• سعید عرب
  • تشریفات روژانو

ست کردن رنگها...

۲۹-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ عصر
ارسال: #1
     
Heart ست کردن رنگها...
Heartنکاتی راجع به ست کردن رنگ ها

رنگ یک راهی برای نشان دادن مد است، شما می توانید با داشتن اطلاعاتی از چرخه ی رنگ زیباتر ظاهر شوید

چرخه ی رنگ
[تصویر: 13454006341.jpg]


به طور کلی دو گروه رنگ وجود دارد: سرد و گرم. نقره ای سرد است و طلایی گرم. رگ های خود را بررسی کنید که سرد هستند یا گرم. اگر رگ های شما بیشتر مایل به آبی هستند بنابراین شما سرد هستید. اگر رگ های شما بیشتر مایل به سبز است بنابراین شما گرم هستید. رنگ های سر بیشتر پایه ی آبی دارند و رنگ های گرم بیشتر بر مبنای رنگ زرد هستند. می توانید با در نظر گرفتن رنگ پوستتان لباس های خود را انتخاب کنید. این طوری شما جذاب تر به نظر می رسید و کمد شما هم پر از لباس های زیبا متناسب با رنگ پوست شما می شود.1. رنگ هایی که شبیه به هم است را با هم ست کنید. برای مثال آبی تیره و آبی کمرنگ را با هم ست کنید. این یک راه ساده برای ست کردن رنگ لباس شماست.2. از رنگ های متضاد برای این که جذاب تر به نظر برسید استفاده کنید. برای مثال نارنجی با آبی، زرد با بنفش، و قرمز با سبز. این ها رنگ هایی هستند که متضاده هستند البته ممکن است باعث چشم درد هم بشود ولی به کارگیری این رنگ ها مطلوب به نظر می رسد.3. ست کردن رنگ هایی که در چرخه ی رنگ نزدیک به هم هستند. برای مثال بنفش با آبی، طلایی با نارنجی و زرد. این کار باعث می شود شما هماهنگ تر به نظر برسید.4. رنگ های اولیه در چرخه ی رنگ مثل قرمز، آبی و زرد که رنگ های اصلی هستند را برای ست کردن انتخاب کنید. گروه دومی رنگ ها هم شامل بنفش، نارنجی و سبز هستند. فقط ممکن است این رنگ ها جیغ به نظر برسد بنابراین با شدت کمتری از آن ها استفاده کنید.5. رنگ های خنثی امن ترین راه برای ست کردن است. سفید، سیاه، خاکستری و قهوه ای. رنگ هایی که معمولا متناسب با همه است.

منبع:همینا

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط zohi ، دختر ایرونی ، pikard ، yac ، اورانوس ، یاسمن 21 ، ورونیکا ، ay naz ، sara queen ، shanay ، ساناز جون.همدان ، lady-nazy ، سارا-جون ، nonoo ، احسانه ، bita1359 ، mahnaz110 ، nasibe_603 ، زنبور خانوم ، ♥ Mina Banou ♥ ، tina66 ، Fahime
۳۰-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ صبح
ارسال: #2
     
Heart RE: ست کردن رنگها...
Heartرنگ لباس و روحیه

رنگ‌های روشن شادی‌آورند

به‌طورکلی رنگ‌های روشنی که نوعی شادی و سرزندگی را با خود به همراه دارند، باعث شادابی و نشاط افراد می‌شوند. وقتی شما لباس‌هایی با رنگ‌های روشن و نزدیک به رنگ‌های طبیعت به تن می‌کنید، هم برای خودتان نشاط روحی به همراه می‌آورید و هم برای اطرافیانتان. از سوی دیگر، پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های تیره و خنثی مانند مشکی یا خاکستری مشکلاتی مانند حس اندوه، غم و کرختی را در خود فرد و نزدیکان او ایجاد می‌کند. نگاه کردن به رنگ‌های شاد، باعث افزایش سلامت روانی جامعه می‌شود. مکانیسم شاد شدن در اثر مشاهده رنگ‌های زیبا و روشن در بدن هم به این صورت است که ذهن افراد به محض دیدن این رنگ‌ها، زیبایی خاصی از محیط برداشت می‌کند و به نشاط می‌رسد. رنگ‌های شاد و روشن پیام‌های خوشی را از خود متصاعد می‌کنند و باعث رضایت‌خاطر افراد می‌شوند. در حدیث معروفی از پیامبر بزرگ اسلام(ص) آمده: «نگاه کردن به سبزه باعث افزایش نور چشم می‌شود.» این افزایش نور چشم به واسطه طراوت و شادابی پنهان در رنگ سبز طبیعت است که به روان ما انسان‌ها انتقال پیدا می‌کند.


آدم‌های افسرده، رنگ‌های تیره

حتما می‌دانید که همه ما انسان‌ها به‌طور ذاتی به دنبال شادی، خوشحالی، زیبایی و زیباگرا هستیم و به همین دلیل علاقه فراوانی به رنگ‌های شاد و زیبا داریم. شاید با استناد به همین دلایل بتوان گفت گاهی آنهایی که به رنگ‌های تیره و خنثی مانند مشکی یا خاکستری علاقه دارند، به نوعی از برخی ناراحتی‌های روانی مانند افسردگی یا انزوا رنج می‌برند.

البته گاهی استفاده از رنگ‌های تیره نوعی قرارداد اجتماعی است و نمی‌توان آن را نتیجه افسردگی یا حزن و اندوه یک جامعه دانست؛ مثلا ممکن است پوشیدن لباس‌های خاکستری، قهوه‌ای یا سرمه‌ای از قوانین شرکتی باشد و پیروی از چنین قانونی به‌هیچ‌وجه به معنای افسرده بودن کارمندان آن شرکت نیست. استفاده از رنگ‌های روشن و شاد در جامعه باعث بروز شادی عمومی، نشاط، تمدد اعصاب، بالا رفتن قدرت تصمیم‌گیری، دوری از پرخاشگری و استرس و اضطراب و رسیدن به آرامش می‌شود به این ترتیب سلامت روانی افراد جامعه تامین خواهد شد، حتی ممکن است اعتماد به نفس در چنین جوامعی بالاتر هم برود.


رنگ لباس، حال روان

رنگ لباس‌‌هایی که می‌پوشیم، به همان اندازه که بر روان دیگران تاثیر می‌گذارد، می‌تواند بر روان خودمان هم تاثیرگذار باشد. یعنی نوعی تطابق روانی بین فرد و لباسی که می‌پوشد ایجاد می‌شود و رنگ لباس شادی یا اندوه درونی را در فرد ایجاد یا به او القا می‌کند. به عبارت ساده‌تر، می‌توانیم با رنگ‌هایی که در طول روز از آنها استفاده می‌کنیم، با دنیای درونمان ارتباط برقرار کنیم در صورتی که با دیدن رنگ لباس دیگران با روحیه آنها آشنا می‌شویم. البته تفاوت چندانی در این دو نوع ارتباط روانی با رنگ‌ها وجود ندارد و نقطه مشترک هر دوی آنها این است که بر سلامت روانی تاثیرگذار هستند. به همین دلیل به تمام اعضای خانواده توصیه می‌شود برای حفظ نشاط و شادابی خود و خانواده‌شان در خانه لباس‌های مرتب و با رنگ‌های شاد و روشن بپوشند.


معلم‌ها و مربی‌ها رنگ روشن بپوشند

توصیه ما که آموزش و پرورش هم آن را به معلم‌ها، به‌خصوص معلم‌ها و مربی‌های دبستان و پیش‌دبستان، ابلاغ کرده، این است که حتما هنگام حضور در کلاس، لباس‌هایی با رنگ‌های شاد و روشن بپوشند. منظور ما از رنگ شاد حتما استفاده از مقنعه، مانتو یا پیراهن‌هایی با رنگ سرخابی و نارنجی نیست؛ منظور رنگ‌هایی مانند کرم، لیمویی، آبی آسمانی، سفید یا سبز است. از آنجا که روحیه کودکان ازما بزرگ‌ترها لطیف‌تر است، دنیای آنها با شادی، نشاط و بازی همراه است و سلامت روانی‌شان به آن بستگی دارد و شخصیت آنها هنوز در حال رشد و شکل‌گیری است، ارتباط‌های آنها بیشتر به صورت لمسی است. یعنی بچه‌ها از قدرت ذهن و تجزیه و تحلیل‌های منطقی، کمتر استفاده می‌کنند و به همین دلیل ارتباط آنها با محیط اطرافشان بیشتر به صورت کلامی و دیداری است. به همین دلیل هم از مربیان مهد یا والدین کودکان خواسته می‌شود در ارتباط کلامی از صداهای ظریف و لفظ‌های زیبا (مانند عزیزم، قربونت برم، خاله‌جون یا...) برای ارتباط برقرار کردن با کودک استفاده و در حوزه دیداری هم با پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های شاد با کودک ارتباط بیشتری برقرار کنند. اصلا به دلیل همین لطافت روحیه بچه‌هاست که معمولا در دبستان‌ها و مهدهای کودک از رنگ‌های روشن و شاد برای رنگ‌آمیزی در و دیوار استفاده می‌شود. بچه‌ها در چنین فضایی سلامت روانی و آرامش بیشتری دارند و قادر به تحمل محیطی غیر از محیط خانه برای چند ساعت متمادی خواهند بود. بچه‌ها با چنین فضایی می‌توانند ارتباط عمیق‌تری برقرار کنند.

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ شاد به مادران و پدرانی که فرزند کوچکی در خانه دارند نیز توصیه می‌شود.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسمن 21 ، n00Ra ، ساناز جون.همدان ، nonoo ، احسانه ، ♥ Mina Banou ♥ ، tina66
۲۸-خرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ عصر
ارسال: #3
RE: ست کردن رنگها...
به طور کلی این رنگ ها به همدیگه میان:
زرد و بنفش
قرمز و سبز
قرمز و مشکی
زرد و مشکی
نقره ای/خاکستری و مشکی
نارنجی و مشکی
نارنجی و آبی
سفید و فیروزه ای
سفید و مشکی
*مشکی رو با هر کدوم از رنگ ها ست کنید به همدیگه میان ...

عابدی را گفتند، خدا را چگونه میبینی؟
گفت:آنگونه که می تواند مچم را بگیرد، ولی همیشه دستم را می گیرد ...
عاشقتم خدا ♡
نقل قول
 سپاس شده توسط forough ، احسانه ، mahnaz110 ، ♥ Mina Banou ♥
۲۸-خرداد-۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ عصر
ارسال: #4
RE: ست کردن رنگها...
قهوه ای و آبی فیروزه ای
بنفش و زرد

يا امام رضا ني ني رو سپردم به خودت....

رادوین جونم ساعت 12:30 ظهر 4 دی با وجودش زندگیمونو شیرین تر کرد...Heart

خاله هاي مهربون به اينجا سر ميزنين: www.ma2ta-nini.blogfa.com
نقل قول
 سپاس شده توسط nilana.slt ، forough ، maramin ، احسانه
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ صبح
ارسال: #5
RE: ست کردن رنگها...
ست رنگ فیروزه ای با کرم خیلی قشنگه و یا سرمه ای و کرم
من عاشقشم
نقل قول
 سپاس شده توسط maramin ، shady-70 ، Fahime
۲۷-تير-۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ عصر
ارسال: #6
RE: ست کردن رنگها...
صورتی مشکی
صورتی قهوه ای
قهوه ای آبی فیروزه ای
زرد و طوسی کمرنگ
سفید سرمه ای
نقل قول
 سپاس شده توسط احسانه ، mahnaz110 ، saloomeh ، ♥ Mina Banou ♥ ، Fahime
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ عصر
ارسال: #7
RE: ست کردن رنگها...
کرم قهوه ای،شامپاینی - طلایی
قرمز مشکی
آبی فیروزه ای - طلایی
سبز و طلایی
قهوه ای و نارنجی
اینا رنگهایی هستن که من دوسدارم ازشون تو خونه استفاده بشه

زندگی ایده آل منست ...
☻♥☻
\█/.\█/
.||. .||.
نقل قول
 سپاس شده توسط ♥ Mina Banou ♥
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #8
RE: ست کردن رنگها...
صورتی+طوسی
بنفش+زرد
قهوه ای+آبی
مشکی+سفید

مامان طاها Angel
نقل قول
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #9
RE: ست کردن رنگها...
سیاه+سفید+نارنجی خونم این رنگیه!
اتاق خوابم سیاه سفید زرشکی!

ماهی همیشه تشنه ام درزلال لطف بی کران تو..
یک نفس اگر مرا به حال خود رها کنی...
ماهی تو جان سپرده روی خاک...
نقل قول
۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ عصر
ارسال: #10
RE: ست کردن رنگها...
بچه ها ب نظرتون مبل چوب سفید و بوفه سفید و کنسول سفید اونوقت روکش مبلا صورتی ملایم .دیوار رو چه رنگی باشه خوبه یا کاغذ دیواری چه رنگی البته کاغذ دیواری ن برای کل خنه یه قسمتهایی ؟بعد با این ست چه نوع پرده ای خوب میشه چه رنگی باشه ؟

جذب میکنم خونه نامزدم بزودی فروش میرود انشالاااااااAngel
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد