفر بشید !

از دریاچه نئور تا سوباتان رو ما پیاده رفتیم که تقریبا از ساعت 8:30 صبح شروع به حرکت کردیم و ساعت 6 عصر به روستای سوباتان رسیدیم .

سوباتان در فاصله ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش و ۱۷ کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور در ارتفاع ۱۹۰۰-۱۹۷۰ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد. آبادی ییلاقی سوبانان روبروی بلندترین کوه رشته کوه تالش «ریشکاجی یا ریشگاسر» قرار دارد. 

طول مسیر ضروری پیاده روی :
حدود 20 کیلومتر

بهترین زمان بازدید :
فروردین تا خرداد

درجه سختی:
نسبتا مشکل

هزینه سفر ما 230 هزار تومن با بیمه بود ، ولی غذا با خودمون بودم محل اقامت به صورت کمپ بود .
یک سری خرج های دیگه مون رو هم می نویسم
حمام در سوباتان برای دو نفر 46 تومن ( این حموم با احتساب مسیر رفت و امد محاسبه شد )
غذا 25 ( یک سیخ جیگر دو سیخ گوشت ، با دو لیوان دوغ محلی )
نیسان 14 تومن
اب معدنی 8 تومن
دستشویی 4 تومن
اسب سواری 18 تومن
دستشویی 1000 تومن ( یک توضیحی در مورد این ایتم های دستشویی بدم ! مردم سوباتان برای دستشویی رفتن از مسافران پول میگرفتن ! )
کلا مردم سوباتان فوق العاده پولکی بودن و متاسفانه اصلا اخلاق و منش خوبی نداشتن ! من خیلی موافقم که گردشگران از غذای محلی مردم یا صنایع دستی مردم محلی خرید کنن ! ولی متاسفانه در روستای سوباتان اینطوری نبود !
مثلا شا فکر کنید صبح ها بابت هر بار دستشویی رفتن از گردشگرا 2000 تومن میگرفتن ! شب که میشد 5000 تومن میگرفتن !! یا شب یک موتور سوار با قمه به کمپ ما حمله کرد و چادر یکی از بچه ها رو پاره کرد و می خواست کیف شون رو بدزن ولی خوبختانه موفق نشدن !!!! کلا برای بار اول بود که چنین رفتار زشتی از مردم محلی میدیدم ! )

وسایل ضروری برای این سفر : 
چادر دو پوش و برای اطمینان پلاستیک بزرگ و ضخیم همراه داشته باشید !!
چون دریاچه نئور اکثر مواقع بارندگی داره ( ما روز دوشنبه که به دریاچه نئور رسیدیم از عصرش به طور وحشتناکی بارندگی شد!! به حدی که آب به داخل چادرمون نفوذ کرد ، با اینکه چادر ما دو پوش بود ) 

مسیر جنگلی سوباتان-لیسار یکی از مسیرهای دسترسی به این ییلاق در گذشته بوده که امروزه کاملا متروک شده و جز گروه های حرفه ای طبیعت گردی کسی از آن تردید نمی کن. طولانی بودن مسیر، نبود هیچ امکانات رفاهی و اقامتی از جمله دلایل عدم استقبال گردشگران از این مسیر است.

مسیر جنگلی سوباتان-لیسار جز بخش کوتاهی از ابتدای آن، پوشیده از درختان تنومند و سرسبز است که باعث به وجود آمدن مناظری کم نظیر و طبیعتی کاملا وحشی شده است.

اگر کمی خوش شانس باشید میتونید گوزن هم در طول مسیر ببینید

مسیر سوباتان تا لیسار هم تقریبا 20 کیلومتر هست

فایل‌های ضمیمه
.jpg  467694_683.jpg (اندازه: 80.03 KB / دانلودها: 0)

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط ma2nafar ، B and I ، (صبا)
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۱۹-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۱۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-خرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۲۴ صبح توسط ma2nafar.)
ارسال: #64
وای چه جالب 
ما هم تو این تعطیلات پیمایش نئور به سوباتان را اومدیم
ما چهار شب کمپ داشتیم
عالی بود و فوق العاده تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo ، hadis sh ، سراب ، K.L.S
۲۷-خرداد-۱۳۹۷, ۱۱:۲۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۳۸ صبح توسط marcopolo.)
ارسال: #65

سلام بچه ها
من این تعطیلات رو به قله ارفع کوه رفتم

روستای ارفع کوه از توابع شهرستان سوادکوه استان مازندران می باشد که ارتفاع این روستا از سطح دریا 1560 متر می باشد و فاصله روستا تا شهر تهران 150 کیلومتر می باشد
حدود یک ربع که در جاده فرعی به سمت بالا باید برید تا به روستای ارفع ده برسید
در روستا یک امام زاده وجود دارد که اگر احتیاج به سرویس بهداشتی داشتید می توانید از سرویس بهداشتی آن استفاده کنید
اونجا از مینی بوس ما مبلغ 15 تومن ورودی گرفتن
مردم ارفع ده بسیار مهمان نواز و خونگرم بودن و با شکلات و تبریک عید از ما استقبال کردن ( برخلاف سوباتان که خاطره بدی تو ذهن من به جا گذاشتن )
هر چه ارتفاع بیشتر بشود پوشش گیاهی کمتر می شود نکته ای که وجود دارد مسیر تا قله آب وجود ندارد و شما باید با خودتان آب ببرید

ما جمعه ساعت یک ربع هشت از روستا حرکت کردیم ( امام زاده )
تقریبا 12 ، 12:30 قله بودیم

ساعت یک از قله به سمت روستا حرکت کردیم و دو ساعت و نیم بعد روستا بودیم Smile

و از اونجا به سمت دریاچه شورمست حرکت کردیم

هزینه سفر برای ما 70 تومن بود
صبحانه / نهار/ شام با خودمون برده بودیم
اقامت به صورت کمپ در کنار دریاچه شورمست بود

تصویر: ./uploads/201806/post_104036_1529222803_a1692cafd2f0bd9f157fa7f75996d5fd.attach

نکته : ما کوله کشی سنگین در این مسیر نداشتیم
و کوله هامون و کیسه خوابمون و وسایل اضافی رو توی مینی بوسی که کرایه کردیم گذاشتیم
توی یک کوله سبک فقط صبحانه / نهار / میوه و آب گذاشتیم و با خودمون بردیم

فایل‌های ضمیمه
.jpeg  WhatsApp Image 2018-06-17 at 12.36.08 PM.jpeg (اندازه: 73.97 KB / دانلودها: 0)

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط B and I ، سانی69 ، Black Velvet ، (صبا) ، سراب ، K.L.S
۳-مهر-۱۳۹۷, ۰۲:۳۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-مهر-۱۳۹۷ ۰۳:۱۶ صبح توسط Black Velvet.)
ارسال: #66

سلام دخترا می خوام تجربه خودم رو از سفر به تورنتو و آبشار نیاگار اینجا بنویسم
اول باید بگم که بودجه ی من مثل خیلی از شماها محدود بود ولی با برنامه ریزی که از قبل کرده بودیم با همسر جان و پس اندازی که کردیم تونستیم چهار روز توی تورنتو بمونیم و به ابشار نیاگارا هم سر بزنیم
البته ناگفته نماند که وجود دوست خیلی خوب با معرفتی در تورنتو هم دشواری های سفر رو برامون هموار کرد هم باعث شد خیلی بهمون خوش بگذره

قبل از اینکه بلیط هامون رو بگیریم یه سری سایت airbnb زدیم >

این سایت که تقریبا مطمئن هست طوری که افراد خونه هاشون یا اتاق خونه هاشون رو برای کرایه با عکس هاش میزارن و قیمتش نسبت به هتل خیلی خوبه
مخصوصا برای ما که بودجه مون محدود بود
خلاصه توی تایمی که ما می خواستیم بریم به اصطلاح اینوری ها لانگ هالیدی شون بود و نگم براتون که چقدر گشتیم تا یه اتاق توی یه خونه پیدا کردیم !
این برای اولین بار بود که می خواستیم اینجوری سفر کنیم و کلی استرس و هیجان داشتیم
خلاصه به خاطر موقعیت خوبی که خونه داشت و به مترو نزدیک بود همون رو رزرو کردیم و پولش رو پرداخت کردیم .
قسمت خوبه ماجرا این بود که همون دوست خوب و با معرفتی که بهتون گفتم به من گفت که میاد فرودگاه دنبالمون !! من همیشه یه ذهنیت منفی از ایران های خارج از کشور تو ذهنم بود و این که ایرانی های اینجا دیگه به هم وطن های خودشون کمک نمی کنن !!! خنده داره ولی واقعا ذهنیتم این شده بود !
اقا دوستم اومد فرودگاه دنبالمون و ما رو رسوند به خونه ای که کرایه کرده بودیم یا بهتر بگم اتاقی که کرایه کرده بودیم
یه خونه معمولی بود از بیرون
ولی داخلش کاملا تمیز و نقاشی شده ( انگار تازه نقاشی کرده بود ، وسایل مرتب و تمیز )
صاحب خونه یه خانم بود که خونه اش دو تا اتاق داشت که یکیش قرار بود برای چهار روز برای ما باشه
با اینکه مسافرت زیاد رفته بودم ولی این اولین تجربه ام بود که میرم توی خونه ی یک آدم غریبه ! هم هیجان داشت و هم حقیقتش کمی ترس
ولی اون خانم خیلی مهربون بود و برامون قوانین خونه اش رو به همراه کلید خونه روی میز توی اتاق مون گذاشته بود
کلی مداد و دفتر هم برامون طفلکی گذاشته بود
فکر میکرد ما اومدیم درس بخونیم خخخخ
خلاصه که من از صاحب خونمون خیلی خوشم اومد
ولی چون می خواستیم با دوستامون بریم بیرون بازم به دلیل هم محتاط بودن و ترس همشیگی ما ایرانی ها همه ی مدارک مهمی که داشتیم رو برداشتیم و توی خونه نذاشتیم !
اون شب دوستامون لطف کردن و ما رو بردن و تقریبا تورنتو رو یک گشتی زدیم ولی چون خیلی خسته بودیم زود رفتیم خونه
به اصرار دوستم شب اول رو پیش اونا موندیم که من واقعا توقع نداشتم که بخوان مارو نگه دارن ولی خب واقعا واقعا لطف داشتن
فردا صبح باز به اصرارشون با هم صبحونه رو بیرون خوردیم ( جاتون چه صبحونه ای خوشمزه ای بود ) اسمش رو که یادم نیست
ولی همون تخم مرغ و سیب زمینی و اینجور چیزا بود و حجم صبحونه خیلی زیاد بود
قیمت اش حدود 10 دلار بود که به نظرم اون موقع گرون بود چون همش ضربدر 8000 میکردم ( البته الان باید ضربدر 12 کنم متاسفانه )
ولی بعدا فهمیدم نه قیمت ها به نسبت تورنتو و جای رستوران خیلی هم خوب بوده

با تصمیمی که شب قبلش با دوستامون گرفته بودیم و بررسی آب و هوای نیاگارا به این نتیجه رسیدم که فرصت خوبیه تا هر چه زودتر به آرزومون برسیم
نیاگار تا تورنتو با احتساب ترافیک نرمال نه خیلی شدید حدود یک و نیم ساعت راهه
و نگم براتون که چه لذتی داره وقتی از تو ماشین نیاگارا رو میبینی و بعد هم بعد از پارک ماشین پیاده به سمت نیاگارا رفتیم که خیلی قشنگ بود و البته شلوغ ( فصلی که ما رفتیم مرداد میشه های سیزن سفر به کانادا به خاطر اینکه هوا گرم و مطبوع هستش )
بعد مدتی پیاده روی تصمیم گرفتیم بریم سوار کشتی بشیم و بریم از نزدیک ابشار نیگارا رو ببینیم که واقعا واقعا خیلی خوب بود !! و یکی از بهترین تجربه های عمرم بود ! اینکه بری از نزدیک اون عظمت رو ببینی خودش واقعاااا بینظیره

بعد از مشاهده زیبایی ابشار نیاگارا تصمیم گرفتیم که سری به شهر نیاگارا بزنیم و خود شهر رو ببینیم ! شهر پر بود از کا-زینو و رستوران و محل هایی برای بازی و سرگرم شدن ! یک شهر زنده و پرهیجان که منو یاد پوکت و بلغارستان مینداخت

روز دوم مسافرت به تورنتو با تعریف های که از wonder land شنیده بودم دوست داشتم که تجربه اش کنم
که ای کاش زودتر هم میرفتیم سمتش ( ما تقریبا 5 عصر به سمت شهربازی راه افتادیم و شهربازی تا ساعت 9 فکر کنم بیشتر باز نبود )
ولی توی همون دو سه ساعتی که هم اونجا بودیم تونستیم 4 تا وسیله سوار شیم که یکیش یک ترن هوایی بود که خیلی خیلی بلند بود ولی واقعااا خیلی خوب بود و اگه بشه اینجا براتون عکس هامو میزارم و پیشنهاد میکنم حتما بهش سر بزنید .
روز سوم به دیدن CN Tower و مرکز شهر و محله ایرانی ها و سوپر مارکت های ایرانی گذشت ، یک چیز جالب هایدا اینجا یک شعبه داره ( نمی دونم شعبه هایدا است یا یکی خودش همون هایدا رو اینجا زده ) بعد یه میدونی هست که بهش میگن میدون محسنی Smile خخخ خیلی بامزه بود ....
نقل قول
 سپاس شده توسط B and I ، ستی‌لیته ، فرشته نامی ، پری سیما 89 ، (صبا) ، سراب ، ری ری ، *niloo* ، دختر اسفندی
۳-مهر-۱۳۹۷, ۰۹:۰۰ صبح
ارسال: #67
Black Velvet،
فکر کنم اون صبحانه‌ای که خوردی اسمش eggs benedict بوده که بهترین صبحانه‌ی دنیاست.
نقل قول
 سپاس شده توسط فرشته نامی ، پری سیما 89 ، *niloo* ، Black Velvet ، marcopolo
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام